Tanuljunk görögül!
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szótár
Hozzászóló Üzenet
# 631
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stratos
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
2611 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#183898 Üzenet linkje2012-05-10 11:54:53 

elinolatri írta:
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. A következő szöveg így helyes-e ?

2η Πανήγυρις των Θαυμαστών της Σάρτη 2012


Nem vagyok biztos benne, de talán:
2o Πανήγυρη των Θαυμαστών της Σάρτης - 2012.

És lehetne még ragozni, hogy mit is szeretnétek kiírni egy transzparensre...

Πανήγυρη της Σάρτης 2012 - που γιορτάζουν οι θαυμαστές 2η (δεύτερη) φορά

Πανήγυρη της Σάρτης 2012
Σε γιορτάζουμε / Σε λατρεύουμε - 2η (δεύτερη) φορά!

# 632
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Elinolatri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
148 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#183907 Üzenet linkje2012-05-10 16:19:04 

Strato! Ευχαριστώ πολύ !

Egyébként a Sarti Kulturális Egyesület által szervezett és így kiírt rendezvény " 6η Πανήγυρις Αγίου Γεωργίου " volt a kiindulási alapom.

Természetesen biztos jó a " Πανήγυρη " szóval is. Igen Sarti után az " ς " csak véletlenül maradt le. icon_smile.gif

Még egyszer nagyon köszike. icon_wink.gif

# 633
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stratos
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
2611 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#183937 Üzenet linkje2012-05-11 08:44:41  Válasz a #183907. hsz-ra Előzmény #183907

Nem!

Sajnos, idő (és szótár) hiánya miatt én tévedtem!

A Google ugyanis -amikor is ki szerettem volna kipróbálni általa néhány variációt, kifejezést -
- "étá"val írta ki, de a "panigiri" szó utolsó betűje "jóta"!!!

Tehát, szerintem így a helyes, semleges nemben:

2o Πανηγύρι των Θαυμαστών της Σάρτης - 2012

És most, a szótárban utána nézve is, semleges nemű a szó...
..és a hangsúly is máshova esik!

( Tehát az előtte szereplő "második" kifejezés sem lehet nőnemben...!
... jól érzett rá tehát anyukám is, amikor épp rámcsörrentett telefonon, és így, én erre is rákérdezhettem tőle hirtelenjében...
...és alig akartam hinni neki!)

Tehát: Deftero panigiri... (...és nem defteri, még ha jobban is esne a fülünknek!) icon_wink.gif

# 634
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tonka
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#194345 Üzenet linkje2012-08-22 19:02:12 

Üdvözlök mindenkit! Szeretnék segítséget kérni 3 hónapja kezdtem el görögül tanulni szótárból meg netten filmet meg zenét hallgatok meg fordítgatok de szeretnék nyelvkönyvből tanulni tudna nekem valaki segíteni esetleg meg szerezni az ελληνικά τώρα-t? Dunaújvárosban próbáltam a görög kisebbségi önkormányzatnál segítséget kérni de nem sok sikerrel jártam:S!
# 635
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csabapapa72
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194704 Üzenet linkje2012-08-27 21:22:08  Válasz a #194345. hsz-ra Előzmény #194345

Szia!

Próbáld meg esetleg a Szegedi Görög Kisebbségi Önkormányzatot megkeresni.

http://www.szegedigorogok.hu/

Csaba

# 636
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tonka
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#194831 Üzenet linkje2012-08-29 17:33:32  Válasz a #194704. hsz-ra Előzmény #194704

Köszönöm a segítséget!
# 637
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kszifiasz
Törzstag
Törzstag
528 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#195714 Üzenet linkje2012-10-03 21:06:40 

Szia Tonka.
Kicsit későn irom, de ha ezt keresed, meg van dvd lemezen

http://gallery.site.hu/d/21782923-2/20121003517.jpg

# 638
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tonka
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#195817 Üzenet linkje2012-10-08 20:41:02  Válasz a #195714. hsz-ra Előzmény #195714

Szia
Igen ezt keresem!icon_biggrin.gif
Honnan tudnám le szedni?

# 639
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kszifiasz
Törzstag
Törzstag
528 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#195825 Üzenet linkje2012-10-09 11:12:25 

Szia Tonka.
Irtam neked privit.

# 640
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kszifiasz
Törzstag
Törzstag
528 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#195922 Üzenet linkje2012-10-15 12:29:33 

Szia Tonka.
A csomag úton van, ha minden jól megy három nap múlva megérkezik.

# 641
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stratos
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
2611 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#196489 Üzenet linkje2012-11-26 08:43:26  Re:

Csabapapa72 írta:
Szia!

Próbáld meg esetleg a Szegedi Görög Kisebbségi Önkormányzatot megkeresni.

https://www.szegedigorogok.hu/

Csaba


Szerintem is nagyon hasznos dolgok találhatóak ott!
https://www.szegedigorogok.hu/index.php/gorog-nyelv

S aki nem elégszik meg a filoglossia "hangos" gyakorló leckéivel;
https://www.xanthi.ilsp.gr/filog/ch1/menu.htm

azoknak még két nagyon hasznos pdf link:

Képes szótár:
https://www.keda.gr/epam/pdf/high/lexeis_eikones_lex.pdf

Helyesírás:
https://www.ilsp.gr/files/Basic_Greek_Grammar.pdf

# 642
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hellemaxi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
328 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#199820 Üzenet linkje2013-03-09 23:23:23 

Sziasztok,

Tavaly már írtam ide egyszer, de akkor - egy-két érdeklődő reakción kívül - nem kaptam érdembeli segítséget a témában. Még mindig fontos lenne a dolog, hisz a vágyaimról nem teszek le - és nem is szokott letenni az ember csak úgy... Az akkori levelemben írott fontosabb részeket beidézném ide.

Páran már tudhatnak rólam a dalfordításos topicból...
Én vagyok az a látássérült fiatal, aki többször, több helyen is jeleztem görög tanulási szándékom. Sajnos eddig - az annak idején itt megfordult Pandán
kívül - más jelentkezőt nem találtam, és középiskola mellett viszont elég nehéz lenne magánórákat venni, főleg úgy, hogy saját keresetem még nincs:(.

Ha valakinek esetleg volna arra nézve ötlete, miként tudnék interneten keresztül (no jó, mástmár lehet személyesen is, persze megbeszélés szerint), kizárólag elektronikus, hangzóanyag, vagy emberi, személyes társalgás útján görögül tanulni (utóbbi esetében görögül tudó magyarokra, vagy szociálisabban érzékeny görögökre gondolok // főképp fiatalokra, ugyanis nem várhatom el, hogy egy munkásember a szabadidejét egy magyarországi látássérültre pazarolja) abszolut
kezdőként..., megtisztelne, ha jelezne akár itt, akár a
hellemaxi@gmail.com

E-mailcímen. Ide sajnos viszonylag ritkábban nézek fel, ugyanis a Hellasz.hu felületén az akadálymentesítés még nem történt meg. Erről annak idején váltottam
egy hosszabb levelezést az adminnal - több-kevesebb sikerrel. (Inkább kevesebbel. A mai napig nem történt változás)

Amit fontosnak tartanék megjegyezni. Többen, többször ajánlották a Filoglossia oldalát, de:

1. A látássérültek képernyőolvasó szoftvere (ami lényegében egy program, ami a képernyőn megjelenő szöveget képes hangban visszaadni/felolvasni) nem kezeli
a grafikus felületeket, valamint az egér és a monitor kiesik a használatból számunkra, így ezt az oldalt sajnos nem tudtam hasznosítani, kizárólag szöveges
tartalmakat/linkeket tartalmazó, akadálymentes felületű görög nyelvleckés oldallal pedig még nem találkoztam, ezért egy ideje kénytelen vagyok kizárólag
dalfordításokból tanulni. Ez viszont a nyelvtanhoz édeskevés, sőt. Mivel ismerősöm sincs, akivel ápolni tudnám a tanultakat, így amit egyszer megtanulok,
kb. egy hét alatt el is felejtem, hacsak nem látom viszont valahol...
A képernyőolvasó programot érdeklődők itt érhetik el:
http://www.nvda.hu/

Közvetlen link a program letöltéséhez (2012.2.1-es verzió):

http://netcologne.dl.sourcefor.....12.2.1.exe

2. Több helyen próbálkoztam már, írtam a Magyarországi Görög Nagykövetségnek, a Szegedi Görögök egyesületének is ezügyben, de mindenhonnan csak elutasító választ kaptam // vagy még azt sem // (látássérültségem
miatt nem hajlandóak foglalkozni velem, nincs rá kapacitás, idő, meg egyébként sincsenek erre kiképezve, nem tudják, hogy álljanak hozzá, stb.) ezek után
nem láttam értelmét nagyobb köröket futni az ügyben.

3. Mivel elég sok látássérült ismerősöm van, aki szintén - talán a fordítások hatására - elkezdené a nyelvet, így az Ő nevükben is fontos/hasznos lenne
a kérdés mielőbbi megválaszolása (feltéve ha van rá...)

Köszönöm, ha elolvassátok e pár sort, azoknak pedig, akik esetleg válaszra is méltatnak, méginkább!!!

Üdv,
Maxi --------------------------------------------------------------------------------#182727: görög nyelv Küldő: Trelá, 

# 643
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#199835 Üzenet linkje2013-03-10 10:50:59  Válasz a #199820. hsz-ra Előzmény #199820

hellemaxi, én ide írok neked, hátha most vagy később mást is érint.
A nagykövetség nem foglakozik oktatással, ez helyi görög önkormányzatok hatáskörében van. Én úgy gondolom, össze kellene gyűjtened azokat a látássérülteket, akik szeretnének görögül tanulni, és egy szervezet segítségét kérni, hogy titeket képviselve vegye föl a kapcsolatot az önkormányzattal, vagy akár egy nyelviskolával. Nyilván szükséges legalább egy tanár "átképzése, továbbképzése", ehhez érdemes uniós támogatást keresni, és utána működhetne a dolog - bár nyilván valamennyi térítésért (hacsak nem tudtok arra is támogatást szerezni).

# 644
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hellemaxi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
328 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#199851 Üzenet linkje2013-03-10 13:51:21 

Üdvözlet!

Legelőször is köszönöm a kimerítő, választ... Huhh, ez így elég kacifántos, ráadásul hosszú folyamat. Ha ez tényleg így kellene haladjon, akkor lehet, bele sem vágok...
Az a helyzet, hogy látássérültként főképp egymásnak adnánk át a tudást, általában így szoktuk. Ha valakinek van valami hozzáférhető anyaga, átalakítja és megosztja egy zárt csoporttal, ahol csak látássérült emberek férnek hozzá az adott anyagokhoz. Szóval, nekem úgy is jó lenne, ha egyszerűen, magánemberként el tudnék kezdeni tanulni, akár magáenberrel is, aki segítő szándékkal állna a dologhoz, vagy ő is tanulni vágyik, akkor akár tanulhatnánk együtt is... Nem gondoltam volna hogy ez így működik. Ráadásul hadd ne mondjam, Magyarországon manapság támogatást szerezni valamire szinte lehetetlen fogyatékosként. Ha nincs hozzá elég pénzed és nem vagy kellőképp felfuttatva, esélyed sincs. Én közel másfél éve egy tizennégy éve non-profitként működő színtársulatnak vagyok a tagja, ez idő alatt egy forint állami támogatást nem sikerült összegyűjtenünk. Így ma már inkább nem is várjuk. Egy olyan országban, ahol a vakokat és a különféle fogyatékosokat csalóknak tekintik, azokat a járulék-összegeket is, amik megilletnék őket is elveszik, mennyi esély lenne rá, hogy görög tanulmányokra támogatást meg kiképzett tanárt kapjunk?
Ráadásul, itt átképzésről sincs szó, egész egyszerűen annyiban állna a dolog, hogy egy normál módon tanító tanár picit utánanéz, mert nem túl sok igényről van szó, mindösszesen annyiról, hogy papír helyett számítógépen dolgoznék, és a különféle anyagokat fénymásolat helyett elektronikus formában (pl. word file-ok) kéne továbbítania. Gyakorlatilag ezen túl más igény nincs. Maximum az idő, tehát amíg egy jól látó emberrel egy leckét ledarálnak tábla mellett egy óra alatt úgy, hogy nesze, itt a könyv, olvassad, addig nekem a könyvet át kell (EGYSZER!!!) adaptálni számítógépre, onnantól kezdve már maximum tényleg ilyen tíz-tizenöt perces eltérések vannak, tényleg annyi hogy leülünk, megbeszéljük, esetleg ha valami nem világos, arra rászánunk egy kicsivel töb időt. Én jelenleg is normál szakközépiskolába járok, az ország egyik legnevesebb informatikai szakközépiskolájáról van szó, gyakorlatilag ott sincs túlságosan sok megkülönböztetés, maximum annyi hogy picivel több figyelmet fordítanak a szóbeli kommunikációra, tehát a tanárok elmondják, hogy mi van a táblán, átnézik a jegyzeteket, korrktúrázva visszaküldik, kommunikálunk e-mailben, esetleg kidolgoz egy-két anyagot, odafigyel, hogy a grafikus felületeknél, tehát ahol alá kell huzigázni, meg bekarikázni részeket, át legyen alakítva, hogy X-elgetni kelljen, vagy ha olyan rész van, hogy rajzold be a négyzetbe a választ, akkor átalakítjuk úgy, hogy közmegegyezés alapján írjam a választ a sor vagy a mondat végére, stb. Ezen túl semmiféle speciális igény vagy változtatás nincs. Itt is ennyi lenne, csak ahová eddig fordulnom sikerült, vagy azt mondták hogy mivel új helyzet, ezért meg sem próbálják, vagy azt, hogy a fent leírt olgokhoz nincs megfelelő kapacitás. Pedig kis odafigyeléssel az egész művelet maximum egy-két óra plusz ráfordított munka, kis jóindulattal.

Bocsánat a kifakadásért, de ha ebben az országban ez tényleg ilyen nyögvenyelős (márpedig most még csak nyelvtanulásról beszélünk...), akkor miben is reménykedjem?

# 645
Kijelentkezve--
-törölt nick 11881
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#199852 Üzenet linkje2013-03-10 15:44:09  Válasz a #199820. hsz-ra Előzmény #199820

Szia Hellemaxi!
Amennyiben még nincs a birtokodban, én fel tudom ajánlani neked a Teach Yourself Greek hanganyagát, főleg a vágyaid miatt.
icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Üdv
Misiarc

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szótár
<   1 2 3 ... 42 43 44   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu