Sziget vagy Szárazföld
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
Hozzászóló Üzenet
# 106
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ericsike69
Törzstag
Törzstag
751 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60313 Üzenet linkje2008-05-13 20:21:30  Válasz a #60309. hsz-ra

Szia Josza2!Ugye Porto Kofu Toroni után van?
# 107
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60344 Üzenet linkje2008-05-13 23:07:52  Re:

ericsike69 írta:
Szia Josza2!Ugye Porto Kofu Toroni után van?

Szia Ercsike!
Ha Neos Marmaras felõl megyünk délre akkor pont Toroni után ahhoz nagyon közel, tán két kilométerre. Persze, ha Sarti felõl megyünk, akkor elõbb Porto Koufo és utána jön Toroni. A Sitonia nyúlvány csúcsa után annak nyugati oldalának kezdeténél van.
Üdv: Josza

# 108
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ericsike69
Törzstag
Törzstag
751 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60363 Üzenet linkje2008-05-14 07:15:18  Válasz a #60344. hsz-ra Előzmény #60344

Szia Josza2! Akkor már tiszta a kép. Két éve Toroniba nyaraltunk akkor voltunk ott csak a nevére nem emlékeztem icon_redface.gif . Pedig nagyon szép! Idén Marmarasba megyünk megint ellátogatunk Porto Kofuba, Toroniba. icon_lol.gif Üdv Erika
# 109
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jimko
Aktív fórumos
Aktív fórumos
135 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60384 Üzenet linkje2008-05-14 09:14:12 

A motoros doldogért irigyellek Josza! Én "sajna" csak autóval vagyok képes közlekedni a gyerekek miatt, pedig régi vágyam robogón körülnézni, biztosan nagy buli lehet! De terevezem, hogy egyszer mindenképp kipróbálom! Egyébként a fotó albumomban van néhány kép Porto Coufu-ról!
Szerencsések voltunk ott létünk alatt, mert sikerült fognom egy helyes kis csikóhalat, és hatalmas
sonka kagylókat is találtunk a nagylányommal! Természetesen a kiscsikót elengedtük utána,
bár sokan buzdítottak, hogy szárítsuk ki, de nálunk a családban alapszabály, hogy ami él azt megnézzük ,
de utána visszaeresztjük a tengerbe, ahová tartozik!
Maarmarastól nincs messze az öböl valóban, viszont aki Sarti felõl megy, az kb. félúton
a Hegytetõn a sziget csúcsa körül, talál egy hangulatos tavernát, gyönyörû kilátással,
kabóca koncertel! A leveli békákra ügyelni kell, mert az egyik fának nézte, azközépsõ leányomat,
a mi örömünkre, persze a leányzó kevésbé volt boldog, inkább csak hangosan síkiítozott:
-Vegyétek le, vegyétek le...!!!

Kicsit csapongok még!
Kos, Thermalos a "nagy pezsgõfürdõ", néhány blokkal elõbb írtam róla!
Fekvését tekintve Kos várostól kb. 15 percre a szigetvégénél helyezkedik el, ahol véget ér az út.
Keskeny homokos partsáv, ami fölé függõlleges sziklaormok nyúlnak fel 50 méter magasba!
Ezek még is ideális otthont nyújtottak egy kecske nyájnak! Még most is döbbenettel
gondolok vissza, hogy miként tudtak közlekedni ott fent a magasban...
Állandóan rettegtünk, hogy mikor pottyan egy jószág a nyakunkba!
De nem esett le egyse, ezért én csak mágneslábúaknak neveztem õket!
Búvárkodni olyan itt, mintha szódavízbe merülne az ember, viszont az intenziv vízben ,
kevés éllõényt találni, Bár sikerült egynem élõ méteres murénára lelnem!

Üdv mindenkinek!

Jimkó

# 110
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cilla
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
358 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#60405 Üzenet linkje2008-05-14 10:20:04 

Jimko írta:
Szerencsések voltunk ott létünk alatt, mert sikerült fognom egy helyes kis csikóhalat, és hatalmas
sonka kagylókat is találtunk a nagylányommal! Természetesen a kiscsikót elengedtük utána,
bár sokan buzdítottak, hogy szárítsuk ki, de nálunk a családban alapszabály, hogy ami él azt megnézzük ,
de utána visszaeresztjük a tengerbe, ahová tartozik!

Ez nagyon rendes tõletek! icon_smile.gif Nekem is van egy megállapodásom a tengerrel, ha találok valamit ami él (búvárkodni is szeretek), visszaadom, és 5 percen belül garantáltan jön valami szebb, de nem élõ! Bizony ez mûködik! icon_lol.gif
De még különösebb, hogy a tengerbõl kifelé is. Életem legszebb ajándékát úgy kaptam a tegertõl, hogy egyszer rossz idõben bementem úszni (gyakran vagyok így bent egyedül icon_smile.gif ), és elúsztam egy szép szkarabeusz mellett. Kb. 10 méter múlva visszamentem, és kiúsztam vele a partra, odanyújtottam a parton a férjemnek, hogy keressen neki egy jó helyet. Miközben a megfelelõ fûcsomót keresgélte neki, talált egy felfordított csónak melett egy hálóba gabalyodott amfóratöredéket, pont a száját, ami talán nem olyan régi, de tele van a tengerben töltött idõ nyomaival. Már évek óta vágyódva nézegettem ezeket a görög tavernákban, nagyon szerettem volna ilyet, és ha nem viszem ki a szkarabeuszt nem talájuk meg a parton, pedig már egy hete pár méterre strandoltunk hozzá, itthon még az elõtte készített fényképeken is felfedeztük. icon_lol.gif

# 111
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Editszabo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
73 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#64238 Üzenet linkje2008-06-01 18:25:30  Válasz a #294. hsz-ra Előzmény #294

Szia,
Busszal utaztunk Vrasna, Asprovvalta majd Thassos szigetre irányába.
Megáltunk Vrasnában, Asprovaltán lettenni az utasokat,mi az utunkat folytattuk Thassosra.Azt hizem Nagyon jó döntés volt hogy oda utaztunk és nem Apsrovaltára, amikor megláttuk a szigetet.
Sziget.

# 112
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jimko
Aktív fórumos
Aktív fórumos
135 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#65383 Üzenet linkje2008-06-07 11:37:09 

Azthiszem, az aki nehezen tud dönteni, annak van egy kompromisszumos megoldás!
Félsziget! Végülis, nemigazán szárazföld, de nem is sziget, így az történik vele, mint Mátyás királlyal és az okos lánnyal!
Kap is ajándékot, meg nem is! Egyébként ez pl. a Sithon félszigetre igaz is!
Idén én viszont megpróbálom Mánit! Majd szállítom az élmlényeket! icon_lol.gif

Jó idõt a mostanság indulóknak!

Jimkó

# 113
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#65386 Üzenet linkje2008-06-07 11:52:58  Válasz a #65383. hsz-ra Előzmény #65383

Ezzel a logikával Peloponnészosz jobb példa; elvileg félsziget, gyakorlatilag sziget! icon_razz.gif Remélem, nem Toloból akarod egynapos kirándulás keretében Manit megnézni!? icon_eek.gif icon_confused.gif Kíváncsian várom a véleményed a látottakról, miután az egy különleges világ. Én is útba ejtem szeptemberben, de Kalamatából indulva. icon_wink.gif icon_razz.gif
# 114
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jimko
Aktív fórumos
Aktív fórumos
135 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#65392 Üzenet linkje2008-06-07 12:12:00 

Üdv H.apci!
Valószínûleg, csak egy felmérésjellegû elõkutatást tartok, egy késõbbi hosszabb idejû ott tartózkodásra!
Igazából nem tábláztam be az utazást, épp arra fogok mindig járni, amerre visz az út!
Azt viszont én is úgy gondolom, hogy Máni nem egy "egynapos kaland",
úgy ahogy Peloponnészosz sem az!!
De nincs baj, hisz lesz nyár jövõre is! icon_smile.gif icon_biggrin.gif icon_lol.gif

Különben sziget nem sziget, teljesen mindegy, ha az ember
a szeretteivel van és jól érzi magát!

Jimkó

# 115
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jimko
Aktív fórumos
Aktív fórumos
135 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#72375 Üzenet linkje2008-07-19 17:39:45 

Jártam olyan helyeken, ahova mégegyszer vissza nem találnék, mindezt köszönhetem a GPS-nek! Csodálatos hegyi falukon mentem keresztül!
Hatalmas kecske nyájak tartóztattak fel útközben! Elhaladtam fantom települések mellet és gyönyörû tengerparti szerpentineken kanyargóztam!
Peloponészosz nagy és csodálatos! Voltam Mánin, fantasztikus!
Ellátogattam a Perachorai Héraionhoz, fenséges( bár már Attika)! Maga Nafplion megunhatatlan és Toló sem könnyen feledhetõ, bár talán az alvást leszámítva nem túl sok idõt töltöttem ott! Voltam Epidavrosban, Mükénében, a leírhatatlan Monemavassiában, Hydrán! Rengeteg élmlény
,de rengeteg tervezett kirándulás kimaradt! Persze Athén is megvolt...

Csak egy késztetést érzek magamban, amióta haztértem:
VISSZA KELL MÉG MENNEM!

Jimkó

# 116
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#72397 Üzenet linkje2008-07-19 22:13:38  Válasz a #72375. hsz-ra Előzmény #72375

Szia Jimkó!

Nem csodálom, hogy vissza szeretnél menni Peloponniszoszra, mert tényleg csodálatos és rengeteg a látnivaló. Egy út oda nem elég, de talán még kettõ sem, ha mindent meg szeretnél nézni.

# 117
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#72854 Üzenet linkje2008-07-22 14:46:58 

Sziasztok!Egy szerény magánvélemény:ha van elég pénzed repcsire,akkor sziget,ha sajna nincs,akkor szárazföld.Szerintem itt is,ott is gyönyörû!!!
# 118
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jimko
Aktív fórumos
Aktív fórumos
135 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#72921 Üzenet linkje2008-07-22 19:25:05 

Küldök nektek néhány kecskét, hogy jó kedvre derüljetek!











Jimkó

# 119
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#72982 Üzenet linkje2008-07-23 08:43:52  Válasz a #72921. hsz-ra Előzmény #72921

Köszi! Aranyosak! icon_biggrin.gif
# 120
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szabóné Manyi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
120 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#80741 Üzenet linkje2008-09-12 19:15:26 

Két éve dédelgetett vágyam Mykonos és Delos. Sajnos ez két év után is vágy marad , de azért idénZakyntosra utazunk. icon_evil.gif javascript:emoticon('icon_smile.gif')
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
<   1 2 3 ... 7 8 9 10 11 12   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu