Samos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 196
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#188636 Üzenet linkje2012-06-24 10:51:35  Válasz a #188551. hsz-ra

Szia,

Én is tervezgetek egy samosi (és chiosi) utat valamikorra, talán már jövőre erre kerül majd sor az ideiek után.icon_smile.gif Így igen hasznos, h beírtad a linkeket, köszönet érte.icon_smile.gif

Viszont, kiegészítenéd még esetleg árakkal is? Mennyiért kapod az autót (és milyen biztosítással, pl. FDW is benne foglaltatik-e az árban) és a hajókázás ára is érdekelne erősen. (a szállásét látom, így azt jól össze tudom hasonlítani azokkal, amiket én nézegettem, de szeretném ezt megtenni a kocsinál is)

Köszönöm ha segítesz és jó utat.icon_smile.gif

# 197
Kijelentkezve--
-törölt nick 11881
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195148 Üzenet linkje2012-09-05 16:55:17  Samos

Szia Broken!

Samos szigetére egyénileg utaztunk a bécsi reptérről ezzel a légitársasággal: www.flyniki.com
A közvetlen járat miatt döntöttünk így, 2 óra volt a menetidő. Egyszerűen nem volt kedvünk athéni átszállással bíbelődni, valamint fél napot utazással tölteni.
Van egy másik társaság is közvetlen járattal, szintén Bécsből: www.laudaair.com

# 198
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Viizo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
212 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#199446 Üzenet linkje2013-03-01 17:13:50 

szia Misiarc,

ha esetleg olvasod még a topikot, fellelhető valahol beszámolód Samosról? Milyen volt, hogy tetszett?

# 199
Kijelentkezve--
-törölt nick 11881
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#200853 Üzenet linkje2013-04-09 16:14:00  Samos

Szia Bottakati!
Ezt választottuk: www.samos-pythagorion-hotel-studios-iris.com
28 Euro/éj/2 személyes studio. Már lefoglaltam, egy éjszaka árát átutaltam előre. Már tavaly is szemeztünk vele. Minden nagyon közel, kiemelten a parkoló. Autót még nem rendeltem, majd csak akkor, ha „túléljük” a júniusi krétai utat.
Repjegy 218 Euro/fő volt ( www.laudaair.com Vienna – Samos közvetlen és utolsó járat szep.26-tól okt.03-ig). Most, ahogy nézem, már 30 Euroval emelkedett a repjegy ára. Csak érdekességképpen: akivel tavaly repültünk ( www.flyniki.com ), jelen pillanatban ugyanez az út, ugyanezen napokon 443 Euro/fő (!!!)

# 200
Kijelentkezve--
-törölt nick 11881
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#210823 Üzenet linkje2013-10-30 19:50:52  Samos

Sziasztok!
Néhány gondolat Samos szigetéről
Nem hittem volna, hogy a tavalyi év után, ilyen gyorsan visszatérünk Samosra, de a nejem addig-addig noszogatott, míg, csak megvettem a repjegyeket. Na, jó, azért nem esett nehezemre. Ismét az osztrák társaság ( www.laudaair.com) közvetlen járata, ismét hajszálpontosan oda-vissza. A www.flyniki.com is indít közvetlen járatot Samosra Bécsből. Csak azt nem értem, hogy ezt miért ugyanazon a napon teszik. Repjegy 218 Euro/fő volt. Ha egy kicsit korábban ébredek, picivel olcsóbb lett volna. Ezekhez a járatokhoz lehet pontosan tervezni. Akár hajóhoz, akár autóbérléshez. Ellentétben Európa mostohagyerekeinek számító magyar (vagy inkább magyarok által bérelt?) charterekkel és néhány (nem az összes!) fapadossal. (Rollonak külön üzenem, haveri alapon persze, mi, kizárólag 2,5 órás útra vagyunk kalibrálva, ebbe ugye belefér az összes lehetséges, kizárólag görög célpont. Tehát, hiába olcsóbb lényegesen fapadossal például egy Bp-Charleroi-Heraklion útvonal, mi abba, mind a távolság, mind az időtartam miatt bizonyára belepusztulnánk. Már abba is beleőrülnénk, ha a célállomással ellentétes irányba indulnánk el, illetve repülnénk 1-2 órát. Így, marad a közvetlen járat.) Mi Fejér-megyeiek vagyunk, általában 2-3 óra a schwechati reptér. És tudom, már unalmas lehet, de mindig ezt a parkolót használjuk: www.mazur-parken.at
Meglepő módon a repülő még félig sem volt, ilyen lazán még soha nem repültünk. Bezzeg visszafelé, mivel az már az utolsó visszatérő járat volt október 3-án, a „sógorok” színültig megtöltötték a gépet.
Ha Samos, akkor nekünk Pythagorio. Egyszerűen beleszerelmesedtünk. Számunkra egyszerűen tökéletes. Akár az esték miatt, akár a reptér közelsége miatt, akár kiindulópontként a napi kirándulásokhoz, stb. Korábban ajánlották itt nekem Kokkarit, nincs is vele semmi bajunk, de ott szerintünk alapból is több a nép. Ettől azonban nem zárom ki, hogy ha jövőre, miután összefutok Rolloval Samoson, Kokkariban meghívom egy vacsorára.
Egyetlen problémánk Pythagorioval, az előző évhez képest, hogy most a felszálló gépek pontosan a városka széle felett húznak el, nem kis zajjal kísérve. De hála az égnek, ez nem Rodosz, vagy Santorini éppen, ahol 5-10 percenként van valami mozgás a reptéren.
Már tavaly júliusban (főszezonban) is meglepődtünk a turisták (szerencsére kis) létszámán, de most szeptember végén, illetve október elején ez az állapot minden képzeletet felülmúlt. Minden üzemelt, de minden üresen tátongott. Fura érzés, de egyben hihetetlen élmény is volt egyedüli vendégként ücsörögni: reggel a kávézóban, a napi kirándulás után egy másik kávézóban, este egy tavernában, késő este meg egy bárban. A helyieken is látszott már, hogy ez egyfajta „levezetés”. És ami a legfontosabb, bőven volt idejük beszélgetni. Nejem igazi mámorban „fürdött”, végre gyakorolhatta a frissen szerzett, de még eléggé kezdetleges görög nyelvtudását. És ebben mindenki partner volt. Vendégek híján, lassan, türelmesen. Leültek az asztalunkhoz, és igazi görög nyelvoktatásban részesítették. Volt, amikor egyszerre ketten is. Nincs erre az élményre szó. Tudod, nyáron, főszezonban, rohanás van. Kötelező mosoly és egyebek. De ez más. Teljesen más.
Mi elsősorban „hegyi-falu”- rajongók vagyunk, a bícsek csak utána következhetnek. De ki kell ábrándítanom mindenkit, itt nincsenek például hófehér kiklád csodafalvak. Sokszínűségük miatt mégis érdekesek, némelyik megközelítése pedig igazi sofőrt próbáló. Különösen a szűk, gyorsan emelkedő, egyfajta dzsungellel benőtt és e miatt eléggé sötét erdei utak baromi sok kanyarral. Vannak turisták körében népszerűbbek, mint például Manolates vagy Vourliotes. De mi igazából azokat kedveljük, ahol az ember szinte elveszik, turisták hiányában nem találkozik senkivel, szinte még a helyiekkel sem. Ilyen például Pyrgos vagy Marathokampos és még sorolhatnám.
A samosi úthálózat nem a legjobb, de nem is olyan drámai. De száguldozni nem lehet. Na, nem a korlátozások, hanem a baromi sok kanyar miatt. Aki már járt Kefalonia szigetén, az tudhatja, hogy ott 40 km/óra a limit. Itt csak néhány helyen van korlátozás, de nem nagyon tudtunk többel közlekedni a kanyarokkal tűzdelt hegyi utakon. Hiába kicsi a sziget, illetve a távolságok, eléggé lassan jut el az ember a céljához. Viszont cserébe gyönyörű erdei szakaszokat kaphatunk. Számunkra jelen pillanatban a nyugat samosi Drakei környéke jelenti a csúcsot. Az a fenyveses rész egyszerűen lenyűgöző. Talán Rodosz (dél)nyugati részéhez tudnám egy picit hasonlítani, talán Monolithos környékéhez. Igaz az már 6 éve volt, és már nagyon-nagyon keverednek bennem a görög tájak.
A szállásunk egyébként ez volt: www.samos-pythagorion-hotel-studios-iris.com
28 Euro/éj/studio. Áprilisban foglaltam le, egy éjszaka árát átutaltam előre. Már tavaly is szemeztünk vele. Minden nagyon közel van. A parkoló fél percre. A parkolás mellesleg eléggé nehézkes Pythagorioban, de ez a parkoló szerencsére elég nagy, üres hely mindig volt. Még főszezonban is.
A pythagorioi öbölben bőséges választék van a tavernákat és a kávézókat illetően. Most ugyan üresek voltak, mi mégis az észak (keleti) részét kedveljük. Ott van olyan, hogy közvetlen a parton vannak az asztalok. Szó szerint, a lágy hullámok szinte nyaldossák a bokádat. Itt a Trata nevű taverna a kedvencünk Nincs mit szépíteni, Pythagorioban már „törzshelyeink” vannak. Ez egyébként kurva jó érzés. Így fordulhat elő például, hogy Manos, a Time Out pincére, az utolsó, éjszakába nyúló esténken már Olympiakos sállal fogadott bennünket egy kis szurkolásra az Anderlecht - O. Pireaus BL foci meccs miatt. Persze ezt már előző este megbeszéltük vele. Rajtunk kívül csak néhány helyi jött szurkolni, mi gyorsan és hangosan kinyilvánítottuk, hogy természetesen a görögöknek drukkolunk, „néhány piros pontot” begyűjtve ezzel.
Ha valakinek hajókázni támad kedve, könnyen megteheti, hiszen ebből a festői kisvárosból hajóval elérhető néhány környező (délre eső) sziget: www.aegeanflyingdolphins.gr/ vagy www.anekalymnou.gr/en/
A fő utcán van egy-két utazási iroda, ott lehet venni hajójegyet. Mi ezt használtuk (tavaly is): www.byshiptravel.gr
A karnyújtásnyira lévő török oldalra is szerveznek kirándulásokat.
Nagyon népszerűek az egy napos kirándulások a lakatlan, de a „paradicsomba” illő stranddal büszkélkedhető Samiopoula szigetére. Itt nincs képben utazási iroda, ha úgy gondolod, egyszerűen a hajó(k)nál jelentkezhetsz a másnap reggeli indulásra. De ez a kiruccanás csak fürdőzésről, heverészésről szól, és amíg ezt teszed, addig készítenek grillen egy kis ebédet neked. Ezt persze csak a leírásokból tudom, mert ez nekünk egyfajta időpocsékolás lenne. Nem tudnánk órákat heverészni semmilyen parton.
Samoson autót bérelni kötelező! Bár a helyi irodák kínálnak programokat, de ez töredéke a tényleges látnivalóknak. Tavaly Nicos kölcsönzőjét ( www.rent-a-car-scooter-motorcycle-bike-samos.com/index.asp ) vettük igénybe, de most már inkább ezt ajánlanám bombabiztosan: www.samos-car-rentals.de/index-uk.html illetve van egy régebbi honlapjuk is: www.kiklos-rentals.com/ . Vivi, a Samosra házasodott holland „boszorka” egy igazi „humorbomba”, már e-mailban is jópofizott, ott a helyszínen még rátett egy lapáttal. Egyébként személyében a sokadik északi csajszival találkoztunk, aki görög pasihoz ment férjhez. Én meg már kb 20 éve keresem azt a milliomos görög hölgyet, aki egyszer ott fogna engem, de valahogy nem jön össze. Különben 35 Euro/nap volt a Suzuki Jimny, teljes biztosítással, önrész nélkül.
Összegezve, Samos igazi „szívünk-csücske”, ide egészen biztosan visszatérünk, lehet, hogy már jövőre.

# 201
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#210828 Üzenet linkje2013-10-31 15:35:05  Válasz a #210823. hsz-ra Előzmény #210823

először is ami a megjegyzésed illeti a repüléshez: icon_biggrin.gif nagyot mosolyogtam rajta, pontosabban magamon. icon_smile.gif

(apróbetűsként annyit hozzáteszek a 'védelmemben'- de ezt nem is neked írom, mint inkább általánosságban-, hogy az okoskodásaim nem azért tolom, hogy fényezzem magam, h micsoda egy baromi ügyes gyerek vagyok meg effélék.
hanem csak azért, mert hátha valaki ötletet merít belőle; hátha valakinek tetszik csak éppen nem jutott eddig az eszébe, hogy jé, ez is egy megoldás. Nem pont a repüléssel kapcsolatos dolgokra mondom ezt hanem úgy general. icon_smile.gif
velem ilyen gyakran megesett és megesik, hogy így kaptam, kapok ötleteket, továbbépítésre érdemes gondolatokat, ezért tartom ezt hasznos tevékenységnek)


szóval, Samos icon_smile.gif : mint tudod, nem is jöhetett volna jobbkor e beszámolód, nagy köszönet érte! icon_smile.gif Köszönet a tippekért, erősen segítség, mert pl. az autóbérléssel bajban voltam/vagyok, az ikariai napok ugyanis megbontják kissé a 'rendszert', de amúgy is viszonylag kevés samosi autós oldalt találtam (már persze összevetve 'népszerűbb' szigetekkel).
Külön köszönet a hangulatfestésért, a kedvcsinálóért is (na, nem mintha ezzel különösebb problémák lennének persze icon_smile.gif) )

Kérdésem is volna: Marathokampos, mint szállás nagyon és túlságosan kieső véleményed szerint?

(a közös vacsora pedig igazán jó ötlet, biztos vagyok benne, h kellemesen elbeszélgetnénk! icon_wink.gif )

# 202
Kijelentkezve--
-törölt nick 11881
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#210829 Üzenet linkje2013-10-31 19:58:22  Válasz a #210828. hsz-ra Előzmény #210828

Rollo, ha a hegyoldalban fekvő Marathokamposra gondolsz, amely ugye kb 5-6 km-re van a tengerparttól, nevezetesen és elsősorban Ormos Marathokampoutól, hát nem tudom. Annyira azért nem esik ki, de… Mi biztos nem vállalnánk be szállásnak. Igaz, a mi élményünk az nappali, bizonyára nagyon hangulatos lehet este is, de komolyan mondom, hogy egy vacsora elfogyasztása is nehézségekbe ütközhetne. Ott valahogy nincsenek erre felkészülve a helyiek. Úgy értem egyetlen épkézláb, működő tavernát nem találtunk (tavaly, idén nem jártunk ott). Nem hogy tavernát, de még embert sem. Hiába, a Google Earth néha átveri az embert. Mi is úgy gondoltuk, hogy méreténél fogva lesz egy-két taverna, és majd ha jól körbejártuk a falut, beszédülünk egy ebédre valami kis hangulatos helyre. Hát ez baromira nem jött össze.
Visszatérve az autókölcsönzőkre, mindkettő valami használhatatlan fénymásolt mini térképet adott, de 2-3 Euroért lehet kapni egész jó Samos térképet.
Mikor dől el az utazásotok módja? És egyáltalán hogy tervezitek és mikor? Samosra repültök, és onnan hajóztok Ikaria szigetére, majd vissza Samosra? Vagy Ikaria reptere is képben van?

# 203
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#210830 Üzenet linkje2013-11-01 13:34:11  Válasz a #210829. hsz-ra Előzmény #210829

én a tengerpartira gondoltam, ormos marathocampou-ra (és egyben felvetem a kérdést a görögül beszélőknek, hogy mi a különbség az -os végződés és az -ou végződés között? Mivel gyakran ugyanarra is használják mindkettőt, pl. számtalanszor láttam már a szigeteket is mindkét írásmódban leírva, és mondva is, pl. rodou és rodos; de e kérdéses szállásra is ormos marathocampos van megadva, mint 'székhely').

helyi térképet én mindig szoktam venni, mivel szakmailag is úgymond kötődöm hozzájuk. icon_smile.gif

a mód pedig megvan már, és most irányba fogunk elviekben haladni icon_smile.gif : thessalonikin keresztül repülünk samosra, onnan pedig hajóval megyünk ikariara, majd ugyanez fordítva visszafelé.
ha a mostani menetrendek lesznek a jövő nyáriak, akkor így alakul a két hét: 1 éj thessaloniki, másnap samos, 1 éj. megint másnap ikaria, 5 éj (de tényleg csak éj: napból csak négy, mivel az 5. éjszaka után hajnalok hajnalán van a visszahajó). aztán samos, 6 éj, majd újra thessaloniki, 1 éj és haza.
nem bánnám ha ez annyit módosulna, h aznap lenne csatlakozás a szigetre, így nem menne el két éj thessalonikire; de ha így marad, akkor vszeg megtekintjük futólag a chalkidiki-félszigetet is legalább.

(és megértem, ha ezt olvasva azt gondolod, mennyivel egyszerűbb és komfortosabb bécsből közvetlenül odajutni, főként, h ez így is van. icon_smile.gif csak én ezt a kérdést más szemszögből vizsgálom, hiszen így viszont kevesebből járjuk meg az utat ketten, mint amennyibe a bp-bécs-bp retúr autózás és az ottani parkolás kerülne)

# 204
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#210832 Üzenet linkje2013-11-01 17:18:45  Re:

rollo írta:
(és egyben felvetem a kérdést a görögül beszélőknek, hogy mi a különbség az -os végződés és az -ou végződés között?


Az -os alanyeseti végződés, általában hímnemben (de vannak kivételek, pl. a szigetek a nevük végződésétől eltekintve egy kivételével mind nőneműek), míg az -ou a birtokos esete ugyanezeknek a szavaknak.

# 205
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#210833 Üzenet linkje2013-11-01 20:24:39  Válasz a #210832. hsz-ra Előzmény #210832

köszönöm szépen! icon_smile.gif (és elárulod, h melyik a hímnemű sziget? icon_smile.gif )
# 206
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#210835 Üzenet linkje2013-11-01 22:18:51  Válasz a #210833. hsz-ra Előzmény #210833

Szívesen!
Porosz a kivétel, ami az -os végződésével valóban hímnemű.
(Az ou végződés egyébként semlegesnem birtokos is lehet, de a lényegen ez most nem változtat. icon_smile.gif)

Bocs az offért a többiektől.

# 207
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#210836 Üzenet linkje2013-11-02 10:34:50  Válasz a #210835. hsz-ra Előzmény #210835

köszönöm! icon_smile.gif
# 208
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#210844 Üzenet linkje2013-11-02 18:58:01  Válasz a #210823. hsz-ra Előzmény #210823

Szia Misiarc!

Jó volt olvasni az összefoglalód! Mondanom sem kell, máris indulnék oda!
Biztos vagyok benne, hogy ez a sziget nekünk is bejönne (én már régen tervezgetem....)

# 209
Kijelentkezve--
-törölt nick 11881
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#210869 Üzenet linkje2013-11-04 16:58:11 

Rollo,
Ez a cég www.yes-rent-a-car-samos.com/ tavaly és idén is lerázott finoman, mondván, az általunk megjelölt időszakban nincs szabad autó. Tavaly még hittem nekik a főszezon miatt, most, szeptember végén azonban mindenhol, náluk is, halomban álltak a szabad autók. Szóval ilyen is előfordul, de ezt nem görögök üzemeltetik szerintem. Valami északi banda lehet. Jó lesz jövőre újra a Kiklos. icon_biggrin.gif

# 210
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#210871 Üzenet linkje2013-11-04 18:34:44  Válasz a #210869. hsz-ra Előzmény #210869

így van, hollandok. nekem ugyan adtak ajánlatot, de hát szerintem be voltak gyógyszerezve, annyira irreálist. icon_biggrin.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
<   1 2 3 ... 13 14 15 ... 21 22 23   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu