Görög virágok, növények
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Görögország
Hozzászóló Üzenet
# 421
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153053 Üzenet linkje2010-10-13 17:46:02 

Tényleg szemellenzősek icon_rolleyes.gif . Egy takarító virág mellett is képes takarítani, meg tényleg figyel a tulaj is a saját virágára. Háát, nem tudják mit veszítenek, mert valóban szép lehetne, ahogy Josza is írja.
# 422
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153054 Üzenet linkje2010-10-13 17:47:15 

Szia Josza!
Szerintem pont ezért, mert nem hisznek ebben a "mindeki maga után feltakarítja". Itt takarítócég takarítja hetenként a lépcsőházat géppel, azok nem toligálnák félre a virágokat...na mindegy. Engem meg megüt a guta, hogy itt kínálkozik a szép fényes hely a lépcsőházban és most vághatom le őket kicsire, hogy a lakásban elférjenek (pedig vettem alájuk ilyen fatalpazatot is, amin gurigák vannak, hogy könnyen odébb lehessen tolni). Ez van. icon_sad.gif

# 423
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153055 Üzenet linkje2010-10-13 17:57:41 

Főleg, hogy mindkét leanderem másodjára virágzik. Ilyen még sosem volt. Már májusban virágba borultak és augusztus környékére elvirágoztak. Aztán már akartam visszavágni a végeket, hogy kisebb legyen, amikor észrevettem, hogy az új hajtások mélyén bimbók bújnak meg. Na ezek most kezdenek kinyílni (még mindig kint vannak, de éjjel már fagy). Fele méretűre visszavágva akrtam őket behozni, de nincs szívem visszavágni, míg tele van virággal.
# 424
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153058 Üzenet linkje2010-10-13 20:18:05  Válasz a #153046. hsz-ra Előzmény #153046

Köszi, Szirom!
Cserepestől besüllyeszteném.
De azért elolvasok előtte pár dolgot az ajánlott linkekről ls remélem megvilágosodok icon_idea.gif icon_lol.gif

# 425
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153061 Üzenet linkje2010-10-13 21:33:01  Válasz a #153055. hsz-ra Előzmény #153055

Andi, a visszavágástól nem lesz bajuk, sőt... bokrosodnak, szépülnek aztán. A nagyobb gond az lehet a lakásban, hogy túl meleg van nekik és a kártevők is jobban megtalálják őket. A leander -5-ig bírja a hideget, legalábbis a nagyobbak. Úgyhogy amíg teheted, szerintem hagyd kint őket. Nem tudom, télen nálatok mennyire megy le a hőmérséklet, de lehet, hogy a balkonon egész sokáig jól ellesznek, azért az tud védett lenni és a falak is sugároznak valamennyi hőt. A mieink tavaly még mikuláskor is kint voltak, és semmi bajuk nem esett. Egyébként nagyon jó lehet az erkélyetek a leandernek ha májusban virágoztak már, azért az nagy dolog! itt nekem június vége előtt nemigen hoznak virágot, mondjuk mi hűvösebb, árnyékosabb részeken vagyunk.

Ez egy jó oldal: http://leanderek.gportal.hu/gindex.php?pg=14352063

Még valami eszembe jutott, nem tudom, nálatok a munkahelyeken mi a helyzet, de itt sokan beviszik télre őket, általában nagyobb a hely és jó kis világos folyosók vannak. Én egy hibit most a suliba vittem be, mert annyira megnőtt icon_redface.gif icon_wink.gif

Medi, érdemes átolvasni őket tényleg, az egy jó oldal. Én is nézegettem sokat, mert szeretnék majd télálló pálmát icon_wink.gif csak a mediterrán hangulat miatt icon_wink.gif

# 426
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153064 Üzenet linkje2010-10-13 22:02:19 

Szia Szirom!
Köszi szépen az ötleteket.
Tavaly is a lakásban teleltek, annyira jól érezték magukat, hogy az, amelyik májusban virágzott, már februárban bimbózott a szobában és az első virágok már márciusban a lakásban nyíltak ki.
Tudom, hogy a visszavágától majd bokrosodik, csak sajnálom levágni, amíg tele van bimbóval, mert szeretném látni még a virágokat, és ha elvirágzott, utána levágni. Itt általában januártól van csak igazi fagyos tél, addig enyhe, de akkor jönnek a -20 fokok is tartósan. Megfontolom, hogy kint hagyjam-e, míg elmegyünk mostr nyaralni. Akkor a locsolással sem lenne annyi gond, mert kint már elég csak pár naponta locsolni, de bent meg minden nap kell és olyan gyakran nem tud sógorom jönni (mert a "locsolós szomszédaink" is most utaznak el icon_smile.gif ).
A munkahelyen én is gondolkoztam, de az irodában kicsi a hely és nagyon meleg van, ami nem tesz jót. Meg a szállítás sem könnyű kis autóval. Évekkel ezelőtt minden évben eljátszottuk ezt otthon x leanderrel, hatalmas fügekaktuszokkal és egy három méteres fikusszal, ami már fa volt, kellett keríteni embert utánfutóval és minden ősszel cipelni el őket, tavasszal meg vissza az erkélyre. Amennyire az ember örül a növekedésüknek, annyira bajosabb is lesz velük minden.

Azon gondolkozom (tudom, kegyetlenül hangzik), hogy a fikuszt és a leandereket is kidobom és levágott hajtásból növesztek újat. Az 3 évig elfér, aztán ha túl nagy lesz, megint ezt csinálom. Hosszútávon ezt látom az egyetlen megoldásnak, mindig "újrakezdeni." icon_smile.gif

# 427
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153065 Üzenet linkje2010-10-13 22:08:02 

Köszi, megnéztem az oldalt, emlékszem, már jártam ott. A füoldalon a felső jobb oldali kép, olyan sárgás színű leande, nekem annak a színe annyira tetszik, az idén sokat láttunk belőle a Peloponnészoszon.


# 428
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153067 Üzenet linkje2010-10-13 22:13:00  Válasz a #153065. hsz-ra Előzmény #153065

Andi, van olyasmi sárgám, de ő még nem nagy, olyan félméteres lehet. Évekig hajtottam, aztán egy nénitől vettem végül a faluban a téren, tökre megörültem neki icon_wink.gif

Én nem tudnám kidobni őket icon_redface.gif Inkább a visszavágás icon_wink.gif

# 429
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153068 Üzenet linkje2010-10-13 22:15:20 

Még én sem tudom, hogy képes leszek-e kidobni őket (két méteres fikuszt is beleértve), de ez a tervem jövőre, aztán majd meglátjuk. A fikusz jövőre már nem fog beférni a lakásba.
# 430
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153069 Üzenet linkje2010-10-13 22:25:10  Válasz a #153068. hsz-ra Előzmény #153068

Akkor inkább ajándékozd el olyannak, aki örül neki és ápolni fogja. Sajnos így kellett megválnom egy óriási hibiszkusztól is, de most jó helyen van, ez vigasztal.
# 431
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nano
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#172535 Üzenet linkje2011-08-08 19:57:26 

Ide hogy tudok képet feltenni?
# 432
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#172541 Üzenet linkje2011-08-08 20:37:26  Válasz a #172535. hsz-ra Előzmény #172535

A Gy.I.K.-ből vettem az alábbiakat:

A Fórumra nem lehet sajátgépről képet feltölteni, viszont ha a kép már fent van valahol a neten, akkor az beilleszthető a hozzászólásba.
Ha a kép még nincs feltöltve a netre, feltölteni pl ide: http://www.kepfeltolto.hu vagy ide http://photoserver.ws ami aztán már beilleszthető a hozzászólásba az Img gomb használatával.

# 433
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#173063 Üzenet linkje2011-08-13 23:32:02 

nano írta:
Ide hogy tudok képet feltenni?


Hahó! Hát hol vannak azok a képek? Kíváncsian várom!

# 434
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Fszeva
Aktív fórumos
Aktív fórumos
203 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#210773 Üzenet linkje2013-10-24 23:50:26 

Idén Tolóban fotóztam ezt a fenyőt. Meg tudná mondani valaki, hogy mi a neve? Próbáltam fotó alapján rákeresni, de nem találtam hasonlót.


[/img]

# 435
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#210780 Üzenet linkje2013-10-25 11:53:53  Válasz a #210773. hsz-ra Előzmény #210773

Szerintem ez valamelyik araucaria:

https://www.google.hu/search?q.....a&tbm=isch

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Görögország
<   1 2 3 ... 28 29 30 31 32   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu