Karpathos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 1426
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kabuci
Aktív fórumos
Aktív fórumos
94 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226674 Üzenet linkje2015-02-01 17:51:08 

Úgy néz ki, csak erről az oldalról már megtöltjük a házat lassan! Fő az optimizmus ! icon_wink.gif
# 1427
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ervinesildiko
Aktív fórumos
Aktív fórumos
56 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226676 Üzenet linkje2015-02-01 19:55:06 

Kedves Kónyu és a többiek:még mindég sajnálkozva a Dolphin miatt,de sikerült foglalni az Apollo-nál a Sea Stone_ba csak úgy vakon,de most hogy van már katalógus örülünk a választásnak,nagyon szépnek tűnik és ami nem utolsó szempont hogy a legolcsóbb így másra is tudjuk költeni a megmaradt pénzt.És eddigi utunk során sem csalódtunk soha a szállásba,főleg hogy csak aludni járunk oda és arra megfelel tökéletesen.
Ha valakinek ismerős lenne szívesen olvasnék róla hogy merre lehet betájólni Pigadián
Most még izgatottabbak vagyunk csak már indulnánk:szep:3-tól 17-ig.üdv mindenkinek addig is és még sokat szeretnék olvasni indulásig Karpathosról.

# 1428
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kabuci
Aktív fórumos
Aktív fórumos
94 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226677 Üzenet linkje2015-02-01 21:08:47  Válasz a #226676. hsz-ra Előzmény #226676

A booking.com-on megtaláltam ,itt térkép is van, megnézheted hol van : http://www.booking.com/hotel/g.....ype=total&

Úgy nézem eléggé a központban van,ez lehet jó is, no meg rossz is. icon_rolleyes.gif

# 1429
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226678 Üzenet linkje2015-02-01 21:27:22  Idézet innen: #226676

ervinesildiko írta:
Sea Stone... Ha valakinek ismerős lenne szívesen olvasnék róla hogy merre lehet betájólni Pigadián


Buszállomástól pár méterre, az egyik "főutca" mentén (ugyanabban az utcában van a Regina Hotel, csak kicsit tovább, a kikötő irányába).

# 1430
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226679 Üzenet linkje2015-02-02 00:21:02  Válasz a #226676. hsz-ra Előzmény #226676

A Sea Stone-nal sokaknak (legalábbis amit az értékelésekben olvastam) az a fenntartásuk, hogy egy forgalmas kereszteződésben van, és éjszaka is nagyon zajos! Ha valakit ez nem zavar, akkor jó lehet, de ha zavarja, elronthatja a nyaralását icon_sad.gif
# 1431
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226680 Üzenet linkje2015-02-02 00:34:45  Válasz a #226674. hsz-ra Előzmény #226674

A szeptember végieknek (velem együtt) már csak az hiányzik, hogy a helyi buszok és a hajós utak még aktívak legyenek, mert jogsi híján elég behatároltak a lehetőségek icon_sad.gif Mondjuk mi stoppal és gyalog is boldogulni szoktunk, igaz még nem tudom, mennyire kihalt a hónap végén Karpathos.
# 1432
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ervinesildiko
Aktív fórumos
Aktív fórumos
56 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226690 Üzenet linkje2015-02-02 14:45:03 

Köszönjük a gyors választ mindannyiotoknak,Kabuci ezt már Mi is megtaláltuk,de úgy látom hogy szálloda és mi apartmant foglaltunk,de az is lehet mind egybe van,majd csak kiderül amíg utazunk vagy már talán mindegy is mert már lefoglaltuk a szállást.
Esetleg valaki tud segíteni autóbérlés ügyben?hogy kinél bérelhetünk?vagy érdemesebb itthon már rendelni?és körülbelül milyen árkategoriára számíthatunk?köszke

# 1433
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szemag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
87 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226731 Üzenet linkje2015-02-05 11:09:05 

Kaliméra mindenkinek!

Gyarapítom a Kárpátoszra utazók társaságát, ma foglaltuk le a szállást az IBUSZ-nál, Regina aparthotel, Pigadia - július 30-i indulással 1 hétre.
Volt már valaki ezen a szálláson?

# 1434
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226742 Üzenet linkje2015-02-05 18:05:40  Válasz a #226731. hsz-ra Előzmény #226731

Itt a Tripadvisor értékelése, amíg nem jelentkezik valaki személyes tapasztalattal icon_smile.gif
http://www.tripadvisor.co.hu/H.....anese.html

# 1435
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szemag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
87 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226745 Üzenet linkje2015-02-06 06:34:35 

Köszi Kónyu!
Itt én is jártam,(mármint a Tripadvisoron) szerintem jó lesz nekünk ez a szállás. Majd visszaolvasok, szeretném tudni, hogy mennyiért lehet a környéken vacsorázni tavernákban, főleg olyan érdekelne ahol esetleg folklór műsor is van, vagy van-e olyan gírosos ahol csak úgy utcáról lehet enni olcsón.

# 1436
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226750 Üzenet linkje2015-02-06 11:29:54  Válasz a #226745. hsz-ra Előzmény #226745

bizony, jó a feltételezésed, megtalálod ezeket az infókat majd a visszaolvasás során, volt már szó ezekről sokat; konkrét gyrosos tippek is szembejönnek majd. icon_smile.gif
érdemes alul a keresőt is használni ha célirányosan vagy kíváncsi valamire.

# 1437
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szemag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
87 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226766 Üzenet linkje2015-02-07 07:40:46 

Szia rollo , köszi!
Rá fogok állni az infók begyűjtésére!
Téged is meg a többieket is (persze ha van kedvetek) arra szeretnélek kérni, hogy állítsatok nekem össze egy 3 napos autós útvonaltervet. Általában ha görög szigetre megyünk 3 napra szoktunk autót bérelni. Pigadia lesz a kiindulópont és nem tudom, hogy tervezzem meg az 1., a 2., és a 3. napot, hogy lenne praktikus és célszerű a szigetet körbejárni! Tavaly a kefalóniai nyaralásnál is szuper ötleteket kaptam itt a hellasz-os társaktól! Előre is köszönöm nektek!

# 1438
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226769 Üzenet linkje2015-02-07 10:12:36  Válasz a #226766. hsz-ra Előzmény #226766

karpathos kis sziget, igazából autóval egy nap alatt is körbejárható. az, hogy hol és mennyi időre állsz meg az viszont tökre személyes dolog, kinek mi a szép, kit mi fog meg jobban, vagy például mi érdekel inkább valakit, a partok sora vagy az épített környezet.

azt akarom mondani tehát, hogy én azt tanácsolom, hogy ne szervezd túl. béreld ki majd az autót és indulj el délnek vagy északnak (szerintem azért sokkal inkább északnak), és menj ameddig ér az út, állj meg ott és annyi időre amennyi jól esik.

de például akár így is lehetne: első nap, irány észak, járd be a falucskákat, juss el olymposba, és tovább, diafaniba, miközben sorba kanyarogj le a csodaszép partokra, achatára, kyra panagiára, apellára és a többire. másnap szintén észak, mert úgyis vissza szeretnél menni fenti partokra és mivel sok időt fogsz eltölteni egy-egy helyen úgysem végzel egy nap, viszont akkor majd hazafelé gyere az észak-nyugati oldalon, vagyis lefkos oldalán. a harmadik nap meg lehet dél felé, ammopi, menetes, arkasa és a reptér könyéki 'karibi' partszakaszok.

bár sztem a déli kanyar simán kihagyható, számomra az csalódás volt, így én a pigadia és diafani közötti rész megismerésére fordítanám mind a három napot.

# 1439
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226776 Üzenet linkje2015-02-07 20:04:53  Idézet innen: #226766

szemag írta:
Szia rollo , köszi!
Rá fogok állni az infók begyűjtésére!
Téged is meg a többieket is (persze ha van kedvetek) arra szeretnélek kérni, hogy állítsatok nekem össze egy 3 napos autós útvonaltervet. Általában ha görög szigetre megyünk 3 napra szoktunk autót bérelni. Pigadia lesz a kiindulópont és nem tudom, hogy tervezzem meg az 1., a 2., és a 3. napot, hogy lenne praktikus és célszerű a szigetet körbejárni! Tavaly a kefalóniai nyaralásnál is szuper ötleteket kaptam itt a hellasz-os társaktól! Előre is köszönöm nektek!

A weblapomon megtalálhatod a kis élménybeszámolómat Karpathosról:Karpathos-Rhodes 2010

Ezen kívül kis térkép is segíti a helyszínek beazonosítását, pár település esetében némi plusz információval is.

Ez nektek többek között annyiból lehet jó, hogy mi motorral voltunk és jártuk be a szigetet. Annyi kiegészítést fűznék hozzá, hogy amikor mi voltunk, akkor még nem volt kész az Olymbosba vezető út. Mára tudtommal aszfaltozott úton lehet oda is eljutni. Anno ez még kalandos volt icon_wink.gif

# 1440
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226810 Üzenet linkje2015-02-09 00:29:20  Válasz a #226776. hsz-ra Előzmény #226776

Én vojandi leírását ajánlom itt a hellaszon!!
http://www.hellasz.hu/leirasok/vojandi/id/296/karpathos
Meg ezt az oldalt, ezeken nagyságrendekkel több és konkrétabb infót találsz - bocsi icon_smile.gif
http://karpathos.hu/
Ez utóbbi pl. nagyon informativ, és Andié is alapolvasmány!!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 95 96 97 ... 161 162 163   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu