Utazás komppal - hajóval
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 376
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pocak
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239909 Üzenet linkje2016-06-22 15:12:41 

Sziasztok, arra lennék kíváncsi hogy a Korfui kompokra a menetjegyet lehet bankkártyával fizetni? ( és azt tudja e valaki, hogy a Sissy kartélyban lehet e bankkártyával fizetni?) köszi
# 377
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242456 Üzenet linkje2016-12-07 21:08:53 

Megjelent néhány komptársaság menetrendje a következő, 2017-es szezonra:

Link

Valamint előfoglalási akciók, kedvezményes ajánlatok, csokorba szedve:

Link

A foglalást érdemesebb az adott társaság saját oldalán megejteni!

# 378
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242608 Üzenet linkje2017-01-11 21:08:14 

Újabb komp menetrendek jelentek meg a következő szezonra:

Naxos, Amorgos és a Kis-Kikládok:

Express Skopelitis

Heraklion és a Kikládok között hajózó Champion Jet 2 menetrendje:

Seajets

A Rafinából induló Seajets katamaránok menetrendje:

Seajtes

Valamint:

Santorini Special (Ugyanitt remek kikötői térkép.)

Illetve, újabb közlekedési opció az athéni reptér és a pireuszi kikötő között:

Link

# 379
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242921 Üzenet linkje2017-02-09 20:17:24 

Rossz hír azok számára, akik Rafinából a Hellenic Highspeed hajójával szerettek volna utazni Tinos, Mykonos, Paros, Ios és Santorini felé. A társaság törölte az ezen az útvonalon korábban publikált 2017. évi menetrendjét.

Hellenic Highspeed

# 380
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Euaeia
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
49 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242956 Üzenet linkje2017-02-11 20:22:09 

Kedves Forumozok! Zakynthos es Kefalonia kozott kozlekedik menetrendszerinti komp? Ket het ket szigeten egyeni atjutas... Akik mar esetleg tapasztaltak, szivesen fogadom velemenyuket. Koszonom.
# 381
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62
Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242957 Üzenet linkje2017-02-11 20:35:24  komp

Pessadábol megy Reggel 8kor indult mikor kint voltunk mivel ráláttunk .és este sötét volt mikor beért vissza fele .
# 382
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243192 Üzenet linkje2017-02-26 20:54:35 

Nem csak a légitársaságok kínálnak promóciós jegyeket, hanem a komptársaságok is. Amennyiben komppal utaznánk a görög szigetekre, érdemes egy pillantást vetni néhány görög hajótársaság weboldalára!

Aegean Speed Lines

Hellenic Seaways

Blue Star Ferries

# 383
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243372 Üzenet linkje2017-03-18 20:30:54 

Már tanulmányozható a Zante Ferries nyugati Kikládokra vonatkozó idei menetrendje a társaság weboldalán:

Zante Ferries

Az idei szezonra vonatkozó kedvezmények:

Link

# 384
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jesusfreak
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243429 Üzenet linkje2017-03-23 14:48:16 

Tegnap jöttünk haza Athénból. Rövid beszámoló, akit érdekel: 5 napot töltöttünk ott, elég kaotikus egy város. Először metróztunk (9 euro = 5 napos jegy), de sehol sem kérték a jegyet, sőt az ellenőrző pontok sem működtek! Majd városnéző busszal jártuk a várost (a kék busz - Sights of Athén - éri meg a legjobban) = csak 16 euro. A másik kettő busz mind 22 euro! Két napos jegy és még a tengerpartra is levisz! Árak: Akropolisz-nál már csak kétféle belépő jegy van: 10 euro és 30 euro. A 10 euros jegy csak az Akropolisz. A 30 euros jegy minden full jegy. (5 napon belül lehet végig járni vele kb. 4-5 múzeumot + Akropolisz.)
A reptérről busszal mentünk be a városba (X95 a száma) 6 euro. Ez sokkal olcsóbb, mint a metro. Igaz a 20 euros metro jegyben benne van a reptérre menő metro jegy ára is!
Sör árak az utcán Kioszk-ban 1-2 euro (szerintem a FIX Hellas sör a legfinomabb!) Kaja: Gyros utcán át 2-3 euro, ülve 4-5 euro. De nem sok van belőle. Szerintem itt Pesten több Gyros-os van, mint Athénban! Inkább a souvlaki a jobb, - olyan mint a rablóhús - pici hurkapálcikán grillezett csirke, sertés vagy bárány! Nagyon finom! Ezenkívül rengeteg étterem, coffee, drink bar, pékség és kajálda. Persze mindenhol nyugat európai árakon, tehát min. 2x annyiban kerül minden, mint itthon.
Az emberek kedvesek, aránylag jól beszélnek angolul, szívesen segítenek tájékozódni az utcán. Nagyon rá vannak szorulva a turizmusra - mert gazdaságilag a mélyponton vannak - tehát minden turistát megbecsülnek! Nem mint itthon... De maga a város - a turisztikai látnivalókon kívül - elég eléggé kaotikus és rendkívül piszkos. A járdán vastagon a kosz rászáradva, a falakat mindenhol - de mindenhol! - a falfirkák borítják! Iszonyúan idegesítő és undorító! Üzletek egymás mellett, az egyik tökéletesen felújított ZARA ruhabolt, és mellette egy üresen álló, teljesen lepusztult ház, kiégve és elhagyatottan. A mellékutcák, egy külön kategória: bűz és kosz végig. emberi és állati ürülékek... ez már balkán. Hatalmas a forgalom és embertömeg mindenhol. A parkokat szokásosan homeless-ek lepik el. A legváratlanabb helyeken, az utca végén hirtelen a török bazár, bolha piac és az Ecseri piac keverékébe érsz. Gyenge gyomrúaknak nem ajánlom Athén-t!

Persze gyögyörüek - de relatív - a műemlékek, romok. Holott ezek csak puszta kövek és márvány oszlopok. Én keresztény ember vagyok és mindig megdöbbenek amikor külföldön - de itt hazánkban is! - az összes turista bemasirozik a tempomokba. Körbejárják, megcsodálják végihallgatják az idegenvezető előadását, megnézék tüzetesen a festményeket, szobrokat. Le is fényképezik az egészet kívül-belül... majd ennyi. Majd ha valaki Istenről próbál vekük beszélni, azonnal mereven elutasítanak. Miért? Sőt, tagadják, hogy egyáltalán Isten létezik. Akkor miért mennek be az Ő házába? Furcsa, nem?

De maradjunk a témánál. Athén a kultúra része és kész. Örülök, hogy láttam ls nem nyáron 65 fokban. Március a legideálisabb idő egy városnézésre. Gyönyörű időnk volt - 20-22 fok. Szinte nyári idő. Kényelmes sétákat lehet tenni akár a tengerparton is ahová a városnéző busz is le visz.

# 385
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243469 Üzenet linkje2017-03-29 22:35:14 

A Golden Star Ferries Rafinából indít új gyors komp járatot Tinos, Mykonos, Paros, Naxos és Santorini útvonalon:

Link

A társaság weboldala:

Golden Star Ferries

# 386
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#243488 Üzenet linkje2017-03-31 09:14:19  Idézet innen: #243429

Az 5 napos bérlet is tök jó minden látnivalóhoz (még a tengerpartra is levisz), ha az van, akkor tök fölösleges az "olcsó" 16 eurós busz grátisz. (Szerintem.)

jesusfreak írta:
Igaz a 20 euros metro jegyben benne van a reptérre menő metro jegy ára is!

22 euró lesz az, és nem metrójegy, hanem turistajegy, amiben benne van egy retúr reptéri út metróval vagy busszal. Annak tükrében, hogy az 5 napos jegy 9 euró, a reptér busz meg retúr 12, ez nem a legnagyobb biznisz (max. ha valaki mindenáron metrózni akar a reptérről, és csak 3 napig marad a városban).

jesusfreak írta:
Gyros utcán át 2-3 euro, ülve 4-5 euro. De nem sok van belőle.

Ha nem nagyobb étterembe mész, hanem kis "gyorséttermekbe", a gyros ára ugyannannyi elvitelre (csomagolva)/kézben/és helyben fogyasztva. Tény, hogy két éve voltam utoljára Athénban, de mivel máshol sem változott ez a szisztéma, nem gondolom, hogy pont a főváros lépett volna ilyet. Ha tévedek, sorry.

jesusfreak írta:
Szerintem itt Pesten több Gyros-os van, mint Athénban!

És mennyivel autentikusabb is! (vicc vót)

jesusfreak írta:
Nagyon rá vannak szorulva a turizmusra - mert gazdaságilag a mélyponton vannak - tehát minden turistát megbecsülnek!

Nem azért becsülik meg a turistát, mert rá vannak szorulva, hanem azért, mert ilyen a beállítottságuk (persze kivételek nyilván akadnak). Húsz éve is ilyenek voltak.

jesusfreak írta:
A mellékutcák, egy külön kategória: bűz és kosz végig. emberi és állati ürülékek... ez már balkán.

Tévedsz, ez Dél-Európa. Mellesleg egy óriási város, amiben minden óriási városhoz hasonlóan megvan az óriási városok árnyoldala is, és az "elkerülendő" zónák. Náluk az utóbbi évek eseményei miatt sajnos ez még több lett. (De szerencse, hogy Budapest olyan kis illatos, tiszta, tip-top hely.)

jesusfreak írta:
Gyenge gyomrúaknak nem ajánlom Athén-t!

Azért ez egy kicsit túlzás (tiszteletben tartva a vélemények szubjektivitását).

jesusfreak írta:
Holott ezek csak puszta kövek és márvány oszlopok.

Ja, pár ezer évesek. Olyanok, amiket a mai építészetben gépekkel sem képesek produkálni.

jesusfreak írta:
Én keresztény ember vagyok és mindig megdöbbenek amikor külföldön - de itt hazánkban is! - az összes turista bemasirozik a tempomokba. Körbejárják, megcsodálják végihallgatják az idegenvezető előadását, megnézék tüzetesen a festményeket, szobrokat. Le is fényképezik az egészet kívül-belül... majd ennyi. Majd ha valaki Istenről próbál vekük beszélni, azonnal mereven elutasítanak. Miért?

Vallásosság és építészet két különböző dolog.

jesusfreak írta:
Március a legideálisabb idő egy városnézésre. Gyönyörű időnk volt - 20-22 fok. Szinte nyári idő.

Szeptemberben meg grászit még a tengerben is fürödhetsz, átruccanhatsz strandolni egy közeli szigetre, vagy épp csobbanhatsz a sounioni romok lábánál (persze az is csak kő meg oszlop).

# 387
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Noresz14
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243490 Üzenet linkje2017-03-31 13:24:57  Válasz a #243488. hozzászólásra Előzmény #243488

Teljesen egyetértek veled! Nekem tetszett tavaly Athén! Én 15 éve voltam először Görögországban, akkor is nagyon kedvesek voltak, ők egyszerűen ilyenek! Lenne mit tanulnunk tőlük...:/
# 388
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Djbobo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
186 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#243554 Üzenet linkje2017-04-04 19:16:01 

Az idén Skopelosra tervezzük a nyaralást. Persze főszezon mert csak akkor tudjuk megoldani. Tudtam hogy drága a komp de erre azért nem számítottam. 4 fő benne 2 gyerek 13 és 16 évesek (akik már felnőttnek számítanak) 1 autó oda vissza 400 Euro körül van. Néztem több társaságot, más indulási helyszínt de nem tudtam kevesebből kihozni. Nincs valakinek ötlete hogy lehet ezt olcsóbban kihozni?(akció, kupon más indulási hely, időpont bármi) Nagyon szeretnénk eljutni mert ez lenne a szülinapi ajándék icon_smile.gif Néztem de erre az útra kedvezményes jegyeket sem találtam.
# 389
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243603 Üzenet linkje2017-04-06 12:34:23  Válasz a #243554. hozzászólásra Előzmény #243554

Szia!

Én találtam picivel olcsóbb lehetőséget!icon_smile.gif Itt lenne egy kompkereső:

openseas.gr

Ezen az oldalon átkocogtam az ANES nevű társaság foglalási rendszerébe, ahol Volos és Skopelos/Glossa között 4 felnőtt és 1 autó esetében 287 € a jegyár, Skopelos városig pedig 304 €, retúr.

Igaz, ekkor járművet kellene bérelni helyben, de ha nem ragaszkodtok az autóhoz, vagy csak félig meddig, akkor van repcsis verzió is. A Volotea akciózik éppen. Az velencei Marco Polo reptérről jelenleg 50-70 €/fő a retúr repjegy ára júliusra és néhány augusztusi időpontra, ami 2 kézipoggyászt tartalmaz. Egy nagyobb, 20x20x35 cm-es kézitáskát, és egy 10 kg-s 55x40x20 cm kiterjedésű poggyászt. A feladott csomag 20 kg-s lehet; 37,50 € irányonként.

Itt lehet foglalni: Volotea

Velence 2 repterére 2 társaság repül Budapestről, a Ryanair és az EasyJet, jelenleg 48 € feletti árakon lehet foglalni főszezonra náluk. A poggyászszabályzatukról a weboldalukon lehet tájékozódni. Viszont egy, vagy két tranzitéjszakával is lehet számolni, a menetrend miatt.

Járatkereső: azair.eu

Vagy, ha vállalkoztok rá, el lehet autózni Velencéig, ha ez a kedvezőbb. Reptéri parkolás, például:

Link
Link

Skiathosról Skopelosra pedig szintén az ANES, vagy a Myrtidiotissa társaság Aqua Marina nevű kompjával, vagy a Hellenivc Seaways egyik hajójával lehet tovább utazni még aznap, mivel reggel 8:25-kor landol a Volotea. Lásd: fenti kompkereső! A retúrjegy 15,50 és 21 €/fő. Annyi lenne a kikötés ebben az esetben, hogy tanácsos már legkésőbb előző nap visszahajózni Skiathosra, hogy biztosan elérjétek a repülőtöket!

# 390
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Djbobo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
186 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#243627 Üzenet linkje2017-04-06 21:40:08  Válasz a #243603. hozzászólásra Előzmény #243603

Köszi! icon_smile.gif repülőre nem is gondoltunk, mert mindig saját autóval megyünk, de most hogy ezt ilyen szépen összeszedted nekem végiggondolom a lehetőségeket. A Skopelos fórumon írtak még egy új kompról, megvárom annak is az indulását aztán eldöntöm hogy is legyen az utazás. Köszi még egyszer a kimerítő választ!
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 ... 25 26 27 28 29 30   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu