Leros
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3135 Üzenet linkje2005-11-03 11:15:48  Leros

Lerosz a Dodekanneszoszi szigetekhez tartozik. Fél tucat mélyen bevágott öblével úgy fest, mint holmi mozaikjáték társaitól külön került darabja. Legmélyebb õblében, Lakkiban 1923-tól olasz haditámaszpont húzta meg magát. Innen indult útnak az a tengeralattjáró, amely 1940. augusztus 15-én elsüllyesztette Tínosz kikötõjében az Elli elnevezésû görög csatahajót. Napjaink a fõ kompkikötõ Lakki. A város túl nagyszabású a lakóinak, és ez meglátszik az elhanyagolt középületeken. Ezt a légkört nem vidítja fel az sem, hogy 3 szanatórium mûködik, melyben fogyatékos gyermekeket, és elmeháborodott felnõtteket õriznek.
Lerosz egyébként kellemes sziget, kiváltképp Pandeli vízparti tavernáival, a hegy gerincére épült fõváros, Platanosz alatt. Ez utóbbit jó állapotban megõrzött lovagkastély koronázza meg. Mindkét várostól délre Vromilothosz az autó nélkül könnyen elérhetõ strand, de a homokja ugyan olyan rossz, mint a szigeten bárhol. Agia Marina Platanaszon túl található a szárnyashajó kikötõ. A legrégebbi üdülõfalu a szigeten Alinda, melynek hosszú strandja van.

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3153 Üzenet linkje2005-11-03 19:13:30 

Leros Patmosz és Kalimnosz között fekszik. A mély, gyakran zárt öblök felszabdalta partjai mögött lankás, sok helyütt meglepõen dús növényzet borította tájak húzódnak meg. Az ókorban a vadászat istennõjének , Artemisznek szentelték a szigetet.
# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4698 Üzenet linkje2006-01-21 19:58:34 

E gy igazi paradicsom az Égei-tengeren.
A sziget legnagyobb területe síkság, ami egészen a tengerig elér. Legmagasabb pontja is csupán 320 méterre van a tengerszint felett.
Ezért is kapta az ókorban a Lerósz nevet, ami simát jelent.

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4965 Üzenet linkje2006-02-04 23:02:47 

Dús növényzet teríti be a sziget legnagyobb részét.Fenyõerdõk, eukaliptuszfák,tölgyesek és olajfák uralják Lerósz szigetét.
A zöld és égszínkék színek forrnak össze ezen a cxsöppnyi szárazföldi területen.
Északi felében a Partheoszi öbölben található Archaggelosz szigete, legdélibb részén helyezkedik el a Xirombosz öböl, onnan pontosan szemben Kalimnosz szigetét káthatjuk.

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#16162 Üzenet linkje2006-10-12 14:30:56 



Agia Marina

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#16163 Üzenet linkje2006-10-12 14:32:44 



Platanos utca

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#16164 Üzenet linkje2006-10-12 14:35:53 


# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BOBOLYA
Aktív fórumos
Aktív fórumos
349 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#47832 Üzenet linkje2007-10-30 14:03:16 

A Jox által feltett szélmalmos képek ismerõsek. A napokban volt errõl a szigetrõl film a Travelen.
# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ancsucika
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#48691 Üzenet linkje2007-11-16 16:06:57 

Sziasztok icon_smile.gif

én idén nyáron oly szerencsés voltam, hogy 3 hónapot tolthettem el e csodálatos Dodekanész szigeteken...és mindenkinek csak ajánlani tudom oket...Lerosz,Kalymnosz,Kosz,Telendosz,Pserimosz,Patmosz,Lipszi ezek mind meseszép szigetek és ami a legjobb, hogy a tomegturizmus még nem csapott le rájuk icon_biggrin.gif ..ha vkinek infora lenne szuksége nyugodtan írjon...

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#48703 Üzenet linkje2007-11-16 19:17:35 

Szia ancsucika!

Esetleg, ha nem esik nagyon a nehezedre, írnál bõvebben, legalább egy pár mondatos összefoglalót, hogy tudtál három hónapig utazgatni, milyen benyomásaid voltak...hol tetszett a legjobban. Engem üszintén nagyon érdekelne.
Nekem legalább tíz éves vágam, hogy ilyesmit csináljunk, de nekünk max. 3 hét állna a rendelkezésünkre, ami szerintem nagyon kevés ennyi sok szigethez és egy idõ után biztosan beleúnnék az állandó ösezpakolásba-kipakolásba, továbbállásba.

Esetleg, ha van kedved, betehetnél a fotóalbumba is pár fotót, fõleg azokról a szigetekrõl, ahol az átlag utazó nem jár. Abszolút szigetrajongó vagyok, életem nagy vágya az lehetõ legtöbb görög szigetet látni.

Elõre is köszi.

Üdv:
Andi

# 11
Kijelentkezve--
-törölt nick 11881
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#233644 Üzenet linkje2015-07-30 15:04:12 

Hi Rollo
Most úgy néz ki, hogy Ikaria helyett Leros szigetén töltjük az első hetünket. Igencsak összezsugorodtak utószezonban a hajózási lehetőségek, már ami a menetrendeket illeti. Ráadásul a Nel Lines is távozott abból a körzetből, velük utaztunk 2 éve Fourni szigetére.
Szept 24-én reggel 9 körül érünk Pythagorioba, 13.30kor indul egy apró kis hajócska ( www.annaexpress.eu/ ), többek között Lerosra is. Két óra mindössze, de a rettegés lesz az igazi élmény, a hajó mérete miatt persze. Már felvettem velük a kapcsolatot, 18 Euro/fő a viteldíj. Ez valóban baráti ár. Már csak az időjárás szólhat közbe. Max Sam oson „rekedünk” 2 hétre, de azt ki fogjuk bírni. icon_biggrin.gif

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233671 Üzenet linkje2015-07-30 21:44:23 

izgalmas kis hajó, tutti remek lesz rajta az utazás! icon_smile.gif kíváncsi leszek, milyen lesz leros, onnan aztán ténykweg ritkán jön hír!
# 13
Kijelentkezve--
-törölt nick 11881
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#233673 Üzenet linkje2015-07-30 22:01:29  Válasz a #233671. hozzászólásra Előzmény #233671

Kicsi sziget, ahogy nézegetem, akár kerékpárral is bejárható, nincsenek nagy hegyek. Max 320 méter a legmagasabb. Ag. Marinaban tartózkodva, jó pár látványos hely gyalog is elérhető. Igazi csemegének ígérkezik. Remélem, összejön, nehogy már mindig Samos legyen a nyerő. icon_smile.gif
# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#233690 Üzenet linkje2015-07-31 10:20:05  Válasz a #233673. hozzászólásra Előzmény #233673

Tényleg csemege! Nagyon izgalmasan hangzik és várjuk az infókat!
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu