Tanuljunk görögül!
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szótár
Hozzászóló Üzenet
# 616
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Asteri
Törzstag
Törzstag
725 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#167802 Üzenet linkje2011-06-29 21:51:50 

petros írta:
Látom Asteri mou ezt is vágod rendesen!
Biztos sokszor mondták már neked is... icon_wink.gif


Hát, volt már rá példa Petroszom!
De ezek a görög fiúk már csak ilyenek, szeretnek udvarolni és tudnak is!icon_smile.gif

Szívesen Angel máskor is icon_smile.gif

# 617
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Belluska79
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#181804 Üzenet linkje2012-04-04 21:40:28 

Sziasztok!
Azt szeretném tudni, hogy mondják görögül, hogy: Még 61 nap és irány Sarti!! icon_smile.gif
Köszi előre is!!

# 618
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szöszi66
Aktív fórumos
Aktív fórumos
152 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#181844 Üzenet linkje2012-04-05 18:59:51 

61 ημέρες, και ακόμη και η κατεύθυνση της Σάρτης
# 619
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Belluska79
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#181847 Üzenet linkje2012-04-05 20:29:01 

Köszi Szöszi! icon_smile.gif
# 620
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Miti82
Aktív fórumos
Aktív fórumos
191 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#181848 Üzenet linkje2012-04-05 21:00:39 

Szerintem a google fordítót ne használjátok icon_biggrin.gif
# 621
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szöszi66
Aktív fórumos
Aktív fórumos
152 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#181849 Üzenet linkje2012-04-05 21:28:01 

Tudom, hogy nem tökéletes, de akkor add a tökéleteset! icon_smile.gif Elfogadható arra amire kell!
# 622
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Belluska79
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#181850 Üzenet linkje2012-04-05 21:30:11 

Tényleg jó lenne egy tökéletes!! De mint tudjuk, semmi sem tökéletes!! icon_biggrin.gif
# 623
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Miti82
Aktív fórumos
Aktív fórumos
191 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#181852 Üzenet linkje2012-04-05 21:38:30 

Itt vagyok, csak törtem, hogy az 'irány' szó lelkesedését hogy lehetne visszaadni...na, ezt valaki, aki anyanyelvi, majd talán megmondja.
Nem tudom, mire kell, csak azt, hogy a google nagy mókákat csinált velem is anno.
Én egyszerűen úgy mondanám (nyugodtan, javítsatok):
akoma 61 meres kai tha pame sthn Sarth
vagy
se 61 meres tha pame sthn Sarth

# 624
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#181856 Üzenet linkje2012-04-05 22:04:41 

Az a google-s teljesen rossz, tapasztalatom alapján magyarról görögre pocsékul fordít sajnos.
Én ha nagyon nem boldogulok valamivel, angolról fordíttatom le görögre, akkor valamivel jobb az eredmény, de csak néha icon_confused.gif
A"η κατεύθυνση" irány, de mint jobb/bal, egyenes... és hasonlók! Nincs olyan "igei" jelentése, mint a magyar irány szónak.
Még az én görögöm is messze van a tökéletestől, de én úgy mondanám:
61 meres akoma kai pame sti Sarti.
Vagy:
61 meres akoma kai fevgoume (va figoume) sti Sarti.

Sőt amit én most biztosan mondok és így mondom(a görög barátaimnak is):
Mono dio meres akoma kai pame sti Syro icon_smile.gif

Eddig simán megértettek... icon_rolleyes.gif

# 625
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szöszi66
Aktív fórumos
Aktív fórumos
152 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#181859 Üzenet linkje2012-04-05 22:13:51 

Én is egyszerűbben fordítottam privátban belluskának és én is az akómás megoldást választottam. Mindegy! meg fogják érteni! És köszi mindenkinek! icon_biggrin.gif
# 626
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Belluska79
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#181860 Üzenet linkje2012-04-05 22:40:46 

Sziasztok!!
Köszönöm Nektek a segítséget!!
Talán egyszer eljutok odáig, hogy tanuljak görögül, de sajnos amit kinéztem tanfolyamot, oda 5 fő kellene az induláshoz és rajtam kívül nincs más jelentkező! icon_sad.gif
Pedig mindjárt indulunk!!!
Talán veszek pár magánórát... icon_smile.gif

# 627
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hellemaxi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
328 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#182301 Üzenet linkje2012-04-15 10:56:05 

Üdv mindenkinek!

Páran már tudhatnak rólam a dalfordításos topicból...
Én vagyok az a látássérült fiatal, aki többször, több helyen is jeleztem görög tanulási szándékom. Sajnos eddig - az annak idején itt megfordult Pandán kívül - más jelentkezőt nem találtam, és középiskola mellett viszont elég nehéz lenne magánórákat venni, főleg úgy, hogy saját keresetem még nincs:(.

Ha valakinek esetleg volna arra nézve ötlete, miként tudnék interneten keresztül, kizárólag elektronikus vagy társalgás útján görögül tanulni abszolut kezdőként..., megtisztelne, ha jelezne akár itt, akár a
hellemaxi@gmail.com
E-mailcímen. Ide sajnos viszonylag ritkábban nézek fel, ugyanis a Hellasz.hu felületén az akadálymentesítés még nem történt meg. Erről annak idején váltottam egy hosszabb levelezést az adminnal - több-kevesebb sikerrel.

Amit fontosnak tartanék megjegyezni. Többen, többször ajánlották a Filoglossia oldalát, de:

1. A látássérültek képernyőolvasó szftvere (ami lényegében egy program, ami a képernyőn megjelenő szöveget képes hangban visszaadni/felolvasni) nem kezeli a grafikus felületeket, valamint az egér és a monitor kiesik a használatból számunkra, így ezt az oldalt sajnos nem tudtam hasznosítani, kizárólag szöveges tartalmakat/linkeket tartalmazó, akadálymentes felületű görög nyelvleckés oldallal pedig még nem találkoztm, ezért egy ideje kénytelen vagyok kizárólag dalfordításokból tanulni. Ez viszont a nyelvtanhoz édeskevés, sőt. Mivel ismerősöm sincs, akivel ápolni tudnám a tanultakat, így amit egyszer megtanulok, kb. egy hét alatt el is felejtem, hacsak nem látom viszont valahol...
A képernyőolvasó programot érdeklődők itt érhetik el:
http://www.nvda.hu/


2. Több helyen próbálkoztam már, írtam a Magyarországi Görög Nagykövetségnek is ezügyben, de mindenhonnan csak elutasító választ kaptam (látássérültségem miatt nem hajlandóak foglalkozni velem, nincs rá kapacitás, idő, meg egyébként sincsenek erre kiképezve, nem tudják, hogy álljanak hozzá, stb.) ezek után nem volt értelme nagyobb köröket futni az ügyben.

3. Mivel elég sok látássérült ismerősöm van, aki szintén - talán a fordítások hatására - elkezdené a nyelvet, így az Ő nevükben is fontos/hasznos lenne a kérdés mielőbbi megválaszolása (feltéve ha van rá...)

Köszönöm, ha elolvassátok e pár sort, azoknak pedig, akik esetleg válaszra is méltatnak, méginkább!!!

Üdv,
Maxi

# 628
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Trelá
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#182727 Üzenet linkje2012-04-22 14:09:22  görög nyelv

Sziasztok!

Bő fél éve kezdtem el intenzíven tanulni görögül, tanárral, és - szégyen ide vagy oda - belebuktam. Pedig nem nehéz, a sorozatos kudarcok ellenére sem csökkent a lelkesedésem, de feladni vagyok kénytelen. Ha esetleg valaki nulláról indul, és csoporttárs kell egy budapesti tanfolyamhoz, szívesen csatlakozom, mert most akkora káosz van a fejemben, hogy szerintem jobb lenne az egészet tök elölről kezdeni. icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif (

# 629
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Belluska79
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#183264 Üzenet linkje2012-04-30 22:55:52  Válasz a #182727. hsz-ra Előzmény #182727

Szia Trelá!
Én is szerettem volna görögül tanulni, de sajnos még nem jött össze az 5 fő az induláshoz. Ha te is szeretnél, akkor ketten már vagyunk. Még kéne 3 ember. Ha érdekel a tanfolyam, amit én kinéztem, akkor írj erre az e-mail címemre és írok róla bővebben!!
belluska79@gmail.com

# 630
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Elinolatri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
148 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#183872 Üzenet linkje2012-05-09 18:58:58 

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. A következő szöveg így helyes-e ?

2η Πανήγυρις των Θαυμαστών της Σάρτη 2012

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szótár
<   1 2 3 ... 41 42 43 44   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu