Karpathos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 2176
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239566 Üzenet linkje2016-06-11 10:18:33  Válasz a #239542. hozzászólásra

My pleasure....icon_smile.gif
# 2177
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tib
Aktív fórumos
Aktív fórumos
77 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239839 Üzenet linkje2016-06-20 08:44:06 

Sziasztok!
Valaki írta tavasszal itt a fórumban hogy a fővárosból az Aperi-be menő főutat egy szűk részen egyirányúsították,és az egyik irány forgalmát közvetlen a Kalimera apartman alatti útra terelték át-talán ideiglenesen.Kérdezném a Kalimera apartmanban lakóktól:
ez még mindig így van?(nem mindegy a zaj miatt)Köszi!
Mindenkinek jó nyaralást(Minden nappal egyre közelebb!)

# 2178
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Agicka
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239880 Üzenet linkje2016-06-21 15:17:53 

"A tervezett menetrend a következő, Odafelé 17:35 Budapest 21:10 Karpathos Visszafelé 22:00 Karpathos 23:35 Budapest Felhívom a figyelmét, hogy tervezett menetrendről beszélünk, így az változhat!"

A múlt csütörtöki gép is így indult a bud.hu szerint, úgyhogy egy órával hamarabb érünk oda icon_smile.gif

# 2179
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szilvus21
Aktív fórumos
Aktív fórumos
152 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239895 Üzenet linkje2016-06-22 07:58:17 

Sziasztok.Mi még épp kint vagyunk:-) A gép az az emlìtett ill. tavalyi menetrend szerint megy. A főút most nincs elterelve többször is voltunk Aperi felé,egyenesen visz ki a út.icon_smile.gif Itt minden gyönyörű és fantasztikus. icon_smile.gif Az idő pedig csodàsicon_smile.gif Egy jò tanàcs aki Olympost tervezi megnézni mindenképpen a szervezett kiràndulàst javasolnàm. 1. Ahogy hallottam Sopoa után nem valami jó az ùt illetve a többi is azért próbàra teszi az ember tudásàt. 2 Azt a sok infòt amit elmondanak ill meg mutatnak azt egyéniként nem tudjàtok megnézni mert van ahova be se engednek csak ùgy (làsd pópa hàza) 3. Az ibuszos idegenvezető valami hihetetlenül tàjékozott és lelkes mindig mindenki folyamatosan csak dícsérte nem hiába. Egy szòval Olympost nem csak làtni kell hanem a történelmét, történet is megtudni:-) A diakoftis beach-et is erősen javasolnám még. Nekem a favorit lett.icon_smile.gif Autòt mi 3 napra béreltünk de abban is segít Dòri az idegenvezető. Aki ez utàn jön majd mindenkinek jò nyaralàst kìvánok mi még kihasználják ami hàtra van:-)
# 2180
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henrietta0522
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239897 Üzenet linkje2016-06-22 08:36:54  Válasz a #239895. hozzászólásra Előzmény #239895

Kedves Szilvus21!
Szia! Látom, hogy milyen jó árakkal utaztat az Ibusz. Akció keretében hihetetlenül olcsón el tudnánk most jutni Karpathosra, de semmit nem tudunk a szigetről. Öt éves gyerkőccel mennénk, ezért a homokos, lassabban mélyülő partok jöhetnek szóba és nem utolsó szempont, hogy a szállás ne legyen túl messze a fürödhető parttól. Autóbérlésben gondolkozunk, de nem ismerjük az árakat. Ezzel kapcsolatban van infód?
A menekült válság miatt sok butaságot hall az ember, megfélemlítettek bennünket. Nem tudom, mennyire kell rájuk számítani Karpathoson? Szívesen vennék pár infót, ötletet tőled, ha nem megterhelő számodra. Köszönettel: Henrietta

# 2181
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239899 Üzenet linkje2016-06-22 09:13:43  Idézet innen: #239895

szilvus21 írta:
Egy jò tanàcs aki Olympost tervezi megnézni mindenképpen a szervezett kiràndulàst javasolnàm. 1. Ahogy hallottam Sopoa után nem valami jó az ùt illetve a többi is azért próbàra teszi az ember tudásàt.


Két évvel ezelőtt elkészült az aszfaltút végig. Szerpentines, gyönyörű - ha azon nem mész végig, akkor (ha már történelem...) nem érted meg, milyen lehetett akkor, amikor csak Spoáig vezetett az út, és Olympost csak a tenger (Diafani) felől lehetett elérni (vagy B opció volt a gyaloglás a hegyeken át).
A helyi busz kb. 16-20 euróért visz retúrban (Pigadiából), Lefkosból ennek kb. 50-60%-a az ár. Pigadiából lehet menni hajóval is (20-25 euró). Ennél a szervezett kirándulás sokkal-sokkal drágább, a fennmaradó pénzt simán el lehet költeni más kirándulásra/kajára/ajándékra, bármire. Persze van, aki szeret mindenhol annyi időt tölteni, amennyit megszabnak, és nem annyit, amennyi jól esik, meg van, aki élvezi, ha másik 50-100 emberrel vonulhat mindenhová - és éppen a hely valódi hangulatát nem megérezni.
Ha helyi busszal mész föl, és nem mész le Diafaniba, akkor ráadásul fennmarad kb. egy óra, amikor már a csoportokat lefurikázzák a hajóhoz, és kicsit elcsendesednek Olympos utcái ... Na akkor már lehet igazán élvezni is. icon_smile.gif
A városka történelméről meg bármelyik helyi szívesen mesél - igaz ehhez minimális angol tudás szükséges. De sokkal autentikusabb. icon_wink.gif

szilvus21 írta:
Autòt mi 3 napra béreltünk de abban is segít Dòri az idegenvezető. )

Azért érdemes körbenézni a városokban, mert nem biztos, hogy az a legolcsóbb, amit ajánlanak magyarul ... nekik van egy szerződött partnerük, rajtuk kívül meg sok más kölcsönző a városban. De erről már többen is írtak itt, konkrét kölcsönzőket említve árakkal, ügymenettel, mindennel együtt.

# 2182
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szilvus21
Aktív fórumos
Aktív fórumos
152 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239904 Üzenet linkje2016-06-22 13:43:17 

Kinek a pap kinek a pápné bàr nem hiszem hogy egy épített útbòl fogom megtudni Olympos történetét illetve megalakulàsàt valamint a település nevének eredetét....... egyébként meg túrista is alig volt mikor mi voltunk max 30 fő de lehet még annyi sem. Lehet hogy sok mindent megnézel és làtsz csak épp azt nem tudod pontosan,hogy mit. Én azért is írtam hogy nagyon ajànlom mert ez a település nem olyan mint Aperi h elmegyek megnézem hanem édemes mindent tudni. Szabadidö az volt böven. Aki csak a làtványért megy az viszont menjen nyugodtan autóval egyénileg. Az autóbérlésnél meg néztünk àrakat azért is mertem írni h Dòri segít mert nekünk még kedvezményt is intézett:-)
# 2183
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239908 Üzenet linkje2016-06-22 14:40:40  Válasz a #239904. hozzászólásra Előzmény #239904

Természetesen egy épített útból nem fogsz megtudni semmit; sem a szigetről, sem Olymposról.icon_smile.gif Viszont az általad említett történelmi és kulturális ismeretek nem csak szűkösen és korlátozottan állnak rendelkezésre. Csak néhány kattintás és másodperc, s máris nagyon sok információ tárul elénk, ráadásul költséghatékonyan.icon_smile.gif Igaz nem magyar nyelven íródtak, de ma már lefordítani sem nagy ördöngösség.icon_smile.gif

A teljesség igénye nélkül: Link, Link

Az alábbi oldalt pedig nem is olyan régen tettem közzé itt: Link

Nagyszerű, hogy ilyen pompásan felkészült és segítőkész a telepített asszisztencia a szigeten!icon_smile.gif

# 2184
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239915 Üzenet linkje2016-06-22 17:56:58  Idézet innen: #239904

Még be is idéztem neked, hogy az út elkészülte mire válasz...

Egyébként igen, valóban kinek a pap, kinek a papné, de a mai infogazdag világban azért nem afféle "csak a hangulatot találom meg" utazók azok sem, akik mást is szeretnének látni, mint ahová a csoportprogram viszi őket, sőt legtöbbször sokkal felkészültebbek és sokkal tájékozottabbak már előre... Esetleg még azt is önállóan választják ki, hol egyenek és igyanak... (kivételek természetesen mindenhol akadnak pro és kontra, akinek nem inge, ne vegye magára)
Egyetlen kirándulás árának különbözetéből (példának okáért legyen mondjuk 40 szervezetten és 20 egyénileg) pedig olyan pompás könyvet veszel Karpathosról, mint a csuda! (Nem mellesleg pedig egykori fővárosként Aperi sem a "csak megnézem" kategória, ha valakit ennyire lebilincsel a neves eredete és a történelem...)

Dóri pedig harmadik éve van ott, és az első évében pl. a Saria kirándulást nem javasolta senkinek, mert ő nem szeret gyalogolni... Azóta lehet, hogy megkedvelte. icon_smile.gif

Ui: Szigettől függetlenül nagyon-nagyon ritka az az eset, amikor megéri (akár anyagilag, akár időben) a magyar iroda által kínált fakultatívot választani. Kivéve, ha valaki más nyelvtudás híján a magyar nyelvhez (és ezáltal afféle biztonsághoz) ragaszkodik érthető módon.

# 2185
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tib
Aktív fórumos
Aktív fórumos
77 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239929 Üzenet linkje2016-06-23 07:40:35  Válasz a #239895. hozzászólásra Előzmény #239895

Köszi az infó-t!
mindenkinek jó nyaralást!(minden nappal egyre közelebb)

# 2186
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tib
Aktív fórumos
Aktív fórumos
77 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239930 Üzenet linkje2016-06-23 08:11:00  Válasz a #239897. hozzászólásra Előzmény #239897

Menekülteket tavaly mi egyáltalán nem láttunk,szerintem nem passzol a sziget az útvonalukba.(A motorkölcsönzőnél volt pár migránsgyanús kinézetű alak,mint kisegítő,
szaladj ide-szaladj oda munkás,de ezek valami régebbi eresztésből lehettek mert már
görögül telefonálgattak,csak egymás között beszéltek valami általam ismeretlen nyelven.
Amúgy ha már itt tartunk,látom az autóbérlés sokaknak probléma,esetleg alternatívát jelenthet azoknak akik TUDNAK!!és szeretnek is motorozni,úrvezetői jogsival lehet 50kcm-es robogót bérelni,mi pld.egy Piaggio Typhoon robival jártuk be tavaly a szigetet.
Mindenkinek jó nyaralást!(Minden nappal egyre közelebb)

# 2187
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239943 Üzenet linkje2016-06-23 17:29:05 

Na akkor én meg az Olimposi kirándulást kifejezetten egyénileg ajánlom!!!! Pár óta séta, bolyongás a szűk kis utcákon, és merengés egy panorámás kis padon ezerszer többet ér, mint 4x annyiért végigrohanni fél óra alatt ezen a gyöngyszemen!! Mindenki aki teheti, kizárólag saját szervezésben menjen ide!!!
Papné voltam - uff icon_smile.gif

# 2188
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lovas zsuzsa
Aktív fórumos
Aktív fórumos
224 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239974 Üzenet linkje2016-06-24 13:52:00 

Most jöttönk Karpathosról, négy napra vettünk ki kocsit a Dóri ajánlott helyről, nény napra 136Evolt + napi 10E külön biztosítás ,1300-Hundáy volt/azt hiszem jól írom a tipust/ jó volt az út Olimpos-ra, a kanyarok miatt és a kőomlás miatt lassabban mentünk de számítottunk rá hogy ilyen lesz. Olympost nekünk jobb volt magán úton bejárni ott és annyit időztünk amennyit akartunk, a város történetéről már itthon egy "könyvtárnyi " adatot olvastam, és kinyomtattam,nekünk négyünknek ez az út kb.50E.volt, na de!Ollympos után átmentünk a nyugati oldalra Lefkos, Finiki-t is láttuk fürödtük és ettünk halat.Anyám! az a naphal! és az a cseréptálba készült grill feta! utánna a naplemente, még kétszer mentünk vissza Amopi után.A szállásunk a Blue Bay volt a tenger, ugy mint a Kaliméránál a betonút tulsó felén volt, van ott egy hal bbq vendéglő nagyon baráti áron , lehet enni inniés ami nagyon jó volt, óriási babzsák volt a napágy. Szél csak az utolsó napon volt, mondhatom nagyon brutál.
# 2189
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szilvus21
Aktív fórumos
Aktív fórumos
152 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239982 Üzenet linkje2016-06-24 16:53:30 

Kedves Henrietta0522!
Pigadiaba szerintem jónak mondható a strand homokos és nem mélyül túl gyorsan. Volt jó pár kisgyerekes csalás akik velünk utaztak és nagyon élvezték a gyerekek a partot. Talán a Kalimera van legközelebb a parthoz viszont azt nem tudom pontosan, hogy a városközponttól mennyi idő gyalog mert mi a Reginába voltunk és az központi elhelyezkedésű viszont a part kb. 600-800 m-re volt tőlünk. Autóbérlésnél ha a legolcsóbb kategóbiából választasz úgy 3 napra 88 euro volt ebben külön biztosítás amit te köthetsz rá napi 10 Euroért nem volt benne bár mi nem kértünk. Viszont ebben a kategóriában 1000 cm3 ill 1100 cm3 autók vannak. Látva az utakat én min. az 1200 cm3 ajánlanám mert így is volt ahol küszködött a hegymenettel de elvitt minket minden hova. Ez a kategória amiben 1200 cm3 autók is vannak 103 euro 3 napra de ha mentek akkor Dóritól is kaptok majd anyagot az autóbérlésről és szét tudtok nézni hogy nektek hol éri meg kölcsönözni. Olympost meg azért írtam, hogy legyen a szervezett útról is beszámoló mivel eddig csak egyéniről olvastam mert mindenki csak egyénileg ajánlott mert úgy volt. Ezért írtam egy nagyon pozitív tapasztalatot a szervezett kirándulásról is. Nem rohantunk végig a falun és volt bőben szabadidőnk is. Mi pl. ott egy olyan étterembe ettünk ahol egy magyar sem ült icon_smile.gif Ha valaki Olymposba jár a Milos tavernát csak ajánlani tudom, csodaszép a kilátás és a kaja az isteni. Finikibe mi is voltunk tényleg nagyon finomak voltak a halas ételek meg maga a hangulata a kis halászfalunak. Karpathos egy igazi gyöngyszem nekem speciel ahol jártam eddig Görögországba ez abszolút favorit volt viszont hallottunk olyat is utitársaktól, hogy többet vártak volna. Aki ide készül viszont ne a pálmafákkal bulihelyekkel teli Görögországra gondoljon. Ide tényleg pihenni jön az ember és azért hogy ezt a kis gyöngyszemet felfedezze icon_smile.gif

# 2190
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tib
Aktív fórumos
Aktív fórumos
77 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240058 Üzenet linkje2016-06-26 09:43:20  Válasz a #239974. hozzászólásra Előzmény #239974

Szia Lovas Zsuzsa!
Megtudhatnám hogy a Blue-Bay-nál hol van az a halBBQ vendéglő,vagy hogy mi a neve?
A Finiki halvendéglő neve is érdekelne,hátha ez jobb mint amelyikben tavaly voltunk.
attól ui.nem voltunk elájulva.
Én viszont az Arkassában levő Taka-Taka-Mam vendéglőt ajánlanám mindenkinek (zsákutca végén fenn a dombon)fantasztikus stifadót rittyentettek ott nekem
Köszi!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 145 146 147 ... 161 162 163   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu