Görög virágok, növények
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Görögország
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2047 Üzenet linkje2005-09-21 11:52:26 

Szia Jox!
Tényleg gyönyörûek a leanderek is, és nagyon változatos a színviláguk. Pár éve Korfun, Glifadán láttam valami elképesztõen szép sor leandert. Rengeteg volt egymás mellé ültetve, és majdnem mind különbözõ színben pompázott. Pazar látvány volt.

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2048 Üzenet linkje2005-09-21 11:55:17 

Tudod már arra gondoltam, hogy én vagyok ilyen bogaras, hogy növényeket gyûjtögetek, és ápolom, és szaglászom. Most éppen a fûszer növényekre gondoltam.

Kedves Jox!

Én is nagyon szertem a leandereket, és oda kint annyira gyönyörû volt a táj, ahol elmentünk, mert nagyon felvitte.

A rózsaszínû a kedvencem icon_biggrin.gif

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2049 Üzenet linkje2005-09-21 11:57:17 

Szia Valcsi !

Ez a bougainvillea szereti a mi klímánkat?
Kos szigetén figyelten fel rá. Én is készítettem róluk képet.

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2051 Üzenet linkje2005-09-21 12:00:36 

Szia Kriszta !

Ne ijjedj meg, nem csak Te vagy ilyen bogaras.
Más is szereti a növényeket, virágokat.
Tudod... Aki a virágokat szereti...

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2052 Üzenet linkje2005-09-21 12:01:21  Tengeri liliom

A Tengeri liliom (vagy Szûz Mária lilioma) egy igen ritka fajta virág, mely különleges védelmet élvez, mint az Égei tenger partjait borító fövenyes partok jellegzetes virága. Évezredes jelenlétének legszebb bizonyítékai a Krétai és Szantorini szigeti bronzkori freskók.
# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2053 Üzenet linkje2005-09-21 12:08:50 

Szia ferrari!
Nem igazán, de meg lehet oldani. Nyáron nyugodtan kint hagyhatod a szabadban, de ha lehül a levegõ 7-8°C alá, már be kell vinni meleg helyre. A sok vizet sem szereti, elég hetente egyszer locsolni, de akkor is csak kicsit. A legjobban a humuszos, vizet áteresztõ földet kedveli.
Én kb. 2 hónapja kaptam a páromtól, és gyönyörûen nõl, még az átültetést is átvészelte. A virágjait sajnos ledobta, de hozott új hajtásokat és már kb. 12-13 cm-rel magasabb, mint mikor kaptam.
Üdv.:

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2057 Üzenet linkje2005-09-21 12:24:25 

Szia Ferrari!


Igen a fûszernövények a pálmák mellett a gyengéim. Ezért gyûjtögetem õket, még jó, hogy Te is ilyen vagy, újabb témánk van icon_biggrin.gif

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2059 Üzenet linkje2005-09-21 12:29:36  A leander gondozása

A leander áprilistól nálunk is szabadban tartható. A kert legnaposabb, lehetõleg széltõl védett részére kell ültetni, vagy cserepestül kihelyezni. A leander nem szereti az esõt és a szelet. Ilyenkor a virágok lepotyognak vagy megbarnul a sziromlevél. Napos idõben viszont naponta kell öntözni, akár kétszer is, reggel meg este. Az alátétben állhat a víz, de csak rövid ideig. Az id&sebb példányoknál a virágzást és a növekedést trágyázással kell serkenteni, míg a fiatalabbaknál a növekedéshez kell több tápanyagot adagolni. A már virágzókat a virágos fajtáknak, a fiatalokat pedig a leveles növényeknek való lombtrágyával öntözzük. A folyékony trágyát az öntözõvízbe kell keverni, és a locsolással vagy permetszer&en kell a növényre juttatni. Száraz idõben a pajzstetvek, nedves nyarakon pedig a gombás betegségek veszélyeztetik a leandert. A kártevõk ellen használjunk rovarölõt [BI 58], a gombák ellen pedig a Fundazol hatásos.
A levelek sárgulását a tápanyaghiány, a túlöntözés vagy éppen a vízhiány okozza, de a kártevõk szívogatása is ugyanilyen tüneteket mutat. Az utóbbi esetében a levél fonákján (alsó részén) tetvek láthatók. Ezek szívogatnak. A tetveket (bármelyik fajta is) le kell mosni a levelekrõl, majd tápoldattal erõsíteni a növényt.

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2078 Üzenet linkje2005-09-21 13:32:09 

Köszi Jox!
Aranyos vagy!

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2079 Üzenet linkje2005-09-21 13:34:52 

Hú! nem bírlak benneteket követni. Az ember dolgozik egy kicsit és mire hazajön alig tudja pótolni a lemaradást! icon_lol.gif
A leanderek esõ és szél kerülésével nem igazán értek egyet. Nálunk kinn vannak az udvaron tavasztól õszig, semmi gondjuk. Ráadásul kinn a hegyek között is találkoztam vele szabadon, hát mindent lehetett rájuk mondani, de védettséget nem élveztek, de csodásan éltek és virultak.
Én kisebb növényeket szoktam beszerezni, egyrészt ha én nevelem fel õket kedvesebbek számomra, másrészt a teleltetést is meg kell oldani. Az igazi jóérzés az a számomra, ha hajtásokból sikerül szép növényt nevelni.
A trombita folyodárral óvatosan kell bánni, iszonyúan kapaszkodik, minden apró résen átbujik. Édesanyámnál a karnis mögött bukkant fel miután bekúszott az ablak fája és a fal között. Ezért én csak a keritésre engedtem fel, minden faltól távol. Éppen nála is a színfajtákat tervezem összegyûjteni.

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2080 Üzenet linkje2005-09-21 13:36:03  Bougenvillea

A Bougenvillea a Földközi tenger vidékének leggyakoribb virága, mely magas bokorrá növekedve szemet gyönyörködtetõen borítja be a házak falát, csorog le a kerítéseken. A virágesõ titka: sok apró virág a száron, közte aránylag kevés levél.
Meleg, napfényes kertekben, nagyobb teraszokon elõbb cserépben, majd dézsában tartsuk, hiszen téli kertekben, de akár még árnyékos, nem túl hideg, egyenletes hõmérsékletû (legalább 6-10 fokos) garázsban is átteleltethetõ.
A bougainvillea földje legyen vízáteresztõ, laza szerkezetû, locsolni csak mértékkel kell még nyáron is. Tápoldatozni kéthetente ajánlatos. A hosszú hajtások végeit le kell csípni, ezzel is serkentjük a növényt a besûrûsödésre, illetve a bõvebb virágzásra.

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2083 Üzenet linkje2005-09-21 14:09:20 

Szia Jox!
Köszi, ezzel megerõsítetted kedvenc virágom gondozásáról szóló ismereteimet. Majd jövõre meglátjuk beválik-e.

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2084 Üzenet linkje2005-09-21 14:15:10 

Szia Rebeka!
Én sajnos nem tudok nagy terjedelmû virágokat tartani, mert Budapest belvárosában élek, pedig szívesen ültetnék Trombitafolyondárt a "futása" ellenére. Gondolom Neked is tetszik, hiszen minek ültetted volna akkor.

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2085 Üzenet linkje2005-09-21 14:18:53 

Lassan már én is megkedvelem, és beszerzek egyett, olyan szépen írsz róla icon_biggrin.gif
# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2086 Üzenet linkje2005-09-21 14:41:00 


KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Görögország
<   1 2 3 ... 30 31 32   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu