Thassos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 5551
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tallér
Aktív fórumos
Aktív fórumos
456 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242370 Üzenet linkje2016-11-18 18:39:59 

Szia Rep!Szóval igen 08.26-tól leszünk,én az Aeolos apartmant néztem ki és abba megyünk.Szóval mi is amiatt aggódunk hogy szinte semmi nem lesz Skala Potamiába.Kétszer voltunk olyan helyen ahol gyönyörű volt a sziget de maga a hely az nekünk nagyon csendes volt.Ez volt Kefalónián Skala a másik meg Zakyn Agios Sostis .Mindegy majd egyszer csak eljutok Lefkadára is.Most pedig neki esek a fórumnak és minden információt begyűjtök hogy tartalmas és szép nyaralásunk legyen Thassos szigetén is.Nekem van jogsim de nem vagyok egy nagyon rutinos vezető,ezért igazából csak gyalog szoktunk közlekedni és a szigeteket pedig egy hajós és egy buszos fakultatívon megnézzük
Bár azért most már kacérkodom egy motor bérlésével,aztán majd látjuk mit hoz a jövő

# 5552
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fazika
Aktív fórumos
Aktív fórumos
398 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242371 Üzenet linkje2016-11-18 20:41:46  Idézet innen: #242370

tallér írta:
...Szóval mi is amiatt aggódunk hogy szinte semmi nem lesz Skala Potamiába.....Most pedig neki esek a fórumnak és minden információt begyűjtök hogy tartalmas és szép nyaralásunk legyen Thassos szigetén is...


Szia! Véleményem szerint Skala Potamia egyáltalán nem csöndes kis üdülőfalucska. Van élet este a parti sétányon, merthogy azon szerencsés helyek egyike, ahol van ilyen. A parti út este le van zárva a járművek elől és csak gyalogosan lehet közlekedni rajta. Végig tavernák, jónéhány bár, és sok bazár található itt. Csöndesnek épphogy nem mondanám. Persze Laganashoz vagy akár Sartihoz nem hasonlítanám nagyságrendileg (Bár Sartin utoljára 8 éve voltam, de ott azért egész más.)
3x volt alkalmam itt nyaralni. legutóbb 2 éve és azt tapasztaltam, hogy évről-évre nagyobb a forgalom, növekszik a népsűrűség. Nekem egy kicsit hiányzott is az először megtapasztalt Skala Potamia.
Én mindenképpen javaslom a járművet. Tul. képpen bármi jó, de menni kell, mert akkor látod meg azokat a csodás helyeket, amiket ez a gyönyörű sziget tartogat. Ha Sk. Potamia mégis csöndesnek tűnik, nincs messze a sziget fővárosa, Limenas, ahol sokkal nagyobb éjszakai élet van (vagy az ellenkező irányban Limenaria)
A fórum mellett a beszámolók is sok infót nyujtanak és javaslom a https://www.thasos.hu/ olvasását, ahol millió információt találsz a szigetről, az ott élők kultúrájáról, a természeti kincsekről,a látnivalókról, a gasztronómiáról és minimum 20 élménybeszámolót is találsz icon_smile.gif Jó böngészést és jó készülődést!!! icon_smile.gif icon_smile.gif

# 5553
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dragont
Aktív fórumos
Aktív fórumos
235 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242373 Üzenet linkje2016-11-19 08:28:33 

Nekünk Skala Potamián volt a szállásunk .és egyáltalán nem éreztem kihaltnak.Pont megfelelő .Nekünk első Görög nyaralásunk volt ,azóta mi inkább Lefkada Kefalónia párosításban járjuk Görögországot ,de a legjobb szállásunk elhelyezkedésileg mindenképp Potamia volt Thassoson.Azt minden évben visszasírjuk.Ha nem vagy rutinos vezető ,szerintem Thassoson akkor is elboldogulsz ,de lehet motorral könnyebben eljutsz bárhova majd,mert a sziget útjai körbe jók ,de a partokra lejutni autóval nehezebb ,mint kis motorral,szerintem.
# 5554
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tallér
Aktív fórumos
Aktív fórumos
456 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242375 Üzenet linkje2016-11-19 18:22:15 

Köszönöm szépen a véleményt,kicsit el voltam keseredve hogy nem kaptunk helyet Lefkadán de most újra a régi lendülettel vetem bele magam a keresésbe és igen úgy döntöttem hogy igenis bérlek járművet és megnézem ezt a csodálatos szigetet!Mindenkinek köszönöm és biztos leszek benne hogy fordulok még hozzátok tanácsért!
# 5555
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62
Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242378 Üzenet linkje2016-11-19 19:42:21  2017

az idei Thassos albumot még mindig nem sikerült felraknom ide . Remélem egyszer sikerül .vannak videok is . ha van face szivesen megmutatom.Kefalonia az sikerült az nézhető is. 2017-ben mi ujra Kefaloniát választottuk.
# 5556
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242386 Üzenet linkje2016-11-20 17:24:56 

Tallér, hajrá, így kell hozzáállni! icon_smile.gif Hidd el nem fogsz csalódni.
Arról pedig én is biztositalak, hogy Skala Potamia egyáltalán nem csendes, napközbe is jönnek-mennek az emberek a part menténk, de este 6 órától már egyre több az ember. Mi mindig elég korán elindultunk vacsorázni, hogy tuti legyen helyünk (pár felkapottabb étteremben mindig sokan ülnek). Este 9 körül már kifejezetten tömeg van a sétányon, tele vannak a bárok, tavernák.
Limenasban pedig napközben is sokan vannak, szuvenireket vásárolni mi is oda jártunk át, nagyobb volt a választék, meg már megvoltak a kedvenc boltok, ahol a szokásos ajándékokat megvettük. Én nekünk ott a kedvenc cukrászdánk is. icon_smile.gif

# 5557
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zda
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242410 Üzenet linkje2016-11-28 21:08:40  Válasz a #242313. hozzászólásra Előzmény #242313

Kedves Messinia!
Letudnád nekem pontosabban írni, hogy hol van az a nagy sárga bolt amit írtál!? Esetleg gps koordináta? Köszönöm szépen! Még soha nem jártunk Thassoson! Teljesen ismeretlen a hely! Melyik tavernákat tudnád ajánlani?

# 5558
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fazika
Aktív fórumos
Aktív fórumos
398 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242411 Üzenet linkje2016-11-28 21:35:43  Idézet innen: #242410

zda írta:
Kedves Messinia!
Letudnád nekem pontosabban írni, hogy hol van az a nagy sárga bolt amit írtál!? Esetleg gps koordináta? Köszönöm szépen! Még soha nem jártunk Thassoson! Teljesen ismeretlen a hely! Melyik tavernákat tudnád ajánlani?

Bár a kérdés nem nekem szól, remélem nem baj, ha én is válaszolok ABC ügyben icon_smile.gif

Koodrináták:
40°46'24.4"N 24°42'53.3"E
40.773450, 24.714809

Limenasból Makriammos felé indulsz. Ki van táblázva icon_smile.gif
Link

# 5559
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242420 Üzenet linkje2016-11-30 08:45:28 

Én a sárga boltot mindig onnan jegyeztem meg, hogy ahol le kell kanyarodni a Márványpart felé, annak az útnak az elején van, jobb oldalt. icon_smile.gif De jól mondta Fazika, Makyriammos felé kell menni, az van kitáblázva. És a kanyar mellett van egy elkeritett rész, tele romokkal - mármint ókoriakkal. icon_smile.gif

Étteremből sok kedvencem van, de tutod izlések és pofonok, bár azért a legjobbakban egyet szoktunk érteni. Elsőként a Captain taverát emliteném, szuper halas ételei vannak, ezen kivül a Koralli, a Platános étterem Panagiában (könnyen megtalálható, a falu központjában egy hatalmas platánfa alatt), illetve a Klik, innen mindig elvitelre kérjük, általában ha megyünk fel a strandról délben, útba esik, és jól esik ebédre a gyros. icon_smile.gif (ez inkább ilyen gyorsétterem-féle, de be is lehet ülni).

# 5560
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zda
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242424 Üzenet linkje2016-11-30 16:10:07 

Köszönöm szépen! icon_smile.gif
# 5561
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csarlsz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
420 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242487 Üzenet linkje2016-12-15 20:52:09 

http://www.thasos.hu/blog/432-isteni-igazsagszolgaltatas
Ági írása, nagyon elgondolkodtató!
Igen, ez rólunk szól, emberekről!

# 5562
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fogtunder1
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
30 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242550 Üzenet linkje2017-01-02 21:33:00 

Sziasztok!
Lusta idő hiányosnő vagyok,aki Thassos-ra foglalt szállást.Érdeklődve várom az információkat.A szigetre átjutni Keramotiból Limenasba komp menetrendet hol nézzem,a szigeten üzemanyag töltő állomás minden hol van-e vagy csak a nagyobb városokban? MNár jártunk Görögországban Pefcohoriban.Nagyon szép hely. Thassos már régi vágy most eljött.Nem választ el csak 8 hónap. A szállás,autó,pénz,szabadság adott. Ha van olyan üzenet,amit érdemesnek tartasz, hogy elolvassam légy kedves a linket küldd el. Nagyon köszönöm.

# 5563
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62
Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242551 Üzenet linkje2017-01-03 07:00:21  Keramoti

fél oránként mennek ,igaz mindig tele igy ha nem is férsz fel a következőre igen.mi mielőtt a szigetre átmentünk a Keramoti uton fullra tankoltunk olcsobb mint a szigeten. Amugy a szigeten nem sürün láttam kutat ,de nem is tankoltunk.
# 5564
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242552 Üzenet linkje2017-01-03 10:27:36 

http://www.thassos-ferries.gr/en/Itineraries.php?cat_id=1
Ez az egyik menetrend, összesen három társaság kompjai mennek a szigetre, a többit valamiért nem tudom most megnyitni. Valóban fél óránként jár, ha lemaradtok máris ott a következő. icon_smile.gif Az út kb 40 perc.
Benzinkút van bőven a szigeten, mi Skala Potamiában és Limenas elején tankoltunk.
Nem tudom mire vagy még kiváncsi. icon_smile.gif

# 5565
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fogtunder1
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
30 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242554 Üzenet linkje2017-01-03 12:50:41 

Köszönöm a gyors válaszokat.Azt hiszem lesz még bőven kérdésem aug-ig
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
<   1 2 3 ... 370 371 372 ... 391 392 393   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu