Karpathos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 1066
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214209 Üzenet linkje2014-03-17 12:34:09  Re:

Teljesen igazat adok neked, ha rövid a nyaralás, akkor valóban praktikus az olyan kirándulás, ahol egy napba több minden belefér.
(Tipp: ha beszéltek több nyelvet, érdemes megnézni, hogy esetleg a szállásotokra érkezik-e más országból is csoport, akiknél előfordulhat, hogy más kínálat van fakultatív programokból.)

# 1067
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tibijuve
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214436 Üzenet linkje2014-03-23 11:04:56 

Sziasztok!

Mi idén július elején megyünk párommal, Pigadiában szállunk meg a Seven Stars Hotelben. Sajnos csak 7 napot maradunk.

A fakultatív programokkal szemben előnyben részesítem az önálló kirándulgatást. Fakultatívra mi is akkor megyünk, ha az több helyre visz és 1xűbb. Viszont egy ekkora kis szigeten mindenképp kipróbálnánk a helyi szervezésű utakat / tömegközlekedést. Erről vélemények? Érdemes ezzel próbálkozni? pl. hajós kirándulásokra mindig szívesebben megyünk kicsi, nem túlzsúfolt hajókkal..sokkal hangulatosabb,mint az irodák által bérelt nagy és csordulásig töltött hajók...

Valamint megmásznánk a Kali Limnit..Az érdekelne h a közelébe hogyan lehetne eljutni..Illetve ha van olyan 5letetek, h hova érdemes kirándulni, szívesen várom..Pihenőnapból elég lesz egy is..annál többet nem bírunk feküdni a strandon.. icon_smile.gif

Előre is köszönöm, ahogy az eddigi hasznos infokat is..

# 1068
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214437 Üzenet linkje2014-03-23 11:15:29  Válasz a #214436. hsz-ra Előzmény #214436

egyrészt, kezdem a legfontosabbal: a neved második fele jó ízlésre vall! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

másrészt, azt tanácsolom, h olvass vissza, illetve használd alul a keresőt, ugyanis ezekről már volt szó sokat. különösen érdemes pontikos olvtársnő bejegyzéseit keresned, ő ír rendszeresen, vissza- visszatérően a sziget tömegközledéses bejárási lehetőségeiről. ha jól tévedek, még tán menetrendet is fogsz találni tőle.

és ajánlom figyelmedbe a blogomat icon_biggrin.gif, találsz ott egy karpathosi beszámolót is, segíthet a látnivalók összegyűjtésében.

# 1069
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tibijuve
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214438 Üzenet linkje2014-03-23 11:15:35 

Illetve, ha tudtok konkrét helyi irodát/céget/családi vállalkozást Pigadiában akikkel érdemes nekivágni kirándulásoknak, akkor legyetek szívesek írjátok meg!
# 1070
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tibijuve
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214439 Üzenet linkje2014-03-23 11:18:32 

icon_smile.gif Igen a nickname második fele a legrégebbi szerelmem..icon_smile.gif Kösz a gyors választ! Tavaly Kefalónián voltunk, remélem ez is lesz olyan szép és hasonlóan különleges (nem túl kommersz icon_smile.gif )
# 1071
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tibijuve
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214441 Üzenet linkje2014-03-23 11:22:34 

Rollo! Láttam a beszámolódat, már korábban megtaláltam és nagyon tetszett! Mi is a neve annak a jó gyros-osnak? icon_smile.gif
# 1072
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214443 Üzenet linkje2014-03-23 11:39:36  Válasz a #214441. hsz-ra Előzmény #214441

nem tudom icon_biggrin.gif de könnyű megtalálni: van egy szökőkút, azt ezer %, h megleled. onnan indul ki egy utcácska (a tengerre merőlegesen, és sétáló) abba be kell behaladni, és az első sarkon van jobbra is, és balra is egy-egy gyrosos. amiről én beszéltem a leírásban az a jobb oldali innen nézve (tehát úgy, h a tenger mögötted van), de említett pontikostól tudjuk, h a másik is éppen olyan jó! icon_biggrin.gif
# 1073
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tibijuve
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214444 Üzenet linkje2014-03-23 11:57:01  Válasz a #214443. hsz-ra Előzmény #214443

Biztos megtaláljuk..icon_smile.gif Lassan kezd összeállni a fejemben h mit nézünk meg, bár túlszervezni sem akarom...Sztem a déli részt most hanyagolni fogjuk és az irodás szigettúra is kimarad talán...
Ami lesz: Olympos (lehet h irodával, hátha tudnak érdekességeket mondani), Apella, Kyra, Achata (hajóval helyi szervezésben, biztos lehet találni vmi rutinos hajóst, viszonylag kis hajóval - nem tehetek róla ez a mániám..minél kisebb annál jobb..icon_smile.gif és ezek közül vmelyik helyi busszal is.., hegymászás..csak megoldjuk vhogy...a maradék időben meg csavargás, esetleg Kassos v Saria..(melyik éri meg jobban?)...vélemény? icon_smile.gif

# 1074
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214457 Üzenet linkje2014-03-23 18:05:35  Válasz a #214444. hsz-ra Előzmény #214444

Szia Tibi!

Lássuk csak sorjában:

- helyi irodák: úgy rémlik, csak hajós programra tudsz befizetni náluk (de lehet, hogy tévedek). A legegyszerűbb egyébként, ha első este leballagtok a kikötőbe, 7 óra magasságában már bent van minden hajó, megnézitek, melyik hová megy, mennyiért, melyik tetszik, és kiválasztjátok a megfelelőt.
- tömegközlekedés: július elején már megbízható (értsd: van elég utas), de jótanácsként: K. Panagiát, Apellát és Olympost érdemes az első napok egyikére tenni, hogy ha valami miatt kimaradna a járat (irtó ritkán, de előforduhat), még legyen esélyetek újra nekifutni
- hajó: Olymposba és Sariára sanszos, hogy tömött lesz akkor már, és semmiképpen sem picike (de a nagyot sem túl nagynak kell ám gondolni). Ált. a Sofia my love és a Chrisovalandou nevű hajókat preferálják az irodák, de ez nyilván változhat.
Kisebb hajót srandos kiránduláshoz szintén a kikötőben találtok, programjukban minimális eltérések lehetnek.
Ez pedig ez egy olyan hajós társaság, akik kicsit más jellegű utakat is szerveznek, tapasztalatom velük nincsen.
- Olympos: talán érdemes mérlegelni az anyagiakat is. Helyi busszal 16 euró/fő retúr, irodák 40 körül szokták adni. Önállóan (akár hajóval, akár busszal) éppen annyi időt lehet Olymposban tölteni, mint "szervezetten". Sőt, ha busszal mentek, és Diafanira nem vagytok kíváncsiak (bár ott van egy ingyenes múzeum is a tenger élővilágáról), akkor egy órával többet tölthettek Olymposban.
(Apróbetűs megjegyzés: kint sokféle útikönyv van angolul és németül. Az idegenvezetők ált. végigviszik gyorsan a csoportot a falun, aztán szabadprogram. Hangsúlyozom, ez eddigi tapasztalat, lehet, a három újonnan oda induló magyar iroda máshogy fogja csinálni.)
- Kali Limni: két lehetőségetek van. Ag. Georgiosból (Lefkos) indulni, ha visszaolvasol (tán 2011 vagy 2012-ben), volt itt egy fórumtárs, aki nekivágott a családjával, el is jutottak sokáig, de nem mentek föl végig. Ide busszal el tudtok menni - csak nyilván iparkodni kell, hogy az esti visszajáratot is elérjétek. A másik lehetőség a Lastos fennsík felől indulni, az a könnyebb, ehhez Voladaig tudtok fölmenni busszal (nagy eséllyel hazafelé már nem lesz járatotok). A legtöbben kombinálják, és egyik oldalról mennek föl, a másikon ereszkednek le. Az időjárásra figyeljetek, túracipő javallott.
- déli rész: ha nem béreltek autót/motort, nem is tudtok kijutni oda.
- Saria vagy Kassos? Szerintem ez tök szubjektív. Ha Sariát választjátok, akkor Olymposba inkább busszal menjetek.
- egyéb: ha nem szerettek sokat feküdni, de szerettek túrázni, és bírjátok a meleget és az esetleges szelet is, és nem keresitek feltétlenül a "civilizációt", én a helyetekben nézelődnék az északi strandok környékén is, amiket említettem pár hozzászólással korábban (olymposi busz vonaláról elérhető partok)

# 1075
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214458 Üzenet linkje2014-03-23 18:47:57  honlap

# 1076
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214468 Üzenet linkje2014-03-24 09:57:25  Válasz a #214458. hsz-ra Előzmény #214458

Pontikos!

Megint nagyon jó infókat adtál. Köszi.
(A magyar nyelvű oldalt én megtaláltam 2 hete, ki is nyomtattam, elnézést mindenkitől, hogy nem adtam hírt róla).

Szia
Kati

# 1077
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tibijuve
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214485 Üzenet linkje2014-03-24 15:34:55  Válasz a #214457. hsz-ra Előzmény #214457

Hello Pontikos!

Igazán kedves tőled, hogy ennyit írtál, nagyon jó infók..a honlapokat is át fogom nézni.

Azért preferálom az önálló kirándulást, mert a szervezett fakultatívokat évről évre lehúzósabbnak érzem. Épp néztem, hogy pl Aperi Volada és Othos kb 3-4 km-es körben található meg és 1,8 euróért visz a helyi busz. Szerintem gyalogosan simán bejárható és ha a buszt lekéssük Pigadiába 1-2 óra alatt vissza tudunk sétálni...Szerintem bőven teljesíthető távolság, út közben meg talán nem támadnak meg.. icon_smile.gif A hegyről hazáig séta már kicsit keményebb de belefér..Esetleg taxi..icon_biggrin.gif Erről mit gondolsz? icon_smile.gif icon_smile.gif

# 1078
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tibijuve
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214486 Üzenet linkje2014-03-24 15:48:52  Válasz a #214458. hsz-ra Előzmény #214458

Jah igen még1. Buszon lehet jegyet váltani, v előtte kell az állomáson?
# 1079
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214497 Üzenet linkje2014-03-24 21:04:08  Válasz a #214485. hsz-ra Előzmény #214485

A szigeten működőképes szokott lenni a stoppolás is, különösen az általad említett hegyi falvak táján, ahol a helyiek is tudják, hogy meddig jár a busz (érdemes lesétálni a falu elejére, ahol elágazik az út K. Panagia/Apella/Spoa felé, mert ott nagyobb az esély fuvart szerezni). Én sokat szoktam és tudok sétálni alapvetően a mindennapokban is, de őszintén bevallom neked, az Aperi-Pigadia nekem sosem jutott eszembe a nap végére, de ezt majd eldöntitek ti a helyszínen.
Egyéb ötletek: ha sok marad az energiátok, Aperiból van túraút is vissza Pigadia felé, és akkor nem a forgalmas főúton kell caplatni. Vagy az elágazásban le lehet inteni az Apelláról/K.Panagiáról visszatérő buszt is.

Taxi van a szigeten, fix tarifás (taxiállomáson kint az árlista), érdemes a telefonszámot első nap felírni. A sofőrök beszélnek angolul.

Buszjegy: néhanapján előfordul, hogy az olymposi buszra az irodában adják ki a jegyet, de erről úgyis szólnak. A bevett gyakorlat a buszon jegyváltás. A többi településen csak a buszon tudsz venni.

# 1080
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tibijuve
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214559 Üzenet linkje2014-03-26 17:21:48  Válasz a #214497. hsz-ra Előzmény #214497

Köszi!

Egyébként az mennyire működőképes, ha a szigeten belüli célpontjaikat csak helyi járatos buszokkal közelítjük meg? Értelmezés: icon_smile.gif ha nem akarunk fizetni az irodának és elmegyünk pl Olymposba (Aperi stb.) helyi járattal.. Ott ugye kirak minket vhol a busz.. Lehetséges-e vezető nélkül is érdemben körbenézni, az érdekesebb dolgokat megtalálni...vagyis hasznosan eltölteni a szabadidőt?

Az eddigi tapasztalataim és az infóitok miatt teljesen letettem az itthoni iroda által szervezett fakultatívokról...a hajós kirándulások helyiek lesznek, a szárazföldet pedig szervezett kirándulás nélkül akarjuk megoldani...

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 71 72 73 ... 161 162 163   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu