Karpathos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 2386
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245581 Üzenet linkje2017-07-18 17:47:16 

Szia!
Mi is last minuteval megyünk,a múlt héten foglaltunk,holnapután indulás.Az Apollonnal Sea Stone.Nem a legjobb ház,viszont nincs sok pénzünk,és mindenképpen menni akartunk.Olyan lesz,hogy jó lesz...(195 e./2 fő)így marad kocsibérlésre,stb...úgyis az a lényeg.
Amúgy sokat nézegettem,az Apollonnál nincs olcsóbb,ha ez szempont.(mondjuk én 390-et nagyon erősnek érzek.A reggeli tök fölösleges,simán megoldható önellátással.Az irodák árai közti különbség a repüléssel kapcsolatos költségekből is adódhatnak.Én ezt vettem észre...)



Legutóbb Miskolciutas szerkesztette (2017-07-18 17:52:27), összesen 1 alkalommal
# 2387
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dzoli
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245582 Üzenet linkje2017-07-18 17:51:47 

Jól látom, mindennel együtt két főre írtad az árat?!
# 2388
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245583 Üzenet linkje2017-07-18 17:54:10 

Igen.69900(szállás,repülő)27 000 illeték+1049 storno szorozva 2-vel.
# 2389
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dzoli
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245584 Üzenet linkje2017-07-18 18:23:26 

Az nagyon kedvező ár.
# 2390
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lion03
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245647 Üzenet linkje2017-07-21 21:38:42 

Most jöttünk haza a szigetről, ha valakinek infora van szüskége kérdezzen icon_smile.gif
A Sealand Apartmanban voltunk.

# 2391
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szatymazi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245652 Üzenet linkje2017-07-22 11:39:01 

Szia!
Mi is a Sealand Apartmanba megyünk 2 hétre. Kérdésünk az lenne, az apartman konyhája mennyire felszerelt?
Van-e vízforraló, tésztaszűrő stb. A boltokban lehet-e kártyával fizetni? Az árak mennyire magasak?
Mi buszos kirándulásokat tervezünk és fakultatív programokat.
A válaszodat előre is köszönöm.

# 2392
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Scylla65
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245660 Üzenet linkje2017-07-22 18:01:47 

Szia! Köszönöm az infókat a Krinos Hotelről. Most jöttünk haza két napja. Minden úgy volt, ahogy írtad. icon_smile.gif
# 2393
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lion03
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245679 Üzenet linkje2017-07-24 08:12:46  Válasz a #245652. hozzászólásra Előzmény #245652

Szia!

A Sealand apartman jól felszerelt konyhával rendelkezik, és viszonylag új eszközökkel. Tésztaszűrő, vízforraló, kenyérpirító, evőeszközök, tányérok, nagy edény is van.
Maga az apartman az egyik legjobb helyen van, a tengerre látsz, ami igen közel van, ráadásul a legjobb partszakasz közelében van.
A sziget drágább, mint az eddigi görög szigetek, voltunk jó néhányon. én azt mondom kb 10%-kal drágább. Buszos fakultatívon nem voltunk, autót béreltünk, és megnéztünk néhány dolgot. A sziget nagyon kicsi, kevés faluval, emberrel, így nincs tömeg, és gyorsan bejárható. Az utak jók, néhány helyen van útszűkület, de jó állapotúak az utak.
Pigadia nagyon hangulatos kis hely, oda érdemes bemenni. A hajók kirándulás biztos jó lehet, mert szép kis sziget Karpathos.
A 2 hét alatt biztos kipihenitek magatokat, mert tényleg nincs tömeg effektus.
HA még vmi érdekel írj szívesen válaszolok.

# 2394
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lion03
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245680 Üzenet linkje2017-07-24 08:14:00  Válasz a #245652. hozzászólásra Előzmény #245652

Kártya: Mi nem használtunk, de talán lehet, mert láttam akik ezzel fizettek. Arra azonban nem mernék megesküdni, hogy minden kis boltban lehet fizetni ezzel.
# 2395
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turbogabor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245714 Üzenet linkje2017-07-25 08:28:17 

Sziasztok!
Múlt héten érkeztünk mi is haza, gondoltam írok néhány sort.
A legfontosabb, hogy jól éreztük magunkat, a két gyerek különösen, így rossz már nem lehetett a nyaralás. Repülő: időben indult, időben ért, transzferrel kicsi kellemetlenség, hogy nem tudott letenni a szállás előtt, csak 100 méterre onnan, de ez csak nekünk volt kellemetlen a sok csomaggal. Szállás: Sea Stone: Azon kívül, hogy a nappali konyha rész rendkívül zajos mi mindennel elégedettek voltunk. Tágas, nagyon jó volt, hogy két légterű, 2x takarítottak, egyszer törölközőt cseréltek. Utolsó nap 15 euró ellenében este 6-ig maradhattunk. Központ közel (100 méter) 2 supermarket is 2-300 méter távolságra (a strand felőli szerintünk a legjobb). Strand 7-8 perc gyalog 2 gyerekkel. Strand: átlagos, semmi extra, többszöri fürdésre kiválóan alkalmas, nagyon apró kavicsos, a meder többnyire homokos, babakocsit simán le lehetett tolni. A főváros központja nekünk nagyon tetszett, pont akkora ami kényelmesen bejárható, kellemes sétákat tettünk. A legfontosabb, hogy nem azt éreztük, hogy egy turista gyár lenne, és ez nagyon szimpatikus. Helyi busszal voltunk Amoopi strandon, Apellán és Menetesben. Amoopi: kiváló homokos strand, meleg a víz, de oda nem mennénk egy hétre szinte semmi sincs a strandon kívül. Apella szép volt, megérte elmenni, a sziklára felmászva fantasztikus képeket lehetett készíteni, zárt cipőt vigyetek, úgy fel lehet menni biztonsággal. Nekünk Menetes testszett a legjobban, nagyon jó hangulata van, és az a csend....icon_smile.gif Időjárás: első három nap kánikula, 1-2 nap kellemes meleg, szerda és csütörtök hihetetlen szél (fürdeni gyerekkel ilyenkor nem lehet, mert olyan szinten hordja a kicsi kavicsot a szél, hogy szabályosan szúr. Addig úgy voltunk vele, hogy vissza kell jönnünk, de peches esetben ki lehet fogni itt talán 1 ilyen hetet is, és az már nem kellemes. Sajnos egyebet a két kicsi gyerek mellett nem volt lehetőségünk megnézni, így is le a kalappal a gyerekek előtt:) Külön köszönjük annak a néhány útitársunknak a segítséget, akik akár a csomagok pakolásában, akár csak annyiban segítettek, hogy megfogták a nagyobbik kezét, lesegítették apellán a strandra vagy csak nem sértődtek meg azon, hogy kislányunk szeret ismerkedni, beszélgetni a repülőn és mindenhol. Aki meg csúnyán nézett vagy nem köszönt, kívánom egyszer legyen neki is ilyen csodálatos gyermekei! Árak: drágaság, de tényleg figyelembe kell venni, hogy ide mindent úgy hoznak, szóval kibírható, aki ide jön, úgy kell számolni a költőpénzre. Éttermek: volt jó és rossz élményünk is, röviden annyit, hogy nem mindig az a legjobb ahol a legtöbbet fizeted....negatív példa: poseidon, pozitív: Manolis grill house. Jó átlag a sétálóutcából nyíló kék szőlőlugasos görög étterem, de sok helyen voltunk. Összegezve ez egy jó nyaralás volt, visszatérnénk, de csakis nagyszülőkkel, hogy a sziget többi részét be tudjuk járni! Kérdés esetén szívesen válaszolok.

# 2396
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szatymazi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245719 Üzenet linkje2017-07-25 11:02:00  Válasz a #245679. hozzászólásra Előzmény #245679

Köszönöm szépen a részletes válaszodat. Örülök, hogy Te is megerősíted a választásunkat.
Mi szept. 7-én megyünk, de már nagyon várom. Az apartmanhoz közel taverna,
vagy gyroszos van-e amit ajánlasz?

# 2397
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lion03
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245720 Üzenet linkje2017-07-25 14:11:18 

Szia! Sokféle kajálda van próbáljatok ki többet is. A To Perasma biztos jó, ott érdemes enni a napi ajánlatok közül. Ez a Konstantinos Beach hotel felé van, a Sealandtól max 100 méter. Gyrosos meg utána a Konstatinos Beach hotel pályáival szemben azt hiszem Mike's Gyros. egy magas vöröses hajú nő a szakács, látványkonyhás. Nagyon jól főz. nemcsak gyrost csinál. az alap gyros 2,40 eUr. Egyébként a főételek 8-eurtól kezdődnek, de inkább 9-10 eur körül vannak.
Érdemes Finikiben enni egyszer a parton, mert a halételek ott a legjobbak. Vagy bent Pigadiában a tavernák valamelyikében. Van a sok kis szupermarket mellett 1-2 nagyobb bolt is ott is érdemes szétnézni, de az árak nem alacsonyak. 6 dobozos 0,33 as Mythos 6-7,50 eur, tej 1,90 körül, egy kis bagett kb 1 eur.
A parton lent van egy jó kis kajálda a Dolphins a neve, egy kövér görög ember vezeti, ő csinálja a legjobb frappét arrafelé.
Angolul nagyon jól beszélnek, simán lehet velük kommunikálni.
Napágy 2 db napernyővel 6 eur.

# 2398
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szatymazi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245882 Üzenet linkje2017-08-03 21:42:23 

Szia! Mi is a földszinti stúdiót kaptuk. Azt szeretném tudni, hogy a tengert onnan is látni? Köszönöm az eddigi válaszodat.
Az árak is nagyon érdekeltek. Mythos nekem is a kedvenc söröm.

# 2399
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szatymazi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245884 Üzenet linkje2017-08-03 22:09:06  Válasz a #245714. hozzászólásra Előzmény #245714

Szia Gábor! Olvastam a részletes beszámolódat. Ebből majd mi is sokat profitálunk.
Engem főleg az érdekelne, hogy a buszok mennyire tartják a menetidőt?
Mi 2 hétre megyünk és busszal szeretnénk sok helyre eljutni.

# 2400
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ches
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245885 Üzenet linkje2017-08-04 00:04:23 

Szia/Sziasztok! Mi szept. 1-én utazunk 12 napra és mi is a buszokra alapozunk. Eddig csak pozitív dolgokat olvastam. Bízom benne, hogy úgy is lesz. Ahogy közeledik a dátum, egyre jobban be vagyok sózva. icon_biggrin.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 159 160 161 162 163   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu