Thassos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 1
Ani
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#38 Üzenet linkje2004-03-05 11:22:07  Thaszosz

Sziasztok!
Én mindenekelõtt információt és tanácsokat szeretnék kérni tõletek! 2 évvel ezelõtt Korfu szigetén voltunk nyaralni, ez felejthetetlen élmény volt.
Tavaly ebbõl tanulva újra Görögországot választottuk, ám ezúttal kevésbé volt sikeres a választás. Neo Poriban voltunk, ami tipikus üdülõfalu, az iroda pedig úgy hirdette, hogy nemrégiben felfedezett görög falucska!
Egy görög úr ajánlása alapján idén augusztusban szeretnénk Thasszoszra utazni NÁSZÚTRA icon_lol.gif , ebben kérném a segítségeteket.
Melyik irodával érdemes utazni /busszal szeretnénk, mert sajnos csak erre van keret!/?
Mit érdemes megnézni, illetve mire kell figyelni?
Elõre is köszönöm az infókat!

üdv: Anita

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41 Üzenet linkje2004-03-08 06:24:11 


# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fireman
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#101 Üzenet linkje2004-04-04 20:07:47 

Jól nézzétek meg melyik utazási irodával utaztok és, hogy milyen jármûvel. Én még middig a busz mellett voksolok.
Nászúton mi is Görögországban voltunk és az utazási iroda jóvoltából majdnem kudarcba fulladt.
Szerintem majdnem minegy, hogy hová mentek az a lényeg, hogy jó sok látnivaló legyen a közelben icon_lol.gif És soha ne hidjetek az irodáknak, icon_lol.gif inkább a fórumokról szedjétek össze az információkat.
fm

# 4
Rudiandi
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#214 Üzenet linkje2005-03-20 17:56:06 

Mi az idén Thassos és Sarti mellett döntöttünk.Thassosra 2 hétre megyünk.Ma fizettük be a kiállításon a részvételi díjat, és kaptunk -18% kedvezményt.
MInden érdekel amit Thassosról tudtok, elsõsorban személyes tapasztalatok, mert a neten már mindent elolvasatam vele kapcsolatban.
Fõleg árak érdekelnének, bolti és éttermi egyaránt.
Elõre is köszike!

# 5
Oszriga.
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#272 Üzenet linkje2005-04-23 16:29:52 

Sziasztok.
Szeretnék információt kapni akinek van tapasztalata horgászat terén. Idén Thassos
mellett döntöttünk és arra lennék kíváncsi, hogy foglalkoznak az ottani halászok,
vagy mások hajóról való tengeri horgászattal.
osztriga.

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2715 Üzenet linkje2005-10-09 14:58:08 

Sziasztok!

Engem is érdekelni, hogy milyen hely Thassos. Aki volt itt írjon már róla, hogy milyne élmény volt! Már a jövõ évi nyaralást tervezem és ez az egyik potenciális célpont, csak elõször szeretnék többet tudni róla.
Csendes nagyon vagy azért van élet is? Homokos, vagy kavicsos a partja? Milyen az árak?
Köszönöm!

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2718 Üzenet linkje2005-10-09 19:23:32 

Andi!
Mi sok évvel ezelõtt voltunk ott egy kirándulás erejéig. Valami csodálatos ez a hely. Csak egy szûk napot töltöttünk ott, de még visszamegyek egyszer.
Volt homokos és sziklás rész is közel egymáshoz. Sõt volt egy olyan hely ahol márvány darabok voltak a tengerben. Egy darabot hazahoztam, mindig jó érzés rá nézni. Sajnos éppen érkezésünk elõtt volt egy tûzvész az erdõs részen, elég nagy pusztítást okozott. De ez már régen volt, azóta kiheverte a sziget.
A múltkor egy filmben ( amerikai akciófilm volt, nem emlékszem a címére) viszont láttam ezeket a csodás helyeket. Ha oda utazol jövõre imádni fogod!
Az árakat akkor nem találtam drágábbnak mint máshol, de ez már sok évvel ezelõtt volt, amikor az eurót nem ismerték. icon_lol.gif

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2723 Üzenet linkje2005-10-10 08:49:36  Thasszosz

Szia Andi!
Thasszosz egy gyönyörû sziget, nem bánod meg, ha odamentek nyaralni. Gyönyörû zöld, kristálytiszta tenger. A part nagyon változatos, van finomhomokos, kavicsos, sziklás része is. Egyes helyeken búvárkodni is lehet. Kevesebb a túrista, mint a felkapottabb szigeteken. 2003-ban voltam ott utoljára, akkor az árak kb. a szárazföldivel voltak egyformák, sok más görög szigettel ellentétben.
Üdv.:

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2896 Üzenet linkje2005-10-17 20:40:43 

Éppen ezért adtam Jox oldalához a hosszú, bõséges leírást Thasszoszról, mert tudom, hogy a szigetet még nem túl sokan ismerik és Magyarországon semmilyen útikényvet nem lehet találni róla. A szöveg forrása egy német nyelvû utikönyv. Rám hatalmas benyomást tett ez a sziget. Engem leginkább azok a helyek ragadnak magukkal Görögországban, ahol még szinte érintetlen a természet és nincs sok turista. Thasszosz ezek kézé tartozik!
vojandi

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2898 Üzenet linkje2005-10-18 09:46:15  Fotók Thasszoszról

Szia Andra!
Találsz gyönyörû fotókat is itt a honlapon a "Képek" és a "Fotóalbum" rovatokban Thasszoszról. Nézd meg õket és meglátod, hogy milyen fantasztikusan szép ez a sziget.
Üdv.:

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2902 Üzenet linkje2005-10-18 19:42:24 

Szia Valcsi!

Már láttam az összes képet, másrészt meg egy részét én adtam:-) Én már jártam a szigeten - mert a válaszodból úgy veszem ki, mintha ajánlanád nekem.


Andi

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2904 Üzenet linkje2005-10-19 08:32:39  Nyaralás

Szia Vojandi!
Nem Neked címeztem az ajánlást. Okt. 09-én vasárnap, 14:58-kor kérdezte egy szintén Andrea nevû hölgy, hogy ki tud valamit Thasszoszról. Neki ajánlottam, hogy nézze meg a képeket milyen gyönyörû hely.
Üdv.:

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2906 Üzenet linkje2005-10-19 09:56:44 

Valcsi, bocsi:-)
# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2907 Üzenet linkje2005-10-19 10:17:32 

Szia Vojandi!
Semmi gond! Látod nekem szerencsém van ilyen téren, mert elég ritka a nevem, és nem lehet összetéveszteni a hozzászólásokat, hogy kinek szól.
Üdv.:

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3213 Üzenet linkje2005-11-09 16:21:47 

Pánágia hegyi falu, mely a zöld közepén fekszik, minden látogatót elbûvöl. 1838-1840 között ez volt Thásszosz fõvárosa. Megtekinthetjük a régi udvarházakat szürke palatetõjükkel és a faburkolattal ellátott belsõ helyiségeket. Megcsodálhatjuk az 1832-ben épített, impozáns Pánágia-templomot a befalazott antik tömbökkel. Augusztus 15-én, az istenanya napján az emberek egy nagy templomi ünnepséget tartanak, melyhez a látogatók számára készített ünnepi ebéd is tartozik. A falu terén sok kút van, némelyikre óriási platánok vetnek árnyékot. Érezni a sültek illatát a környezõ tevernákból. A drága sülteken kívül Pánágia az eltett gyümölcseirõl is híres, melyeket a falvak asszonyai készítenek régi receptek alapján. Ezek pompás dolgok kínálatát mutatják: mogyoró, mandula, füge, kis paradicsomok vagy cukkíni.

vojandi

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
1 2 3 ... 391 392 393   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu