Ingatlanvásárlás
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
Hozzászóló Üzenet
# 46
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#168682 Üzenet linkje2011-07-05 20:09:54 

Valaki olyan jelentkezhetne már véééégre, aki vett, és akinek vannak konkrét tapasztalatai. Nagy segítség lenne mindenkinek, aki jelen pillanatban keres vagy érdeklődik!
# 47
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Evike
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#169219 Üzenet linkje2011-07-10 14:50:41 

Üdv minden érdeklődőnek!

Úgy látom elég sokan vagyunk, akik szeretnének tenger mellett, méghozzá jó helyen lakást, apartmant, házat, villát, telket, viskót vásárolni.
Évek óta nekem is dédelgetett álmom. Amikor csak időm engedte, nézegettem az ingatlan lehetőségeket. Először Olaszországban, ott is Toscanában. Lelombozódtam. Magyaroknak elérhetetlen, mármint az átlag polgárnak. Na jó, gondoltam, nem kell feladni. Akkor nézzük Görögországot, esetleg Törökországot.
Innen is vannak tapasztalataim. Görögország szintén drága. Török, ???
talán elérhető. No de itt a kérdés, kinek mi a sok, illetve az olcsó?

Törökországban elég nagy apartmanokat, (80-100 m) Antalyában, és környékén már 50-80 ezer euróért lehet kapni.

Idáig jutottam, aztán el gondolkoztam, érdemes egyáltalán venni????

Átlag embernek dolgoznia is kell. Akkor meg mennyi időt engedhetnék meg magamnak nyaranta.
Ha mégis 2x2 hetet, akkor viszont nem az utazással akarom tölteni az időt.
Repülővel drága, autóval hosszú és fárasztó.
Ezek után most már olyan helyeket nézegettem, amit fapadossal könnyen el lehet érni a szezon időszakában, vagyis kora tavasztól késő őszig. De akkor sem biztos, hogy megéri. Mert ha van valakinek 15-30 millió forintja ilyen célra, abból már befizetett útra is bőven tellik. Ilyet hitelre venni?? hm.
Közös vásárlásra is gondoltam, de ugye van egy közmondás, ami többnyire bejön. Közös lónak túrós ........
Szóval meggyőztem magam, hogy nem érdemes, de ennek ellenére én is ezen a helyen kötöttem ki. Hát már magamat sem értem.
Azért mégis jó volna.
Köszönöm mindenkinek, aki el olvasta a fejtegetésemet. Nem is tudom miben bízom, talán a vak szerencsében. Ezt kívánom mindenkinek. icon_lol.gif

# 48
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Timejja
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#169942 Üzenet linkje2011-07-16 21:19:31  Válasz a #168431. hsz-ra Előzmény #168431

szia,merre kerestek telket,és mekkorát?
Mi most voltunk kint három hetet,és elég jól körbe tudtunk nézni,egy-két fontos dologra fel is hívták a figyelmünket,amire érdemes figyelni...az biztos,hogy eladó ingatlan dögivel van,és az árak is lejjebb mentek.

# 49
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zorba58
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#171223 Üzenet linkje2011-07-28 12:01:32  Válasz a #61168. hsz-ra Előzmény #61168

Szia!
Nincs semmi akadálya én utána jártam.Sima adás -vétel.Ird le légyszi a Német weblap címét Én is megnézném.

# 50
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236346 Üzenet linkje2015-12-13 07:21:02 

az egesz egy hülyeseg , hatalmas risiko valamit is venni.
a jogaszok sem mindig kooperativak,
leirom:
egy kis csapattal voltam 990-ben, elöször Görögbe, egyik ember vett Kreta-az eszakin egy telket egy hazzal, hogy majd nyugdijba vonulas utan itt lesz
nekem a deli jobban tetszett ott neztem , aztan kiderült, hogy a delin bar minden falusi tudja melyik Oliva fatol meddig terjed a tulajdona de sehova nincs lekönyvelve .
aztan elöfordul, az eladfas utan visszaköltözik a felig felujitott hazba az öregasszony, mert ez az ö haza, az ellenkezöjet bizonyitani nem lhet sehol földkönyvi bejegyzes
ha jo a jogasz akkor megy a dolog, ha nem eluszott a love .
oriasi a risiko . sem foglalkozast sem neveket nem irok, de csak mar atirt,lehetöleg külföldinek bejegyzett ingatlant szabad venni . ö mar elintezte a Chaost kibogozta ott a varazslatos delen . . . .
nekem akkora mazlim volt hogy maig izzadva ebredek . . . .
menj le, nyaralj, aztan gyere haza.

# 51
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Aris
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242218 Üzenet linkje2016-10-18 07:13:45 

Sziasztok!

Ingatlanos oldal:

spiti24.gr

# 52
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Keltor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
117 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245676 Üzenet linkje2017-07-23 14:53:47 

Üdv,érdeklődés szintjén van valaki aki vett mostanában házat,nyaralót,lakást valahol göröghonban? Ha igen itthonról milyen papírok kellenek,illetve ott kint milyenek kellenek?
Valahol tengerpart közelében szeretnék nézni...persze most még csak kíváncsiságból.

Illetve milyen oldalon éri meg nézni görög ingatlanokat?

Segítséget előre is köszönöm.

# 53
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245689 Üzenet linkje2017-07-24 11:50:38 

rengetg info van-de nem eri meg .
vegyel inkabb Siziliaban egy hazat -1- azaz egyetlenegy Euroert megkapod es a polgarmester szemelyes TV beli igerete alapjan 3 napon belül minden papiert elinteznek,-ha vallalod a felujitast
a falu egy domboldalon van-nevet nem jegyeztem meg- de halal erdekes volt a film. Eddig sevedek -nemetek vettek, es mesebeli kövekböl epült hazakat kapukat erkelyeket mutattak. kert az szointe semmi, 1-3 emeletesek, szük olaszos utcakban vannak egymas melle epülve , mar csak par ezer ember el ott

# 54
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Keltor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
117 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245701 Üzenet linkje2017-07-24 16:35:03 

Érdekes ötlet ,de hol nézzem meg pontosan melyik településen? Kíváncsiságból megnézem.icon_smile.gif
# 55
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245723 Üzenet linkje2017-07-25 14:19:55 

segitek, bar nem erdemled meg, nem kellene ennyire benanak lenni--van google is a vilagon, nagyapam szokta mondani:
segits magadon az isten is megsegit

https://www.news.at/a/ein-haus-fuer-einen-euro

https://www.travelbook.de/fun/.....ne-haeuser

meg a google kameras autojaval is lehet vegigmenni az utcakon, bamulatos kisvaros

stb stb stb

# 56
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62
Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245730 Üzenet linkje2017-07-25 19:37:30  Itay

ezt mintha régebben néztem volna ,és rémlk kis valami hogy sok az öreg .s a lakást 5 éven belűl fel kell ujitani. most nem olvastam el a cikket igy csak emlékek vannak
# 57
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mohapitsu
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247559 Üzenet linkje2018-05-07 12:59:59 

Sziasztok !
Én is nyugdíjas lettem ! - a feleségem régebben . Imádjuk a tengert, imádjuk Görögországot, szeretnénk a görög tengerparton élni ! - van egy Miskolc melletti (Arnót község) negyven éves száz négyzetméteres családi házunk (nagyon jó állapotban, modernül felújítva), három szobás, pincés, ház alatti garázsos, kétszáz négyszögöles, parkosított telken, cserére ! Van egy pár millió kp. - mik a lehetőségeink egy, bárhol, de közvetlen tengerparti, kicsi telkes, ingatlanra ?
Válaszokat köszönettel veszem !
üdvözlettel MohácsiIstván
nyugdíjas építész mérnök

# 58
Kijelentkezve--
-törölt nick 23440
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#247586 Üzenet linkje2018-05-10 07:20:29  Válasz a #247559. hozzászólásra Előzmény #247559

Szia!
Úgy érted cserére? Szerintem semmi esélyed. Ki is akarna BAZ-megyei ingatlanra cserélni egy görög ingatlant? Bérelni érdemes, kiadó ingatlan rengeteg van. Mi is csak béreljük, már vagy két éve.

# 59
Kijelentkezve--
-törölt nick 23440
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#247595 Üzenet linkje2018-05-10 21:30:35  Válasz a #247559. hozzászólásra Előzmény #247559

Csak egy alapgondolat. Ha nem vagy sokszoros milliomos, és mégis Görögországban szeretnél élni, mi a francért is kellene ingatlant vásárolnod??? Lassan két éve menekültünk el egy görög szigetre a magyar állapotok miatt, és béreljük a házat. Nagyon jó áron (180 Euro/hó). Irdatlan mennyiségben vannak kiadó ingatlanok mindenhol.
# 60
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atrám
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247597 Üzenet linkje2018-05-11 08:20:27 

Szia. Nem maradt le véletlen 1db 0-a 180euró után? Bármelyik szigeten is vagytok a havi 57000Ft elég hihetetlenül hangzik...
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu