Csehország
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#173845 Üzenet linkje2011-08-22 17:39:26 

Régóta járogatok a csehekhez, s mindig találok valami látnivalót, ami korábban kimaradt. Így ismertem meg pl. Loket-et, vagy Český Krumlov-ot (nagyon ajánlom mindenkinek; csodaszép, de okosan fel kell készülni, hogy hol aludjunk, s főleg hol parkoljunk lehetőleg a szállás árában!), melyekről korábban (nem is értem, hogyan) tudomásom sem volt. Amiért ezt most szóba hozom, mindössze annyi, hogy most is sikerült találni eddig általam nem ismert helyeket, köztük talán nem túlságosan jelentős várakat, kastélyokat is, melyekből megszámlálhatatlanul sok van szerte Csehországban. Korábban ezeket (ha nem volt nagyon strapás) egy kiadós séta keretében bejártuk, s mentünk tovább. Most egyetlen egybe sem jutottunk be, mert mindegyiket csak meghatározott időben és csak vezetéssel lehetett volna megtekinteni, arra pedig nem volt elég időnk. Az sem volt ösztönző, hogy (talán egyetlen kivétellel) csak cseh nyelven volt az idegenvezetés. Változnak az idők…

Loket:





Český Krumlov > https://c-krumlov.h-apci.fotoalbum.hu









Ez utóbbi képhez talán annyit érdemes hozzáfűzni, hogy egy fárasztó városnéző sétát követően véletlenül estünk be ebbe a panziónk szomszédságában lévő kisvendéglőbe vacsorára, ahol egyszer csak váratlanul előkerült és rázendített a háromtagú „banda”. (Ennyit inni zenészeket én még nem láttam, de jól bírták.) Rajtunk kívül csak helybeli vendégek voltak (nagyon vették a lapot), no meg egy fiatal japán pár. Nekik, szinte kiesett a kezükből az evőeszköz és a szó szoros értelmében szájtátva bámulták a produkciót, na meg a helybeliek mulatozását. Szinte nem hitték el, hogy ilyen is van, így is lehet mulatni. Záróráig maradtunk…

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#174033 Üzenet linkje2011-08-24 15:11:00 

h.apci írta:
...Ennyit inni zenészeket én még nem láttam, de jól bírták. Rajtunk kívül csak helybeli vendégek voltak (nagyon vették a lapot)...

Rendezgetve a fotóalbumaimat (mert mindiig van valami javítani való icon_rolleyes.gif ), ismét „beleszaladtam” ezekbe a felvételekbe, s nem állom meg, hogy még néhányat feltegyek ide mintegy „bizonyíték”-ként. icon_wink.gif

A tetthely:



Gyűlnek a poharak, s ha nincs hangtompító, már jó a piás-üveg is… icon_biggrin.gif



A vissza-visszatérő pohárköszöntő; persze mindig más és más rigmussal. A menetrend: egy pálinka, egy sör (kísérőnek)… icon_eek.gif icon_biggrin.gif



A „nagyérdemű” (nem vagyok egy mulatós fajta, de ez az egész engem is elkábított – na meg a sör… icon_redface.gif ), a háttérben meg a „főnök” teli torokból, mint a „fába szorult féreg”.
(A billentyű-burkolatokból már néhány leesett, de visszaragasztgatta.)



# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vikso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
482 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#174158 Üzenet linkje2011-08-25 13:41:41 

Örülök ennek a topicnak, mert eszembe jutatta, hogy a legszebb városaim egyike Brno, magyarosan Brün. l469 - 9o között magyar uralom alatt állt. Kazinczy Ferenc is itt a Spilberk börtönben raboskodott.

Spilberk ma.

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#174161 Üzenet linkje2011-08-25 14:00:23 

vikso írta:
Örülök ennek a topicnak, mert eszembe jutatta, hogy a legszebb városaim egyike Brno, magyarosan Brün...

Javasolom, hogy ha időd engedi, látogass el másfelé is a cseheknél, mert meglepően szép helyek vannak, ha nem is mindegyik nagyvárosias. Nálam pl. Brünn (magyarul ugyan, de a német neve alapján, ezért két nn-el; ha nem haragszol...) eléggé a sor végén kullog a szépséget tekintve.

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vikso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
482 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#174163 Üzenet linkje2011-08-25 14:16:15  Válasz a #174161. hsz-ra Előzmény #174161

Köszönöm helyesbitést. Sajnos Te semmit nem változol. icon_wink.gif
# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#174165 Üzenet linkje2011-08-25 14:31:04  Re:

vikso írta:
Köszönöm helyesbitést. Sajnos Te semmit nem változol. icon_wink.gif

Erre a kis időre már minek, na meg nem is biztos, hogy kellene; Te viszont még fejlődhetsz, érdemes, hidd el... icon_wink.gif

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vikso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
482 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#174290 Üzenet linkje2011-08-26 15:18:30  Válasz a #174165. hsz-ra Előzmény #174165

OK! Ha küldesz nekem szép képeket „Brünn”-ről, fátylat rá.
# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#175393 Üzenet linkje2011-09-10 21:02:46  Re:

vikso írta:
OK! Ha küldesz nekem szép képeket „Brünn”-ről, fátylat rá.

Hol is kezdjem? icon_confused.gif

Elnézést a késedelmes válaszért, de csak ma értem haza kéthetes bolgár-görög kiruccanásunkról. icon_razz.gif

Említettem volt, hogy Brno (alias Brünn) nálam eléggé a sor végén kullog a szépséget tekintve, így hát - perverz nem lévén - nem rendelkezem számottevő fényképanyaggal a helyről. Ami van még egyetemista koromból, az meg leginkább a megismert csajokra koncentrál, tehát magánügy. icon_redface.gif

Ezek után kénytelen vagyok lemondani a felajánlott fátyolról, de ért már nagyobb veszteség is... icon_cool.gif

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#247623 Üzenet linkje2018-05-14 14:48:20 

Bocsánat hogy eddig nem írtam,de sajnos úgy hozta az élet hogy nem tudtunk elmenni Prágába. Na most eljött az idő és ha hazatérünk,akkor pár képpel megajándékozlak titeket,már ha nem gond. A szállásunkat már fél éve lefoglaltuk és remélhetőleg mindent meg fogunk tudni nézni ebbe a 8 napba. Jelenetezni fogok!
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu