Karpathos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 1951
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Amanda
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
22 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235368 Üzenet linkje2015-09-04 15:12:20 

Ananda9 és Tib!

Köszi a válaszokat Mindkettőtöknek..."mindenre számítunk" icon_wink.gif - jesszusom, pókokra nem gondoltam.. icon_eek.gif

# 1952
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Syssy48
Aktív fórumos
Aktív fórumos
64 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235369 Üzenet linkje2015-09-04 15:29:23 

Sziasztok! Tib-bel ellentétben én már itthon vagyok sajnos:( Elsősorban egy tévhitet szeretnék, de nagyon, eloszlatni. A tenger nincs lebetonozva!!!!!!! Ami ott található, az homokkő, és bár tényleg csúszik egy kicsit, én kis segítséggel simán tudtam fürödni az ilyen vizekben is. Szúnyog: mi nem találkoztunk egyetlen egy darabbal sem, de vittem kenhető és bedugható szúnyogriasztót, ami nem súly és megoldás.
Piac van Pigadiában, de zöldséges is rengeteg.
Ami a Minos beach hotelt illeti, majd írok róla bővebben, de nagyon nagyon kellemes "csalódás" ért minket, alig tudok negatívumot leírni.
Sajnos hajnali fél négyre értünk haza, még hulla fáradt vagyok, de majd összeszedem a gondolataimat.
Kérdésekre viszont szívesen válaszolok, amit tudok. Ja és imádom Karpathost!!!!!

# 1953
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Syssy48
Aktív fórumos
Aktív fórumos
64 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235370 Üzenet linkje2015-09-04 15:32:55 

kónyu! Simán lehet a nyakadban a fényképezőgép, csak majd a belépéskor tedd a kézitáskád mellé a futószalagra. Zsebből is ki kell pakolni, nálam ott voltak az akksik:), merthogy az is súly:DDD Kézi(háti)táskákat senki sem nézte, se ki, se be.
# 1954
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Syssy48
Aktív fórumos
Aktív fórumos
64 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235371 Üzenet linkje2015-09-04 15:36:00 

Ja és még valami! Vojadni, Bea, Geodo, Pontikos és a többiek Teemea és még sorolhatnám, nagyon sok segítséget adtatok, többek beszámolóiból összevágott "itinert" nyomtattam ki és aszerint kirándultunk. Sok köszönet érte, ajánlom mindenkinek, aki most készül.
# 1955
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Syssy48
Aktív fórumos
Aktív fórumos
64 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235372 Üzenet linkje2015-09-04 15:39:12 

jukri! Szerintem ha a gyerekkel együtt viszed fel a gépre, simán felengedik, és még más kézipoggyászt is vihetsz. Így nektek is kényelmesebb lesz, és főleg neki jó lesz, nem kell sokat gyalogolnia.
# 1956
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Syssy48
Aktív fórumos
Aktív fórumos
64 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235373 Üzenet linkje2015-09-04 15:49:30 

kónyu!icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif a hajsütővasról jutott eszembe:) nálunk a Minosban volt hajszárító. Nagy darab falra szerelhető (a tiplik is ott lógtak a hátán)........ a szobaasztalon. Merthogy a fürdőszobában nem volt konnektor:) Én mindig viszek elosztót a töltőknek, így az most erre is jó volt. Na ez volt az egyik "negatívum".
# 1957
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kabuci
Aktív fórumos
Aktív fórumos
94 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235385 Üzenet linkje2015-09-04 23:06:49  Válasz a #235342. hozzászólásra Előzmény #235342

Kónyu! Mi ott leszünk,az tuti! icon_biggrin.gif
Te nagyon alapos vagy,ha már próbapakolást is csináltál! Én még csak gondolatban "mérlegeltem" a cuccainkat, nem lesz gond.
Remélem alaposan felkészültél az uticélokat illetően, én trehány még csak most fogom újraolvasni az elmentett beszámolókat, amiket ezennel én is hálásan köszönök!
Tele vagyok optimizmussal, lesz benzin, jó idő és szúnyog one.... a többi rajtunk múlik! icon_smile.gif

# 1958
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Botajozsef
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235392 Üzenet linkje2015-09-05 13:40:02 

Nagyon élvezetes volt számunkra is Karpathos szigete. Nemsokára írok egy beszámolót Amoopiról, illetve a buszos közkeledésről. Talán ezekről kevesebb az infó,s hátha hasznos lehet a jövőben valakinek.
Szúnyog téma: egy szúnyoggal találkoztunk a szálláson, ami éjjel jól összecsípett engem, de reggel elkaptuk.

# 1959
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Amanda
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
22 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235398 Üzenet linkje2015-09-05 20:16:37  Válasz a #235392. hozzászólásra Előzmény #235392

Az nagyon jó lesz, Kedves Botajozsef!...minél hamarabb, mert mi sem fogunk tudni autózni, ezért számunkra biztos hasznos infókat mondasz .
Előre is köszi.
A mi szállásunk ugyan Pigadiábn lesz, de minden infót szívesen veszek, hisz mi először megyünk Görögországba szept . 10-én. ( már alig 5 nap)

(Az utat ajándékba kaptuk a Gyerekeinktől -a Mediterrán Tombolán rendelték meg-sokadik-sokadik házassági évfordulónkra icon_smile.gif ...tehát nem vagyunk már mai csirkék, s kicsit szorongunk is az ismeretlentől)

# 1960
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Botajozsef
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235404 Üzenet linkje2015-09-05 22:11:27 

Rendben, akkor a buszról írok holnap, hogy még értelem is legyen számodra.
# 1961
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Botajozsef
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235418 Üzenet linkje2015-09-06 18:23:29 

Szóval a buszközlekedésről írnék röviden.
A közelekdés központja Pigadia (a kikötő feletti 2. utcában van a "központ", a város starnd felőli oldalán. Supermarket és bankautomata van közvetlenül mellette.
Jegyet a buszon kell venni a sofőrnél.
Minden irány elérhető, de nem minden napon.
Mi Amoopiban laktunk, oda elég gyakran megy járat, s kb 12 perc az egész. Amoopi szinte mindig szélcsendes, s gyönyörű öblök vannak, kristálytiszta vízzel.
A menetrend 09.11-ig érvényes, így azt majd ott kell megnézni pontosan.
Anépszerűbb célok: Olympos, Kyra Panagia- apella Beach, Amoopi. Van oylan, hogy Menetes, Arkassa, Finiki,Lefkos.
Azért érdemes megszervezni, hogy mikor hova megy az ember, mert Olyposra, és a népszerű strandokra (Apella, Kyra P.) háromszor megy egy héten a busz.
Az utak jó minőségűek, de iszonyatosan kanyargósak.

# 1962
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Syssy48
Aktív fórumos
Aktív fórumos
64 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235419 Üzenet linkje2015-09-06 18:41:05 

Szia Amanda! A buszmenetrendben mindent megtalálsz, de vigyázz a szezonra. Nem tudom pontosan mikor változik, de nyomtasd ki magadnak a másikat is, így biztos tudni fogod, melyik busz mikor megy. Ha nem akartok autózni, akkor érdemes átnézni a fakultatív programokat, bár azok drágábbak. Olympos hajóval 40eu/fő, a három strand (Blue day) 33 eu/fő. Mi a többire béreltünk autót. Ezeket is megoldhattuk volna autóval, de pl. a strandokhoz ha nem érünk időben, már csak magasan tudunk parkolni, nekem gondot okozott a gyaloglás. A busznál mindjárt nézzétek meg a visszautat is, mert volt olyan utitársunk, aki elment busszal Menetesbe délelőtt és délután 5 óra körül jött volna vissza a busz, annyi idő oda nem kell. Sokminden nincs nyitva déltájban, így szegény ücsörgött az egyetlen nyitott taverna előtt a napon, és csak a szerencséjén múlt, hogy másik utitársaink autóval észrevették és elhozták. Az is jó megoldás, ha többen béreltek egy nagyobb autót, így olcsóbb és praktikusabb. De az biztos, hogy jól fogjátok magatokat érezni, Karpathoson nem lehet unatkozni, annyi gyönyörűséget lehet látni.
Az emberek nagyon kedvesek, velünk legalábbis mindenki az volt. Csak egy nagy baj volt, NAGYON kevés az egy hét.

# 1963
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Syssy48
Aktív fórumos
Aktív fórumos
64 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235420 Üzenet linkje2015-09-06 19:10:02 

Ami a Minos Beach Hotelt illeti, Pigadiához nagyon közel, kb. 20-25 perc sétára található, közvetlenül a tengerparton. Már az első este kellemes meglepetés ért minket, egyrészt, mert igen kedves fogadtatásban volt részünk, még azt is eldönthettük, hol legyen a szobánk. Másrészt megvárt minket a vacsora is. Tzatziki és görög saláta. Milyen jó ötlet, a repcsin úgyis ettünk, nem fogjuk terhelni a pocakunkat feleslegesen ... gondoltuk mi. Csakhogy ez az előétel volt. Aztán jött három darab nagyon finom húsgombóc, rengeteg körettel, rizs, sültkrumpli, savanyuság. Alig fért belénk. De ez még nem volt minden, jött a desszer, süti és görögdinnye. Ez már jó kezdet volt:) Ja és a szoba.... nagyméretű szoba két ággyal és egy akkora nagy tükörrel, hogyha nem akartam, akkor is láttam magam:D
Egyedül a fürdőszoba és ott is a zuhany okozott kis gondot, maga a zuhanytálca max 70*70es volt, de lehet túloztam a mérettel. És én útálom a zuhanyfüggönyt, itt meg az volt. De ez volt az egész nyaralásban a legrosszabb.
Másnap reggel irány a part, na nézzük azt a lebetonozott vizet:DDDD Szép nagy kavicsok, és homokkő padok, egy icipicit csúszott némelyik, de segítséggel még törött lábbal is fürdésre igencsak alkalmas volt a mindvégig kristálytiszta víz. Napernyőt, ágyat ingyen kaptunk, mert mi délben is ettünk. Kb leettük annak az áráticon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Délután jött Dóri, mesélt nekünk pár dolgot, majd be begyüjtötte a fakultatívok árait és megrendelhettük a bérautókat=45eu 1 napra biztosítással.
Másnap mentünk a csoporttal Olymposra, ezt nem írom le, már sok nagyon jó leírás született. Hááát, készült vagy kétszáz képicon_smile.gif
Két nap nyugis strandolás és séta a környéken, majd jött a Blue day, Vasilisz strandján kajával (finom volt), Apellán, Kyra Panagián, és még benéztünk egy kicsit az achatai strandra is. Nekem jó volt, mert csak leszálltam a hajóról, és már vízben voltunk.
Szerdán mégiscsak béreltünk egy autót, és körbejártuk a szigetet, mindenfelé megálltunk. Menetes, Piles, Othos, Aperi, Spoa, Mesochori, Lefkos (itt fürödtünk a finom homokos strandon), Finiki (itt ettünk haltálat, nyam-nyam), Arkasa, Arkasa után elmentünk az Ag. Nikolaos strandra, pechünk volt, mert egy szállodai rendezvény miatt nem mehettünk be, csak az "állóhelyre", én pedig nem tudok leülni a földre. Így tovább mentünk Diakoftishoz, majd a szörfparadicsomban fürödtünk még. Visszafelé sok szép kis faluban álltunk meg, gyönyörű fotókat csináltunk. Az egy nap bőségesen elég volt minderre, és alig fogyasztott valamit az autó, 7 litert tankoltunk mindösszesen a végén. Utolsó nap egész nap strandoltunk, mert este 19:30-ra jött értünk a busz, volt egy szoba, ahol indulás előtt lezuhanyozhattunk, így ezzel sem volt gond, fél hétkor jöttünk fel nagy bánatosan a partról.
És végül visszatérve a Minos beach hotelre. Kiváló személyzet volt, annyira aranyosak, közvetlenek, segítőkészek voltak, igazán jó kapcsolat alakult ki közöttünk. Kaja: a reggeli sima kontinentális reggeli. a Vacsora fél nyolctól: 6 előételből és 6 főételből választhattunk (erről is teszek majd fel képet), és minden nap volt valami finom görög napi ajánlat. Minden nap másssal tömtük meg a pocakunkat, híztunk is rendesen. És minden este volt desszert is, süti gyümölcs. A szobák tiszták voltak, minden nap takarítottak, kétnaponta cserélték a törülközőket. R.vel beszélgettem, meséltem neki, miket olvastam a hotelről, ő mondta, hogy idén más a személyzet, tavalyról csak ő maradt és más lett a szemlélet is. Idén télen megcsinálják a zuhanykabinokat is, tehát aki jövőre megy, azzal sem lesz gondja.
Úgyhogy minket csak kellemes csalódás ért. Képeket majd teszek fel, de nem mostanában.

# 1964
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Amanda
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
22 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235425 Üzenet linkje2015-09-07 00:05:07 

Kedves Botajozsef és Syssy48!

Mindkettőtöknek köszönet az infókért.icon_biggrin.gif

Pont szept 12-től van a szezonváltás...közben az előbb találtam egy linket...tök véletlenül, ...ahol elég sok infó van...igaz csak google fordításban.

https://karpathosbus.wordpress.com/

A Tietek sokkal "életszagúbb", és közvetlen, friss tapasztalat. Köszi mégegyszer icon_biggrin.gif
Mindketten nagyon szép helyen voltatok.
Remélem, a mi szállásunk (Petra Apartmanház) sem lesz rossz...még nem olvastam itt róla senkitől...jó lenne, ha más is jönne épp akkor , épp oda magyarhonból. icon_wink.gif

# 1965
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Syssy48
Aktív fórumos
Aktív fórumos
64 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235429 Üzenet linkje2015-09-07 10:55:43 

Szia Amanda! Nézd meg a Karpathos.hu oldalt. Minden infót megtalálsz magyarul. Nagyon szép leírás van mindenről. Strandok, látnivalók, stb.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 130 131 132 ... 161 162 163   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu