Paros
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84636 Üzenet linkje2008-11-06 14:04:11  Válasz a #84635. hsz-ra

Hát hogyne válaszolhatnál! icon_smile.gif Köszi szépen! icon_smile.gif

Sejtettem, sajnos, hogy nincsenek benne... icon_smile.gif

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84750 Üzenet linkje2008-11-07 20:34:06  Válasz a #84633. hsz-ra Előzmény #84633

Kedves Haspók!

Zsebkuty már válaszolt, sajnos az illetéket, biztosítást külön kell plusszban fizetni.

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84756 Üzenet linkje2008-11-07 23:23:28  Válasz a #84750. hsz-ra Előzmény #84750

Köszönöm Valcsi, Neked is! (Kááár. icon_smile.gif )
# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cilla
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
358 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85836 Üzenet linkje2008-11-24 07:50:41 


# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#89445 Üzenet linkje2009-02-04 14:21:07  Válasz a #84756. hsz-ra Előzmény #84756

KÉPEK icon_smile.gif
























# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#89449 Üzenet linkje2009-02-04 14:40:20 

Hát passz. Nem tudom, hogy akkor melyik másik topikba tettem be Parosról képeket (Valcsival egyetemben), mert emlékszem olyan "seychelles" strandképekre, mint Firkamanó 3. képén és arra is, hogy kvalcsival ott beszélgettünk erről, hogy ha ezt megkapom Görögországban is, nem kell a Seychelle-szigetekre menni. De hogy hol vannak azok a képek??? nem tudom
# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#89450 Üzenet linkje2009-02-04 14:41:31  Válasz a #89445. hsz-ra Előzmény #89445

Köszi Firkamanó! icon_biggrin.gif

Ezek így tényleg nem néznek ki rosszul, de nekem asszem, az volt a bajom, hogy amelyik strand tetszik, az vagy napernyős és zsúfolt, vagy pedig nehezen megközelíthető, vagy találtam róla másik, nem ilyen idilli képeket is.... icon_razz.gif

De meg is néztem most a jegyzeteimet

- és Andi, ez itt egyben válasz a Naxos-topikban elkezdettre is -,

szóval én Parosról (és az egyéb szigetekről is:) elkezdtem már tavaly ősszel egy információgyűjtést, most előszedtem azt a tematikus fájlt. icon_smile.gif Ez van benne Parosnál:

"Egy igazán jó strand van: Krios, ami Parikiából vízitaxin is megközelíthető (oda-vissza kb. 6 EUR lehet?)"

És emellett még akkor kigyűjtöttem egy csomó másik parosi strand értékelését és felsorolását is, de azok úgy látszik, valamiért nem nyerték meg akkor annyira a tetszésemet. icon_smile.gif

Ilyeneket írtam pl:
"Hrysi Akti: Paros legjobb strandja, ami látványosnak ugyan aligha nevezhető, de pompás homok borítja, vannak tavernák és széllovasok".

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#89452 Üzenet linkje2009-02-04 14:43:05 

vojandi írta:
Hát passz. Nem tudom, hogy akkor melyik másik topikba tettem be Parosról képeket (Valcsival egyetemben), mert emlékszem olyan "seychelles" strandképekre, mint Firkamanó 3. képén és arra is, hogy kvalcsival ott beszélgettünk erről, hogy ha ezt megkapom Görögországban is, nem kell a Seychelle-szigetekre menni. De hogy hol vannak azok a képek??? nem tudom


Andi, itt volt, most gyorsan visszanéztem, és itt beszélgettetek Valcsival! icon_wink.gif

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#89454 Üzenet linkje2009-02-04 14:48:15 

Nekem az ideális strand egyébként majdnem olyan, mint amilyen Nektek, Andi és Firkamanó,

azzal a különbséggel, hogy a sziklásak nem annyira tetszenek. Vagyis tetszenek, csak nem szeretek sziklák között bebotladozni a vízbe, azt szeretem, ha be lehet szépen a sima homokos talajon sétálni, szóval ódzkodom kicsit az olyan helyektől, ami ilyen nagyon sziklásnak tűnik.

Pici off:

a kis szigetek, amiket írtál Andi, nálam is evidenciában vannak tartva, azokról is olvastam és gyűjtöttem sok szépet. Azt hiszem, vitán felül azoknak lennének a legjobb strandjaik, nem túl zsúfoltak és nagyon szépek. Csak kicsit kiesnek, és egy zsúfolt párhetes programba nem biztos, hogy beleférnek... de a következő pár év valamelyikében eltökélt szándékom megnézni őket! icon_biggrin.gif

On...

Paroson amúgy nekem is Naoussa az, ami a legjobban tetszik a képek alapján. icon_smile.gif Nagyon bájos hely, olyan szép képek vannak róla.

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#89455 Üzenet linkje2009-02-04 14:54:16  Válasz a #89454. hsz-ra Előzmény #89454

Most elnézve a sziget képeit, csak sokadik görög nyaralás alkalmával mennék el erre a szigetre icon_smile.gif
# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#89459 Üzenet linkje2009-02-04 15:00:22  Re:

firkamano írta:
Most elnézve a sziget képeit, csak sokadik görög nyaralás alkalmával mennék el erre a szigetre icon_smile.gif


?? icon_biggrin.gif

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#89460 Üzenet linkje2009-02-04 15:02:18 

A strand nekem is ilyen kell legyen Haspók icon_smile.gif a sziklákat pedig úgy értettem, hogy oldalt a szélén "díszként" nem árt, ha szegélyezik és ott jól lehet snorklizni is. De ami igazán feltűnő ezekről a szigeteknél, azaz a strandjaik képeiről, hogy Földközi-tenger tekintetében eszméletlen tiszta a víz.
# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#89464 Üzenet linkje2009-02-04 15:38:29  Válasz a #89459. hsz-ra Előzmény #89459

Most hogy utánanéztem aképek után, nem is tetszik annyira. Előbb valósítom meg Milos-t, Karpathost, Kythirát, Samos-t icon_smile.gif Így értettem. Sajnos kevés a szép tengerpart, csak 1-2 helyen van. icon_sad.gif Nem úgy mint Lefkadán icon_biggrin.gif
# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#91333 Üzenet linkje2009-02-28 19:18:09  Re:

firkamano írta:
Sajnos kevés a szép tengerpart, csak 1-2 helyen van. icon_sad.gif


Azóta még jobban képbe jöttem a parosi strandokat illetően. A fenti jegyzeteimre is ráismertem a Lonely Planetben, szóval ezek szerint anno onnan másoltam ki őket... icon_smile.gif Viszont további kutatásaim után is egyetértek a LP-tel, Paros nem a strandjai miatt fogja belopni magát a szívembe.

A sziklás strand, ami tetszik Nektek, Paros egyik nevezetes strandja, és mint ilyen, mindig tömve van népekkel... úgyhogy ez nekem kilőve. Illetve azért persze egyik reggel ott fogunk kezdeni, úgyis nem messze fogunk lakni tőle. (Már ha lehet egyáltalán messze bármi is egy alig 15 km hosszú szigeten... icon_wink.gif )

Kriosról, amit a LP egyetlen normális strandként említ, azt olvastam, hogy furamód nem olyan népszerű, mint más olyan strandok, amelyek a Horák közelében szoktak lenni. Az okát nem tudni, mert a strand különben igen jó, nem tűnik úgy, hogy lenne neki valami defektje. De majd leteszteljük. icon_wink.gif

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#91335 Üzenet linkje2009-02-28 19:28:01 

Érdekes, hogy Parosról kevés válaszlevelet kaptam vissza szállásokról érdeklődvén. Viszont akik írtak, azok nagyon kedvesek és szimpatikusak voltak, így nem is bántam.

(Az alábbiakban 2 főre/éjszaka, euróban írtam az árakat.)

Parikia

Double room: 39/65(jún vége/júl vége), studio 49/75, apartment 45/69:
https://www.annaplatanou.gr/english/index.html

Aliki

Kétágyas szoba júniusban 30, július 25-ig 40, utána 50:
https://www.anixistudios.gr/location.html

Naoussa

(Mi végül itt leszünk.)
A naoussai öbölre néző studio június végén 35, július végén 55, ugyanitt kilátás nélkül 30 és 45 ugyanezekben az időkben:
https://www.athinastudios.gr/

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2 3 4 5 6 7   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu