Lefkada
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 7966
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243204 Üzenet linkje2017-02-27 15:39:37 

köszi, valami hasonló könyvem van (pdf), de olyan görögösen írják le benne, hogy merre kell menni icon_biggrin.gif

És egy kis infó: Kostas Drakontaeidis úr, Lefkada "ura" épp ma nyilatkozta, hogy Egremni idén már újra nyitva lesz a nagyközönség előtt (kivéve, ha valami nagy meglepetés közbejön, pl. újabb földrengés). Mármint a szárazföld felől lesz újra nyitva, szóval értitek.

# 7967
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243221 Üzenet linkje2017-03-03 13:44:08 

van valakinek képe Nirikos (Lefkada első, ókori fővárosa) romjairól? Érdemes megnézni?
# 7968
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#243222 Üzenet linkje2017-03-03 16:45:16  Válasz a #243221. hozzászólásra Előzmény #243221


# 7969
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#243223 Üzenet linkje2017-03-03 17:34:27  Válasz a #243222. hozzászólásra Előzmény #243222

# 7970
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243256 Üzenet linkje2017-03-06 14:31:22 



A zöld szakaszt másfél hete adták át, a pirosat még nyáron is csinálni fogják. Igazából Lefkada szempontjából ennyi lényeges, tesztüzem lesz, gondolom pénzt még nem fognak szedni. Filippiáda melletti lehajtónál lehet visszamenni az országútra, így a hegyes szakasz pont kimarad. icon_smile.gif

# 7971
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Raven71
Aktív fórumos
Aktív fórumos
341 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243270 Üzenet linkje2017-03-08 12:56:30 

Szia Kónyu!

Érdekelne a véleményed. Tudom, hogy Lefkada fun vagy, megjegyzem én is.
Idén Kefalonia lesz a cél(remélem végre össze is jön).
A kérésem-kérdésem az lenne, hogy pár mondatban összehasonlítanád a két szigetet nekem!
Előre is köszönöm!

# 7972
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#243271 Üzenet linkje2017-03-08 13:09:24  Válasz a #243270. hozzászólásra Előzmény #243270

Huhh, reménytelen vállalkozás icon_smile.gif Kefalonia fan is vagyok, a különbség az ára icon_smile.gif Pl. én hajózós vagyok, Lefkadán 5-6 hajózás telik ki 1 kefalóniaiból!! De ugyanez az autóbérléssel is a helyzet, bár mi nem vezetünk, de közösen többekkel béreltünk már, és míg Nidrin 100 euroból 5 napra béreltünk, ez Kefán nem menne. Mindkettőn a természeti szépsége, a színek, az öblök, hegyek fogtak meg. Ami Lefkadán Porto Katsiki, az Kefalonián a Myrthos. Ami Lefkadánál Meganissi, az Kafaloniánál Ithaka. Ahogy nagy kedvenc Lefkadán, és ki nem hagynánk, hogy az északi világítótoronytól (az erődtől) a partmentén elsétáljunk egészen a szélmalomromokig, addig Kefalonián ki nem hagynánk Old Skalaból a sétát le Kato Kateliosig, és onnan a part mentén egészen Skaláig! Ami Lefkadán stoppal Porosig, onnan a hegygerincen le (szemben Meganissi türkiz partjai) egészen Dessimiig, az Kefalonián stoppal el az ottani Porosig, és onnan fel a sziget legrégebbi kolostorához fel a francba, de a látvány le a kikötőre és úgy általában minden pénzt megér!! Szóval nagyjából így érzek velük. Számomra Lefkada bensőségesebb, közelebb áll hozzám érzelmileg, emberek tekintetében és egyes helyszíneket tekintve is. De mindkettő csodás, nem akarok választani közülük. Hogy mégis választanom kell, hát ez legyen a legnagyobb bajom az életben icon_smile.gif Idén is irány Lefkada!!!!!!!!!!
# 7973
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#243272 Üzenet linkje2017-03-08 13:13:57  Válasz a #243271. hozzászólásra Előzmény #243271

És ha Skalába mész a Grand Toursszal, a lefkadai Paja kb. a kefaloniai Marcsi icon_smile.gif Én még egyikükben sem csalódtam, pedig ha valaki, én aztán nem vagyok idegenvezetőre "szorulva", előre készülős vagyok, el lennénk magunkban is egy lakatlan szigeten, de mindkettőjüktől kaptam már hatalmas segítséget, ha hozzájuk fordultam. Pajától lényegesen többet, de valszeg azért is, mert Lefkadán asszem 8x, Kefalonián 3x voltam csak icon_smile.gif
# 7974
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Raven71
Aktív fórumos
Aktív fórumos
341 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243273 Üzenet linkje2017-03-08 13:21:06  Válasz a #243272. hozzászólásra Előzmény #243272

Köszönöm a gyors és kimerítő válaszodat! Ezek szerint ha Lefkadát imádom, Kefaloniát is fogom...ez így tetszik icon_smile.gificon_smile.gif!
Kocsival megyünk, nettó 11 éjszakára...délelőtt nézelődés, utána egy csúcs strand, este tavernázás....kb ez a mi régi, megszokott időtöltésünk!

# 7975
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62
Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#243276 Üzenet linkje2017-03-08 19:42:12  kefalonia

Ha lefkada tetszett akkor Kefalonia is fog.Mi szeretjük mind a két szigetet s ugy megyünk hogy érintsük Lefkadát. Utána komp Fiscardoba és lefele Argostolinak.Azért másabb mint Lefkada.Lefkadát elég hamar körbe birtuk menni ez Kefalonián nem fog olyan gyorsan menni. Nagy a sziget s ami közelnek látszik az se az . Kaja szempontbol talán lefkada jobb. persze ha már feldedeztük hol mi a jó akkor már könnyebb. Kefalonia inkább nyugodt sziget " a pihenőknek.Minden nap van hova menni akár uj helyszinre is. Tavaly is nagyon jó volt ,s idén is ujra ugyanoda megyünk.
# 7976
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243301 Üzenet linkje2017-03-10 11:58:21 

mi tavaly mindkét szigeten voltunk 10-10 napot. Ha össze kéne hasonlítanom a két szigetet, akkor két nagy különbséget tudnék említeni. Az egyik a szigeten belüli távolságok, amik Kefalónián sokkal nagyobbak, érezhetően nagyobbak, mint Lefkadán. A másik a települések jellege, Kefalónián nincsenek igazi, eldugott, elfeledett falvacskák, mindegyik kicsit kontinentális jellegű és egyforma. Lefkadán, amikor a sziget belsejében barangoltunk, sokszor botlottunk pár házas falvacskákba, ahol a helyi nénik, bácsik megbámultak, hogy hogyan vetődtünk arra. Ilyen Kefalónián nem volt, az ottani falvak praktikus helyekre épültek és egyfajta agglomerációs jellegük van. A táj és partok tekintetében nagy a két sziget közti hasonlóság, talán Kefalónián kicsit több a nyílt tér, kicsit kevésbé vadregényes, mint Lefkada, de gondolom ez a nagyobb méretéből is adódik. Szintén különbség, hogy Kefalónián több az a tipikus homokos, pancsolós strand, mint Lefkadán, sőt, Lefkadán nem is tudok olyan tipikus Siófok jellegű bokáig begyaloglós strandot. Árak tekintetében szerintem kb. ugyanaz a két sziget, viszont ételek (és éttermek/helyszínek) tekintetében azért Lefkada emlékezetesebb. Szóval a két sziget nagyon hasonló, de egyben nagyon más is, nekem mindkettő tetszett, de idén Lefkadára térünk vissza.

Közben megtaláltam a jó szót, nekem Lefkada otthonosabb. icon_smile.gif

# 7977
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#243302 Üzenet linkje2017-03-10 12:18:24  Válasz a #243301. hozzászólásra Előzmény #243301

Csak ahhoz szólnék ismét, amiben eltér a véleményem Mezzosétól: Mi Kefalonián is belefutottunk eldugott faluba, egyszer a GPS konkrétan egy baromfiudvarba irányított a Platia Ammost keresve, amikor legelőször ott jártunk. A másik az árak: szerintem Kefalonia jóval drágább Lefkadánál, és itt nem a napi bevásárlásra gondolok, hanem a turista-érzékeny árakra, mint írtam: autóbérlés, fakultatívok.
A többivel kb. egyetértek. Gyros alig van Kefalonián, bár egy jó grilles van Skalán, ami bőven kiváltja, és úgy általában bár nem ettem egyszer sem rosszat itt, de Kefalonia nem éppen a gasztro-kultúrájáról ismerszik meg icon_smile.gif

# 7978
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ericsike69
Törzstag
Törzstag
751 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#243303 Üzenet linkje2017-03-10 12:44:52 

Mind a két sziget gyönyörű! Nekem Kefalonia látványosabb de drágább mint Lefkada. Mint Kónyu is írta kirándulások autó és motor bérlés is drágább. De igazán nem lehet dönteni a két sziget szépsége közt felváltva kell látogatni mind a kettőt.
# 7979
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243304 Üzenet linkje2017-03-10 13:02:50 

fakultatívokat és autóbérlést nem tudtam összehasonlítani, mert egyiket sem vettük igénybe, de élelmiszer, éttermi kaja kb. azonos árban volt. Na meg a benzin is, sőt, ha jól emlékszem Kefalónián pár centtel olcsóbb is volt. Baromfiudvarba mi is belefutottunk Kefalónián, de azért az nem ugyanaz, mint egy pár vályogházból álló falucska kiskápolnával a hegyekben, mint pl. Ag.Ilias Lefkadán, ahol még az út is olyan széles, hogy az autó alig fér el és megkopott kőtéglákból van összerakva. Mészkővel kirakott apró főtér, üldögélő dámázó, kártyázó idősek. Vagy Nikolis, ami 3 ház a szerpentinen a hegyoldalban a fák között, abból az egyik egy családias taverna platánfás terasszal a Vasiliki öbölre. Ami kicsit hajazott ezekre, az Argínia az Ainos oldalában Kefalónián, de ott is már újabb házak vannak (nyílván a földrengés miatt) és betonnal kiöntött teraszok. Nem ugyanaz azért, nem azt mondom, hogy rosszabb, de más.
# 7980
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Raven71
Aktív fórumos
Aktív fórumos
341 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243305 Üzenet linkje2017-03-10 13:06:35 

Köszönöm a hozzászólásokat! Idén már én is okosabb leszek! icon_smile.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 531 532 533 ... 570 571 572   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu