Kimolos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 46
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Babar
Törzstag
Törzstag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176797 Üzenet linkje2011-10-29 09:04:09  Válasz a #176794. hsz-ra

Megdöbbentő, amit írsz Kokszi!
Nagyon szép Kimolos és hál' istennek kevés a vendég arrafelé. Mivel Milos közvetlen mellette van ezért elszipkázza a vendégeket és valóban csak ilyen "egynapos" célként szerepel a turisták körében. Talán ezért olyan érintetlen még. Bár, szerintem ez nem fog sokáig tartani és ezt egész Görögországra értem. Előbb vagy utóbb de be fog következni az, hogy nem lesz egy olyan hely, amit ne özönlenének el. Az infrastruktúra fejlődik, az úthálózatok bővülnek és kezdenek az ilyen helyeken is megjelenni a látogatók tömege. A vendég pedig fizet és a pénz, a bevétel nagy úr. Akár akarják a görögök, akár nem, a turizmusra szükségük van az összes ezzel járó rosszal együtt. El fog veszni minden görögös báj, ha akarjuk, ha nem. Még van pár évünk, amíg ez nem fog bekövetkezni, úgyhogy húzzunk bele. Húsz éve még Parália sem volt olyan amilyen. (Az utazási katalógusok azt írták, hogy régen néhány száz fős halászfalu volt)
Egyre jobban beindul a turizmus és most már nem csak a németek, olaszok, franciák stb. utazgatnak, hanem egyre jobban számolni kell a volt szoc. tömb állampolgáraival. És akkor még nem beszéltünk a kínaiakról!
Nekem már 7-8 éve feltűnt, igaz egy másik mediterrán országban, hogy megjelentek az oroszok a lengyelek és a románok, méghozzá tömegesen.

Kedves Medi!
A középkori templommal együtt már tényleg komoly jogdíj gyűlt össze!

Fol.......s-t pedig nagyon melegen ajánlom, míg a fentiekben leírtak be
nem kebelezik azt a szigetet is.!!!!

babar

# 47
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#220139 Üzenet linkje2014-07-09 17:34:56 

Sziasztok,

idei fotók: Kimolos 2014.

# 48
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fekikecske
Aktív fórumos
Aktív fórumos
240 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#220142 Üzenet linkje2014-07-09 18:24:56 

Csodalatos képek, köszönöm
# 49
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kissas57
Törzstag
Törzstag
699 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#232855 Üzenet linkje2015-07-19 19:51:58 

Sziasztok!
Hogy lehet ide eljutni?
Friss képek:
https://www.google.hu/search?q.....80&bih=563

# 50
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#232863 Üzenet linkje2015-07-19 22:06:10  Válasz a #232855. hozzászólásra Előzmény #232855

Milosról, Pollóniából jár komp sűrűn, nem tudom van-e más lehetőség ...
# 51
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232870 Üzenet linkje2015-07-19 23:10:12  Válasz a #232855. hozzászólásra Előzmény #232855

Amellett a lehetőség mellett, amit Hidalgo is említett, a nagy Athén környéki kikötőkből is indulnak ide kompjáratok. Lavrioból a Hellenic Seaways Artemis nevű hajója, illetve a Zante Ferries hajói Pireuszból.
Ha az alábbi kompkereső oldalakat megnézzük, látható, hogy a Kyklád-szigetek legtöbbjéről el lehet jutni ide. Akár a repülővel is megközelíthető Milos, Paros, Syros vagy Santorini lehet jó kiindulási hely.

www.gtp.gr
www.openseas.gr

Anikó

# 52
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bejus70
Aktív fórumos
Aktív fórumos
52 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245622 Üzenet linkje2017-07-20 12:52:41 

Sziasztok!
Találtam a neten egy csomó képet Kimolos szabadtéri könyvtáráról.
Létezik még ma is vagy csak egynyári akció lehetett?
Linkelj tovább a pinterestről, máshogy képtelen vagyok beszúrni!

# 53
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245646 Üzenet linkje2017-07-21 20:10:27  Válasz a #245622. hozzászólásra Előzmény #245622

Szia!icon_smile.gif

Fogalmam sincs... icon_rolleyes.gif icon_smile.gif Az viszont remek, hogy áthajóztál a Kikládokra!icon_smile.gif

Több, mint valószínű, hogy valamelyik helyi lokálpatrióta egylet, vagy az önkormányzat gondolta ki és valósította meg, mint általában. Így van rá esély, hogy idén is fellelhető valahol a Chorio-ban. Esetleg talán még a tripadvisoron, a Kimolos fórumon lehetne kutatni, érdeklődni... Van kb. 11 topik a szigetről.icon_smile.gif
Hidalgo idén járt a szigeten, talán emlékezik rá és jelzi itt, ha szembejött valahol.

P.s.: Idén hol kötöttetek ki?icon_smile.gif

# 54
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bejus70
Aktív fórumos
Aktív fórumos
52 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245677 Üzenet linkje2017-07-23 21:54:02  Válasz a #245646. hozzászólásra Előzmény #245646

Szia, Anikó!

Három napra Kimoloson, kilencre Miloson köt ki idén a hajónk. icon_smile.gif Február óta megvannak a kompjegyeink, hogy úgy mondjam, tűkön ülök... Ez az első saját szervezésű utunk, úgy néz ki, nem hagytunk semmit a véletlenre. És én még azt hittem, Tristomonál nagyobb kalandunk nem lesz. icon_surprised.gif Itt már az is izgalmas, ahogy összeáll minden lassacskán...
Sikerült egy halom jó oldalt találnom, valami véletlen folytán a Tripados Kimolos fórum kimaradt, pedig a Miloszost átolvastam elejétől a végéig. Szóval köszi az ötletet! icon_smile.gif
Mindkét szigetnek eszméletlen alapos weboldala van, korrekt kis útikönyv állítható össze belőlük. Az itteni Milosz fórum meg igazi aranybánya, annyi gyakorlati tanáccsal van teli.
Szerintem ahhoz hozzátenni túl sokat már nem tudunk majd. icon_smile.gif

# 55
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245678 Üzenet linkje2017-07-23 23:33:01  Válasz a #245677. hozzászólásra Előzmény #245677

Szia Bejus!icon_smile.gif

Sejtettem...icon_smile.gif Nagyszerű kezdet a különcködéshez!icon_smile.gif Gratulálok!icon_smile.gif És nagyon örülök!icon_smile.gif A választásotoknak is, és a különcködésnek is.icon_smile.gif

Így van, az itteni Milos fórum nagyon korrekt és időtállóan informatív. A tripadvisoros Kimolos fórum viszont sajnos nem annyira tobzódik topikokban, de ez általában jó jel az álmoskönyv szerint. Kimolos pedig nagyon nektek való szeglet, úgy érzem.icon_smile.gif Milos nem különben! Aztán lehet, hogy egy picit már nyüzsisebb ő ilyenkor.

A kompos ringatózás is szuper jó lesz! Melyik társasággal hajóztok? Miloson hol száltok meg helyileg? És Kimoloson?icon_smile.gif

Remélem, hogy egy nagy "egymásra találás" lesz ez az út számotokra.icon_smile.gif Érezzétek nagyon jól magatokat, szép élményeket és eseménymentes utat kívánok!icon_smile.gif És jó szelet, de nem nagyot...!icon_smile.gif

No, és persze, nagyon kíváncsi vagyok az élményekre is, és mindenre...icon_smile.gif Várom...icon_smile.gif

# 56
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245687 Üzenet linkje2017-07-24 10:16:53  Válasz a #245677. hozzászólásra Előzmény #245677

Elmaradt, hogy bőszen bólogattam, hogy magunkban szervezkedve már tényleg az is izgalmas, ahogy minden részlet a helyére kerül szépen, lassacskán.icon_smile.gif Olvastam olyat valakitől, valahol, hogy egy szervezett út olyan, mint egy instant leves... icon_rolleyes.gif icon_smile.gif

Aztán, teljesen biztos vagyok ám abban, hogy a Milos fórumhoz jócskán hozzá fogtok, vagy tudnátok tenni!icon_smile.gif Új szem új perspektíva...icon_smile.gif Lenne rá igény!icon_smile.gif

# 57
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bejus70
Aktív fórumos
Aktív fórumos
52 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245695 Üzenet linkje2017-07-24 14:28:40  Válasz a #245687. hozzászólásra Előzmény #245687

Hali, Anikó!

Hozom majd a részleteket, azt gondoltam, ha megvalósul, felteszem a teljes programot.
Most még kissé szisztematikusnak tűnik, hiányzik belőle a "megvalósítható!"-ság élménye. icon_smile.gif

Köszi a biztatást, az instant leves helyett tényleg jobb a valódi fűszerezésű. icon_biggrin.gif
A többit tudod. icon_smile.gif icon_biggrin.gif

# 58
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245709 Üzenet linkje2017-07-24 21:42:04  Válasz a #245695. hozzászólásra Előzmény #245695

Szia Bejus!icon_smile.gif

Rendben, tudok én várni...!icon_smile.gif

# 59
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245757 Üzenet linkje2017-07-27 12:17:20  Válasz a #245646. hozzászólásra Előzmény #245646

Sziasztok,

bizony Hidalgo járt arra idén és most hogy mondjátok, egy helyen Chorioban voltak kitéve könyvek egy falra akasztgatva, no nem sok, tán 10-15, még csodálkoztunk is, hogy árak nincsenek kint icon_smile.gif akkor ezért.

Bejus, szuper nyaralást, tökéletes helyekre mentek !!!

# 60
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245785 Üzenet linkje2017-07-28 12:04:08  Válasz a #245757. hozzászólásra Előzmény #245757

Szia!

Köszi!icon_smile.gif Reméltem, hogy bízhatunk a szemfülességedben.icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu