Naxos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 361
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#159623 Üzenet linkje2011-04-06 11:38:24  Válasz a #159622. hsz-ra

Verka,

Nem tudom, van-e görög földön görög rendőrnek bármilyen jogalapja ahhoz, hogy megtiltsa a motor átvitelét egyik szigetről a másikra. Feltételezem, hogy nincs. Épp ezért is írtam, hogy 20 éve tartó görög szigeteki nyaralásaink alkalmával nem találkoztam kötözködő rendőrrel. Segíteni akartam Mandzsinak, hogy mindenben képben legyen, ne érje őt esetleg váratlan és kellemetlen meglepetés. Ne vitatkozzunk, hiszen egyrészt ez a téma itt off, másrészt a smiley-ból úgy látom, hogy te sem sértő szándékkal írtál nekem.

Szia
Bottakati

# 362
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#159624 Üzenet linkje2011-04-06 11:53:07  Re:

bottakati írta:

Mandzsi, ha ellenérzésed van a kártya adatainak leolvasásával kapcsolatban, fizess kp-ban.


És ez sem kötözködés, de az, hogy lemásolják-e a kártyád vagy sem, nem attól függ, hogy hogy fizetsz. Mi is kp-ben fizettünk, a kártyát pedig elkérték, és lemásolták. icon_smile.gif Ez a cég politikájától függ, hogy akar-e biztosítékot magának, vagy nem.

# 363
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#159625 Üzenet linkje2011-04-06 11:59:36  Válasz a #159623. hsz-ra Előzmény #159623

Nem vitatkozás, hanem tisztázás akar lenni. Mindenki úgy dönt, ahogy akar, annyi kockázatot vállal, amennyit akar, de a fórum azért kellene, hogy legyen, hogy mindenki tisztában legyen azzal, hogy a döntésének mi a kockázata.

Nem a rendőrtől kell félni, ha átviszi a motort, mert neki semmi köze a dologhoz, rá sem bagózik, hanem attól, hogy baj esetén a kompon és a másik szigeten nem érvényes a biztosítása, tehát ha valami baj történik, akkor a kölcsönzős nyilván odamegy a motorjáért, de párszáz eurót majd legombol a delikvensről, legrosszabb esetben egy egész motor árát + a hazaszállítás költségét. Ennek tudatában kell dönteni, nem pedig a rendőr rosszalló pillantásától tartva.

# 364
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mandzsi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
152 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#159637 Üzenet linkje2011-04-06 13:40:00  Válasz a #159625. hsz-ra Előzmény #159625

Sziasztok,
Köszi szépen mindkettőtöknek, ez a más szigetre átvitel téma ismert, ezzel tisztában vagyunk, hogy mik a kockázatai. Nem is tervezünk ilyesmit, mondjuk most nem is lenne rá szükség. Paros-on és Naxos-on is több napot leszünk, 1 napos kirándulásra más szigetre még nem tudom megyünk-e és hova, de majd legfeljebb ott buszozunk ha közlekedni akarunk, vagy bérelünk ott. Per pillanat vacillálok Mykonos és Amorgos között mint 1 napos kirándulás, de majd a helyszínen felmérjük a konkrét lehetőségeket.
Tényleg köszi mindkettőtöknek a segítő szándékot!icon_smile.gif
Minden jót,
Mandzsi

# 365
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#159640 Üzenet linkje2011-04-06 13:48:06  Válasz a #159625. hsz-ra Előzmény #159625

Verka,

Akkor nekünk ennyi év alatt mindenhol szerencsénk volt, mert ha kp-ban fizettünk, sehol sem kérték a kártyát lemásolásra, csak a jogsi adatait írták fel a szerződésre. Ezért mertem Mandzsinak javasolni a kp-s fizetést.
A tisztázással egyetértek természetesen, mi is mindig tudtuk, hogy kockázatot vállalunk egy másik szigetre „motorozással“, de erről más topikban már korábban írtam. Nem gondoltam, hogy a Mandzsinak küldött válaszom ilyen levelezést vált majd ki, őszintén sajnálom, legközelebb meggondolom, kinek mit válaszolok.

Szia
Bottakati

# 366
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#159651 Üzenet linkje2011-04-06 16:01:26  Válasz a #159637. hsz-ra Előzmény #159637

Sztem inkább Mykonos, mert:
ott csak egy város van az egész szigeten, a kikötő, ami nagyon szép, és kényelmesen bejárható egy egynapos kirándulás alatt.
Amorgosra meg sztem több nap kellene, s jármű, hogy el tudjatok menni a kikötőből másfelé is.

# 367
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mandzsi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
152 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#159670 Üzenet linkje2011-04-06 20:03:46  Válasz a #159640. hsz-ra Előzmény #159640

Ó, lányok, őszintén sajnálom hogy a kérdésem ilyen vitákat váltott ki!
Én abszolút köszönöm mindkettőtöknek a segítséget, Bottakati abszolút nem volt félrevezető, én csak ezt a kártyamásolás dolgot nem értettem. Ezt szeretném nagyon elkerülni Naxos-on, inkább jogsit hagyunk ott mint anno Vojandiék.... A másik szigetre való átvitel dologtól meg nagyon ódzkodunk, volt már "élményünk" robogós lerobbanással, épp elég gondot (időkiesés) okozott az adott szigeten (vagyis kvázi helyben) való lerobbanás.
Verka, köszi a véleményt, az az igazság, Amorgos-on ez a sziklára épített kolostor vonz nagyon, és ahogy olvastam, az helyi busszal is megközelíthető. Na mindegy, még kitaláljuk. Meglátjuk majd helyben Naxos-on, hogy milyen kirándulásokat kínálnak.
Mandzsi

# 368
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#159672 Üzenet linkje2011-04-06 20:22:21  Válasz a #159670. hsz-ra Előzmény #159670

Mindig az adott kölcsönzőtől függ, hogy mit kérnek - nem kérnek. Sokan azért kérnek valami letétet, ha nem adsz nekik kártyát, akkor párszáz eurót kp-ben. Persze lehet olyan cég is, amelyik a jogsit találja ki, de erről Görögországban még csak Andinál olvastam, azért erre ne számíts nagyon, egyáltalán nem ez a bevett szokás. Aztán meg vannak a - jellemzően kis, helyi - cégek, amelyeknél nemigen kérnek semmit, mondjátok azt, hogy nincs kártyátok, s keressetek egy ilyet. icon_smile.gif Ha találtok, majd írjátok meg, csak van egy jó kölcsönző Naxoson is. icon_smile.gif
# 369
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#161626 Üzenet linkje2011-05-11 08:56:09 

# 370
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mandzsi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
152 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#168541 Üzenet linkje2011-07-05 08:43:30  Válasz a #157628. hsz-ra Előzmény #157628

Sziasztok!
Rizigizi, ha még jársz errefelé, nagyon szuper nyaralást kívánok! Ti már nemsokára indultok, mi majd 16-án érkezünk Paros-ra és onnan 22-én Naxos-ra.
Mindenkinek írom:
Nagyon hasznos leírást találhattok Naxos-ról itt:
https://www.greekhotel.com/cyclades/naxos/naxos-[en]-greekislands.com.pdf
Egyébként nemcsak Naxos-ról, hanem minden görög szigetről van itt anyag. Én a Paros-ra vonatkozó infókat is nagyrészt innen veszem.
üdv
Mandzsi

# 371
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Relax
Aktív fórumos
Aktív fórumos
240 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#175542 Üzenet linkje2011-09-12 22:43:43 

Szia Wobbler! (átjöttem a kompos topikból)
Ha majd két strandolás közt olvasol icon_smile.gif , kíváncsi lennék, hogy mennyire tetszik Neked Naxos. Pár héttel ezelőtt teljesen rákattantam erre a szigetre, főleg úgy, hogy kiszámoltam és 10 nap e hónapban (repülő, komp és szállás) 70ezer Ft-ból jött volna ki egy főre. Persze már túl vagyunk az idei görög nyaraláson, szabadságom sincs már, de hátha jövőre... icon_smile.gif
További szép nyaralást kívánok! icon_smile.gif

# 372
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Wobbler
Aktív fórumos
Aktív fórumos
170 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#175546 Üzenet linkje2011-09-13 07:30:31  Válasz a #175542. hsz-ra Előzmény #175542

Szia Relax!
A sziget gyönyörű (melyik görög sziget nem), nagy méretű, bejárásához kocsi ajánlott. Mi eddig három napot töltöttünk itt, voltunk Naxos városban, az óváros mesés, a köré települt új városrész zsúfolt, de gyalogosan is bejárható. A szállásunk Agia Anna-n van, ez egy tipikus görög üdülőfalu, tele tavernával, apartmannal, és szuper markettel. Sajnos a sziget látnivalóiból nem készültem fel alaposan (Amorgosra koncentráltam). A buszos közlekedés fővároscentrikus, a távolságok nagyok. Egy Apollonas-os utat terveztünk, de az utolsó busz fél négykor jön vissza, és a közel 25 eurot sokalltam érte. A tenger kristálytiszta (kék zászló mindenhol), de hűvös, engem kellemesen frisít. A szél viszont nagyon erős (meltemi), apartman választásnál érdemes figyelembe venni, hogy a terasz zárt legyen. Grotta fekvése például gyönyörű, de nem fogsz a teraszon reggelizni, az biztos.
Egyenlőre ennyi jut eszembe.
Üdv.:w

# 373
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Relax
Aktív fórumos
Aktív fórumos
240 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#175627 Üzenet linkje2011-09-14 18:16:52  Válasz a #175546. hsz-ra Előzmény #175546

Szia Wobbler!
Köszönöm az infókat. icon_smile.gif Igen, igazad van, melyik sziget nem szép, mindegyikben meg lehet találni a szépséget. A szuper olcsó szállást Agia Anna mellett, Agios Prokopioson találtam, gondolom, hogy hasonló üdülőfalvak lehetnek. Fotókon úgy láttam, itt lassan mélyülő a tenger, jól láttam? (én azt szeretem icon_smile.gif )
További szép nyaralást és élményeket kívánok Amorgosra! icon_smile.gif

# 374
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Wobbler
Aktív fórumos
Aktív fórumos
170 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#175636 Üzenet linkje2011-09-14 20:14:43  Válasz a #175627. hsz-ra Előzmény #175627

Szia Relax!
Agios Prokopios szállásban nem biztos, hogy jó, mert van ott több tengervíz által feltöltött tó, amik kemény csatornaszagot árasztanak, ha rossz a szélirány, kellemetlen a nyaralás. A part viszont remek, kristálytiszta víz, apró kavics és finom homok váltogatja egymást. Bocs, de egyenlőre ennyi, mert egy óra múlva indulunk a hajónkhoz, irány Amorgos!
Üdv.:w

# 375
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Karaj
Aktív fórumos
Aktív fórumos
213 hozzászólás



42
Utazás 42 nap múlva:
Serifos, Milos,
#237491 Üzenet linkje2016-03-02 19:24:49 

Sziasztok,

Júniusban készülünk Naxosra saját szervezésben. Volt valaki ott tavaly akár csak egy napot is? Migráció, árak, stb érdekelnének. Előre is köszönöm.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2 3 ... 24 25 26 27 28 29   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu