Kiklád-szigetek kombináció
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
Hozzászóló Üzenet
# 496
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239009 Üzenet linkje2016-05-24 23:49:16 

Már tanulmányozható a Kikládokon hajózó Aqua Spirit 2016.10.31-ig érvényes menetrendje, és lehet is foglalni július végi időpontokig az új tulajdonos, a Seajets konzorcium oldalán.

Menetrend: Link

A társaság webolala: Link

Aztán. Utazás komppal és hajóval a Kikládokon… Ó, kapitány, kapitányom!icon_smile.gif


Link

# 497
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239015 Üzenet linkje2016-05-25 11:14:06 

Hello

Ez egy prima attekinthetöbb, sokkal jobb Menetrend Tabelle, mint barmelyik mas hajos Tarsasage !
Kedvet is kaptam Amorgosra elmenni icon_smile.gif))
€ 70.- ert visznek ( igaz autot jelzett es nem motort ) es 6,59 -ig tart az ut
Onnan le Santorinire € 49,50.- es 1,05 ig tart az ut .

nagyon Informativ , jo az Oldaluk !!! Köszi erte !

# 498
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239122 Üzenet linkje2016-05-29 00:37:21  Válasz a #239015. hozzászólásra Előzmény #239015

Igazán nincs mit.icon_smile.gif Örülök, hogy hasznát tudtad venni.
# 499
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Noresz14
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239192 Üzenet linkje2016-05-30 14:26:31 

Nem rossz kereső, de nekem a greeka.com vált be a legjobban! icon_smile.gif
# 500
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239194 Üzenet linkje2016-05-30 14:56:44  Válasz a #239192. hozzászólásra Előzmény #239192

A Seajets linkjére gondolsz?icon_smile.gif Ott csak egyetlen komptársaság menetrendjét látod, értelemszerűen a Seajets-ét. Amit említettél, az egy gyűjtőoldal, ott már valószínűleg a teljes kompmenetrenddel lehet játszani.icon_smile.gif

Ízlések és pofonok; nekem egy másik kompkereső oldal vált be az elmúlt évek alatt.icon_smile.gif

# 501
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239349 Üzenet linkje2016-06-05 00:37:36 

Sok értékes információt hordozó oldal a Kikládokról és a Dodekán-szigetcsoportról. Mítoszok, chorá-k, „etimológia”, romok, flora és fauna, utazás történelmi korok között és egy-két görögösen eltévedt fotó.icon_smile.gif

Aegean islands

Valamint, Kiklád-szigetek kombinációi, akár skipperrel is:


Link



Link

# 502
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240198 Üzenet linkje2016-06-30 00:01:56 

Túraútvonalak a Kikládokokon, Raymond Verdoolaege tollából.

Link

# 503
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Noresz14
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240338 Üzenet linkje2016-07-04 12:27:25 

Még 12 nap icon_sad.gif
# 504
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242449 Üzenet linkje2016-12-03 20:42:55 

Kikládok, kétszer.

Milos, Santorini, Folegandros, Sifnos, Amorgos, Koufonissi...

Cyclades, land of the howling wind

Cyclades 35

# 505
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243607 Üzenet linkje2017-04-06 13:00:40 

Amorgos szerintem csalóka.icon_smile.gif Simán el lehetne molyolni ott hetekig…! Ha van rá igény, járjatok végig egy könnyebb ösvényt; akár a Langada és Tholaria közöttit, vagy a Chorából Katapolába vezetőt!

Nos, azt hiszem, hogy Kato Koufinissi gyakorlatilag „elvenne” egy napot; valószínű, hogy délelőtt 10-11 körül hajózhatnak ki és késő délután térnek vissza, mint általában.
A másik kérdés, hogy csak átruccanni, vagy megszállni Koufonissin, ez az éppen akkor közlekedő kompoktól függ. Ha csak az 1 napos verzió lesz végül, akkor Amorgosról, vagyis Katapolából megy másnaponként reggel 7 órakor a már említett Skopi. Ha viszonylag nyugodt a tenger, akkor nem kellemetlen az utazás, ki is fut, nem törlik, és reggel 8:10-kor már ki is köt Koufonissin.
Aznap pedig este 19 órakor indul szintén Katapolából Pireuszba a Blue Star Naxos, és érinti Koufonissit is, valamivel este 8 óra előtt köt ki ott, és megy tovább Naxosra és Parosra, ahova este 10 után, illetve éjfél körül érkezik. Talán így lehetne egy teljes napot ott tölteni.

Parosról, vagy Naxosról indulva legkorábban dél körül érnétek Koufonissire, a Hellenic Seaways hajójával, és szintén a fenti Blue Star komppal tudnátok visszamenni, ha így illeszkedik csak az útitervhez, vagy tovább ringatózni Amorgosra… Oda a Skopi megy délután 5 körül, naponta váltakozó menetidővel, vagy egyes napokon a Sea Jets katamaránja délután, este 5-kor és 6-kor. Egyik jobb, mint a másik…icon_smile.gif

# 506
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Noresz14
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243615 Üzenet linkje2017-04-06 15:07:56  Válasz a #243607. hozzászólásra Előzmény #243607

Egyre inkább afelé húzok, hogy Amorgos-on legyünk többet! icon_biggrin.gif De ahogy olvastam Naxos-Paros-Amorgos közül Naxoson vannak a legszebb strandok, nekünk az is fontos! Nagyon nehezen tudom összehozni, hogy hogy legyen, tavaly könnyebb volt, mikor az első ilyen utat terveztük!
Azt is olvastam, hogy Paroson nincs sok látnivaló (nem tudom Antiparos megér-e egy napot?) de itt elég jó szállás árakat találtam, ez se utolsó szempont. Már arra is gondoltunk, hogy csak Naxos-Amorgos lesz, a többi csak 1 napos, de az megéri-e, nem tudom.. nem vagyok most elég okos. Paroson szívesen megnézném a Kolymbithres strandtot mondjuk.
Igazából azért lenne a legjobb a Paros-Amorgos-Naxos útvonal, mert Pireuszból és Pireuszba nem szeretnék ennél többet kompozni, Amorgos messze van már.
SEGÍTSÉÉÉÉG! icon_biggrin.gif

# 507
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243648 Üzenet linkje2017-04-07 15:12:10  Válasz a #243615. hozzászólásra Előzmény #243615

Hát, nem tudhatom… icon_smile.gif Van, aki azt mondja, hogy Paros, van, aki meg mást mond.icon_smile.gif Szigorúan szerintem, nézzetek meg néhány filmet, s aztán csak kialakul bennetek valamiféle kép! Melyik érdekesebb, hangulatosabb…
Például itt is lehet nézelődni:

Link
Link

Ha pedig az egyik kiesik, akkor a helyére be lehet szervezni akár Koufonissit, esetleg egy másik Kis- kiklád társaságában. Pl. Schinoussa a szomszédban van, hivatalosan kb. 35-40 perc kompút Koufonissitől, Naxostól meg nagyjából 1,5 óra. De ott van Donoussa, vagy Iraklia is. Utóbbi azért nem biztos, hogy mindenkinek bejön. Pedig nagyon jó hely. Utóbbi kettőn a szállásárak moderáltak, Schinoussán kicsit drágábbak. Koufinissiről nincs gyűjtésem, csak sejtésem…icon_smile.gif

De Tinos is érdekes lehet, bár nyáron szeles. Ide Rafinából indulnak kompok. Naxos és Paros is elérhető onnan könnyen. Amorgos felé nincs közvetlen hajó, csatlakozást kell keresni, de különösebb tortúra nélkül el lehet jutni oda Tinosról.

# 508
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
UrsoAmante
Aktív fórumos
Aktív fórumos
51 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243696 Üzenet linkje2017-04-11 19:16:18 

Naxos 3-4 nap alatt teljesen bejárható viszont tényleg szép homokos strandjai vannak Bár Plaka nagyon hosszú és bizony vannak olyan helyek ahol homokos a strand viszont a tenger tele van sziklákkal. Paros megér egy misét...vagy többet is. Nagyon szép sziget és szerintem van bőven látnivaló. Félóránként komp megy át Antiparosra ami 10 perc és pár Euró. Antiparos nyugodt hely tele világhírességek kis villáival és a déli részén nagyszerű strandok és barlangok, természeti szépségekkel. Sőt Despotikora is át lehet menni 20 Euróért ami kis Délosznak is neveznek az ásatások miatt. Tehát Paros is 2-3 napot megér. Koufonissa gyönyörű, pár óra alatt be lehet járni. Viszont ha át akartok menni Kato Koufonissára akkor érdemes több napot is eltölteni itt bár a szállások kicsit drágábbak. Iraklia a csendes helyek miatt csak akkor ajánlott ha inkább a nyüzsi elől akartok kicsit eltünni. Schinoussa is bájos szigetecske de megint nem több napra való hacsak nem a sütkérezés a fő cél. Amorgos meg külön világ icon_smile.gif
# 509
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243745 Üzenet linkje2017-04-18 21:37:18  Válasz a #243696. hozzászólásra Előzmény #243696

Hát, ezért mondom, hogy ez egy személyes ügy!icon_smile.gif Van, aki rendszeresen visszatér Schinoussára és Donoussára, van, aki 30 éve Folegandroson nyaral, van, akinek Naxos egyáltalán nem jött be, "sajnálta" az ott töltött időt, viszont Paroson nagyon jól érezte magát. Másnak pont Naxos a kedvence, megint másnak Tinos, Sifnos, vagy Milos...; én meg 1 hét után sem untam meg Irakliát...icon_smile.gif
# 510
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Noresz14
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243749 Üzenet linkje2017-04-19 12:41:58 

Sziasztok!
UrsoAmante, köszi a meglátásaidat.
Megnéztem a 3 szigetre a szállásokat, kb. 40.000 Ft/főre jön ki a 13 éjszaka, 5 éj Naxos, 4 éj Amorgos és 4 éj Paros. Úgy kombináltam a menetrendet, hogy ha van kedvünk, átmegyünk Koufonisia-ra belefér, ha nem, akkor még egy nappal több időnk van Amorgoson.
Komp: 103€ -110€ Koufonisia-tól függően. Repülőjegyeket a napokban intézem. Itt tartok! icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
<   1 2 3 ... 33 34 35   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu