Vrasna
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#428 Üzenet linkje2005-05-20 14:29:15  Vrasna

Vrasna egy csöndes, pihenésre alkalmas üdülõhely Stavros és Asprovalta között. Tengerpartja homokos, néhol aprókavicsos egy kicsit. Aránylag elég gyorsan mélyül, ezért kicsi gyerekkel nem biztos, hogy ideális. A parti sétányon tavernák, bárok, üzletek találhatók. Közértje csak kevés van, postája pedig egyáltalán nincs, de Asprovalta kb. 20 perc gyalog, ahol minden beszerezhetõ mivel sokkal nagyobb és mozgalmasabb.
Üdv.:

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#432 Üzenet linkje2005-05-20 18:12:06 

Vrasnán inkább apró kavicsos partra emlékszem, homok inkább Astravoltán van. Viszont csak itt tapasztaltam azt a "csodát", hogy a víz felkavarásakor a benne lévõ apró szilikát szemcsék aranyporként csillognak a vízben. Fantasztikus látvány.
A part tele volt apró és minden színü kagylóhéjjal, apály után pedig milliószám ásták be magukat a talajba. Még mindig megvannak az onnan hozott kagylóhéjak.
Szerettem ezt a falut.

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katerina
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#593 Üzenet linkje2005-06-17 14:37:53 

Vrasnán egyszer nyaraltam a szüleimmel és a nõvéremmel egy (a parton lévõ) apartmanban. Kiváló a víz, nagy hullámokkal, sokan járnak át ide Stavrosból is, mert Stavros partja nyüzsibb! icon_razz.gif
Vrasna régi és új része mára már teljesen egybeépült és ettõl hihetetlen jó hangulatú lett a falu!
Az is pozitívum mindenképp, hogy innen könnyû sétával Asprovalta is elérhetõ. Ennek a falunak teljesen más a hangulata.

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsazso
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#1003 Üzenet linkje2005-08-01 21:20:23  Vrasna

Sziasztok!
Aug9-én megyünk Vrasna beachre, Tatabányáról indulunk 8.-án, 2 család , 2 kocsival, jön még valaki akkor tájt??

# 5
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#4289 Üzenet linkje2006-01-11 01:58:08 

Sziasztok!
Akik voltatok Vrasnán most nyáron, nem a Helios Travellel volatok? Ha igen, tudnátok írni róla egy kicsit? Milyen volt a szervezés, az apartmanok, az idegenvezetõ, ajánlanátok-e összességében? Köszi.

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4299 Üzenet linkje2006-01-11 13:01:49 

Szia Vendég!
Én a Helios Travellel voltam Vrasnán, de nem most nyáron, hanem 2003. júliusában. Nem lett volna semmi gondom velük, ha az igazat írják a prospektusban, és nem állítanak valótlanságot a szemembe hazudva. Mi a Rózsa házban (itt található a kinti partneriroda is) foglaltunk le 2db 2 ágyas stúdiót. Sajnos az eredetileg kinézett Liliom házban már nem volt hely február végén sem, a nekünk megfelelõ idõpontban. Szóval gondoltam, hogy jó lesz a Rózsa is, mivel a prosi szerint 50 méterre van a tengerparttól, és szobái is tengerre nézõek. Na ebbõl semmi nem igaz. A víztõl legalább 150 méterre található, a kilátás pedig annyi, hogy bámulhatod az igen csak közellévõ másik apartmant, az utca túlsó oldalán. Azonkívül elég zajos is volt, mivel az utca zaja igencsak behallatszik. Különben tiszta, szép tágas stúdiók voltak. Erkélyük viszont a nullával egyenlõ. Nagyon keskeny, majdnem körbefutó, tehát nem stúdiónként leválasztott erkélye van a Rózsa háznak. A Liliom ház kívülrõl jónak tûnt, kevésbé forgalmas helyen van, de a távolság ott sem 50 méter a parttól. A kilátást nem tudom hogy igaz-e, de ott elképzelhetõ hogy igen, de csak a felsõ szintrõl. A többi apartmanról írtak sem fedik a valóságot, legalább is ami a tengertól való távolságot illeti. Az idegenvezetõ kislány kedves volt, de igazából nekünk nem volt dolgunk Vele, mert a kirándulásokat egyénileg oldottuk meg. A busz tiszta, a sofõrök nagyon rendesek voltak. Nem volt semmi probléma velük az oda-vissza úton.
Összességében, ha ezeket tudod akkor nem ér csalódás kint, és rajtád áll, hogy neked jó-e így.

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4305 Üzenet linkje2006-01-11 14:21:56 

Szia Valcsika!

Jó, hogy újra látom itt a neved?
Írok Neked a "Dumcsi"-ba.

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mekki
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4765 Üzenet linkje2006-01-24 15:24:25 

Szia Vendég!
Mi már többször voltunk a Helios-szal Vrasnán, eddig bejött. Mindig a Liliom házban laktunk, szerintem sem 50 méter a parttól, és a tengert nem látod az erkélyrõl, de azért nekünk nagyon tetszett. Amúgy a másodikon vannak a stúdiók, az elsõn azt hiszem, a tulaj lakik.
Voltunk velük néhány kiránduláson is, azok is jól sikerültek, bár az utóbbi idõben már inkább egyénileg kirándulgattunk. Egyszer (már vagy 4-5 éve)autót béreltünk 3 napra, és elmentünk Athénba, meg a Meteorákhoz, a Helios foglalt nekünk szállást, méghozzá nagyon jókat!
Plusz pozitívum, hogy 10-11 éjszakás (13-14 napos) utakat indítanak, szerintem baráti áron.
Ami "rosszra" számítani kell, az szerintem minden buszos útnál jelentkezhet, pl. hogy nem bírod a buszt, vagy esetleg a határon kell állni, bár ez velünk még soha nem fordult elõ. Lehet hogy csak szerencsések voltunk? icon_smile.gif
Ha elõször mész, sok múlik az idegenvezetõn is, a régi nagyon aranyos volt, de azt hiszem, most már más van.
Már alig várom, hogy végre induljunk!

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5246 Üzenet linkje2006-02-26 11:26:42 

Sziasztok!

Ide írok, mert az elõbb a Nei Poris topicban érdeklõdtem Vrasnáról és hát ugye annak itt a helye. icon_lol.gif
Végül eldöntöttem, hogy az idén Vrasnára megyek, illetve az utazási irodánknak Nea Vrasnán lesz szállása. Állítólag közel van Asprovaltahoz.
Amennyi képet láttam Vrasnáról (sajnos nem sok volt), az alapján egy nagyon rendezett, tiszta helynek tûnik.
Azt szeretném megkérdezni, hogy a Thassosi fakultatív kirándulásra érdemes-e befizetni? Azt a kis szigetet nagyon szeretném megnézni, mert ódákat zengenek róla, hogy milyen szép. icon_smile.gif

# 10
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#5249 Üzenet linkje2006-02-26 15:16:07 

Vrasnáról sajna nem tudok infót, de tavaly 2 hétig voltam Thassoson.Szerintem ne hagyd ki, bár egy fakultatív kirándulás semmire nem elég, mert még a 2 hét is kevés volt rá.
# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5251 Üzenet linkje2006-02-26 16:49:19 

Nem tudom, mennyi ideig tarthat Thassosra a hajóút, de egy napos kirándulás keretében biztosan csak végigrihantok a szigeten busszal, vagy csak Limenast néziket meg. Van valahol leírás a kirándulás pontos programjáról? Én mindenképp elmennék, mert tényleg gyönyörû sziget, de kicsinek éppen nem mondanám. icon_smile.gif Hasonlóan gondolom, mint "vendég", egy nap nagyon kevés rá....

Andi

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5252 Üzenet linkje2006-02-26 17:50:35 

Andra!
Mi voltunk már Thassosi fakultatív kiránduláson éppen Vrasnából, de ennek már sok éve. De gondolom a program ugyan az. Nos Busszal elvisznek Kavalába, ott rövid városnézésre kerül sor. Ezek után komppal átvisznek Thassosra, ahol közösen megtekinthetõ egy ókori színház, majd rövid séta után felajánlanak egy közös ebédet (te fizeted), majd adott idõpontig azt csinálsz amit akarsz. ( Az ebéd nagyon finom volt és tényleg méltányos áron számolták emlékeim szerint.) Gyülekezés a kompnál, majd vissza Vrasnába busszal. Nos ez volt röviden a program anno. Természetesen az idõ rövidsége miatt elég keveset lehet látni a szigetbõl, de mi jól éreztük magunkat. Azóta is minden évben felmerül, hogy talán oda kellene menni nyaralni, de eddig még más helyszín gyõzött. icon_confused.gif Én minden esetre ajánlani tudom nektek, de természetesen ne várj sok látnivalót, csak egy kis ízelítõt Kavalából és Thassosból! icon_wink.gif

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5260 Üzenet linkje2006-02-27 08:25:52 

Anonymous írta:
Vrasnáról sajna nem tudok infót, de tavaly 2 hétig voltam Thassoson.Szerintem ne hagyd ki, bár egy fakultatív kirándulás semmire nem elég, mert még a 2 hét is kevés volt rá.


Igen, ezt én is sejtettem. Mármint, hogy kevés rá egy nap. A képek alapján nagyon szép kis sziget Thassos, szívesen nyaralnék ott.
Olvastam más helyeken, hogy általában az önálló kirándulást ajánlják és nem a szervezettet. Csak az az igazság, hogy én nem merek idegen helyen, kicsi nyelvtudással belemenni a vak világba. icon_lol.gif A szervezett utaknál viszont az a baj, hogy nem én választok, mit szeretnék megnézni, hanem mennem kell, ahova visznek. icon_sad.gif

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5261 Üzenet linkje2006-02-27 08:31:39 

Rebeka írta:
Andra!
Mi voltunk már Thassosi fakultatív kiránduláson éppen Vrasnából, de ennek már sok éve. De gondolom a program ugyan az. Nos Busszal elvisznek Kavalába, ott rövid városnézésre kerül sor. Ezek után komppal átvisznek Thassosra, ahol közösen megtekinthetõ egy ókori színház, majd rövid séta után felajánlanak egy közös ebédet (te fizeted), majd adott idõpontig azt csinálsz amit akarsz. ( Az ebéd nagyon finom volt és tényleg méltányos áron számolták emlékeim szerint.) Gyülekezés a kompnál, majd vissza Vrasnába busszal. Nos ez volt röviden a program anno. Természetesen az idõ rövidsége miatt elég keveset lehet látni a szigetbõl, de mi jól éreztük magunkat. Azóta is minden évben felmerül, hogy talán oda kellene menni nyaralni, de eddig még más helyszín gyõzött. icon_confused.gif Én minden esetre ajánlani tudom nektek, de természetesen ne várj sok látnivalót, csak egy kis ízelítõt Kavalából és Thassosból! icon_wink.gif


Rebeka! Szerintem most is ugyan ez lehet a program, már ahogy olvastam. Buszos kirándulás Kavalába, ott városnézés, aztán komppal át Thassosra. Tudom, hogy sajnos ilyenkor nagyon kevés az egy nap a nézelõdésre, de a semminél jobb. És Thassosra nagyon kíváncsi vagyok, annyian áradoztak már róla és sokan ajánlották, hogy oda menjek nyaralni.
És eddig milyen helyszínek gyõzték le Thassost? icon_biggrin.gif

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5262 Üzenet linkje2006-02-27 09:07:01 

Szia Andra!

Szerintem se hagyd ki a Thasszoszi kirándulást, bár csak ízelítõt kapsz a táj szépségébõl. Kavalában, ha rendesek az idegenvezetõk, megmutatják a római kori vízvezetéket, az Imarettet, Mohamed Ali házát valamint felvisznek a várba, ahonnan pazar a kilátás. Egyébként is nagyon hangulatos a török negyed, a girbe-gurba utcácskákkal.
Ezután Keramati kikötõjébe visz az autóbusz, ahol kb. 50 perc kompolás után Thasszosz fõvárosába érkezel. Itt ami belefér látnivaló az egy ókori színház, majd folytatva az utat tovább ezen a meredek ösvényen egy várromhoz lehet felmenni. Ide nem igen szoktak felvinni, mert nagyon fárasztó, de csodaszép a kilátás, és szerintem megéri felkapaszkodni. Szabadprogram szokott lenni ezután, kb. 2-3 óra. Vannak még romok a városban, de felejthetõek (számomra legalább is).

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
1 2 3 ... 52 53 54   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu