Egyéb utazásaink
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 1426
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Theia
Aktív fórumos
Aktív fórumos
371 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238087 Üzenet linkje2016-04-11 12:41:13  Idézet innen: #238070

Miskolciutas írta:
Na végre,hogy írt már valaki ebben a témában is!Igaz,hogy végül is úgy tűnik,megszületett a döntés:Krakkó.Bár most felmerültek kisebb-vagyis nagyobb- gondok,mégpedig a Miskolcról Pestre való feljutás.A busz a Népligetből ugyanis 7 25-kor indul,és nincs olyan vonat,amivel odaérünk.Kocsival felmenni,ott parkolni nem akarunk-nem nagyon szeretném 5-6 napig a Felvonulási téren hagyni...ha valaki felvinne,és hazajönne,majd újra feljönne értünk,az túl sokba kerülne.Konkrétan több lenne a leves,mint a hús.A délután induló járat pedig késő este ér oda,akkor már csak aludni mennénk egy éjszakát,és azt sem szeretném.(Bár ez lehet a végső megoldás)
Szóval keresem a megoldást,ötleteket is szívesen veszek,ha valakinek van!!


Kedves Miskolciutas!

Amikor mi Bécsbe mentünk szintén busszal, akkor a Köki terminál fedett P+R parkolóját használtuk. icon_smile.gif
Onnan a 3-as metróval mentünk a Népligetig. Nekünk nagyon kényelmes volt ez a megoldás.
Mi csak egy napra ruccantunk ki, de mi sem szívesen hagytuk volna az autót a nyílt utcán Pesten.
Sokáig keresgéltem a neten, mire rátaláltam. Állítólag előtte nem sokkal adták át, sokan nem is tudtak még róla. Mikor odamentünk, kongott az ürességtől, csak pár autó volt benne. Volt egy fülke a behajtónál, egy alkalmazottal.
A kihajtásnál kellett fizetni egy automatánál.
Ha Ti több napra mentek, akkor úgy látom, hogy bérletet kell váltani, 7 napos éjjel-nappali 3570.-Ft.
Szerintem ennyiért nagyon kedvező.

Link

# 1427
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238092 Üzenet linkje2016-04-11 18:13:18 

Kezdenek letisztulni a dolgok...de jó,hogy ilyen sokan törődtök velem!!!
Ezzel a parkolással az a gond,hogy ha kocsival felmegyünk,akkor úgy néz ki a dolog:Benzin Miskolc-Bp-Miskolc,sztrádadíj,parkolás-kb több,mint a Krakkó-Bp-Krakkó buszjegy 2 főre...nem nagyon akartam,de úgy néz ki,Dodinak lesz igaza és végig kocsival megyünk...csak,hogy én nem vezetek,nem akartam,hogy a férjem ne tudjon nézelődni útközben...de nem gondoltam,hogy a transzfer lesz a legnehezebb.Na,lényeg,van itt Miskolcon egy lengyel(pont krakkói) nő,aki utaztatással foglalkozik,ő is ezt javasolta-mármint a kocsit...szerintem 4 nap 3 éj lesz,aug 10 körül...julius 20 korül pedig Hellasz...na,majd írom a részleteket.

# 1428
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erinet
Aktív fórumos
Aktív fórumos
269 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238097 Üzenet linkje2016-04-11 21:13:34 

Örülök, hogy kristályosodik a történet icon_smile.gif

Nálunk mindenképpen autó, bár most egy másik útvonalon megyünk, mert a Balassagyarmat-Rimaszombat, majd Poprádon át vezető út gyönyörű, de nagyon kanyargós és meredek, megette az öreg autónk az olajat icon_sad.gif
Most új autóval a másik irányba, Besztercebánya felé megyünk a pályán, Árva vára felé, ez kevésbé látványos, de egyszerűbb és gyorsabb..

Az előbb néztem a szállásokat a Booking-on, és majdnem sírtam, 6 éjszaka 2 főre, a kedvenc szállodánkban, július végén 44 000Ft icon_sad.gif Ez csak azért nem jó, mert a férjem időbeosztása bizonytalan, nem merünk foglalni.. nekem a teljes július szabi+ aug. első 2 hete, én mehetnék, de őt nem tudjuk...

# 1429
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243487 Üzenet linkje2017-03-31 09:13:33 

sziasztok!
Aki volt már magánszervezésben az Auschwitzi tábort meglátogatni-nagyon megköszönném,ha megosztaná velem a tapasztalatait

# 1430
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Marcsi62
Aktív fórumos
Aktív fórumos
112 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243500 Üzenet linkje2017-03-31 22:27:46 

Szia! Mi tavaly voltunk,az aábbi linkben leírtak szerinz foglaltunk és minden rendben volt icon_smile.gif
http://zakopaneinfo.hu/index.p.....2Cant.html
Üdv:Marcsi

# 1431
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Marcsi62
Aktív fórumos
Aktív fórumos
112 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243501 Üzenet linkje2017-03-31 22:30:13  Idézet innen: #243500

marcsi62 írta:
Szia! Mi tavaly voltunk,az alábbi linkben leírtak szerint foglaltunk és minden rendben volt icon_smile.gif
https://zakopaneinfo.hu/index......2Cant.html
Üdv:Marcsi

# 1432
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243505 Üzenet linkje2017-04-01 11:46:15 

Köszönöm.Egyébként van valamiféle magyar nyelvű magnó,vagy esetleg prosi?
# 1433
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Marcsi62
Aktív fórumos
Aktív fórumos
112 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243513 Üzenet linkje2017-04-01 23:53:03 

Magyar nyelvű tájékoztató van,ha jól emlékszem 5 zloty volt,segített a navigációban.
# 1434
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246672 Üzenet linkje2018-01-27 19:18:23 

Sziasztok!
Megint én kérnék segítséget...olyan jól megoldódik itt nekem minden!Hála mindenkinek!Szóval:sajnos,és nagyon szégyenlem magam érte,de elfelejtettem,ki is az a kedves Fórumtárs,akinek a lánya Skóciában lakik....ugyanis úgy néz ki,hogy nyáron az Angliai családlátogatásba beiktatnék egy kis skót kirándulást.Úgy gondoltam,egy napra felmennénk.Megnézni mondjuk Edinburgot,és egy kastényt.Én Abbodsfordra gondoltam,de bárki bármilyen ötletére vevő lennék...

# 1435
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246673 Üzenet linkje2018-01-27 19:21:48 

http://miskolciutasbarangolasai.blogspot.hu/search?q=Krakk%C3%B3
Köszönettel bemásolom ide a beszámolót a tavalyi Krakkói útról.Ami végül kocsival valósult meg.Mindenkinek köszi a segítséget!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 ... 94 95 96


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu