Samos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 256
Kijelentkezve--
-törölt nick 11881
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225922 Üzenet linkje2015-01-07 17:34:35  Válasz a #225920. hsz-ra

Kati, honnan vetted a 140ezer/főt? Aug végén 596 Euro lenne kettőtöknek. Laudaval (Austrian). (persze, ez is sok)
# 257
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225927 Üzenet linkje2015-01-08 09:02:53 

mai nap aug.22-szept.1 30 ezer retúr a wizznél (de szept.5-15 20 ezer), ehhez 78 euró a szaloniki-samos retúr az astraval.

de lehet úgy is, mivel a kifelé jegy az igazán olcsó most a wizznél (fenti dátumokra: 11 és 6 ezer), hogy odafelé menni így, haza meg végig aegean majd (ez aug.31-i hazaútra perpill: 135 euró, szept. 14-i vagy 15-i hazaútra 100 euró). Kb. du. 1-kor indultok haza, és egyik esetben du. 4-kor, másiknél 6 körül vagytok pesten.

# 258
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225928 Üzenet linkje2015-01-08 09:43:34 

Rollo, nagyon köszönöm.
# 259
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225935 Üzenet linkje2015-01-08 13:50:56  Válasz a #225927. hsz-ra Előzmény #225927

Huhh rollo, jól elcseszted a délelőttöm, nem mondom! Csak rá akartam nézni a hellaszra néhány percre, erre belefutok a samosi beszámolódra, onnan pedig az ikariaira, és itt ragadtam órákra
# 260
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225936 Üzenet linkje2015-01-08 17:36:20 

icon_smile.gif na és milyennek találtad őket? nem a posztok milyenségére gondolok abszolút, hanem a sziget(ek)ről kapott benyomásaidra.
# 261
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225937 Üzenet linkje2015-01-08 18:28:54  Válasz a #225936. hsz-ra Előzmény #225936

Hali rollo!
Tovább is tartott a hsz-em, de tableten írtam, és eltűnt a nagy része icon_sad.gif
Szóval elképedve olvastam mindkét írásod (meg régebben a többit is). Most véletlenül futottam bele, mert Samos-t nem terveztem...eddig icon_smile.gif Kedvet csináltál hozzá, nem is tudom, melyikhez inkább, de hogy ne legyek off, a Samosról írtak (is) nagyon meggyőztek. Egyáltalán hogy a jó Istenbe csinálod, hogy ilyen elképesztő adatmennyiséget bebiflázol? Van Veled külön fotós? Diktafonba mondod? Vagy hogy tartasz ennyi mindent fejben?! Irigyellek a mobilitásodért, a szervezőkészségedért, pedig nem az origóhoz viszonyítok, én magam is elég gyakorlatias vagyok, de ennyi helyre nem értem, hogy jutottál el úgy, hogy mindent "dokumentálsz", és ez most rossz szó ide, mert persze nem csak erről van szó, komoly szinten írsz, olvasmányosan, éppen annyi ismeretanyag közléssel, ami még érdekes és nem untatja a magamfajtát icon_smile.gif És nem elég, amilyen jól írsz, ráadásul az egészet olvasva szinte ott vagyok én is icon_smile.gif
Na, eleget dicsértelek (bár szerintem nem eleget icon_smile.gif ), sorry a többiektől a hosszú offért, de talán uborkaszezonban nem volt olyan zavaró, és muszáj is volt ezt leírnom!!

# 262
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225938 Üzenet linkje2015-01-08 18:31:52  Válasz a #225936. hsz-ra Előzmény #225936

Valamelyik iroda utaztat ide? Bocsi, ha ez itt köztudott, most csak véletlenül tévedtem ide.
# 263
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225940 Üzenet linkje2015-01-08 21:54:08  Válasz a #225938. hsz-ra Előzmény #225938

köszönöm szépen kónyu az elismerésed.
samos tényleg nagyon szép sziget, nagyon örülök, hogy korábban verka és vojandi, majd misiarc úgymond 'utat mutatott'; akinek módja van rá ne hagyja ki, főleg, hogy az általam bejárt görög területek között nem csak szépségében és ápoltságában emelkedik ki, hanem relatíve de olcsóságában is- és ma már eljutni sem nehéz oda, nem is különösebben drága (igazából nem kerül többe, mint amennyibe a közvetlenül a wizz airrel elérhető célpontok kerülni szoktak).
szóval, mindenkinek hajrá! icon_smile.gif

(ellenben, sajnos tőlünk nem megy oda iroda.)

# 264
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225948 Üzenet linkje2015-01-09 16:40:02  Válasz a #225940. hsz-ra Előzmény #225940

Az az én nagy bajom, hogy nem kenyerem a különböző repülőjáratok csatlakozásainak összehangolása icon_sad.gif Mert ezek szerint iroda nem visz Samosra.
# 265
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225959 Üzenet linkje2015-01-10 11:00:16 

Kónyu, én is vagyok ezzel, mint te. Pontosabban a párom nem hajlandó egy hétnél több időre utazni (pedig nagyon szereti a görög világot), ezért Samos sajna most törölve.
Off: tegnap a Wizz-nél 20 % kedvezmény volt, rá is cuppantunk és este 10-kor foglaltunk Krétára. Ha jól emlékszem, hatodszorra megyünk vissza, megint 2 helyen szeretnénk lenni (nyugat és észak).

# 266
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225970 Üzenet linkje2015-01-10 17:25:13 

Sziasztok!
Én már három éve szemezek Samos-szal és pont az átszállás, vagy méginkább az Athénban vagy Szalonikiben éjszakázás miatt gondoltuk meg magunkat.
Aztán idén mégiscsak Samos a cél.
Rollo - tényleg egsézen fantasztikus a beszámolód, három estére osztottam el, közben térképen követtem a dolgokat. Azért Vojandi egykori beszámolójában és misiarc hozzászólásaiban is nagyon sok hasznos infó van. De majd még mindent átolvasok 1x.
Kérdésem is van már egy csomó, de nem akarlak ezzel bombázni benneteket.

Viszont: odafele van egy nap, amikor Szalonikiből valamikor koradélután indul egy kis repülőtársaság gépe (Astra?), még azt is be lehet kalkulálni, hogy a wizz késik. Ha esetleg pont aznap nincs wizz - ezt még nem ellenőriztem, akkor marad Athénon keresztül, ottalvással, de lesz ami lesz, nekem idén számos úticélból csak Samos kell icon_smile.gif

# 267
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225972 Üzenet linkje2015-01-10 17:49:13 

Astra Airlines, igen, írtam is itt az előbb Katinak is, mint elég olcsó opciót. Viszont tavaly Samosra nem klappolt a menetrend a wizzhez, mert vagy hajnali volt a samosi járat, vagy ugyan délutáni de az is elment a wizz érkezése előtt. Vagyis meg kellett szállni Szalonikiben annak aki erre ment (oda és visszaúton is).

Wizz amúgy nagyon nincs minden nap: főszezonban heti 3 járat volt/lesz, azon kívül pedig kettő.

Aegennal viszont hiába átszállásos, az nagyon biztonságos, lévén nem fapados átszállás ugye (nincs csomagátrakás, ezt megoldják ők, nincs kétszeri csekkolás, stb), ebben semmiféle nehézség nincs senkinek. Plusz bátorság sem kell hozzá, itt mindent a légitársaság intéz (késés esetén átraknak másik járatra, stb.), a jegy is budapest-samos-budapest útvonalra szól, egyben.

És bizony, ahogy írtam is, én is vojanditól és misiarctól vettem az ötletet, tippeket (na és verkától persze); misiarc kb. hazajár már Samosra, nagyon alaposan ismeri a szigetet. icon_smile.gif

# 268
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225973 Üzenet linkje2015-01-10 18:45:28 

Szívesen szállnék át Szalonikiben, mert tavaly az az egy délután-este amit ott töltöttünk, kevés volt. De Athén is OK, szeretem a várost, van kedvenc hotel, étterem, bolt és még mindig nem sikerült mindent megnézni (szerintem nem is lehet, és ez jó ok a visszatérésre).
De én leginkább hazautazásnál szeretek megállni: akkor könnyebb elszakadni a szigettől, a tengerparttól, ha tudom, hogy még két éjt, másfél napot Athénben töltünk.
De ha nem lehet másként, akkor odafele is megállunk egy éjszakára. Ezen nem fog múlni...

# 269
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225977 Üzenet linkje2015-01-10 19:38:39 

néztem jegyárakat, fejenként 200 euró alatt meg lehet oldani az utat oda-vissza (most nagyon olcsóak a jegyárak Athénba, komolyan tötöm a fejem, hogy nem kéne elmenni egy hosszú hétvégére?)
Sajnos azt nem tudjuk, mikor lesz a nyaralás, úgyhogy a jegyfoglalás nem aktuális. Sajnos.

# 270
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225978 Üzenet linkje2015-01-10 19:43:01 

Bizony számít, h a ryanair is repülni fogja, csak lenyomja ez az árakat. bár én annyira még nem vagyok velük megelégedve icon_biggrin.gif (legalábbis az általam nézett időszakokban)
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
<   1 2 3 ... 17 18 19 ... 21 22 23   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu