Karpathos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 1546
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Viizo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
212 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228679 Üzenet linkje2015-05-07 16:47:13  Válasz a #228674. hozzászólásra

szintén Iris, csak pár nappal korábban icon_smile.gif

a dilemmánk egyébként ugyanaz volt, mint Neked, aztán szintén befoglaltunk Pigadia mellé.

# 1547
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Botajozsef
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228944 Üzenet linkje2015-05-15 14:53:59 

Mis is gyarapítjuk a karpathosra látogatók számát kettővel idén.
Párommal a Castelia Bay hotelt választottuk Amoopiban. Ibusz Iroda- 08.27-09.03 közt.
Már nagyon várjuk, s addig végigolvasom még egyszer az egész fórumot lassacskán.

# 1548
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bejus70
Aktív fórumos
Aktív fórumos
52 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228968 Üzenet linkje2015-05-16 11:37:34 

Sziasztok! Végül mégis megírtam a tavalyi karpathosi élményeinket néhány bejegyzésben. Ezen a linken találjátok a Pylesből Aperibe vezető sétánk meséjét:

http://rongytalanitas.blogspot.hu/2014/08/emberkerulok.html

Túl sok új infót nem talál bennük az, aki átmazsolázta már a fórumot, de a képek közt talán lesznek újak. icon_smile.gif)

# 1549
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228969 Üzenet linkje2015-05-16 12:17:25  Válasz a #228968. hozzászólásra Előzmény #228968

hm, én azért azt nem mondanám, h ebben a beszámolóban nem volt semmi új meg érdekes... sokkal inkább mondanám azt, h rég volt már itt ennyire új meg érdekes (szemléletű, és nagyon stílusos) olvasnivaló.

nem a guglival, meg az utazási irodáktól három perc alatt beszerezhető információkkal foglalkozol, mint ami itt is zajlik most már hónapok óta, hanem ehelyett valóban a szigettel, annak egyéniségével (ha létezik ilyesmi), specialitásaival, hangulatával.

remélem az, amit az utolsó kommentedben írsz a beszámoló alatt, h úgy igazából nem is szereted az országot, változni fog és másfelé is eljutsz majd, hasonló érzésekkel és élményekkel.

köszönöm, h megosztottad!

# 1550
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tanisz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
67 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229062 Üzenet linkje2015-05-19 10:39:44  Válasz a #228968. hozzászólásra Előzmény #228968

Köszi szépen!icon_smile.gif
Nagyon tetszett a beszámolód icon_smile.gif

Megdicsérném én is, ha szabad.
Pont ilyenekre lenne szükség minden nyaralóhely bemutatásánál, személyes élmények bemutatása, élmény átadása icon_smile.gif

Borzalom, hogy a legtöbb beszámoló másról sem szól csak, hogy milyen volt/nem volt az ellátás, mi volt a kaja a repülőn... stb icon_biggrin.gif

# 1551
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229065 Üzenet linkje2015-05-19 11:34:07  Válasz a #229062. hozzászólásra Előzmény #229062

én egyetértek veled, de látod, mégse erről kell szólnia, mert láthatóan nincsen rá igény. lásd ezt a topikot is. de kétség kívül öröm, mikor történik végre vmi ilyen is. icon_smile.gif
# 1552
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Viizo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
212 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229090 Üzenet linkje2015-05-19 20:35:50  Válasz a #229065. hozzászólásra Előzmény #229065

Néha benézek 1-2 magyar vonatkozású, utazási tematikájú fb oldalra, és ha nem látnám, talán el sem hinném hogy az emberek nagy részét _csak az érdekli_, hogy

1, mennyibe kerülnek a fakultatívok;

2, van-e mikró / lábas / tetszőleges valami a konyhában;

3, milyen a kilátás az apartmanból / milyen úgy ánblokk az apartman;

4, jó-e a plasztik személyi;

5, a buszra hány pakkot lehet felvinni, mert kell kintre a karton ásványvíz, és hűtőtáskák a heti adag rántott húsnak / töltött kápinak.

És nem baj, ha 4-5 hozzászólással, alig néhány órával korábban már rongyosra elemezték 20-an, ő is megkérdezi mégegyszer, hátha esetleg nem ugyanazt kapja válaszként.

Ha pedig valaki veszi a fáradtságot és billentyűzetet ragad az élmények megörökítéséért, akkor valamiért ugyanezek alkotják sok esetben a téma gerincét, amit ha szerencsénk van és kreatívabb az író, akkor a végére legalább 1-2 mondatban az is odakerül hogy mit néztek meg, esetleg hogy hogyan érezték magukat. Persze az idegenvezető tömjénezése, vagy épp szapulása mellett.

Úgyhogy én is nagyon köszönöm az egyedi útleírást és a hangulatos képeket, kár lett volna nem megírni! icon_smile.gif

# 1553
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Botajozsef
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229133 Üzenet linkje2015-05-20 14:11:20 

Olyan kérdésem volna, hogy a csapvíz iható-e Karpathoson.
Korábban már végigolvastam a fórumot, s emlékeim szerint a nyilvános kutat említették többen is, ha valaki nem akar egyfolytában ivóvízre költeni. Amoopiban lesz a szállásunk egy hotelben. (külföldi oldalakon azt olvastam, hogy a csapvíz iható, de esetlegesen sós is lehet icon_biggrin.gif )

Másrészt volna egy olyan kérdésem is, hogy azokon a strandokon, ahol napernyős rész van csak, s esetleg nincs szabad napágy, akkor a homokba-kavicsra is le szabd cuccolni, avagy ránk szólnak ilye3n esetben? : :

# 1554
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229134 Üzenet linkje2015-05-20 14:48:55  Válasz a #229133. hozzászólásra Előzmény #229133

25 év alatt mindig ittuk a csapvizet, sosem volt tőle semmi bajunk.
És napágyat-napernyőt sem béreltünk soha, mindig csak lecuccoltunk. Eddig senki sem szólt érte, nem is javaslom senkinek icon_smile.gif Ez tengerpart! Ha nem privát beach, oda pakolsz, ahova tetszik! Nyilván mindenhol úgy teszik le az ágyakat, hogy azért még simán akad hely máshol (kivéve, ha már teli a strand!), nekünk még nem adódott ebből problémánk.

# 1555
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229146 Üzenet linkje2015-05-20 17:24:43  Válasz a #229133. hozzászólásra Előzmény #229133

Karpathoson nem sós a csapvíz, de a helyiek is a kútvizet isszák... Ammopiban is fogsz találni kutat, korábban leírtam, hol.
Napernyős strandok terén vsz. csak kis Ammpoiban nem nagyon fogsz egy törölközőnyi szabad helyet sem találni magatoknak.

# 1556
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Botajozsef
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229152 Üzenet linkje2015-05-20 19:48:47 

Köszönöm a válaszokat!

A sziget nagy részét szeretnénk bejárni, ha már ott leszünk, s erre ez a fórum óriási segítség.

# 1557
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bejus70
Aktív fórumos
Aktív fórumos
52 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229153 Üzenet linkje2015-05-20 20:16:05  Válasz a #228969. hozzászólásra Előzmény #228969

Nagyon szívesen, Rollo, Tanisz és Viizo, örülök, ha tetszett! Köszönöm a dicséreteket, jól elraktározom őket. icon_razz.gif

Pont azért hoztam ide félve ezt a bejegyzést, ilyen soká a megírása után, mert mostanában más népek járnak erre, akik tán nem értik az örömünk. icon_confused.gif
És igen, van több is, megírtam Olymbost, Arkassát, Menetest is, aki keresgél nálam, az rátalál azokra is. És persze olyan is van, amiről hallgat az ember és nem mutat képet, mert avatatlan szemnek nincsen ott keresnivalója. (Nagyon gáááz?)

Rollo, igazából nem ismerem az országot. Vagyis korábban a turistákkal tömöttebb végeit láttam és az akkori tapasztalataimtól nem voltam odáig. Karpathos után végre tudom, mit keressek Görögországban... icon_cool.gif

# 1558
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229154 Üzenet linkje2015-05-20 20:32:14  Válasz a #229153. hozzászólásra Előzmény #229153

na igen, ebben az országban igen nagy eltérések vannak, a jelzett tömeges részekben valóban kevés tud lenni a köszönet. icon_smile.gif
de szerencsére ma még bőven lehet találni olyan részeket, ahol a karpathosihoz alapjaiban hasonló, azonban mégis érezhetően más színű-szagú-illatú élményeket szerezhetsz. ez a sokszínűség, mégis elsőre felismerhetőség az egyik (szerintem) nagyon szerethető tulajdonsága ennek az országnak. szóval, én azt mondom, h hajrá. icon_smile.gif

és még egyszer nagy köszönet.

# 1559
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229173 Üzenet linkje2015-05-21 10:19:24 

Szívesen, örülök, hogy tudtatok használni infot - és annak is, hogy valóban újszerű beszámolót olvashattunk! icon_smile.gif
Egy tipp nektek, vagy másoknak a jövőre: Menetesből opció az is, hogy lesétáltok Ammopiba strandolni (útba lehet ejteni kis kitérővel az Ag. Ioannis templomot, és/vagy a falu fölött magasodó Profitis Ilias templomot), mert onnan sokkal több busz van vissza Pigadiába. Vagy csak az elágazásig sétáltok le, és ott felszálltok az Ammopiból Pigadiába tartó buszra.

# 1560
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
TeeMea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229281 Üzenet linkje2015-05-23 23:16:27 

a facebook-on van a karpathos-i helyijáratos buszoknak regisztrációja:

https://www.facebook.com/KarpathosByBus

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 103 104 105 ... 161 162 163   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu