Két keréken
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Túrák, programok, sport
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Htrose
Aktív fórumos
Aktív fórumos
105 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#70503 Üzenet linkje2008-07-08 17:02:36 

Stavrosban nem nagy divat, fõleg a túristák körében, annyira nem, hogy símán helyinek nézett egy görög és megkérdezte merre van Asprovalta.
Nagyon jó program pedíg, fõleg hûvösebben amikor nem lehet strandolni!
Ági

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vörös
Aktív fórumos
Aktív fórumos
177 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#81095 Üzenet linkje2008-09-16 12:36:36 

CM-re jön valaki? a nagy bringások közül?
# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Geot
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1046 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#81118 Üzenet linkje2008-09-16 19:07:24  Válasz a #81095. hsz-ra Előzmény #81095

Szia Vörös!

Mi az elmúlt években szinte minden alkalommal voltunk, de a mostani elég szánalmas kezdeményezésnek tûnik.
Nem tudom, láttad-e az oldalukat mostanában? (Biztosan. icon_smile.gif) Ez most nem is az igazi, jól megszokott, lezárt utas felvonulás lesz, hanem egy "nagy kerekezés" (vagy inkább nagy ácsorgás?) a városban.
Idén nem érünk rá, de ha ráérnénk, akkor sem biztos, hogy mennénk...

Neked mi a véleményed róla?

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vörös
Aktív fórumos
Aktív fórumos
177 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#81142 Üzenet linkje2008-09-16 22:18:04 

Hát én meg pont úgy látom, hogy elég jó az ötlet, mert így a bringások ellepik a várost. Minden útvonalon ott lesznek, ami a Moszkvára vezet.
Kicsit tartok attól hogy marha hideg lesz és az esõ is esni fog.

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Geot
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1046 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#81144 Üzenet linkje2008-09-16 22:27:14  Válasz a #81142. hsz-ra Előzmény #81142

Persze, így is hozzá lehet állni... csak szerintem kevésbé lesz látványos. Majd meglátjuk. Lehet, hogy jól sikerül.
De nekem ettõl függetlenül komolytalanabbnak tûnik. Mondjuk lehetne keverni a kettõt, akkor valóban hatásosabb lenne.
Saját vélemény, nem kell velem egyet érteni. icon_smile.gif

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vörös
Aktív fórumos
Aktív fórumos
177 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#81149 Üzenet linkje2008-09-16 23:10:02 

és veszekedni se icon_biggrin.gif
majd beszámolok, remélem nem lesz esõ, meg zimankó...esetleg jég icon_confused.gif ki tudja mostanában!

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vörös
Aktív fórumos
Aktív fórumos
177 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#81693 Üzenet linkje2008-09-23 19:30:04 

Hali! itt a beszámoló:

mi a kilencedik kerületbõl indultunk, a Hõsök terére. Sok kerületnek volt meghirdetett találkozási pontja. Olyan 20-an indultunk, a körúton már legalább 30-an lettünk. Jó volt, mert így könnyebb a körúton bringázni, ha sokan vagytok. Érdekes módon nem is nagyon dudáltak az autósok, és ez az egész estére jellemzõ. Az Andrássy meg persze le volt zárva

Felértünk a Hõsök terére, fél7kor bringaemelés. Aztán 8ra kellett a Moszkván lenni. Mivel a téren hátul álltunk, már nem fértünk fel az Andrássyra a tömeg miatt, így a Király utca - körút - oktogon útvonalon mentünk, persze legalább 20 emberrel bolyban. Egy kis pihenõ a Burger Kingnél, majd fe a Moszkvára.

Persze mindenki úgy volt vele, h a Lánchidat meg az alagutat nem lehet kihagyni icon_biggrin.gif a Deáknál nagy volt a tömeg, ott kicsit kerültünk, és vissza a Lánchídhoz: a hídon persze csak lépésben, de a nagy többség tartotta magát a szabályokhoz: nem mentünk át a piroson, vagy a másik sávba, nem járdáztunk. Az alagút hatalmas flash volt, mindenki ordított, utána az Attilán a Moszkváig, ahol nagyjábol mindenki tartotta, h csak a járdán állunk.

Bringaemelés, aztán irány Kuplung a Király utcában. Hatalmas élmény volt a kocsik között átlag 20 másik keróssal. Így egyszerûbb mindenhol.

Kis söröcske, sok bringással, aztán haza.

Egyéni vélemény: épp annyira volt megszervezve, mint amennyire ezt a fajta critical mass-t lehetett: minden fontos keresztezõdésben és útszakaszon ott álltak a szervezõk, és kordában tartottak minket, már amennyire lehetett. Én nagyon élveztem, és ezzel sztem sokkal inkább ki lehetett fejezni a szándékainkat, mint a lezárt utas felvonulással icon_cool.gif icon_lol.gif

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Geot
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1046 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#81695 Üzenet linkje2008-09-23 19:51:38  Válasz a #81693. hsz-ra Előzmény #81693

Na, ezek szerint volt, akinek tetszett. icon_wink.gif Örülök, hogy meséltél róla!

Mi tényleg nem mentünk, viszont este épp a városban jártunk és láttunk több, hazafelé tekerõ bringást.
Egy részüknek nem volt semmiféle villogója, lámpája sem elöl, sem hátul, amiért elég mérgesek voltunk rájuk.
A sötétben lámpa nélkül biciklizõk szuicid hajlamúak, vagy egyszerûen ennyire nem érdekli õket, hogy nem (mindig) láthatók?


https://criticalmass.hu/files/sotetvagy_gmailkicsi.jpg

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vörös
Aktív fórumos
Aktív fórumos
177 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#81715 Üzenet linkje2008-09-23 22:53:58 

Foggalmam sincs mi ennek az oka, nálam ez teljesen alap. Gondolom a tegnapi résztvevõk között nagyon sok olyan volt, aki nem bringázik minden nap...és nem gondolta végig.
# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Geot
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1046 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#81722 Üzenet linkje2008-09-23 23:13:31  Válasz a #81715. hsz-ra Előzmény #81715

Valószínûleg.
Csak sajnos nap mint nap látni ilyen egyedeket.

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vörös
Aktív fórumos
Aktív fórumos
177 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#81725 Üzenet linkje2008-09-23 23:25:48 

hát igen, ön és közveszélyesek...engem nyáron a margit hídon csapott el majdnem egy ilyen bringás, amikor sétáltam a járdán!
# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tueskeesvanek
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#93141 Üzenet linkje2009-03-20 21:58:41 

hehe, nem pörög különösebben a topic...icon_biggrin.gif Én Krétán Hania környékén tekertem rengeteget a hegyekben, főleg tavasszal hihetetlen élmény volt térkép nélkül, vaktában elindulni és menni amerre visz az út...

nem mellesleg nyáron Sarti-ban ha lesz rá valami minimális igény, lehet, hogy szervezünk túrákat (bringás vagy gyalog-) úgyhogy aki érez hozzá némi affinitást azért nyomjon be ide egy hszt mert nem nagyon tudunk miből tájékozódni, hogy érdemes lenne-e! én kinn leszek Sartin egész nyáron, úgyhogy megyek majd ész nélkül tekerni, ha ki tudom vinni a gépet!

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Cobranco
Moderátor
Moderátor
128 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242556 Üzenet linkje2017-01-03 17:32:39 

Ezúttal utazóink Odüsseus nyomába erednek,átruccannak egy kitérő erejéig Ithakára,a mitologiák,rejtelmek és nem utolsósorban a legnyűgöző természeti látványosságok szigetére.


Link


Útvonal:
Sami/Kefalonia/-Pisaetos-Molos öböl-Vathi/Ithaki/-Mount Prosaetos-Aigos Konstantinos-Nirito Oros/904m/-Monastery Katharon-Aigon-Stavros-Frikes-Kioni beach-Aigos saranta-Afales bay-Alivia-Polis beach-Lefki-Mount Prosaetos-Pisaetos

Fotoalbum:
https://indafoto.hu/cobranco/ithaka_gorogorszag

Térkép:
https://cobranco.hu/terkepek/gorgo4.2016..html

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Cobranco
Moderátor
Moderátor
128 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242711 Üzenet linkje2017-01-22 12:00:01 

Ebben az epizódban túrázóink ismét Kefalonia útjait róják,olyan helyeket útbaejtve,mint Melissani tavasbarlang,Antisamos,Myrtos beach stb.Akinek ezek a nevek nem mondanak semmit,itt a helye,akinek viszont igen,annak is.


Link


Útvonal:
Sami-Antisamos strand-Melissani tavasbarlang-Etimia-Betakorata-Divarata-Myrtos beach-Agonas-Kadarkata-Farsa-Drapano híd-Argostoli-Katavothes víznyelő-Fanari világítótorony-Lixouri

Fotoalbum:
https://indafoto.hu/cobranco/kefalonia1gorogorszag


Térkép:
https://cobranco.hu/terkepek/gorgo5.2016..html

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Papamaci
Törzstag
Törzstag
647 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#243266 Üzenet linkje2017-03-08 12:37:24 

Szia nagy jó a műsor mikkor lesz meg a következő rész icon_smile.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Túrák, programok, sport
<   1 2 3   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu