Sarti
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 16276
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Eduso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
286 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#244702 Üzenet linkje2017-06-13 21:37:10 

Egy másik fórumon írta valaki hogy bezárt a nagy áruház Sartin (carrefour market) régen az volt a sárga bolt, tud róla valaki?
# 16277
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Oliver1975
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244705 Üzenet linkje2017-06-14 05:45:02 

Igen,busszal jöttünk(Apollón travel)!A nagy bolt valóban zárva van.
# 16278
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csarlsz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
420 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244714 Üzenet linkje2017-06-14 11:24:14  Idézet innen: #244705

oliver1975 írta:
Igen,busszal jöttünk(Apollón travel)!A nagy bolt valóban zárva van.

Hát már tavaly sem lehetett benne szinte semmit sem vásárolni. A polcok kongtak az ürességtől. Gyümölcsök régebben torony magasan álltak, hatalmas választékkal, tavaly csak dinnye volt és egy pár fonnyadt barack.

# 16279
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
TIGRINCS
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244736 Üzenet linkje2017-06-15 07:36:07 

Sziasztok.
Segitséget szeretnék kérni. Tavaly egy hetet voltunk Sartiban, Berlin apartmanházban. Idén szintén oda mennénk augusztusban, és szeretnénk ugyan azt a szobát mint tavaly, csak olyan buták voltunk hogy fogalmunk sincs hogy mi volt a szoba száma. Utazási irodán kersztül foglaltunk de ebben nem tudnak, vagy nem akarnak segiteni. Ha esetleg valaki a Berlinben nyaral, vagy a közeljővőben ott szál meg, és privátban tudna nekem ebben segiteni, megköszönném. Csak a szoba számát szeretném megtudni. A tulajdonosék fölötti sarok apartmanról lenne szó. Elöre is KÖSZÖNÖM.

# 16280
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitti05
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244741 Üzenet linkje2017-06-15 15:32:38 

Sziasztok, itthon vagyunk a június eleji nyaralásunkból. Sarti csodálatos mindig!!!
A Fotini egy remek apartman,remek elhelyezkedéssel. Csak túlbuzgó a házi Néni és Bácsi (reggel 7kor már törölgeik a korlátot,felmos + a kerítést portalanítják ) de ez legyen az egyetlen hibája icon_smile.gif icon_lol.gif

# 16281
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitti05
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244742 Üzenet linkje2017-06-15 15:59:06 

Azonban az Ibusszal történő utazást 2szer is meggondolom a jövőben, ugyanis az induláskor is késedelem volt (a transzferes utazóknak elírták az indulási időt ,így a buszunk 12:45 re ért csak a Planetáriumhoz a 12 helyett, de itt még pozitív voltam.)
Sartin amikor megérkeztünk 40 percet várattak minket a napon. Azt mondták 5 perc múlva jön a kisbusz háttttt 20 perc után már szóltunk,erre még 5 perc.........................40 percnél már komolyan jeleztük hogy ez így nem járja 22 óra utazás után és csak ezért gyorsan le lett intve az épp elhaladó Apollónos kisbusz hogy adja már ide 5 percre.
0. napon leégtünk 2en a 3ból, 40 perc a napon,de nem szegte kedvünk de leírtam azért.
Haza felé pedig a légkondi elromlott Szegedtől ,aki volt valaha emeletes busszal tudja hogy ez nem vicc,a ventillálás is leállt 1 órára,hát komoly volt a fiatal szervezetemnek is).
Szerintem alaposabb átvizsgálás kell minden busznak,és ez értendő minden irodára!
Viszont a Sofőrök nagyon kedvesek,emberségesek és jó fejek voltak, komolyan mindenkinek ilyet!!!

# 16282
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emermope
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
49 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244763 Üzenet linkje2017-06-16 11:26:25 

Mi 2x voltunk már a Stamatis apartmanban. Ott tényleg sieszta van délután...mi 3 család összesen 9 gyerekkel voltunk ott, ebből 4 gyerek 3 év alatti volt:) nem tudtunk sose csendben lenni, de nem szóltak ránk, csak "néztek" icon_biggrin.gif Azért szerettük mert van nagy udvar és közel a part, ahol nagyon sekély a víz. Ja, egyszer úgy szóltak ránk amikor kint ültünk az udvaron, hogy lekapcsolták a lámpát ránk:) vicces volt, még kicsit beszélgettünk és elvonultunk:)
# 16283
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Oliver1975
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244766 Üzenet linkje2017-06-16 13:19:35 

Stamatis apartman!Tegnap du 6 körül a telefonnal hallgattunk egy kis zenét(kb 5 percig)valaki addig kalapálta a falat amíg el nem zártuk!!Ide csak az jöjjön aki néma és nem csörög-zörög!!!
# 16284
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kornél
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244769 Üzenet linkje2017-06-16 19:23:19 

Sziasztok!
Mi Aug. 5-12-ig megyünk autóval, (4-én este szeretnénk indulni) esetleg valaki szintén ebben az időpontban? + Az autóval G.o.-ba fórumba írt kérdésemre miszerint Románián keresztűl kicsit közelebb és pályadíj tekintetében valamivel olcsóbb, még nem reagált senki ezért itt is érdeklődnék hogy valóban így van-e? Ha ezekben a kérdésekben nem is tudtok segíteni, mivel első alkalmunk lesz bármilyen hasznos infót szívesen vennék! Előre is köszönöm mindenkinek aki tud szánni rám pár percet!

# 16285
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csikosdapro
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244790 Üzenet linkje2017-06-17 23:02:26 

Sziasztok!

Kérdésem -> szeptemberben milyen Sarti időjárása? (tenger hőfok, időjárás...)

Párszor voltunk már ott (kb. 5-ször, de mindig júl-aug...)

Köszönöm a válaszokat!

# 16286
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KissLaszlo
Törzstag
Törzstag
1068 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#244817 Üzenet linkje2017-06-18 20:46:08 

Úgy tudom a szeptemberben még nagyon jó idő van, bár még nem voltam ősszel.
# 16287
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henry
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
20 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244836 Üzenet linkje2017-06-19 17:40:23 

Tisztelt Fórumozók!

Néhány tapasztalat az IBUSZ Sartira szervezett egyik szezonnyitó útjáról. Hangsúlyozottan csak az utazáshoz, utaztatáshoz kapcsolódóan

Nos,idén már az első turnusra mentünk a feleségemmel és két hétre foglaltunk. Az odautazáskor megkérdeztem az egyik sofőrt, hogy visszafelé megállnak-e a görög-macedón határnál lévő Duty Free Shpp-ban. Meglepetésemre azt a választ kaptam, hogy ezentúl már nem, mert tavaly ősszel az utolsó korfui turnussal bajok voltak a haza érkezéskor. Állítólag úgy televásárolták magukat egyes utasok cigarettával, hogy Röszkénél már nagy szeretettel várták őket a magyar vámosok, és több mint öt órán keresztül várakoztatták őket, amig a kb. egy millió forintnyi vámot ki nem tudták fizetni. Ő- mármint a megkérdezett sofőr - nem akarja ezt még egyszer átélni ezért nem fognak többet megállni.

Mondtam, hogy ez nem szép, aki nem tartja be a szabályokat magára vessen.

A sofőr biztosított, hogy Macedóniában viszont meg fognak majd állni a hazaútban, ott is olcsón és jól lehet vásárolni. (Akkor meg mi a különbség- gondoltam magamban.)

Mondtam, hogy köszi, de nekem az Evzoni Duty Free szimpatikusabb lenne.

Elmeséltem ennek a magyar sofőrnek, hogy tavaly ősszel sajnos elkövettem azt a hibát, hogy az Aeolussal utaztam Görögországba, hazafelé jövet ők sem álltak meg, amikor megkérdeztem az egyébként hölgy szlovák sofőrt, azt válaszolta, hogy a szlovák utasaik nem tartják be a vámszabályokat, ezért ő most úgy dönt, hogy nem áll meg. Egyébként is" volt rá, egy egész hetem, miért nem vettem meg az alatt az ajándékokat"- vetette még oda gúnyosan.

Nyeltem egyet és csak annyit mondtam, soha többé Aeolus.

Elmeséltem tehát azt a történetet most a magyar sofőrnek és hozzátettem, hogy jó lenne ha az IBUSZ nem süllyedne ennek a szlovák utazási irodának a szintjére. A válasz az volt, hogy márpedig nem fognak megállni a hazatéréskor.

Teltek-múltak a napok, közeledett a hazautazás időpontja. Gondoltam egy nagyot, felhívtam az IBUSZ Ügyfélszolgálatot, a vonal másik végén lévő hölgynek elmeséltem a kiutazáskori beszélgetést és kérdeztem tőle: mi az IBUSZ hivatalos álláspontja a Duty Free-es megállással kapcsolatban. Mégiscsak az IBUSZ a fővállalkozó, az utas vele van szerződésben, az autóbuszos szállítást végző cég pedig az alvállalkozó, ha szerződést akar a jövőben is akkor azt kell tennie amit a Megbízó meghatároz részére. Kedves gesztus lenne, ha 20-30 percre megállnának, biztosítottam, hogy a kizárólag ott kapható Memories csokoládékat, 2-3 kilónyi igazi görög olajbogyót és egy üveg Ouzót akarok venni. Egyébként sem dohányzok.

No kaptam erre hideget, meleget.

Kioktatott, hogy az IBUSZ-nak a szállást és az oda-visszautat kell garantálnia, ilyen egyéni igényekkel, hogy még megállni is és pont a Duty Free-nél, nem tudnak foglalkozni.

Mondtam neki, hogy most vagyok 15. alkalommal autóbusszal Görögországban, eddig mindig volt megállás, kivéve a tavaly őszi aelous-os utamat. Javasoltam , hogy mivel mégis csak az IBUSZ a velem szerződő, és van még néhány nap a visszaútiig, cégvezetői szinten rendezzék le ezt a kérdést, az utasok zöme bizonyára örülne egy kedvező döntésnek. A hölgytől még annyit kértem, hogy ne ő döntsön, csupán csak továbbítsa a kérésemet. Azt mondta ezt megteszi, de ott a határnál már minden a sofőrtől függ.

Eljött a hazaindulás napja.Elindulás után a sofőr megtartotta a szokásos "eligazítást". Történetesen ugyanaz a sofőr volt akivel két héttel korábban még a kiutazáskor beszélgettem. Közölte, hogy - most tessenek figyelni - az IBUSZ utasítására nem állhatnak meg a Duty Free- ben Evzoninál.

Vettem a fáradtságot és lementem az emeletről hozzájuk.

Udvariasan tájékoztattam őket, hogy én bizony kicsit másként tudom ezt a határnál lévő duty free-es megállási lehetőséget - vagyis annak tilalmát.

A sofőr azonnal helyesbített, hogy neki nem is az IBUSZ, hanem saját főnöke - tehát az IBUSZ alvállalkozó valamilyen szintű vezetője - tiltotta meg a megállást.

Mondtam, hogy na akkor a mikrofonba is ezt kellett volna bemondania és nem a fővállalkozó IBUSZ utazási irodával takaróznia. Biztosítottam, hogy természetesen nem dőlök a kardomba, csak azért mert néhány csokival meg egy-két egyéb dologgal kevesebbet viszek haza, de a szép hazánkban egyre inkább eluralkodó simlisséget jó lenne már elfelejteni.

Evzoninál tényleg nem álltunk meg.

A helyesbítés nem hangzott el a hangosbemondóban.

Megálltunk mindenféle szedett-vedett útmenti benzinkútnál Macedoniában és Szerbiában.
No meg Szegeden a Virágpiacon kb. egy órára, majd 20 perccel később a Szegedi Tesco-nál is.

Maradjunk még egy kicsit az autóbuszos utazásnál.

Nem annak menet közbeni gyötrelmeinél -aki hozzám hasonlóan busszal jár Görögországba, tudja miről beszélek. Tudomásul kell venni, hogy ezért a pénzért ez van, össze vagyunk zárva ötvenen vagy nyolcvanan, itt óhatatlanul kialakulnak kisebb-nagyobb konfliktushelyzetek, az ülés hátradöntésétől kezdve a hangos - fülhallgató nélküli - zenehallgatásig bezárólag. ( A csúcs számomra úgy két éve volt, mikor egy kb 10 fő család egyes férfitagjai a busz felső szintjén lévő melegre hivatkozva alsógatyára(!) vetkőztek.)

Feleségemmel most is Kecskeméten szálltunk fel a "nagy buszra" , odáig a "ráhordó" járatot vettük igénybe.Átszállási helyként Kecskemét, Dobó tér volt megjelölve. Már hetekkel, és még napokkal az indulás előtt is érdeklődtem az IBUSZ-ban, hogy nem a kecskeméti AUCHAN parkolóban lesz mégis az átszállás, merthogy az IBUSZ közismerten együtt mozog az Apollon járatával és azoknál az Auchan van jelölve, ami sokkal praktikusabb a belvárosnál(ahova nem tudok saját kocsival átmenni, mert kicsit húzós lenne a két hetes parkolási díj). A válasz mindvégig a belváros volt. Meg is vettük jó drága pénzen a ráhordó járatot.

Az IBUSZ egy nappal az indulás előtt rájött a nyilvánvalóra, természetesen az Auchan parkolóban volt az átszállás. De már nem minden utast sikerült kiértesíteni ezért bementünk még a Dobó térre is.

Nem tudom megfigyelték-e a tisztelt fórumtársak, hogy ezeknél a tipusú buszos utaknál odaútban és haza érkezéskor a magyarországi szakaszokon mindig csak vánszorgás van.

Még egy pár szót a Sartin belüli utazásról. Merthogy ilyen is van.
Régen az volt a szokás, hogy megérkezett a nagy busz Sartira, a helyi IBUSZ képviselő fogadta a csoportot, majd kisbuszok és személygépkocsik segítségével széthordták az utasokat az apartmanházakhoz. Ha a nagy busz helyi mozgási irányába is esett apartman azoknak az utasoknak csak az adott szállás előtt kellett leszállni.

No ez már csak a múlt.

Megérkeztünk most is az iskola elé a nagy parkolóba és mindenkit egyszerre leszállítottak. Közölték a 80 emberrel, hogy kinek milyen irányba esik a szállása és, hogy szépen el lehet indulni, ki-ki vonszolja csak a bőröndjét.

Elővettem utazási dokumentumaimat és megmutattam a helyi idegenvezető hölgynek, hogy mi is van arra ráirva. Felszállás helye: (már a ráhordó járatra) itt is itt, leszállás helye: Sarti ez és ez az apartmanház. Mondtam a hölgynek ez egy szerződés, vagy odaszállítanak bennünket gépjárművel az adott házhoz, vagy szerződésszegés miatt vegyünk föl egy jegyzőkönyvet, én hívok egy taxit, számlát kérek és majd hazautazás után azokat benyújtom az IBUSZ-nak.

A hölgy dúl-fúlt és otthagyott bennünket.

A velünk ugyanabban a házban megszálló egyik utastársunk azonnal csatlakozott hozzánk.

A kevésbé makacs útitársak szétszéledtek, húzták a bőröndöket.

Mi meg vártunk.

Tíz perc sem telt el, a telepített férfi idegenvezető Szabó Zoltán úr mellénk ált egy kocsival és a szálláshelyünk bejáratához fuvarozott bennünket.

Lehet ezt igy is.

Már-már úgy éreztem magam újra, mint amikor a helyi telepített idegenvezetőt még Détári Dórának majd Pápai Ferencnek hívták.

Foglaljuk össze az egészet és vonjuk le a tanulságokat.
Egy 115 éve a piacon lévő utazási iroda nem engedheti meg magának színvonalesést.
A név kötelez.
Minden tekintetben. Az utaztatás során is.
Nem mondom, hogy soha többé IBUSZ.
Csak annyit: kedves IBUSZ ÉBRESZTŐ!

# 16288
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csenyiz64
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244839 Üzenet linkje2017-06-19 19:16:38  Válasz a #244836. hozzászólásra Előzmény #244836

Igazad lehet, de miért nem utazol pl. a Grand Tours-sal. Nekem semmi közöm hozzájuk, csak már párszor mentem velük, ők semmilyen alvállalkozót nem vonnak be, az egyik legjobb autóbusz parkkal rendelkeznek. Szerintem váltsál. További szép nyarat.
# 16289
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KissLaszlo
Törzstag
Törzstag
1068 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#244841 Üzenet linkje2017-06-19 19:31:51 

Hú ez hosszú volt...
de volt azért valami pozitív is a nyaralásban?

# 16290
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henry
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
20 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244844 Üzenet linkje2017-06-19 20:36:59 

IBUSZ, Apollon és Grand Tours törzsutas vagyok a görögországi útjaimhoz kapcsolódóan.Az elmúlt egy évtized átlagában -2006 óta járunk Görögországba - alapvetően mindhárom irodát megbizható, jó társaságnak tartom. Sartira azért nem a Grand Tours irodával megyek mert nekik az Ófaluban - ami nekem személy szerint a kedvencem - csak a parttól messzire a dombtetőn van apartmanjuk.

Sartin most voltunk negyedszer. Általában két-három évente jövünk ide, mindig nagyon elő-, vagy utószezonban.( Május eleje, szeptember vége-október eleje. Őszintén megszerettük ezt a falut.)

Amúgy az ott tartózkodás két hete alatt nagyszerűen pihentünk. Olyan tipikusan előszezoni üdülés volt.Ennek - azaz az előszezon - ellenére természetesen fürödtünk a tengerben is, ha hűvös volt a víz akkor csak napoztunk. Voltak esős napok is, de ekkor sem bosszankodtunk. A természet és az időjárás ilyenkor még ezer arcát mutatja.

A programjainkat Görögországban mindig magam szervezem, most is igy tettem. Sokat sétáltunk, helyben kirándultunk, ez alatt a Xiropotamu Kolostort (kétszer is), a Beach végén lévő kilátót és a falutól északra lévő sziklás-dombos túristautat a kikötőhöz kell érteni. A helyi templomban Nektariosz atya és kedves munkatársai(hivei) jóvoltából megnézhettük azokat a csodálatos ikonokat amelyeket majd egy évszázaddal ezelőtt, még a lakosságcserekor hoztak magukkal a mostani Törökországból. Amikor pedig egy helyi lakos háza előtt rácsodálkoztunk a gyönyörű rózsabokorra az éppen hazaérkező tulajdonos azonnal letörte a legszebb rózsaszálat és azt a feleségemnek ajándékozta. A minden nap unokáját sétáltató ősz öreg dédnagymamával pedig egész jól összebarátkoztunk, annak ellenére, hogy közös nyelvet nem sikerült találnunk.

Nagyszerű élmények ezek igen jelentős mértékben emelik egy-egy görög út értékét.

A tényleg kissé hosszúra sikeredett előző hozzászólásomban, csak az utaztatás egyes bosszantó jelenségeiről irtam, remélem azóta már az IBUSZ is megemberelte magát és a történteket egy szezonkezdeti működési zavarnak tudhatjuk be.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 1085 1086 1087 ... 1105 1106 1107   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu