Kréta
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
Hozzászóló Üzenet
# 7426
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
TeeMea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243034 Üzenet linkje2017-02-17 18:53:55 

szia, mi is ebben az időpontban leszünk krétán 8 éves gyermekkel ... kár, hogy nem leszünk egymáshoz közel, mi rethymnoban foglaltunk szállást, tavaly is ugyanezen a szálláson voltunk és bevált icon_smile.gif ... akkor szerencsénk volt, tudtunk egy házaspárral közösen kocsit bérelni, és 2 útra elmentünk velük (rethymno-chania, és rethymno-elafonissi).
# 7427
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
TeeMea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243035 Üzenet linkje2017-02-17 18:57:12 

agia marina annyira közel van chania-hoz, hogy nem éri meg erre kocsit bérelni, a buszok 15-20 perc alatt bevisznek chania belvárosába.
# 7428
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
TeeMea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243036 Üzenet linkje2017-02-17 19:00:54 

igaza van az előttem szólónak, nagyon jó creta buszhálózata, érdemes élni a lehetőséggel ... chaniaban tavaly alig találtunk parkolót, egyszerűen nincs ... végül egy parkolóházban találtunk helyet ... sokkal egyszerűbb agia marinából bebuszozni, és parkoló kötöttsége, illetbe kocsibérlési díj mellőzése nélkül csavarogni a városban, több bosszankodás és pénzkidobás a parkoló keresése, hidd el icon_smile.gif
# 7429
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
TeeMea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243037 Üzenet linkje2017-02-17 19:04:29  Idézet innen: #242959

1962 írta:
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni ,mert sokat visszaolvasgattam a fórumot,de azért egy két kérdésemre nem találtam választ.
Rethymnóbol busszal eltudunk e jutni Chaniába? Balost,és Elafonsit inkább ,magán szervezésben szeretnénk megnézni. A szállásunk Rethymnoban lesz,és onnan hajóval hogy tudnánk megoldani? Santorini szintén tervbe van,de annak az eléréséhez is szeretnék segítséget kérni ! Köszönöm..

https://www.heraklion.gr/en/visitor/local-trans/local-trans.html

# 7430
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferenczykrisz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243260 Üzenet linkje2017-03-07 09:20:39 

Kedves "zsebkuty"

Bár a fórumon talált "Mégyegy Falssarna" fotód nem friss bejegyzés, de kérlek küld meg nekem, hogy hova is esik. Mi voltunk ott és ezt a partszakaszt nem láttuk, csak azt aminél nagyon mély és hideg volt a víz. AZ idén újra Nyugat Krétára utazunk és elmennénk erre a szakaszra, mert jól fürdőzhetőnek látszik. Címem: krisztina.ferenczi@elmu-emasz.hu

Köszönöm szépen!

Kriszta

# 7431
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henrietta0522
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244009 Üzenet linkje2017-05-11 10:27:39 

Sziasztok! Jövő hónap 18-án irány Agia Marina, Kréta. Az Epimenidis aparthotelben szállunk meg. Az itteni Ibusz irodában nem annyira segítőkészek az ügyintézők így innen próbálok infót szerezni. A leírásban nem szerepel például, hogy adnak-e törölközőt vagy nem. A fényképeken az ágyakon vannak, de azt mondják ez nem garancia. "Hogy miért fontos?"- kérdezi az ügyintéző. "Hát a bőrönd súlya miatt."- válaszolom én. Ahelyett, hogy utána kérdezne egyszerűbb volta azt a választ adni, hogy vegyek a Decathlonban úszó törölközőt, mert az könnyebb. Mondtam neki, hogy van olyanunk és viszünk is magunkkal, de arra fogjuk használni, amire való, ráteríteni a vállunkra, ha kijövünk a tengerből. Szóval volt-e már valaki ebben az apartmanban és van-e róla valamilyen infója, -nemcsak a törölközőre gondolok- mert ha az itteni Ibuszos ügyintézőkre várok, akkor soha semmit sem fogok megtudni. icon_lol.gif
# 7432
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mizsermatyas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244022 Üzenet linkje2017-05-11 14:58:34 

Sziasztok,

Június 13. indulunk Agia Pelagia-ba a Pelagia Bay Hotelbe. Esetleg valakinek a helyről, akár a szállásról, vagy a környéken elérhető fakultativ programokról van bárminemű információja?

Köszönettel,
Mizser Mátyás

# 7433
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Antiinglis
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244161 Üzenet linkje2017-05-18 10:55:52 

Kérésre szolgálati közlemény Rethymnoban és környékén nyaralóknak!

Fakultatív kirándulások egy csak erre specializálódott görög irodával - megfelelő létszám esetén grátisz magyar idegenvezetéssel. Saját, vadonatúj, klímás buszok, tapasztalt idegenvezetők és sofőrök, részletes előzetes programismertetés (pl. a Samariába nem engednek el bárkit csak a bevétel miatt), rejtett költségek nélkül. Fel- és leszállás a szállásnál vagy annak közvetlen közelében (Balitól Georgioupoliig).

Facebook / Tripadvisor / Honlap

6 irodájuk van, bármelyikben be lehet fizetni, egy magyar lány dolgozik jelenleg Missiriában - de ez változhat (Rethymno keleti végén, a Pearl Hotelnél kell jobbra felkanyarodni a főút felé, és a jobb oldalon, a sarkon van az iroda).

Kirándulástól függetlenül örül a magyar szónak - és minden magyar olvasnivalónak. icon_smile.gif

(Én nem szoktam fórumozni, neki meg nem nagyon van netje, így hoztuk össze. Megpróbálom majd még a szórólapjukat is feltenni ide. Jó nyaralást mindenkinek! icon_smile.gif )

# 7434
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Etel
Aktív fórumos
Aktív fórumos
75 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244250 Üzenet linkje2017-05-25 21:01:24 

Én egy-két éve voltam Agia Pelagiaban. A központi strand elég zsúfolt és keskeny, de úgy emlékszem, hogy a szállodátokhoz saját strand tartozik. Helyi utazási irodával el lehet menni Chrisi szigetére /déltengeri hangulat, de enni-inni vigyetek, ha nem akartok sokat fizetni a helyszinen/. Amúgy semmi különös látnivaló nincs a helyszínen, viszont nem messze van Födele /El Greco múzeum és egy kis bizánci kápolna/, elég kellemes strand.
Agia Pelagiához tartozik Ligaria, egy igen hangulatos kis öböl, kiváló vendéglő, csend és nyugalom. Ide is érdemes elmenni.
Az éttermek általában jók és nem voltak akkor különösebben drágák.

# 7435
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AdamF
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
49 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244309 Üzenet linkje2017-05-29 12:32:00 

Sziasztok!

10 év után idén végre újra láthatom Krétát. icon_smile.gif
Tudnátok ajánlani megbízható ottani irodákat Rethymnoban, akikkel szervezett kirándulásokra lehet menni? Nem szeretnénk mindenhova kocsival menni, valamint összevetném a magyar irodák áraival.
Előre is köszönöm!

# 7436
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#244315 Üzenet linkje2017-05-29 18:16:28  Válasz a #244309. hozzászólásra Előzmény #244309

Pont két kerek egész hozzászólással fentebb volt egy ajánlat. icon_wink.gif
De árösszevetésre megguglizni is érdemes a kérdést, a komolyabb irodáknak van honlapja. Ha viszont magyar idegenvezetőt szeretnél tutira, akkor csak a magyar iroda ajánlata marad. Nézzél tripadvisort is, ott is lehet olvasni mindenféle tapasztalatokat pro és kontra, meg sokszor árakat is.

# 7437
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AdamF
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
49 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244317 Üzenet linkje2017-05-29 20:34:37 

Köszi a tippet, a Tripadvisor és a Google már a barátom, de az itteni kollégák véleményére is kíváncsi vagyok. Az ajánlatot természetesen láttam, de az inkább reklám, mint tapasztalat. icon_smile.gif Egyébként nem lényeges, hogy magyar legyen.
# 7438
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#244320 Üzenet linkje2017-05-29 22:50:02 

Ha nem érdekes, hogy magyar legyen, akkor szerintem bőven sokkal jobb a tripadvisor vagy egyéb külföldi fórumok. Eleve mondjuk minden szubjektív, nyilván, ha valamelyikről sok rosszat írnak, érdemes megfontolni, csak hát ugye a negatívum sem mindegy ... pl. hogy nem várt rájuk reggel 10 percet a busz, mert ők késtek icon_biggrin.gif vagy az, hogy nem ment értük icon_biggrin.gif ...
Miért hihető jobban, hogy jobb/rosszabb valami, ha egy tök ismeretlen magyar mondja, mint egy tök ismeretlen mondjuk osztrák? Csellengj végig Rethymnoban a sétányon, aztán válassz ízlésednek meg pénztárcádnak megfelelően. icon_wink.gif

# 7439
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tanisz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
67 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244327 Üzenet linkje2017-05-30 13:29:47  Visszatérés

Sziasztok,

Idén tervezzük a visszatérést Krétára icon_smile.gif
Rég jártam már ott (2013). Tettünk egy kis kitérőt Egyiptom és Karpathos felé, de nem volt az igazi.

Szeretnék érdeklődni, hogy akik rendszeresen járnak, mit tapasztalnak?
Változott valamit a sziget, a turizmus, az árak (ez gondolom igen), az emberek?

Szervezet utaknál melyik utazási irodát ajánlanátok?
Korábban az Ibusszal voltunk(egy párszor, meg más utazási irodákkal is, de azok vagy megszűntek, vagy már nem szerveznek Krétára utat).
Az Ibusznak elég gyér a felhozatala most (legalábbis Rethymno környékére).
Főleg Rethymno környékét nézegetjük (kirándulás szempontjából bevált).

Elgondolkodtunk saját szervezésen is, ebben milyen tapasztalataitok vannak?
Aparatmanos, saját ellátással megyünk csak nyaralni, nem vagyunk hotelhez szokottak.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

# 7440
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mizsermatyas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244537 Üzenet linkje2017-06-08 13:45:32 

Megkaptam a vouchereket, kedden indulunk Krétára, Agia Pelagiaba. Amint megérkeztünk, jelentkezem egy rövidke kis leírással!
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
<   1 2 3 ... 495 496 497 ... 505 506 507   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu