Kréta
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
Hozzászóló Üzenet
# 7381
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Viizo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
212 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242387 Üzenet linkje2016-11-20 20:38:57  Válasz a #242379. hozzászólásra

Várós volt már nagyon, végre - ezer köszönet érte! icon_smile.gif
# 7382
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242409 Üzenet linkje2016-11-26 22:31:50 

Kreta egy halal egyszerü sziget minden villamgyorsan megtalalhato--minden van
Ha kiszallsz a gepböl autot ott a rapteren--motort is-- berelhetsz , ott vannak a Kabinokban a cegek, söt szigeti utazasi lehetöseggel is szolgalnak
Taxival bemesz a központba oda vitesd magad ahol a hatalmas Molo van, a nagy körforgalommal, ott az Y elagazoban van egy Motorberlesi +autos ceg . eveken keresztül naluk vettem ki a Motort. Jannis a fönök.
Kave -egyeb itallal kinalnak a csomagokat is naluk lerakhatod
Az epület melletti utcan ha felmesz kb 5 prc utan balkezröl lesz egy hatalmas piac, mesebe illö Pistaziat kapsz !
Ha kimesz a varosbol keleti iranyban mehetsz az Old Streten vagy autopalyan .
Maliaban az Odos Papagoi kis zsakutcaban 20 euroert emeleten van szallas, reggelente majd megcsap a peksegböl felaramlo edes sütemenyillat . . .Maliabol eszakra, MOCHOS igazi Görög falu a föteren kocsmak es kajaldak affele Görög stilusban nem kihagyni ---
Tovabb kelete iranyban van az asatasok utan balra leterni es egy kis öböl SISI, csend , jo Tavernak stb fürdözes
Maliabol lehet felmenni a Lasithi fennsikra tele szelmalmokkal -vizet pumpaltak regen velük- ott lesz egy sziklabarlang ahol Zeus született, gyertyakat veszel es azokkal mesz lefele .
Tovabb Aig Nikolaos, csodahely de sok turistaval, de megallni es bamulni
Na innen kezdödik aztan az en utam lefele Ierapetra fele, .A Kikötöböl indul 2 hajo a Chrissi szigetere felora ut, nem kihagyni !!
Ierapetrabol aztan jön az en videkem, amit azota jol elcsesztek mert Ziros felöl, jol le Asphaltoztak a Xerokamposba vezetö eszmeletlen kanyargos halal meredek utat. Itt regen letartoztattak, mert a Motorral nyilegyenesen az Olajfak mellett felmentem, es valami Katonai radarallomashoz ertem, de megoldottuk a problemakat par Ouzoval es mas italokkal:)

Xerokampos vegen van egy öböl, homokkal, hat ott aztan a vilag vege. lenne.- ha felette nem menne egy szinten le Asphaltozott ut Kato Zakrosba. Itt van egy mesebeli kiasott varos ami vetekszik a KNOSOS-i palotaval.
Mögötte a Halal Völgye / Itt temetkeztek regen a falba / ami jo hosszu, es a völgyben setalva visszajutsz a föutra .-de nemenj odaig .
Zakrosbol felfele VAI-ba ersz ami egy Palmafakkal tömött erdös strand, belepövel es este el kell hagynod.
Orakat tudnek irni-rengeteg story törtent ezen a videken velem, soxor voltam sok em,bert ismertem, voltak vidam es tragikus esetek, volt tavasz es szüret összel, de volt temetes , es döbbenetes el-mulas, ami mint a villamcspas ert ott mindenkit . . .a mai napig kisert. . .
Lattam a szegenyseget aztan a turistak jöttet, vele a gazdagodast, aztan a halalt.
Hja.

# 7383
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242514 Üzenet linkje2016-12-26 16:03:37 

akit érdekel a kréta alatt fekvő gavdos szigete, annak ajánlom a beszámolómat a helyről:

http://maszekutazos.blogspot.hu/2016/12/gavdos-guide.html

# 7384
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242515 Üzenet linkje2016-12-26 16:30:34 

Milyen pompás rendező is a sors(vagy szokásos szerencsém...).Több hete nem jártam a hellaszon,és most,hogy idetévedtem,10 perc után már ilyen jó kis olvasnivalóm lett!Köszi a maszekutazósnak!Nagyon tetszett!Chora Sfakionban voltunk augusztusban,álltam is ott,ahonnan a hajók indulnak Gavdosba...nem volt betervezve az út oda-és azon a napon nem is ment...pedig az a szék ott nagyon megtetszett nekem,még nyár elején láttam valakinél először.Néhány kép olyan volt,mintha a Chrissi szigeten készült volna.Csodaszép!A nyári Samaria szurdok túra után már lassan elhiszem magamról,hogy én is meg tudok tenni túrákat...
Alig várom a nyugdíjas éveket,akkor 5-6 hétig leszünk Görögországban!

# 7385
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242517 Üzenet linkje2016-12-27 21:23:09 

# 7386
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiflic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242539 Üzenet linkje2017-01-01 14:01:55 

Örülök,hogy rátaláltam a blogra,nagyon tetszett icon_smile.gif Idén nekünk is Kréta lesz a cél,gouvesi szállással.Szinte ugyanazokat tervezem megnézni,mint Ti-Chrissi kivételével,Knosos beiktatásával,2 nap autóbérléssel.A többi nap lustálkodós,4 éves kisfiunkkal megyünk,ennyi böven elég lesz Neki a kirándulásokból.Meg természetesen megnézzük a dinóparkot és a tengeri aquáriumot is.
# 7387
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
1962
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
37 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242555 Üzenet linkje2017-01-03 13:59:59 

Kréta Sissi szigetről van saját tapasztalata valakinek?
Tengerpart ,mennyire nyüzsis, megközelítés onnan a sziget többi részét stb...?
Köszönöm:.

# 7388
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242562 Üzenet linkje2017-01-06 08:23:28 

Én Krétán Sissi falut ismerek,meg Chrissi szigetet...ez egy harmadik lenne?
# 7389
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KBalu88
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242580 Üzenet linkje2017-01-10 15:43:46 

Sziasztok!

Autóbérléssel kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Igen visszaolvastam a hozzászólások és olyan kölcsönzőt kerestem ahol se hitelkártyát,se kaukciót nem kérnek,ez meg is van egyenlőre kettőnél próbálkozom az annacars és az europeocars. Elsősorban az annacars érdekelne engem és a lényeg az,hogy sose foglaltam még így online autót és nem vagyok benne biztos,hogy mindent jól csinálok-e. A nyaralásunk júliusban lenne és lehet túl korán kezdtem még el az autóval foglalkozni? Az annacars oldalán kitöltöttem egy árajánlat kérő űrlapot,mindent pontosan, milyen autóra lenne szükségem,c kategória választás,hol venném fel hol tenném le és mikor, igaz én egy hotel címre kértem ami Chania városától messzebb van Daratsos nem a reptérre. Nem tudom,hogy vajon arra a hotelre is elhozzák-e az autót!? A másik,hogy minden esetben válaszolnak? Meddig érdemes várni a válaszra? Aztán ha kapok egy árajánlatot és tegyük fel meg is felel nekem akkor hogyan tovább? Le is tudom foglalni emailben vagy mi a teendő,hogy az autó tényleg le legyen foglalva,az adott napon ott legyen a helyszínen és minden rendben legyen?Készpénzzel szeretnék fizetni a helyszínen. Sajnos elég tapasztalatlan vagyok ezen a téren,mert eddig csak Zakynthoson voltam ahol a szálláshoz közel egy kis üzletben béreltem egy qaudot,bőven elég volt,de itt túl nagyok a távolságok,mindenképp szeretnék egy autót több napra,remélem sikerül icon_smile.gif Előre is köszönöm annak aki szívesen segítene nekem válaszával!

# 7390
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242597 Üzenet linkje2017-01-11 14:02:16  Kréta

Szia KBalu88!
info@interhellas.gr, Dimitra Spyridaki.
Nincs kaució, hitelkártya. Kp-ben kell fizetni az autó átvételekor. Megbízható, ha lefoglalod, ott fog várni. Azt érdemes megkérdezni tőle, hogy máshova is viszi-e a kocsit, mert mi a reptérre kértük. Nézd meg a honlapjukat is, hátha jó áron találsz kocsit, én rögtön az info email címre írtam. Ha esetleg még nem válaszol, az a holtszezon miatt van, érdemes kicsit türelmesnek lenni.
Sok sikert!
Kati

# 7391
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KBalu88
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242600 Üzenet linkje2017-01-11 14:51:02 

Köszönöm szépen,meg fogom nézni!
# 7392
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KBalu88
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242603 Üzenet linkje2017-01-11 15:40:35 

Szóval a kérdésem még az lenne,hogy legtöbb szállásnál láttam azt,hogy a férfiaknak a hosszú nadrág viselete a szállodai étterem részeken kölelező. Ezt pontosan,hogy kell érteni? Egy térdnadrág nem elég,vagy valami hosszabb short? Mert hát lássuk be akinek van némi esze,nem egy kis fecskébe fog menni enni,de az is elég furi lenne,hogy nyár középen farmerban virítanék az étterem részen,mert más hosszú nadrágot biztos nem vennék fel. Valami javaslat ezzel kapcsolatban?
# 7393
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242604 Üzenet linkje2017-01-11 17:45:24 

Attól függ, hogy hány csillagos a szálloda. Érdemes megnézni a szálloda honlapját, akár meg is lehet tőlük kérdezni. Van olyan szálloda, ahol elvárják, aférfiak általában könnyű vászon anyagú nadrágban vannak. Olyan szálloda is van, ahol előírás ugyan, de szinte minden férfi térdnadrágban van és senki sem szól rájuk. Saját tapasztalat. Nem kell ezt azért olyan komolyan venni, te vagy a vendég, nem fognak csesztetni emiatt. De egy könnyű nyári gatyóban egy finom vacsit ki lehet bírni, hidd el. Megkérdezhetem, melyik szállodát néztétek ki? És ez lesz az első út Krétára?
# 7394
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KBalu88
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242614 Üzenet linkje2017-01-12 12:48:15 

Köszönöm a választ!Igen ez lesz az első út Krétára,Rethymnoban lesz a szállásunk Hotel Theartemis Palace icon_smile.gif
# 7395
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242615 Üzenet linkje2017-01-12 13:17:00 

Szép a hotel nagyon. Rethymnon pedig egy tündéri városka. Érezzétek magatokat nagyon jól!
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
<   1 2 3 ... 492 493 494 ... 505 506 507   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu