Astipalea
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#174223 Üzenet linkje2011-08-25 20:35:32  Válasz a #173550. hsz-ra

Szia Kittis!

Örülök, hogy megosztottad velünk az éményeket és persze az infókat, ennek aztán tényleg nagy hasznát veszi az, aki ide tervezi a nyaralást.
Mi is szívesen elmennénk és remélem, egyszer tényleg sorra is kerül, kérdés, hogy mikor!

Köszi,
Medi

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#210503 Üzenet linkje2013-10-02 08:45:57 

Mar Rodosban vagyok, hazafele tartva.
Voltam Astypaliaban is majd irok bovebben .
x.

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#210506 Üzenet linkje2013-10-02 10:43:22  Válasz a #210503. hsz-ra Előzmény #210503

Várom nagyon az infókat! És fotókat is, ha vannak.
# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#210610 Üzenet linkje2013-10-09 09:08:56 

ASTYPALAIA/2013
Astypalaira a Diagoras 18,30-kor indult ,kikötöttünk, Nissiroson, majd Kalymnoson, oriasi kivilagitott, fenyarban uszu jobbra felkörben ivelö öbölnel. Kimondhatatlan unalmas , ejszakai ut volt, az emberek összetolt Fotelekben aludta, vagy a földön, a Café szekei között, ahol rajuk jött az almossag lefeküdtek . Ment a TV 4 csatornan, bugott, a hajo motorja, remegett a test, kicsit himbalodzott az egesz , de mentünk. Mindenhol alvo, fekvö emberek, nök, cask a szemelyzet setalgatott. Ejjel 02 orakor aztan a hangszoro közölte lehet lemenni a garazsba csomagokhoz, hamarosan megerkezünk. 6 Francia gyülekezett velem együtt a lecsapodo vas teherauto feljaro elött, majd amikor az lecsapodott, azt hittem almodok, es azonnal összeesek. Egy totalis sötetseg, semmittelen kikötö fogadott, ahol kb. 25 –ös egök pislakoltak par darab kandellaberben, 3-4 darab, 2-3 auto varakozott elöttünk, szallotulajok tablakkal vartak az utasokat . ovatosan leleptem, es kerestem a Bust.Ekkora sötetseg talan a medve seggeben lehet, de elindultam .
Mondtak , lesz majd ott egy Bus, es mondjam meg a soförnek vigyen el a CARLOS szallodajahoz. ( Tel: 2243061330 CaRLOS PATINJOTIS ) Keresem a Bust, hatul berreg az ejszakaba egy kismeretü (masnap latom ) zöld, sarga szinü kb vagy 10-15 szemelyes 60-as 70-es evekben gyartott, de meg müködö Mercedes kis Bus. Soför egy erösen Görög fajtaju ember , nehez felfogasu. Meg beszallt egy par, majd a telefonjat csapkodva elindult a soför. Karomkodott, ejjel fel 3 volt….Itt kezdödött a z ut 25 000 halalkanyarral, ami az egesz szigetre jellemzö. A leghosszabb egyenes a 15 Km-es asphaltozott utszakaszukon kb 50 meter , majd következik a halalkanyar . 30 meter, majd halalkanyar. Ez igy ment vegig, majd felora mulva  felertünk a domb tetejere a 2 ember es a soför elmentek szallot keresni, en kiszalltam es es lestem a csillagos eget, suhogott a meleg szel, kellemes ejszaka volt. Es halalos csend .Majd jött a soför, es lefele mentünk , es kanyarogtunk, es ott allt Carlos, es vart ram. Kulcsatadas, 7 szobat kaptam, csomagot letettem, kicsi, halal tiszta, elfogadhato szoba volt ,fürdö stb.
Bent a szobaban, allott meleg levegö volt, kinyitottam a ketszarnyu üvegajtot, majd a külsö ketszarnyu faredönyös erkelyajtot, es akkor azt hittem ujra kaprazik a szemem, majd seggre ültem, olyan fantasztikusan csodas, mesebeli kep tarult elem, amit talan egy rajzolo, sok, -nagy fantaziaval tudna cask , egy közepen szetnyitott mesekönyv –ben megrajzolni. Elöttem egy erkely, kileptem, közvetlen alattam hullamzott a tenger, kellemes hanggal, szembe velem egy öböl, ami jobbra ivelve erkelyem ala visszaivelt, szemben egy beton kikötö moloja par vitorlassal, en az arbocuk csucsaval voltam egy magassagban, fennt szemben velem a hegytetön egy mesesen sargas fennyel kivilagitva ott pompazott a Johannitak altal kb: 1200-ban epitett jo allapotu, reszben restauralt var,jobbra alattam az öböl csillogott, es jobbra tölem, fennt a dombon, egy a Santorini szigetere emlekeztetö, ferde dombra epült varoska,ahol ezernyi gyenge fenyü utcai lampak csillogtak . halalos volt a csend, cask a tenger csobbant, az arbocok himbaloztak, balra nyitott volt az öböl, es mar megertettem miert kellett a halalos sötetsegben kiszallni a hajobol: ide ugyanis marha nehez lehetett kikötni azzal a hatalmas hajoval, ezert epitettek egy ujabb kikötöt, a sziget masik oldalara.Csak alltam es lestem. Meg Megalo Horioban kerdeztem Carlos növeretöl, mivel itt született ismeri a szigetet, Tilost is, mondja meg mi a különbseg a ket sziget között. Kicsit elgondolkodva azt valaszolta, hogy Tilos jo, Astypalai pedig szep . Carlos szallodaja a vilagon a legjobb helyre epült, ennel jobb helyet nem tudtam volna kifogni !! 1 percre van a központtol, gyalog, vegig kis üzletek, szemben az öböl, öböl tuloldalarol lepcsökön fel a varba, stb Es Mellette van az utelagazo, ha kocsival menne valaki Livadi-ban, vagy a Szelmalmokhoz, vagy Analypsibe !
Nagyon jo helyen epült. Miutan en a szigetet több mint kellett volna bejartam, mondanam, inkabb erdekes, mint szep . Igaz van sajat villanyaramfejlesztö generatora, nincs aramkimaradas, mint soxor Tiloson, ha Kos rol erkezö kabel zarlatos, sehol aram, leallnak a hütök, olvad jeg, romlik a hus stb TV –Radio, villany stb megall. Nem kell mashonnan jövö –behuzott, vizalatti kebellel kinlodni. Szep , hangulatos az öböl, de rettenetesen tagolt, meredek partokkal szgelyezett a sziget, 100 000 öböl mindenhol,epitkezni,lakni cask keves helyen lehetett. Ezert 3 falu ahol laknak, ezert csupan kb 15 Km-nyi az asphaltozott ut, a többi sziklas kökemeny poros de legyalult nehezen jarhato. Pl:Vathy. Nem szabad odamenni, 19 Km oda –vissza 2 ora, es Vathy 3 hazbol all…. Közben a semmi . Erdekes a sziget, meses az öböl. Vettem egy terkepet, de tök fölösleges volt, mivel eleve Chora a központ neve nincs is beirva. ( Bereltem motort , itt is 10 Juro/naponta. Elöször egy fiatal gyereknel vettem ki, de halal szemtelen volt, es a Motor sem volt hasznalhato , este visszaadtam neki, es kivantam a francba, atmentem az öböl ben levö idösebb urhoz, jol felszerelt service volt, a Motor is hibatlan, nagyon korrekt volt.) Igy összemotoroztam az egesz hegyi eszmeletlen környeket, mire kierve valami normalis helyre egy üzletben kerdem hol van a var –hoz vezetö ut? Aztan minden vilagos lett: a terkepen Astypalaia volt kiirva Chora helyett . Kezdjük a helysegekkel: Balra Choratol, Livadi, egy kavicsos part, sok kis vendeglövel, kis települes; par utca, viszont egy erdekes epitezseti jelenseg, befele a faluban a hazak 2-2,5 meter magas beton-kö falakkal vannak egymastol elzarva, belatni nem lehet, egy folyoso szerü az utcakep . Amolyan Mexikoi filmeken latni effele utcakat . Ahol nyitva volt a kapu, vagy a hulla kosz, es mocsok, szemettdomb, rendetlenseg, vagy halalos rend palmafak, csillogo szalloda volt lathato . Ide Livadiba, soxor visszamotoroztam 5 percre volt Choratol, le egy rettenetes meredek feher betonozott uton, aztan a part a vendeglökkel, viznel kavicsos, a parton homokos, tele szemettel csikkekkel. En lennek a vendeglös, naponta összehuznam a leveleket stb, tisztan tartanam, Öket ilyesmi nem erdekli . En latom a koszt , ök nem . Itt a baj . Ja es macskak. A vendeglök jok, finom a kaja barhova mentem, sokat kiprobaltam, sör is sokkal olcsobb, (Mythos) mint Rhodosban.Van mindenfele bolt, lehet setalgatni, de rövidke a part, nem hosszu. Jo hely fürödni, vagy ebedelni a fak alatt . Aztan felmenes a meredek betonuton, par szaz meter, es Chora tetejen a dombtetön vagyok, a szelmalmoknal, asszem 8, vagy 9 epült, de bemenni cska kettöbe tudtam , lehet a varat megnezni, erdekes nagyon, meg megvannak, a 800 eves fagerendak, amik az emeleteknel a padlozatot tartottak . ablakok, tonnanyi orias kövek, valamikor imposans lehetett. Alatta a 800 eves varosresz, kezse-kusza szük utcakkal, meredek lepcsökkel, de cask kb 3-4 utcasorral, a többi haz mar kesöbb epült, erösen betonnal erösitett, modernizalt . Romantikus, tetszetös, erdekes . Itt megismerkedtem egy Innen szarmazo emberrel, aki 30 evvel ezelött vette a hazat romos allapotban, megrenovaltatta, es most evente lejar egy VW Bus-al, ö, es a csalad, es itt nyaralnak 2 hetet. . . .Szep a haz, erkely, kilatas, utca is apolt nem elhanyagolt düledezö epületekkel. Jo hely. A szelmalmok nal forgalom elöl elzart utcacska van, Café-val, kisebb üzletekkel, aztan a vegen kezdödik a feljarat a varba . Vagy lefele a kikötöbe . fenntröl jo a kilatas a kikötöbe, baromi meredek lefele! szep latvany lehetett amikor a Diagorasz ejjel kikötött !
Van par erdekes üzlet is Choraban, felfele a lepcsöknel. Chorabol a masik iranyba elindulva elöször felkapaszkodtam a dombon, 1000 kanyar , majd jött a villanytelep, egy CAMPING SATRAZNI kesöbb a sziget elkeskenyedö resze ahol kb 50 meter lehet a ket part között a tavolsag. Eszakin hullamok, fütyül a szel, a masik jobbra esö oldalon csend es homokos a part. Jobbra lent egy kis vendeglö fahaz, egy lany kinalt Spagettit… azt inkabb nem. Pici fahazikoban fözöget italt arul, egy dagadt apja pedig ott feküdt szetterülve egy nyugagyon. (delutan )delelött 11 körül ott fürüdtem ez az egesz közvetlen az ut mellett, alatt van, szeles hooks parttal, fel oran at egy auto moped senki nem jött a ket falu között. Egyedül meztelenül setalgattam, szaritkoztam. Delutanra volt kisebb forgalom, Sehol egy turista, sehol egy emberv . Pedig meg cask Sept. közepe volt. Meg odafele Chora utan es a villanytelep utan balra van egy CAMPING , hatalmas magas naddal tele. Naddal vannak a sator helyek is elvalasztva, jol felszerelt, van minden. Fözni, mosni, zuhanyozni stb . Macskak is vannak, jöttek utanam vegig, aranyosak voltak. Tovabb Analipsi fele balra fel a repter, megkerdeztem mikor ménnek Rodosba gepek. Kedd-Csütörtök-Szombat , 15-55, es 16-35.- kor Euro 68.- ert .Athenba is kb ennyi lehet a tavolsag majdnem ugyanaz . A repteri Infos novel kesöbb fennt a szelmalmoknal talalkoztam jött felfele a kocsijaval a meredek dombon, es vigyorgott, intett.
A masik vegül is az utolso erdekes kis települes Choratol jobbra (a terkepenjobbra) amugy eszakra ANALYPSI. Pici halaszfalu, kis moloval, sok vitorlassal, a vilag minden reszeröl. A szigeten rettentö sok az öböl, mindenhol lathato vitorlasok, idealis hely a szamukra. Vendeglö, nyaron van sok, de most mar cask egy volt nyitva egy benszülöttel. Itt is beszeltem egy vitorlassal erkezövel, mondta hamarosan viharos szel less, 3 napig. Bevalt. Jol müködött nekik az elörejelzes.Kell is, baromi veszely<es a tenger, pillantok alatt megnönek a hullamok, es egy kis hajo hamar tele lesz vizzel . Itt a molonal volt meg egy kisnövesü, emberke, aki ha 6 szemely összegyülik, atvisz a szemben levö szigetre, ahol ket szigetet egy kis földnyelv összeköt, es az also tul felen kristalytiszta vizban lehet uszni, fürödni, schnorchenolni, buvarkodni . delelött indultunk, ¾ ora oda, 2 ora napozas, aztan tovabb masik szigetre, ott szinten 2-3 ora napozas, közben gyüjtött szaraz agakat, tüzet rakott, halat pucolt, es femracson grillezett nekünk. Tengeri soval bemosta, finom volt, , majd estefele hazaindultunk. 15 Jurot kert az egesz napert fejenkent . Talaltam közben egy messzebb levö öbölnel 5 bombat . Hajorol burithattak a vizbe, mert nagyjabol egy helyen feküdtek . Nem voltak melyen talan 10 meteren. Amennyire ertek hozza az eleje, a csucson meg be volt csavarva, igy gondolom eles is lehetett. Ki tudja . Ott lent mindent el tudok kepzelni. Mondtam a hajoskisembernek, tudott rola, de ott nem szabad merülni. OK honnan tudhatnam ? Analypsi mellett van egy települes tele Hotelekkel, kis Pansiokkal. Apolt szep zöld füvel, kertekkel apolt hazakkal . MALTEZANA öböl. Ide elesen jobbra kell lekanyarodni a falu “fö”utcajarol, vagyis a parton vegigvezetö utca ez . Masnap kideritettem, hogy van egy 2500 eves !! templom, valahol fennt a dombtetön. Nehez volt kiszedni az emberekböl hol is van, de megtalaltam. Csodas feher marvany oltar lehetett, ajtonak hely kivesve, oszlopok, es rengeteg Mosaik ! csodaszepen kirakva semi lefedes, minden a szabad eg alatt, prima jo allapotban . cask amultam a kezmüvesek ügyessegen . Idevezetö ut mar fold uta az asphalt a z utolso haznal veget ert. Ott talalkoztam egy ujabb odavandorolt –al, akivel röviden beszelgettem, ö is vett hazat, nekem jobban tetszett ez a hely, mint fennt a varba ahova cask gyalog taskakkal megpakolva mehetsz, itt volt hatalmas garagejuk, benne oriasi motoroshajoval, par Mopeddel, a haz is apolt, rendezett, latszik, nem Görög lakj a. Az asszony is lelkendezett az erdeklödesem miatt, a Mosaikok irant, meselt, fotokat mutatott, mondta mit kell meg nezni. Ök egesz nyarat lent töltik, es hazaautoznak kesö összel, amikor beköszönt a szeles esös idö Novemberben . Ho sosincs, de szel es esö februarban böven. Aztan hirtelen jön a tavasz 2 meter magasra nö a fü, felette ellatni sem lehet, a baranyok legelhetnek ejjel nappal .Egyik nap elindultam Vathy fele, bar ne tettem volna 9 Km, egy oran at tartott, sziklakon at 1-2 turista val talalkoztam, es egy asszony bennszülöttel . a vilag seggenek hivjak ezt a falut, 3 hazzal. Viszont mindenkinek arany fogai voltak . . .
Összegezni lehetne: Astypalaia kicsi, tele szallaslehetöseggel, olyan nincs , hogy a legnagyobb nyarban se talaljak szobat, a 3 helysegben, Carlost ajanlom, a hely miatt na es halal olcso volt. CARLOS HOTEL: 2243061330(itt nem tudom az 1-es egy szam, vagy esetleg egy ferde valasztovonal !!! CARLOS PATINJOTIS neve.A z asszony szokas szerint dagadt, semmi extra baratsagos mosoly, azonnal elvette a lovet es ratette a telefonjat, szamlat nem adott. Ujabban mindenhol adnak szamlat az egesz orszagban,! Fejlödnek !
A baromi tavolsag miatt 8 oras hajout miatt en nem mennek többet, de azt a nyugalmat csendet, maganyt, ami ott egy-egy öbölben varja a turistat, sehol mashol Görögben nem talalni . Összel. Nyaron ??azt nem tudom . Meg Tilosbol egy keddi napon atmentem 3 orara a Dodekanissos Express eszmeletlen gyors , ( erezni a gyorsulast mint egy Moped, es megy legalabb 50 Km/h-t )Katamaran hajoval Nissorosra es biztositottam magamnak egy szobat minimum egy ejszakara. Igy most Astypalairol,elindultam ujra a Diagorassal, ejjel 02.25-re allitottam be a telefonon az ebrezstöt, de elfelejtettem, elötte atallitani a Görög idöre. Igy nem csörgött. . . . Teljesen veletlen, de pontosan 02,25-kor felebredtem, es lesetaltam az erkelyem alatti busmegallohoz, es jött a zöld sarga Bus. Egesz idö alatt ott parkolt szemben velem, az egesz öböl elöttem elte napjait. Mindennek tanuja lehettem . Aztan elindultunk de a 8 ora gyorsan eltelt, es megerkeztem Nissirosra . 5 szörre.
Meg annyit: Erkelyemröl jol ralattam a be es kimenö összes hajot. Föleg a vitorlasokat figyeltem, mekkora technikai antitalentumok, mennyire nem erzik, mikor kell, es mekkorat fordulni, , mikor milyen iranyban a kormanyt tekerni, ha tolatnak , nem figyeltek a masikak horgonyat mikor kellene ledobni, a kötelet vagy mar kesön, vagy soha nem dobtak ki a partra a segiteni odafutoknak. Szoval, meglepö volt az ügyetlensegük. Aki kisemberrel kimentünk a szigetre. Az bezzeg mint a gep, minden mozdulata perfekt volt, jokor, jo iranyban mouzditott, meg is dicsertem, es kesöbb intettünk egymasnak , felemelte a karjat, es lecsapott amikor valamit csinalt, es mindig perfektül passzolt a mozdulat, a hajo mozgasa, elvezet volt ahogy a hullamokat kivedte gyorsitassal, lassitassal, oldalra fordulassal . Latszott, vigyaz a hajora, nem szolt, hogy vegyük le a szandalt, de amikor pucolta a feher Decket, mar tudtam milyen hibat követtünk el. A halsütest is profi m odon csinalta, amig mi elvezkedtünk, ö egyenkent kibontotta a halakat elökeszitette öket , agat gyüjtött, stb. Sajnalatos, hogy nem megy neki az üzlet , e s ki van szolgaltatva a turistaknak, az idöjarasnak, alkalmilag csurran cseppen valami. Folytatom a NISSIROS alatt

Kikötö szemben a szobammal
kikötö oldalt
kikötö öböl
Livadi homokos partja
Maltezara üdülöfalucska rendezett kertjeiböl 1.
Halsütes kinnt a szigeten
csodalatosan fennmaradt mosaikok serege (nincsenek tolvaj turistak )
kilatas az agybol

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#213455 Üzenet linkje2014-02-18 19:53:44  Fotok

Sajnos most latom eltüntek a Fotok, azert, mert a Total Commander nem közvetiti-tovabbitja a keptarambol (ami a gepemen van ) a fotokat ....
ugy latom ide egyszerre feltenni nem lehet,
ezt megoldhatna a forum szerkesztöje !!
igy most lemaradnak. Sajnos .

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224398 Üzenet linkje2014-09-10 19:37:49 

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224418 Üzenet linkje2014-09-11 11:46:27  Előzmény #224398

sajnos nem megy a kepbeillesztes dropbox-ot probaltam
# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224792 Üzenet linkje2014-10-01 15:49:28 

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235569 Üzenet linkje2015-09-16 20:37:56 


abalra lathato keskeny lepcsön fel lehet menni a varig a kikötöböl--jo meredek icon_smile.gif)


a setaloutca , irto jo


a szobam ablakabol ezt lattam ...

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237245 Üzenet linkje2016-02-18 12:25:21 


utban a halsütögeteses kis szigetfele, asszem keletre Astyp-tol, egyoras hajokazassal...


Natur pur icon_smile.gif)

kajaarak az eheseknek, hogy legyen mit Fotozni icon_smile.gif


mesebeli Mosaikok !

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237246 Üzenet linkje2016-02-18 12:31:00 



a falucska --a központ icon_smile.gif)

a szallo, a vilag legjobb helyen !!




a központ a malmokkal , amik sajnos belül nem eppen estetikusan nezunek ki ....

a var fenn a tetön

egy Cafe belülröl

egy vizparti vendeglo prima jo !!

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237247 Üzenet linkje2016-02-18 12:37:16 


fenn is van Cafe, prima kilatassal le a falura es a kikötöre .

a faluközpont vendeglös utcaja Septemberre kiürült . egy magyar nöt lattam a küszöbön ült es telefonalt veszettül . lehet konyhai alkalmazott volt ?

üzletekben aranyos kezimunkak icon_smile.gif)

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237256 Üzenet linkje2016-02-18 21:54:56 


Maltezana a kicsit tul elegans Szalloda Komplexum, elötte a tenger, keskeny homokparttal, es 3 keskeny Moloval. Jo hely

apolt nagyon

a kis " Schinakl" hajocska, amivel a szigetekre mentünk. Tiszta apolt es halal olcso, halsütessel együtt, ami maga 15 Jurot megert volna !!

a szigeten

raertem kicsit felrakok par kepet itt keszül a halsütes , prima jo volt !Tengeri so, +
helyben elkeszitett icon_smile.gif

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242611 Üzenet linkje2017-01-11 21:33:13 

Találtam két filmet.

Astypalea


Link

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249224 Üzenet linkje2019-04-14 19:25:36 



proba

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu