Paros
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 91
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jenike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
215 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#134914 Üzenet linkje2010-05-18 19:14:02 

Sziasztok!

Elkészültem a parosi tervekkel, ami így áll össze:
    1. (fél) nap: Naoussa + Kolibithres beach + Glyfades; Kostos?; Marathi? Komp: NAXOS - PAROS 09:30-10:15 (BLUE STAR NAXOS - BLUE STAR FERRIES)
    2. nap: Lefkes; Prodromos; Marmara; Marpissa; Drios + Golden beach Ha az előző napról elmaradt, akkor még Kostos és Marathi
    3. nap: Pounda; Anti Paros; Alyki + ami elmaradt az előző napokról
    4. (fél)nap Parikia városnézés - mivel a szállásunk itt található az estéket is bóklászással töltjük, ezért elegendőnek érzem a délelőttöt rászánni. Komp: PAROS - THIRA (SANTORINI) 12:10-15:20 (BLUE STAR PAROS - BLUE STAR FERRIES)

Mi maradt ki, ami szerintetek még beleférne és feltétlenül látnunk kellene? Mit hagynátok el?

Jenike

# 92
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#134926 Üzenet linkje2010-05-18 20:05:21 

Szia Jenike!

Mit is mondhatnék? icon_smile.gif Nagyon jó terv, és ez szerintem így kivitelezhető is!

Az, hogy nekünk mi volt a legfontosabb, azt úgyis tudod: azok, amiket megnéztünk az ottlétünk alatt. icon_smile.gif Ha még lett volna egy fél napunk, akkor pedig valószínűleg az ókori emlékeket néztük volna meg, amik így elmaradtak (ezt írtam a beszámolóban is). Szóval én elhagynám a kérdőjeles strandokat és helyette romokat néznék. De ez csak az én verzióm. A lányaid nyilván nem örvendenének. icon_wink.gif

# 93
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jenike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
215 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#134954 Üzenet linkje2010-05-19 06:09:58  Válasz a #134926. hsz-ra Előzmény #134926

Szia!

A Kiklád-szigetek kombinációs topikba írok választ.

Jenike

# 94
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jenike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
215 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#152340 Üzenet linkje2010-09-22 16:16:08 

# 95
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mandzsi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
152 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#157813 Üzenet linkje2011-03-06 20:04:11 

Sziasztok,
Gondoltam írok most már ebbe a fórumba is, nem csak a Naxos-osba.
Szóval, ott már leírtam, hogy idén saját szervezésben nyaralunk, Paros-Naxos szigeteken. Jelenleg épp a szálláskeresés aktív szakaszában vagyok, mindkét szigetről van már jó pár ajánlatom.
Paros-on úgy néz ki hogy a Parikia melletti Parasporos-on lévő szállás lesz a befutó.
Már csak azt kell eldönteni, hogy hogyan is osszuk meg a 14 éjszakát a 2 sziget között. Először úgy gondoltam, hogy Paros-ra elég lesz 4 éjszaka, és 10 Naxos-ra. De aztán a beszámolókat és fotókat látva most nagyon belelkesedtem Paros iránt, egyszerűen elbűvölőek a belső falvai! Szóval most inkább úgy vagyok vele, hogy 6 éj Paros, 8 éj Naxos.
Nem akarunk rohanós nyaralást, igaz ugyan hogy szeretünk sok mindent megnézni és minél több strandot felfedezni, de fontos az is hogy néha legyen egy kis idő megállni és csak élvezni a hely hangulatát, a napfényt, a tavernákat, illetve ha valami strand különösen megtetszett akkor oda visszamenni, stb.
Szerintetek ez így jó elosztás lehet (6 éj Paros, 8 éj Naxos), vagy nagyon aránytalan? Verka, emlékszem hogy Te már javasoltad ezt. Ja és még egy kérdés: Mykonos, Delos csak Naxos-ról indul, vagy Paros-ról is?
Köszi,
Mandzsi

# 96
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#157817 Üzenet linkje2011-03-06 20:40:42 

Szia Mandzsi!

Tervezel végül venni Lonely Planetet? Azt írja Parosnál, hogy onnét is szerveznek Mykonosra és Delosra hajókirándulást. Ezt a céget adja meg hozzá, hogy pl. náluk lehet érdeklődni: http://www.parosweb.com/santorineos-travel-services/?c=excursions
De biztos máshol is van hasonló, de arról már majd Te informálsz minket. icon_wink.gif

Én továbbra is a 6/8 mellett vagyok, s már írtam is, hogy miért. icon_smile.gif Ha nem sajnálod Naxostól elvenni azt a pár napot, akkor az biztos, hogy nem fogtok unatkozni Paroson sem.

# 97
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mandzsi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
152 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#157844 Üzenet linkje2011-03-07 12:14:18  Válasz a #157817. hsz-ra Előzmény #157817

Szia Verka,
Köszönöm szépen! Meg is néztem gyorsan az oldalukon a Mykonos-Delos kirándulás leírását. Hát, ez nem biztos hogy megéri, mert mindkét szigeten kb 3-3 órát töltenek csak el. Az szerintem nem elég egyikre sem. Majd utánanézek inkább a Naxos-ról induló kirándulásoknak.
Jelenleg én is a 6-8 megosztás mellett állok amúgy, Paros-on nagyon vonzanak a kis hegyi falvak, a pillangók völgye is érdekel, és azért ott is vannak szép strandok. Megnéztem Naxos-on is a távolságokat, és az egyik legnagyobb táv (Chora-ból pl Panermos) talán 54 km, szóval bejárhatónak tűnik, szerintem elég rá a 8 éj. Na de még rágódok rajta egy kicsit.

# 98
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#157847 Üzenet linkje2011-03-07 13:29:55  Válasz a #157844. hsz-ra Előzmény #157844

A Naxosról indulók sem hagynak több időt, amennyire én tudom. Másoktól hasonló az időket hallottam.

A 8 éj szerintem kényelmesen elég lehet Naxoson, abba már sok pihenés is belefér.

# 99
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mandzsi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
152 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#158289 Üzenet linkje2011-03-16 14:43:04 

Lefoglaltam a paros-i szállást, ez lesz az:
http://www.marili-studios.gr/
6 éjszakát leszünk végül Paros-on.
Nagyon kedves a levelekben a szállásadó, szimpinek tűnik.
Jó pár helyről kértem be ajánlatot, ezeket majd összegyűjtöm és felrakom, hátha valaki hasznosítani tudja.

# 100
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#158339 Üzenet linkje2011-03-16 20:05:16  Válasz a #158289. hsz-ra Előzmény #158289

Szép és hangulatos, biztos nagyon jó lesz! icon_smile.gif Olcsóbban kaptátok, mint a kiírt ár?

Nem fogod megbánni a 6 éjszakát! icon_smile.gif De jó, már előre örülök neki, hogy lesznek parosi képek idén is, s olyan helyekről is, ahol mi nem jártunk! icon_smile.gif

# 101
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mandzsi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
152 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#158379 Üzenet linkje2011-03-17 10:50:02  Válasz a #158339. hsz-ra Előzmény #158339

Helló Verka,
Annyiért kapjuk amennyi a kiírt ár, vagyis 40 EUR 16-21-ig, és az utolsó éjszakára, 21-re 50. Így összesen 250 EUR kettőnkre. Ez szerintem nagyon jó ár, főleg ahhoz viszonyítva hogy milyeneket kaptam még, 60-70 EUR-s ajánlatok is voltak szép számmal. Még a naxos-i foglalásunk nincs teljesen lebonyolítva, de az is 45 EUR lesz. Ott se nagyon találtam olcsóbbat, a Magic View lett volna olcsóbb de mi inkább a másik városrészben szeretnénk lenni, az Agios Georgios strandhoz közel, hogy esetleg egyszer-egyszer reggel vagy este tudjunk ott is strandolni.
Fényképek: az a baj, mi mindig annyira sokat fényképezünk, hogy utána nincs energiánk kiválogatni és feltölteni, de most majd igyekszem erőt venni magamon...icon_smile.gif

# 102
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
UrsoAmante
Aktív fórumos
Aktív fórumos
51 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241984 Üzenet linkje2016-08-31 17:26:30 

Szép napot utazók!

Érdekes kérdésem lenne aki járt már Paroson. Autóbérlésnél van-e non stop nyitvatartás?
reggel 10-től 22 óráig kellene csak egy jármű és nem tudom ez megoldható-e? Tudom egy teljes napot kell érte fizetni de létezik ilyen opció? Nem szeretném a reggeli nyitást megvárni icon_smile.gif A másik kérdésem meg, hogy Antiparosra ha átmegyek vele akkor engedélyt kell -e kérni?

# 103
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243183 Üzenet linkje2017-02-26 15:26:04 

Paros-i útikalauz:

Paros 2017

# 104
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246149 Üzenet linkje2017-09-03 21:44:05 

Sziasztok!

Felkerült a kis útinaplóm a beszámolókhoz. Sajnos nem tudtuk bejárni a teljes szigetet , de hátha így is érdekes lehet icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2 3 4 5 6 7


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu