Thassos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 5146
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Iamz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230778 Üzenet linkje2015-06-22 12:03:05 

Úgy mentem oda Thassosra, hogy a híres márvány partokat mindenképpen szeretném látni icon_smile.gif Ezért, bár hajózni nem szeretek különösebben jelentkeztünk a szerdai hajós fakultatívra, hogy akkor a hajó elmegy oda is, sőt kiköt és fürödni is lehet. Szuper.
Amikor befizettük, azért mondta Ági, hogy van azért 1-2% lehetőség, hogy mégsem arra megy a hajó, hanem végig le Alikiig, mert néha inkább arra veszi az irányt ha úgy látja és ezt előre nem lehet tudni (?????) Na reménykedtem, és kiderült, hogy a hagyományos úton megyünk, kicsit került a hajó délre, ott megebédeltünk, volt vízbe ugrálás, pecázás, stb, majd délután elindultunk vissza Potamia felés északra a márványpartokhoz. Elmentünk a Vathi öbölbe, itt kikötöttünk, volt úgy fél óránk tisztán a parton/vízben. Nagyon szép hely, világos zöldes-kékes a víz icon_smile.gif
Még került egyet a hajó, 2-3 másik öblöt megnéztünk a Vathinál, és utána haza.

Nagyon szép volt ez is, de hiány érzetem volt, hogy a fényképeken nem ezt láttam, és kibogarásztam a netről, hogy a két fő strandig nem vittek el minket. Az egyik a Saliara, a másik a Makryammos beach.
A Saliara az, ami minden Thassosos katalógusban benne van, a türkisz vízzel és fehér partokkal.

Elhatároztuk, hogy oda el kell mennünk. Kitaláltuk, hogy elmegyünk Limenasba busszal (15 perc) és onnan taxival vagy ha van vizitaxival a Saliarara, csak nem voltunk biztosak benne, hogy a t6axi levisz, mert elég rossz utak vannak a part mellett.
Megkérdeztük Ágit, hoygh ez így megoldható-e és azt mondta, hogy "á, nehogy már buszozzunk, mikor kerékpárral simán át lehet menni innen a kikötőtől, majd hazafelé felmegyünk Limenasba, mert az onnan 2 km még kb. és onnan hazacsorgunk a hegyen"
Kölcsönöztünk így biciklit (2x5 EUR volt egy napra) és nekiindultunk. NAGYON ROSSZ ötlet volt.

Kínszenvedés volt a hegyen biciklizni, nincs is rendes út, az út 90%-ban csak toltunk. 2 óra volt legalább a tűző napon mire oda kínlódtuk magunkat a Vathihoz, ezt már megismertük a hajókirándulás miatt, de ekkor már nem akartunk visszafordulni semmiképpen.
Elérkeztünk nagy nehezem innen még vagy 2 KM-re a Saliarahoz, gyönyörű partok mellett mentünk el, de már annyira fáradtak voltunk, hogy egy fotónk nincs róla... kérdezgettük az embereket, hogy melyik öböl a Saliara, mert a képek alapján nem ismertük meg, de nem igazán tudták, az összes öböl nevet felsorolták rá...

Na kiderült, hogy jó helyen vagyunk, csak most nincs sem egy bár, sem egy napernyő a parton, viszont volt tömeg és nyüzsgés.
Mi direkt nem vittünk a kerékpáron napernyőt, mert ez eddig egy kiépített strand volt, de most nem volt semmi, így nem tudtunk maradni árnyék és víz nélkül.
Úgy döntöttünk megyünk tovább a Makryammosra, ami egy hotelé, fizetős, de legalább tudunk venni innivalót majd.
Még két KM biciklizés, de itt legalább már volt kitaposott autóút.

Maga a Makryammos nem rossz strand. 3 EUR a belépő és 7 EUR a napány bérlés. Viszont összességében véletlenül sem érte a kerékpározást icon_smile.gif
És akkor itt el is mondanám, hogy ez szinte Limenas mellett van, az eredeti ötletünk szerintem teljesen működött volna, hoyg átmegyünk busszal, majd taxival... ha menni akartok ezt az irányt ajánlom mindenkinek, mert így a Saliarahoz is el lehet jutni Limenasból - és úgy tudtok vinni napernyőt is.

A Liemenastől Skala Potamiáig való bicilkizést inkább nem is részletezem, 6 KM-en át, másfél órán keresztül toltunk fel a bicilkiket a hegyen!! azt hittem soha sem fogunk hazaérni, majd a másik 6 Km-en keresztül lehetett Panagiától lefelé gurulni, az már a jobbik része volt.

# 5147
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Iamz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230779 Üzenet linkje2015-06-22 12:05:51 

Úgyhogy úgy érzem Thassos nagyon szép, sok-sok látnivaló van, de amit láttunk ott, azért nagyon megszenvedtünk, hogy eljussunk icon_smile.gif
# 5148
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#230782 Üzenet linkje2015-06-22 12:44:30  Válasz a #230779. hozzászólásra Előzmény #230779

Megszenvedtetek a célért rendesen. icon_smile.gif
Na pl. Makryammoson mi még nem voltunk, idén tervben van, úgy gondolom, hogy gyerekkel tökéletes lenni, majd meglátjuk.
Amikor Saliaran napernyők voltak, hidd el az sem volt jobb. Volt hozzá szerencsénk, direkt késő délután mentünk, hogy már kevesebben legyenek, de nem jött össze. Iszonyú tömeg, a bárból üvöltött a zene, a saját hangunkat nem hallottuk, és a napágyak miatt egy tűt nem lehetett leejteni, ráaádásul még tele volt fiatalokkal, akik buliztak éppen...

# 5149
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lala12
Aktív fórumos
Aktív fórumos
95 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230877 Üzenet linkje2015-06-23 19:43:32  Válasz a #230709. hozzászólásra Előzmény #230709

Szia Borzi!

Sajnos nem tudom hol vannak az Apollon apartmanok, ezért nem tudom melyik strandhoz esnek közelebb. Úgy gondolom mindegyik partrészen leteheted a törölköződet, szerintem nem ciki, mi sem szoktunk a napágyért fizetni, visszük a sajátot.
Üdv Lala

# 5150
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#230921 Üzenet linkje2015-06-24 10:08:56 

Azt kell tudni, hogy az Achillion, bár mi szerettük, nem partközeli, sőt, kb 1000-1200m a parttól.
# 5151
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borzi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231001 Üzenet linkje2015-06-25 08:55:08  Válasz a #230877. hozzászólásra Előzmény #230877

Köszi Üdv!
# 5152
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Misizsu
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231289 Üzenet linkje2015-06-28 19:38:41 

Sziasztok!
Jött mostanában valaki haza Thassosról?
Milyen fakultatív programok vannak most?

# 5153
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Iamz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231466 Üzenet linkje2015-06-30 20:17:00 

Apollónnal voltunk, nekünk a sziget-túrát, a Jeep túrát és a hajókirándulást hirdették úgy emlékszem.
A katalógusban még szó volt Filippiről, a helyszínen már nem, mert azt mondta az idegenvezető, hogy nincs rá érdeklődés.

# 5154
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szaboreka
Aktív fórumos
Aktív fórumos
118 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#231767 Üzenet linkje2015-07-04 22:44:46 

Üdv Thassosról!
Már egy hete vagyunk itt és azt kell mondanom az időjárás mostanra alakult ki teljesen. Eddig csak egy olyan napunk volt hogy végig napos. Elég sok a felhő. Megérkezéskor fáztam és azért esténként elfér még a pulcsi. Görögországban jobb időhöz voltam eddig szokva. A tenger már elég jó meleg, kellemes. Jövő hétre már jobb időt mondanak. A görög válság egyelőre itt nem érződik, csak annyi hogy Potosban a benzinkúton a kártyát nem fogadták el. A sziget gyönyörű, tényleg nagyon zöld. Az árak nem olyan húzósak mint Pargán voltak. Sok apróságról írok majd ha hazaértünk! icon_smile.gif

# 5155
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#231772 Üzenet linkje2015-07-05 07:39:44  Válasz a #231767. hozzászólásra Előzmény #231767

Réka jó nyaralást Nektek!
Az időjárás Görögország más részein is ilyen szeszélyesnek bizonyult, de most már reméljük kitart a jó idő, megyünk mi is nemsokára! icon_smile.gif

# 5156
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melcsi87
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
15 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231777 Üzenet linkje2015-07-05 09:15:02 

Sziasztok! Én is pont nézem, hogy mikor mi megyünk 3 hét múlva csak 26 fokot írnak, az nem valami meleg. De addig még hátha változik.
# 5157
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#231785 Üzenet linkje2015-07-05 11:02:54  Válasz a #231777. hozzászólásra Előzmény #231777

Melcsi, hidd el, hogy azt hiába nézed, semmit nem jelent, max. valami támpontot.
Hiába ír 26 fokot, attól még lehet, hogy megsültök majd. icon_smile.gif Ráadásul ha már igy nézegeted, folyamatosan változik mindig az előrejelzés.

# 5158
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord
Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#231796 Üzenet linkje2015-07-05 13:32:25 

Egy kicsit értetlenkednék............Próbálom összeírni, h melyik partokat lenne érdemes felkeresnünk a gyerekekkel, és egy összefoglalót a greeka.com-on találtam: http://www.greeka.com/eastern_aegean/thassos/thassos-beaches.htm
Sajnos magyarul nem találtam ilyet sehol, lehet csak rosszul kerestem, de még a thassos.hu-n sem látok semmiféle ilyesmit, ez meg angolul van.
A kérdésem az lenne, h itt két Makriammost találtam! Egyet az É-i részen Thassos város mellett, egyet pedig a DNY-i oldalon, ahova odaírták, h Paradise Beach.
Ez csak elírás, vagy tényleg kettő van? Most akkor melyik a jó strand? Mintha úgy emlékeznék, h fizetőst írtatok rá, amit megéri kifizetni, mert olyan szép. Most akkor melyik az?

http://www.greeka.com/eastern_....._beach.htm
http://www.greeka.com/eastern_.....riamos.htm

# 5159
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#231798 Üzenet linkje2015-07-05 13:40:09  Válasz a #231796. hozzászólásra Előzmény #231796

Szia Accord,
az első linked az Paradise beach, általában jó nagy a nyüzsi ott, de fantasztikus hullámok vannak, jó kis hely. icon_smile.gif
A második linked Makrymmos beach, ami fizetős, még mi sem voltunk, idén szándékozunk kipróbálni, ez Limenas mellett van. (tehát ez az igazi, az egyetlen icon_smile.gif )
És találtam egy ilyet:
http://www.thasos.hu/index.php.....-strandjai

De a leismertebbek: Márványpart (itt kettő, illetve már három van:)), Alyki beach, Paradise beach, Tripiti beach, Golden beach, Metallia beach, illetve a Giola - szirének medencéje. Ezeken kivül van még sok, csak ezeket szoktuk a legtöbbet emlegetni.
Remélem segitettem valamicskét. icon_smile.gif

# 5160
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tzatziki
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
15 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231801 Üzenet linkje2015-07-05 14:02:27 

Mi tavaly Thassoson voltunk ,tobb strandot is kiprobaltunk,nekunk a La scala beach nagyon tetszett.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
<   1 2 3 ... 343 344 345 ... 391 392 393   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu