Athén
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Athén
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#210 Üzenet linkje2005-03-16 06:25:14  Athén

Kérdések, vélemények, tapasztalatok Athén -ról icon_cool.gif




Legutóbb Jox szerkesztette (2014-06-25 22:33:32), összesen 2 alkalommal
# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#269 Üzenet linkje2005-04-22 22:18:47 

Sziasztok!

Én két éve jártam Athénban és azóta szerintem nem sok minden változott ott! Az Akropoliszt akkor is restaurálták az olimpiára készülve, és most is ugyan azt csinálják!És az emberek is ugyanolyan kedvesek!
Azt mondják a görög emberekrõl, hogy a 90%-uk nagyon kedves és vendégszeretõ, a maradék 10% pedig elmegy Athénba taxisofõrnek! icon_biggrin.gif

Aki ide megy, az készüljön fel, hogy érezhetõen melegebb van, mint Észak-Görögországban, ahol a legtöbben nyaraltak! Ráadásul a fenti részekrõl fakultatív programmként elutazni Athénba nagyon fárasztó út! De mindenféleképpen megéri icon_exclaim.gif

Legalábbis annak, aki szeret egy kicsit a múltba "utazni".Számomra fantasztikus élmény volt látni azt a helyet, amirõl legendák keringenek és amit csodaként tartanak nyilván az emberek! Itt speciál arra gondoltam, hogy több ezer év után is áll még az Akropolisz.

Én ajánlom mindenkinek! Athént legalább egyszer látni kell icon_exclaim.gif

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#426 Üzenet linkje2005-05-20 14:04:40  Athén

Aki repülõvel érkezik Athénba, a metróval könnyen bejuthat a városközpontba. Mikor én jártam ott még nem volt kész, de kedden jött haza egy ismerõsöm és örömmel újságolta ezt a lehetõséget.
Üdv.:

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#427 Üzenet linkje2005-05-20 14:19:05  Athéni közlekedés

Athénban közlekedni életveszélyes, legalább is a belvárosban az Ommónia tér környékén. Az autósok és a motorosok is figyelmen kívül hagyják a piros lámpát, max. dudálnak. Nagyon oda kell figyelni a gyalogosnak, ha át akar kellni az úttesten még a zebránál is. Rengeteg a gépjármû, éppen ezért a levegõ nem a legjobb, sõt igen nagy a szmog. Ez azonban ne rettentsen el senkit, mert rengeteg a látnivaló, csak körültekintõen kell közlekedni.
Üdv.:

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#431 Üzenet linkje2005-05-20 17:04:41 

Sokszor jártam már Athénban, mindíg autóval, de a látványosságokat természetesen gyalog közelítettem meg.
Az Ommonia térnél lehet tenni néhány kõrt, amíg kitaláljuk / eldöntjük, hogy merre is akarunk menni pontosan. Én az Akropolisz meglátogatása elõtt tettem itt meg kb 5-6 kõrt, aztán a Szunion fok felé vezetõ utat keresgélve is fordultam itt párszor icon_lol.gif

Athénban valóban nagyon sok az autó, figyelni kell nagyon, és gyakran rettentõ nagy szmog van. Ezt régebben (lehet, hogy még most is), úgy próbálták csökkenteni, hogy páros napokon a páros rendszámú, páratlan napokon pedig a páratlan rendszámú autók közlekedhettek a városban (a túristákra ez nem vonatkozott)...
Tavaly viszont már elég jól lehetett haladni a városban, miután elkészültek az útépítések / felújítások.

# 6
Sir Q
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#961 Üzenet linkje2005-07-23 19:29:33 

Hello.
Két hét mulva megyek repulovel Athénbe.Szeretném tudni,mivel kerulhet egy négytagu család legolcsobban a vasutállomásra. :

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#963 Üzenet linkje2005-07-23 19:58:27 

Sir Q írta:
Hello.
Két hét mulva megyek repulovel Athénbe.Szeretném tudni,mivel kerulhet egy négytagu család legolcsobban a vasutállomásra. :


Lególcsóbban talán busszal, leggyorsabban taxival.

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadnagy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#972 Üzenet linkje2005-07-25 09:51:27 

Legolcsóbban gyalog és akkor még a városból is sokkal többet látsz. icon_smile.gif Én így tettem.
# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1989 Üzenet linkje2005-09-20 11:01:24 

Helyes a cica is, de a háttérben látható Lükabétosz domb mégszebb. Fõleg a kilátás onnan. Mikor Athénban jártam a szállodai szobánk teraszáról pont ezt lehetett látni (cica nélkül).
# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Albatrosz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
31 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#2553 Üzenet linkje2005-10-05 15:02:32 

Sziasztok!

Thesszalonikibol szeretnek lemenni valamikor Athenbe. Tudnatok szallast ajanlani? Diak vagyok, tehat minel olcsobb, annal jobb. Koszi.

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2581 Üzenet linkje2005-10-06 15:17:01  Athéni szállások

Albatrosz írta:
Sziasztok!

Thesszalonikibol szeretnek lemenni valamikor Athenbe. Tudnatok szallast ajanlani? Diak vagyok, tehat minel olcsobb, annal jobb. Koszi.


Szia Albatrosz!
Böngésztem egy kicsit, és ezeket találtam Neked, ami valószínû elfogadható áron van.

Pella Inn*
Ermou-1 Karaiszkaki, Athens 10554.
Tel: 321 2229
Családi vállalkozásban üzemeltetett szálloda a Platia Monasztiraki és a Thisszeion troliállomás között. Nem túl elegáns, de tiszta és barátságos.

Tempi*
19. Aiolou, Athens 10551.
Tel: 321 3175
Kispénzû túristáknak való hotel, a Platia Monasztirakitól 3 háztömbnyire északra. A szobák tiszták, és a személyzet barátságos.

Marble House*
35. Odosz A. Zinni, Athens 11741.
Tel: 923 4058
Olcsó, tiszta, barátságos hangulatú szálloda. Két háztömbnyire van a Leofórosz Szingroutól, és az Olympic Airlines hivatalától.

Hosztel Aphrodité*
12. Odosz Einardou, Athens 10440.
Tel: 881 0589
E-mail: hostel-aphrodite@ath.forthnet.gr
Tiszta, barátságos kis hotel. Valamicskét kiesik a forgalomból, de közel van a Viktória tér trolimegállójához.

Student Inn*
16. Kidathenaion, Athens 10558.
Tel: 324 4808
Olcsó szálláslehetõség a Plákán.

Remélem valamelyik bejön, ha nem találsz valami mást.
Üdv.:

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Albatrosz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
31 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#2735 Üzenet linkje2005-10-10 13:55:41 

Nagyon koszi. Azt hiszem, meg jopar het, mig lemereszkedem odaig, mert egyelore az egyetemhez is hozza kell szokni. De mindenkepp megprobalom ezek kozul vmlyiket.
# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2745 Üzenet linkje2005-10-10 15:52:26  Athén

Szia Albatrosz!
Mielött csalódás érne Athént illetõen jó tudnod, hogy egy rossz levegõjû, nagyon zsúfolt, és nem éppen tiszta nagyváros. A mûemlékei miatt viszont érdemes felkeresni, ezek nagyon klasszak.
Üdv.:

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kallisti
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#3168 Üzenet linkje2005-11-06 16:38:54 

szia,nem tudom,mikor jártál legutóbb Athénban...nekem az elmúlt 2 évben elég sokszor sikerül,és elfogult is vagyok...Athén tiszta,sokkal tisztább,mint Budapest,jól közlekedhetõ,élhetõ város lett...hatalmas a változás,amin keresztül ment... icon_smile.gif
# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rizsa
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#3171 Üzenet linkje2005-11-06 19:34:30 

sziasztok,
en 3 hete jottem vissza, 1o napot voltam. nekem valahogy nem lett a kedvencem:( nagyon sokat setaltam, metroztam, buszoztam. nem eppen segitokeszek a gorogok, a varos koszos, nagyon zsufolt. persze viszonyitas kerdese ez is. a taxisok elegge bunkok. mi kb 1oszer taxiztunk, de egy segitokesszel nem talalkoztunk. es visszaadni sem akart egyik sem. viszont ha sikerul visszaszerezned a visszajarot, akkor eleg olcso a taxi.
viszont lebuszoztam a tengerhez, ami a varos kozpontjatol kb 25 percre van. ott azert voltak szep reszek. bar en tenger manias vagyok:)
ja es ami nagyon meglepett, hogy kevesen beszelnek angolul, illetve, lehet hogy csak nem akartak.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Athén
1 2 3 ... 60 61 62   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu