Karpathos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
1 2 3 ... 161 162 163   >
Üzenet
  Kvalcsi | #3007 Üzenet | 2005-10-25 11:02:22 | Karpathos
Ezen sziget Rhodosz és Kassos között fekszik. Hûvös klímája, álomszép partja és erõs hagyományai lebilincselik Karpathos látogatóit. Különösen bûbájos késõ tavasszal a helyi szivacsbúvár fesztivál. Ezen eseményen az ottlakók kérik a látogatókat, hogy velük együtt fogyasszák el az ebédjüket a hosszú asztaloknál. Késõbb táncmulatság és népzenei bemutató következik. A sziget házai az egyedi Karpathosi hagyományok szerint vannak felépítve. A sziget lakói a népi öltözékeket szinte naponta viselik. Olympos vagy Elympos faluban különös nagy a hagyományok tisztelete. Valamennyi vallási ünnepet bizánci pompával ünnepelnek meg, és sok régi szokás él tovább. Karpathos szigete az õsi idõben, mint Tetrapolis volt ismert. Elsõ lakói a pelagusok voltak, akiket a dórok követtek. Késõbbi történelmük hasonló a Dodekanesos szigetekhez.
  Kvalcsi | #3008 Üzenet | 2005-10-25 11:41:18 |
Karpathos egyébként a Dodekanisszosz szigetcsoport harmadi legnagyobb tagja. Hossza 43 km, a legszélesebb része pedig 7,3 km. Állandó lakosainak száma alig hétezer. A sziget fõvárosa Pigadia, a helyiek szerint egy zajos "világváros". Patkóalakú kikötõjébe Pireuszból, Rodoszról és más szigetekrõl érkeznek hajók. Repülõrõl nézve egy tengerbõl kiemelkedõ hatalmas hegy, kopár holdbéli tájjal. Rodoszról hajóval érkezve viszont egy fenséges, vad szépségû vidéket látunk. A sziget északi oldala sziklás, szakadékos és félelmetes. Az állandóan süvítõ szél a termõtalaj molekuláit sem hagyja a sziklákon. A déli oldal viszont termékeny. Itt találunk erdõt, gyümölcsfákat, olajfaültevényeket. Mindez köszönhetõ a hegybõl bõségesen ömlõ karsztvíznek, amellyel nem csak öntöznek, biztosítják a sziget ivóvízellátását is.
A sziget a XVIII. század végéig folyamatosan a kalózok menedéke volt. Híres kalózok rejtették el itt állítólag a kincseiket, mint pl. Rõtszakállú Ibrahim, akit a saját emberei öltek meg a zsákmány elosztásakor. Idõnként a helyi prefektustól amatõr kincskeresõk kérnek kutatási engedélyt, hogy az eltûnt kincseket megtalálják.
  Jox | #3130 Üzenet | 2005-11-03 10:00:04 |

  Ferrari | #3156 Üzenet | 2005-11-03 20:15:34 |
Az északi téjék sziklás,kopár és inkább szilaj szépségével , a déli európainak is mondott vidék vízben bõvelkedõ , termékeny , zöld völgyeivel , a meredek sziklás partokat megszakító lágyívû öbleivel, finom homokú partjaival tûnik ki.
  Vojandi | #12528 Üzenet | 2006-07-24 21:43:23 |
Nekem Kárpáthoszról mindig a Kárpátok jutnak eszembe icon_smile.gif Érdekes a névhasonlóság.

  Vojandi | #12529 Üzenet | 2006-07-24 21:53:38 |
Álomképek Karpathosról: http://www.fotosearch.de/bilder-fotos/karpathos.html
  Sasszem | #15179 Üzenet | 2006-09-08 00:10:03 |
Sziasztok! Jártatok már Karpathoson?
Mit érdemes itt megnézni, esetleg valami utikonyvet nem tudtok ajánlani?
  Vojandi | #15187 Üzenet | 2006-09-08 11:34:37 |
Szia sasszem!

Tudomásom szerint nem járt még "hellaszos" fórumozó Karpathoszon. Mi jövõre készülünk.
Magyar útikönyv nincs, csak inkább ilyen általános, szigeteket összefoglaló könyvben találsz infót.
Látnivalók a csodaszép strandok; Karpathos-város avagy más nevén Pigadia, antik város romjaival, sírokkal; a hagyományõrzõ hegyi falvak; a kis kápolnák; egyéb ókori romok.
Végülis nem kínál olyan sok látnivalót a sziget, de gyönyörõ a partja és vonzó az eredeti, görögös hangulata. Érdemes hajókiránduláson részt venni a szomszédos kis Kassosra (antik romok, festõi kikötõváros) vgay pedig szárnyashajóval Rhodoszra.

Andi
  Vojandi | #15190 Üzenet | 2006-09-08 12:03:07 |
Kilátás Apella strandjára



És a legismertebb hely Karpathoson, amirõl most vagy fél óráig keresgéltem nektek képet a neten, de nem találtam még meg azt a tipikus képet, ami az utazási katalógusokban van, ahol együtt van a türkíz színû öböl és a piros kupolás kápolna: Kyra Panagia


  Vojandi | #15192 Üzenet | 2006-09-08 12:08:22 |
További képek a csodálatos Kyra Panagiiáról, mely egy meseszép fekvésû öböl, azonos nevü kis faluval és azonos nevû kápolnájával:

  Vojandi | #15193 Üzenet | 2006-09-08 12:13:29 |
Karpathoson a piros kupolás templomok jellegzetesek

  Vojandi | #15194 Üzenet | 2006-09-08 12:16:45 |
És végül az Olympos nevû falu, mely engem az elsõ pillantásra Santorini Firájára emlékeztet.

  Sasszem | #15203 Üzenet | 2006-09-08 22:11:58 |
szia Andi! koszonjuk szépen a sok képet! egyenlore Pigadiában két hotel van kinézve, a jovo juniusi utunkra, de még keresgélunk, aztán lehet végul nem karpathos lesz a befutó, de mindenképp valamelyik gorog sziget! az idén volt szerencsénk végigjárni Rhodost, ami nagyon tetszett, így tettuk le voksunkat a jovo évre, szintén egy gorogországi út mellett. icon_smile.gif
  Vojandi | #15206 Üzenet | 2006-09-09 13:22:27 |
Szia Sasszem!

Én jártam már egy pár görög szigeten, az idén Samoson, és ez utóbbi által rájöttem, hogy sokkal több bájt, és helyi jellegzetességet találni egy kevésbé látogatott szigeten, mint a kedveltebbeken. Karpathos engem elõször a hangzása miatt fogott meg, mert állandóan úgy érzem, van valami köze Magyarországhoz, a Kárpátok miatt. Persze, ez lehet, hogy hülyeség, de ezzel keltette fel az érdeklõdésem. Ismerek pár embert, akik már jártak ott és annyira tetszett nekik, hogy vissza is mentek többször. Szerintem jó ötlet oda utazni, de a rengeteg sziget között még nagyon sok szép és érdekes van. Bizony nehéz a választás.
Azt mesélték az ismerõseink, hogy szinte elviselhetetlen erõs szél uralkodik ott, ami megbolondít, ha astrandon vagy, fõleg a koraõszi hónapokban. Állítólag a legszelesebb sziget. icon_smile.gif

Andi
  Vojandi | #18183 Üzenet | 2007-01-09 16:16:51 |
Szeptember 6-20. utazunk Karpathosra. Az utazás igen körülményes lesz. Reggel 6-kor rep. Rhodosra, 9-kor ott vagyunk, 13-kor rep. Olympic Airways, propelleres géppel (ettõl rezgek, mint a nyárfalevél) Karpathosra.
Visszafelé délután rep. Karpathosról Rhodosra, egy éjszaka Rhodoszon, masnap reggel haza.

Nagyon fel vagyok most pörörgve, mintha csak tûkön ülnék. icon_smile.gif A szívem nagoyn húzott Lefkada felé is, de szeptemberre nem mertem bevállalni, mert nekem túl északi fekvésû. Oda majd nyáron kell menni.

Pigadia a sziget fõvárosa, ahol leszünk:
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
1 2 3 ... 161 162 163   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu