Skopelos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szporádok
Hozzászóló Üzenet
# 1066
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Casmir
Aktív fórumos
Aktív fórumos
461 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#244780 Üzenet linkje2017-06-17 17:03:55  Válasz a #244779. hozzászólásra

Szia!

Ugyan nem teljesen tiszta nekem, hogy a Vithosba szálltatok meg és így akkor Agnontasban vagytok, vagy esetleg máshol?
Ha Aeolussal mentetek és az említett partról írsz, akkor korábban (tavalyiak) írták itt a fórumban, hogy az utca végén van a buszmegálló, ott tudtok felszállni a buszra, mely bevisz a 8 km-re lévő fővárosba.
Ez a busz gondolom máshol is megáll!?

Nem akartok motort vagy autót bérelni?
Ildikó elérhetőségét meg tudom adni! (Fővárosban kölcsönzőjük van és magyar lány, így biztosan tud segíteni!)

# 1067
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Soraya
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
16 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#244783 Üzenet linkje2017-06-17 19:16:52 

A fővárosban vagyunk, a kikötőtől 3 percnyire lakunk. A kikötő melletti kis városi strandra gondoltam.
# 1068
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Soraya
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
16 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#244803 Üzenet linkje2017-06-18 14:46:10 

Sziasztok. A Skopeloson közlekedő busz árairól van e infója valakinek?
# 1069
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#244824 Üzenet linkje2017-06-18 23:22:43 

Szerintem elég pontos infot fognak adni neked a fővárosban, a buszoknál... Ott még menetrend is lesz, hogy lásd, hová tudtok elmenni. icon_wink.gif
# 1070
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Casmir
Aktív fórumos
Aktív fórumos
461 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245238 Üzenet linkje2017-07-04 12:01:42 

Sziasztok!
A szigetet nagyon jol be lehet jarni busszal, legalabbis a szomszedaink csak azzal kozlekednek es mindent lattak.

# 1071
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fosfor
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245395 Üzenet linkje2017-07-10 16:44:31 

Sziasztok ! A buszra Budapesti felszálláskor mennyire veszik komolyan ,hogy kézipoggyásszal együtt 20 kg. lehet az összsúly ? / 13 napra.... csak az útra a víz 4 kg.. meg pár szendvics stb... / köszi ha válaszolna valaki...vasárnap megyünk....
# 1072
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Casmir
Aktív fórumos
Aktív fórumos
461 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245413 Üzenet linkje2017-07-11 06:24:02 

Szia! Soforok kezeben van a merleg! Pontosan nem merik, de biztos vagyok benne, hogy erzik a kiemelkedo tulsulyt. Egyebkent nem tudom, hogy abban az esetben mit tesznek?! Nalunk nem volt incidens ebbol...vagy mindenki jol pakolt, vagy nem kotekedtek.
# 1073
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fosfor
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245429 Üzenet linkje2017-07-11 21:00:36  Válasz a #245413. hozzászólásra Előzmény #245413

Köszi a választ.... A kézi poggyászt amiben 2napi utazás kaja és víz ,üdittő és személyes kellékek vannak ahhoz milyen a hozzáállásuk... ?
# 1074
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Casmir
Aktív fórumos
Aktív fórumos
461 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245633 Üzenet linkje2017-07-20 23:00:49  Válasz a #245429. hozzászólásra Előzmény #245429

Szia!

Ne aggód túl ezt a kérdést.
Amit felviszel a buszra nem is nézik, súlyra meg főleg nem.
Mi egy hátizsákkal mentünk, abban volt a 10 db szendvics, 1 db 2 literes víz, fényképező, mp3-as lejátszók, szári (nekünk az a takaró), nyakpárna, meleg zokni, lányomnak egy vékony hosszú szárú nadrág és "alváshoz" póló. Aztán egy füles lidl-s zacsiban pedig a kispárnák, a buszra is és a nyaraláshoz alvásra.
Lábadnál elfér és a fejed felett a tartóban.
Nem tudom mit akarsz vinni? Miért aggódsz ennyire?
Hűtő táska csak a lenti raktérben mehet.

# 1075
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Casmir
Aktív fórumos
Aktív fórumos
461 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245634 Üzenet linkje2017-07-20 23:10:48 

Na akkor pár infó a szigetről, mert eddig sok mindent nem lehetett olvasni és találni.
Be kell valljam, ma már értem!
Számomra Lefkada, Kefalónia után nem került be a "ide még vissza kell térni" listára.
De ízlések és pofonok.
Egy biztos, ha valaki nem az Aeolus utazási irodával megy, akkor annak javaslom a szállás keresést a fővárosra összpontosítsa.
Onnan bérelt járművel és a helyi buszjárattal valóban minden partszakaszra el lehet jutni, röpke max. 30 perc alatt.
De Skoeplos városba bejutni, csak esti sétára nehezebb, ill. onnan hazajutni!
Helyi busz eljön 20.00 körül és ha azzal nem mentél haza, akkor max. marad a taxi. Skopelos - Angnondas távolságot (8 km) 30 €-ért akarták megtenni. Lehet találni vállalkozó kedvű, alkudozásra alkalmas sofőrt...de ez nem garancia, hogy találsz is.
A sziget július 2-a előtt élhető volt, strandok is kellemesen teltek meg délutánra...később már a buszon is zsufoltság, partokon hering filing volt.
A helyi kis boltban a tej júniusban 1,8 €, júliusban már 2 € volt. Egyik napról a másikra.

Vithosról képeket ha szeretne valaki látni, jelezze, direkt fényképeztem szobákat, mert ez viszont sehol nincs.

Az üvegfenekű hajóval való kirándulást javaslom, ott a kapitány kifejezetten kereste a delfines élményt. Így ráhúzással, 20 perces kőrözés után meg lett a várva várt látvány, velünk úsztak, a hajó körül ugráltak. icon_biggrin.gif

# 1076
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tklarcsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
21 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245666 Üzenet linkje2017-07-23 11:55:40  Válasz a #245634. hozzászólásra Előzmény #245634

Szia Casmir!
Szeretnék a szobákról képeket! Ha lehet icon_smile.gif
A helyi kisboltban volt minden ami kell??
Fizetni lehet kártyával a boltban, ill. a helyi étteremben? Vagy csak a "városban"?
A busz út milyen volt? ( a csomagoknál 2 főnek 2 bőrönd+egy hűtőtáska mehet a csomagtérbe?) (Eddig mindig az Apollonnal utaztunk és ők nagyon elnézőek a csomagméretre.)
A szigeten a közlekedés autó nélkül akkor jól értem hogy nehézkes? Ti béreltetek valami járművet?(mi csak szeptember elején megyünk, így azt gondolom a zsúfoltság addigra már nem lesz jellemző)
A fakultatívok kb. milyen árban vannak??? Ti Skopelosból indultatok a fakultatívra?
Valami amire mindenképp érdemes figyelni, vagy amit mindenképp érdemes megnézni???
Válaszaidat előre is köszönöm.

# 1077
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Casmir
Aktív fórumos
Aktív fórumos
461 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245824 Üzenet linkje2017-07-30 22:07:20  Válasz a #245666. hozzászólásra Előzmény #245666

Hupsz! Bocsánat, nem láttam a kérdésedet...most kaptam az értesítést a priviről...ott választoltam is.icon_smile.gif De mindjárt mazsolázok és ide is beteszem, hátha másokat is érdekel.icon_smile.gif
# 1078
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Casmir
Aktív fórumos
Aktív fórumos
461 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245825 Üzenet linkje2017-07-30 22:20:33 

A helyi kisboltban volt minden, csak nem választékos és minimál mennyiségben.
Képzeld el, hogy Balaton legkisebb településén vagy 1980-as években.
Tej, pl. 2,8 %-os 4 db, 1,5 %-os 4 db...kakaó 5 db, mert annyi fér el egymás mögött....stb.
Kenyér csomagoltak több féle, szeletelt, magvas, de friss, pékségből hozott csak egy zsemléhez hasonlító tésztájú szezámmal megszórt volt, reggel ebből volt még kisebb bagett féleség. Csomagolt felvágott, sajtok.
Víz is volt, 1,5 literes, 6-os zsugorfóliás.
Szóval van minden, csak kicsit drágább, mint Skopelosban a market, ott is a legelső a benzinkútnál a legolcsóbb...szerintem. De ezt ki kell tapasztalni.
Viszont pékség leghamarabb Stafilos után az út mentén van, csak itt hamar kifogy mindenből. Utána ami jó és választékos, az már a kikötőnél van egy nagy zöld terasszal a sarkon. Ha a pékség mellett bementek az utcán egy kis térre juttok, ott tudtok gyrost venni, máshol nem nagyon. Nekünk napok kérdése volt, mire felfedeztük ezt a kis teret...bosszankodtunk, hogy az olcsó és gyors vacsit nem tudjuk megoldani.
Mert bizony Angnondasban a két, most már megnyitott a Koralli kapitány étterme is, de bizony elég drágák. És nem azért mert alapban drágák, hanem azt láttam és vettem észre, hogy ezen a szigeten (VÉGRE) friss halas ételeket szolgálnak fel, de tömény mennyiségben. Kevesebb a klasszikus görög étel, sokkal több a tengeri halak, rák, polip, tintahal az étlapon, de ennek meg is van az ára.
Javaslom, ha szeretitek a halat, akkor kóstoljátok meg a középső étteremnél a Whitefisht, simán álljatok fel és menjetek be a konyha előterébe, ahol jégen vannak a halak és válaszd ki melyiket akarod, mind látványra, mind súlyra, mert az első este én ezt még nem tudtam és simán kihoztak nekem egy 75 dkg-os halat, így 60 € volt a cekk. Majd leestem a székről.
További estékre kiokosítottak, így tudom, menj oda, válaszd ki, mérlegeltesd le, ha sok jelezd, keressetek kisebbet. Nem ciki, mondani kell, kisebbet, vagy nem vagy annyira éhes, de halat akarsz enni.icon_smile.gif
A szállástól távolabbi másik szélső étteremben pedig a Márbunnyát, vagy Bárbunnyát, vagy nem tudom, hogy pontosan hogy kell írni, ejteni, de a kopaszkás, kis körszakállas főpincér tudni fogja. Kicsi kis halak, kicsit piroskásak, apró szálkás, de valami isteni volt, amit kaptam ott.icon_smile.gif
Koralli kapitány éttermébe az utolsó este tudtunk volna beülni, mert akkor adták át a felújítás után...ezért hűek maradtunk a 12 napos étkezés és lejárkálás után és a másik szélső étterembe ettük meg az utolsó vacsoránkat, így nem tudok neked semmit sem mondani a harmadik étteremről. Nekünk steril lett, sokkal hangulatosabb volt képek alapján a régi énje, most olyan new designe-os, és nincs hangulata. Lehet mire megérkeztek belakják, de most csupa fehér, csupa csillogás, a drágaság és a luxus sugárzott róla.

Kártya használatáról nem tudok neked nagyon nyilatkozni, mert nem is akartam használni, de azt tudom, hogy a sárga marketben pl, nincs is kirakva a kártya matrica az ajtónál.
Csak bent Skopelosban az ezüstösnél kérdezte meg a nő, hogy mivel akarunk fizetni. Sehol máshol.
Ott viszont azért mert készpénzzel fizettünk, engedett az árból.
Bár ezen a téren is kicsit csalódás volt számomra a sziget. Soha nem jártam még úgy, hogy ne tudtam volna magamnak valami kis maradandó emléket hozni. De innen nem sikerült, sem ezüstöt, sem más ÉRTELMES tárgyat hozni.
Ezüstben nem volt választék. Nem sok érdekes, egyedit láttam, de az biztos, hogy pl. gyűrűben nem volt a méretemben és nem is volt nekik több darab, csak ami a kirakatban van, az van. Láncok szintén, vagy nagyon rövid volt, és nincs hosszabb, vagy volt egy helyen, ahol volt hosszabb, de az meg a köldökömig ért, és nincs rövidebb.
Görögök sem szeretnek adózni, ezért szerintem a kártyás fizetés itt a szigeten nem elterjedt és nincs olyan forgalmuk,hogy megérné nekik.

Busz út?
Csomagok tekintetében nem lesz gond az általad említett mennyiség.

Szigeten szerintem tökéletesen lehet közlekedni a helyi járattal, legalábbis a 6-os szobában lakó két leányzó bejárta, mindent látott, amit kell és lehet. Csak...nyakukba kellett venni a lábukat és távokat sétáltak a megállóktól. Mert képzeld azt el, hogy a főút fenn van a hegyekbe, ott van egy kőrgyűrű...ott tesz le, de Te bárhova akarsz menni, neked le kell ereszkedned a meredek utakon.
Autót szerencsére nem béreltem...nem vagyok rutinos motoros, de ma már sofőr sem, de biztonságosabbnak éreztem a motort.
Nekem jó döntés volt a robogó.icon_smile.gif Nem kell száguldozni, 30-35-40-el mentünk.icon_smile.gif Annyira nincs forgalom, hogy ez bárkinek gondot okozzon.

Szeptember elején már biztos nem, ahogy a június 23-augusztus 2 között nekünk sem, volt hogy órákon keresztül nem találkoztunk senkivel, bár mondjuk Glossában sétáltunk.
Szeptemberben már elindul a suli...majd csak hétvégén jelennek meg a az anyaországból hétvégi kiruccanásra jövő görögök.icon_smile.gif

Igen, Skopelosból indultunk fakultatívra.
De nem az iroda által.
Van a kikötőben egy üvegfenekű hajó, 30 € van kiírva és minden nap más túrát írnak.
Mi a Kira Panagia - Marina Park - Alonnisos kirándulást választottuk.
Megérte, mert ez a kapitány kifejezetten figyelt arra, hogy valóban lássunk hajó mellett úszkálni delfineket. Képes volt 20 percet kőrözni így a kiírt menetidő is tovább tartott.icon_smile.gif
De nem bántunk, mert egy életre szóló élmény volt.icon_smile.gif
Nekünk még soha nem sikerült látni...pedig már jó pár szigetet megjártunk komppal és voltunk hajó kirándulásokon.

Amire érdemes odafigyelni? Megnézni?
Annyira kicsi a sziget, hogy mindent látni fogtok...nincs itt semmi olyan, ami szájról, szájra járhat.
Nekünk két partszakasz jött be...Limnonari...itt vagy fogyasztás ellenében, vagy 5 €-ért napernyőt is tudsz bérelni és nagyon jó a partja, mert nem kell süni cipő sem, főleg ha hátra mentek a medence elé, a sziklához.
Itt nagyon érdekes a tenger alja...egy szikla becsúszhatott és az a part, majd leszakadt, így van 2-3 méteres szakasz ahol a sima beton sziklán mész, mint ha ki lenne betonozva itt max. 60 cm-es a víz, majd egy éles törés aztán alattad már több méter mélység, de kristály tiszta, mintha medencében úsznál.icon_smile.gif
Fenn az étterem finom, talán olcsóbb is, mint Agnondasba.
Bonifeet érdemes megkóstolni, finom édesség.
A másik part Skopelos felett, ha mentek a sziget felső része felé, akkor jobbra kell tartani a beach nevét nem tudom a térképen ezt találtam: Παραλία Άγιος Κωνσταντίνος
Homokos part, de még is nagyon tiszta a víz.
Van egy taverna, kedves a pasi.
Egyébként minden beachre ez a jellemző, nem település van ott, hanem csak egy taverna és ennyi, nincs más. Nagyon nincsenek is települések a szigeten, ahol lehetne sétálgatni, nézelődni, hangulatot magadba szívni.icon_sad.gif
De nem akarom elvenni a kedveteket, menjetek, érezzétek, élvezzétek és utána beszéljünk.icon_smile.gif
Tapasztaljátok meg, nektek lehet bejön, nekem kicsit kevés volt az inger.
A szálláson 07.02-ig nem volt térerő...így mobil net sem. Utána a főszezon miatt esetleg állítottak a tornyokon, vagy jelerősségeken, de akkor már időnként a szobában is üdvözölt a hálózat. Előtte a tavernákhoz le kellett menni, hogy tudják telefonálni, vagy netezni. Mert a wifi is mint a mesében, hol volt, hol nem volt. Ha volt, nem volt gyors és semmi nem töltött be.
Így teljes elszigeteltség és maximális digitális szünet volt a nyaralás. Pihenés, alvás, úszás, napozás...icon_smile.gif

Stafilosnál van nudista partszakasz, csak át kell menni a "hegyen".
Lehet monokinizni, de nem annyira divat.
A három fához menet, figyelni kell, jobbra vannak csapásik, ott le lehet menni vannak kisebb öblök, itt is lehet fürdeni, nyugiban, végre nem napernyős, hering filing, hanem magány és vadregény...igaz 13.00 körül ott is kezd megtelni a "part".
Három fát úgy találjátok meg, hogy az egyik fa törzsén van egy sárga matrica egy bakancs lábnyommal, ott kell leereszkedni az erdős meredek parton.

Huhhh...így elsőre ennyi, de sajna nagyon több nincs is...de kérdezz bátran, hátha valami nem jutott eszembe.

# 1079
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Casmir
Aktív fórumos
Aktív fórumos
461 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245857 Üzenet linkje2017-08-02 20:05:29 

Hupsz egy valami még eszembe jutott...Vithosban megszálló utasoknak fontos lehet.
Adnak (szobai használatra) törülközőt...nagyot is és kéztörlőt is. Ha én ezt tudom, nem cipelek 2 db nagyot feleslegesen...csak a strandoláshoz szükségeset.

# 1080
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tklarcsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
21 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245858 Üzenet linkje2017-08-02 20:08:55  Válasz a #245857. hozzászólásra Előzmény #245857

Köszi a sok okosságot. Sok hasznos infót osztottál meg. icon_smile.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szporádok
<   1 2 3 ... 71 72 73 74   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu