Zakynthos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 7321
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245006 Üzenet linkje2017-06-24 21:40:41 

Tengeri kajákat (pl. grillezett polip) hol érdemes bepróbálni? (Laganas és környékén). (Tudom volt róla szó, de itt vagyok kint és telefonon nem tudom használni a keresőt. :O)
# 7322
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cinci75
Aktív fórumos
Aktív fórumos
52 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245017 Üzenet linkje2017-06-25 21:06:07 

A Panost sokan dícsérik Laganasban, Agios Sostisban pedig sz Ole Ole,és az El Greco.
# 7323
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kissmajer
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245939 Üzenet linkje2017-08-09 13:23:29 

Sziasztok,

Mi Tsilivibe megyünk, azt szeretném kérdezni, hogy esetleg valakinek Christina apartmanról valami tapasztalat? a másik kérdésem, hogy lehet innen a legkönnyebben eljutni a Navagio beachre hajóval? mert ha jól láttam akkor csak az Agios Nicolaos kikötőből mutatja a hajó útvonalat. sajnos az ibusznak nincs ide fakultatív programja.

köszi

# 7324
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cinci75
Aktív fórumos
Aktív fórumos
52 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245943 Üzenet linkje2017-08-09 17:30:03 

Tsiliviben lesz egy csomó helyi iroda ami hajós utakak kínál. Van egésznapos és 3-4 órás is. Ha egyénileg akarnátok menni akkor szügség lesz robogóra vagy autóra,és Skinariból meg Porto Vromibol is mennek kishajók kb 15€/fő. Navagio és kék barlangok a túra. Az egésznapos szigetkörüli hajóút az kb 25-30€ a helyi irodáknál. Nyelvtudás nélkül is élvezhető.
# 7325
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kissmajer
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245948 Üzenet linkje2017-08-09 21:52:31 

Szuper,köszönöm szépen icon_smile.gif , autót is fogunk bérelni,vagyis reméljük,hogy lesz szabad még a helyszínen.
# 7326
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245949 Üzenet linkje2017-08-10 07:47:35  Válasz a #245939. hozzászólásra Előzmény #245939

Szia.

Ez a hozzászólás 2016. szeptemberi, anya írta.
"mi tsivili-crhistina apartmanban voltunk.
a tsilivi waterparknál,a benzinkút fölött a falu végén.
nem ajánlom azoknak :
aki pihenni szeretne miután a partról felmegy fáradtan, éjjel 2-ig hangos zene szól az apartman bárjából és az ittas emberek hangoskodnak ,alvás kizárt,itt nem hallod a természet édes hangját , csak a motor zúgást /quadok autók ott tankolnak,/
20-30 fokos emelkedöt kell megmászni az apartmanig onnan még további lépcsők fel a szobákig, 2 emeletes rész is van , wifi a bár feletti szobák erkélyein gyengén de leginkább a medence környékén fogható .
legalább 2-3 km a központ ahol már van több vásárlási lehetöség éttermek ,gyorsétterem és az egyetlen bakery bolt a településen ahol friss kenyér van
a part 10-perces séta nagy köves, sziklás, hosszan legalább 50-60 m talán ha kezd mélyülni,
homokos szakasz csak a caravell szálloda elötti résznél van és onnan tovább gaidaros felé de ott sem végig"

Ez nem igazán egy jó vélemény, de elég sokszor tapasztaltam, hogy nagyon különböző az emberek véleménye. A nyaralásod olyan lesz, amilyenné te teszed. Nekem pl nem jelentett problémát sosem, hogy fel kell menni a 2. emeletre, úgy vettem, hogy onnan sokkal szebb a kilátás. Szóval érezzétek jól magatokat és hozzátok ki belőle a legjobbat. Én imádom Zakinthost! icon_smile.gif

# 7327
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kissmajer
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245950 Üzenet linkje2017-08-10 13:05:14 

Szia, köszönöm szépen icon_smile.gif igen, mindenki más, nem zavara 2. emelet, sem az hogy sétálni kell, sem hogy milyen a part, Karpathoson sem voltunk a pigadia strandon ahol volt a szállásunk,hanem bejártuk a sziget összes strandját, lesz kocsink, vagyis remélem icon_smile.gif és bárhova el tudunk menni vásárolni. a hangos zenétől kicsit tartok, de hátha szeptember első hetében már nem lesz akkora tömeg.
# 7328
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Robcsi03
Aktív fórumos
Aktív fórumos
160 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246236 Üzenet linkje2017-10-04 22:32:40 

sziasztok. jövőre lemennénk kocsival , azt szeretném kérdezni, hogy esetleg valaki nem tud egy jó szállást ajánlani a szigeten?
# 7329
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246237 Üzenet linkje2017-10-05 18:00:10 

Azt nem írtad mikor is mennétek,de ha
itt foglalsz szeptemberbe korai foglalással,akkor 2 főre 60 euróért meg is tudod kapni ezt a csodálatos szállást. icon_wink.gif

# 7330
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gergeliusz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246362 Üzenet linkje2017-12-08 09:58:53 

Sziasztok! Kicsit a témától eltérő kérdés. Van valakinek tapasztalata, hogy milyen sportkamerával (akciókamerával) lenne érdemes nekivágni Zakynthosnak? Különösen a viz alatti felvételek miatt kérdem. Szükségem lenne pár jó tanácsra, hogy mégis melyik márkát érdemes meg venni. Akinek van tapasztalata ezekkel a sportkamerákkal kérem segitsen. Köszi
# 7331
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246365 Üzenet linkje2017-12-08 13:26:20 

Szia,

nekem SJCAM SJ5000x Elite van (facebookon is írtam icon_razz.gif), szerintem tök jó. Alapcsomagban kapsz hozzá rendes vízálló tokot és aliexpress.com-ról rengeteg kiegészítőt tudsz hozzá rendelni aprópénzért (pl. pótakku, vízben úszó fogantyú, stb.) Most nincs kéznél víz alatti felvételem, ami ezzel csináltam, de ez pl. azzal készült:

https://www.youtube.com/watch?v=W0G9-7EnbPA (ez már tömörített videó, a nyers felvétel élesebb)

Van Wifi modul benne (telefonról irányítható, ha kell, képeket telefonon megnézni, stb.), Gyro képstabilizátor a remegő felvételek ellen, ez meglepően jól is működik, akár 4K-s felbontás, de én 1080p 60fps-ben szoktam rögzíteni, HDR mód, ilyesmik. 40k-ért kapható, külföldről lehet kapsz olcsóbban is.

# 7332
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord
Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246384 Üzenet linkje2017-12-16 22:12:10  Válasz a #246365. hozzászólásra Előzmény #246365

Nem akartam a másik topicot offolni, itt folytatnám. Olvasom, hogy voltál már Zakynthoson. Mi a véleményed? Keffa és Lefkada után nem lenne nekünk csalódás ez a sziget? Mindenütt szinte csak a navagio öbölről van szó, mintha más szépsége nem lenne............
Minket az olyan vidék fog meg, ahol hegyek, sziklák vannak, és közvetlen mellettük a gyönyörű tenger. A googlemapson nézegettem, de ott nem néz ki valami komoly hegyvidéknek a sziget.......... icon_rolleyes.gif

# 7333
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246385 Üzenet linkje2017-12-17 13:26:21 

Zakynthos teljesen más, mint Lefkada és kicsit más, mint Kefalónia. Valóban nincsenek akkora hegyek, mint ezeken, de azért bőven van mit nézni. Egyébként a Navagio jó volt jó volt, de nekünk nem amiatt húz vissza a szívünk. A déli rész és a keleti kicsit turistásabb, de a nyugati részén vannak csendes kis falvak illetve a hegyekben is. Elég sokoldalú sziget, keleten a nyugisabb, homokos partok vannak túlnyomórészt, este sürgő főutcájú falvakkal, nyugaton inkább a sziklás, hullámosabb partok jellemzőek, pl. Porto Rossa (asszem?) tenger vájta jacuzzikkal, Porto Limnionas öble az óriási barlanggal és teraszos strandjával, stb. Ezek megközelíthetetlenebbek, mint a keletiek, s általában nyugisabbak, de úszni jól tudóknak valók. Délen Laganas és környéke inkább a partiarcok helye és a legtöbb iroda is ide szállít, kb. olyan mint a Ponti és Vasiliki közti rész Lefkadán, viszont itt az öbölben élnek a cserepes teknősök, amiket nem is nehéz kiszúrni, szezonban ott úszkálnak. Reggel pedig simogatni is lehet, Agios Sostis kikötőjében, egy bácsi eteti Sotirist, a teknőst. Vannak hajós kirándulások szembe a teknős szigetre is, az is jó kis hely, 2 éve 10 eur volt per fő. A Vasilikos félsziget volt a kedvencünk délen, a Banana brach igazi aranyhomokos strand, fenn füves, árnyék os lounge-gal, finom kajával. Gerakas beach annyira nem fogott meg minket, de a teknősök tojásrakó helye, információs házikóval. Érdekes volt. Errefele a Dafni beach volt a top, sőt talán a Fterin (Kefalónia) és Egremni/Avali (Lefkada) kívül a kedvenc strandunk. Bár ennek is két arca van, a délebbi úton (Argassi felől a második) kell átvágni a hegyen, hogy a Bel Mare tavernához érjetek. Nagyon király hely pázsitos napozórésszel, ingyen napágy, zuhanyzó, wc, finom kaja és helyi sörök. A két út nem átjárható, mert a strand közepén egy folyó befolyó medre van. A parton át lehet sétálni, az is megoldás, mert az északabbi út aszfalt végig és több parkoló is van, de kevésbé látványos is az út. Maga a strand különleges, vékony kavicságy, majd finom homok az alja, sziklás kis foltokkal, amiknél halak tobzódnak, beljebb egyre sziklásabb a tengerfenék. Annyit sznoriztunk, hogy konkrétan rosszul lettünk. Mondjuk közrejátszhatott a sok sör is. A főváros is tetszetős, kisebb mint Argostoli, de a főutca hasonló. Felette a vár nagyon király és szép kilátás van az öbölre. Északi részen a Kék barlangokat érdemes megnézni, valószerűtlen az egész, a víz színe. Délnyugaton Keri sziklái olyan kb. mint Lefkadán a világítótorony mögötti rész, az ottani Lighthouse étterem a legszebb fekvésű taverna, ahol eddig jártunk, egy kicsit bunkó pincérrel. Illetve az egyik legszebb, mivel a nyugati rész felénél Kampiban a dombtetőn lévő taverna hasonló, naplementét nézni nagyon látványos. Szóval csalódni szerintem nem fogtok, nagyon más, mint az északi kettő domborzatilag, de jó hely. Mobilról írok, úgyhogy most befejezem, pedig lenne még miről, pl. Xigia strandja a kénes vízzel, szélmalmok, sziklás ösvények nyugaton, stb.
# 7334
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Marcsi52
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246394 Üzenet linkje2017-12-18 20:35:19 

Igaz nem engem kérdeztél, de az előttem szólóhoz még hozzátenném a Skinari fokot a Kék barlangokkal, és ott felejthetetlen élmény a fürdés. Mi többször visszamentünk oda. A sziget közepén pedig kolostor, templomok és a falvak is megérnek egy "misét". A Xigia beach-ek, mi kettőn voltunk , na azok is klasszak. Kefalonián is voltunk, de mindegyik szebbnél szebb a maga nemében. A Navagio öblöt pedig mint fentről , mint lentről hajóval is meg kell nézni, mert mindkettő páratlan a maga nemében és más szemszögből látod. Mi mindig autót béreltünk, azzal fedeztük fel a szigetet.
# 7335
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord
Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246398 Üzenet linkje2017-12-18 22:31:11 

Köszönöm szépen a segítségeteket, végignézem amikről itt írtatok. Meggyőző, úgyhogy akkor lehet megmaradok az eredeti tervnél, így idén ismét új görög sziget felfedezése fog jönni a sorban, és megnézzük Zaky-t. icon_smile.gif
Legkésőbb februárban le szoktam foglalni a nyaralást, úgyhogy most gyorsan olvasgatok a témában.
Autóval megyünk, meg két kölyökkel, 8 és 9 évesek. Nem igényeljük egyáltalán a homokos partokat, az apró kavicsos is tökéletes.Az sem számít, hogy gyorsan mélyül, csak legyen egy 6-8 méter, ahol a két kölyök még tud úszkálni. Csak ne olyan legyen, h mindenütt nagy sziklákon kell bemászni a vízbe, ahol már 2 méteres a víz..........
A környezet, a látnivaló a fontos, ne a kopasz semmiben álljon egy kis vízpart.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 488 489 490 491 492   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu