Skopelos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szporádok
Hozzászóló Üzenet
# 691
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#207949 Üzenet linkje2013-07-29 22:04:37  Re:

Pontikos írta:
De jó volt olvasni Skopelosról! icon_smile.gif
Kérdés: a reggelek hidegek voltak? Mert nekünk anno szeptemberben az rendesen pulcsis-hosszúgatyás volt.
Kastaninál mit értesz az alatt, hogy nyugatiasra csinálták? A Mamma Mia őrület előtt még egy csöndes, napágytól és minden egyéb "felszereléstől" mentes part volt. icon_eek.gif
A beszámolóból nem tudom eldönteni biztosan, hogy tetszett igazán a sziget, azt adta, amire számítottál, vagy "csak" jó volt?

Az utazást frankón összeraktátok!
A jövőre nézve: Szalonikiben a reptérbuszról hamarabb is leszállhattok az Egnatiához, és akkor megspóroljátok a 20 perces sétát. (Visszafelé mondjuk érdemesebb a végállomásról indulni, mert időszaktól függően nem biztos, hogy fölfér az ember. icon_biggrin.gif)
Egyszer próbáljátok ki, milyen érzés hajóval Skopelos városba érkezni! icon_wink.gif



Esténként kellett a hosszúújjú, vagy a kendő a vállamra. Nem volt hideg, de kicsit hüvi volt. Nappal strand idő, de nem az a kályhaszerű, mint pl. ma itthon. A légkondit nem kellett használni és ez nagy előny volt.

A Kastaniból ez lett: alapvetően szép, és még az odavezető út mentén is vízvezeték van, amiből időnként locsolják az utat, hogy ne legyen olyan poros. De ettől még a természetességét elveszítette. Dicséretükre legyen mondva, hogy csak ezzel a stranddal tették ezt, a többi olyan mint régen. icon_smile.gif



A sziget tetszett. Szerintem sokkal szebb, mint azt a film alapján gondoltam. A kápolnás szikla pedig sokkal nagyobb, mint azt a fotók, de akár a film alapján az ember hinné. Számomra ez azért volt meglepetés, mert általában fordítva szokott lenni.

Mivel Szalonikiben nem nagyon van helyismeretünk, a vonat állomást pedig tudjuk hol van, ezért nem szálltunk le korábban a buszról. Túrások vagyunk, nem olyan nagy teher nekünk 1-2 km-t gyalogolni hátizsákkal. icon_wink.gif

Szívesen érkeztünk volna Skopelosba komppal, de sajnos oda vagy a drága komp megy (2x annyiba kerül, mint amivel mentünk) vagy olyan időpontban ami nekünk nem felelt meg. icon_sad.gif

# 692
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#207968 Üzenet linkje2013-07-30 07:24:20  Válasz a #207949. hsz-ra Előzmény #207949

icon_eek.gif Rá nem ismertem volna Kastanira. icon_cry.gif
(Köszi a többi választ is. icon_smile.gif)

# 693
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#208083 Üzenet linkje2013-08-01 06:36:02 

# 694
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#208795 Üzenet linkje2013-08-12 20:25:07 

A kecskékkel találkoztunk. icon_smile.gif A skpelos pie-t megkóstoltuk. icon_smile.gif


https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FnzzKRcFzsg

# 695
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#209937 Üzenet linkje2013-09-05 19:08:48 

# 696
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Moriska
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#210129 Üzenet linkje2013-09-13 08:21:16 

Én egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Még új vagyok úgyhogy nem tudom hogy jó helyen járok e ezzel kapcsolatban. Mi jövőre terveznénk a nagy utunkat skopelosra mert ott szeretnénk összeházasodni. Ezzel kapcsolatban esetleg valaki tudna segíteni? Konkrétan a papírok beszerzésére gondolok! (milyen papírok kellenek, meg hol kell fordíttatni,mennyi idő mire ezek elkészülnek, árak)
a segítséget nagyon megköszönném

# 697
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nox
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#210299 Üzenet linkje2013-09-22 09:35:14 

Sziasztok!

Coffos magyar szó hallatán miért kellett megkukulnod!? Nehéz volt egy sziá-t vagy egy jó napot-ot köszönni? Pedig magyar fórumon írsz
magyar embereknek.Szégyen hogy megtagadtad ,hogy magyar vagy!

# 698
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#210302 Üzenet linkje2013-09-22 15:52:56 

Nox írta:
Sziasztok!

Coffos magyar szó hallatán miért kellett megkukulnod!? Nehéz volt egy sziá-t vagy egy jó napot-ot köszönni? Pedig magyar fórumon írsz
magyar embereknek.Szégyen hogy megtagadtad ,hogy magyar vagy!



Félreérted. Nem tagadtam meg, hogy magyar vagyok, bárki kérdezte, megmondtuk. Ám abban a helyzetben nem szerettem volna, ha egy kalap alá vonnak azzal akivel nem kéne. icon_sad.gif
Nyilván neked nincs saját tapasztalatod arról, hogy a magyarok miképpen tudnak viselkedni külföldön.
Tisztelet a kivételnek. icon_smile.gif ....és ők, akkor, ott, nem azok voltak. icon_sad.gif Én szégyelltem magam helyettük is.

# 699
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#210303 Üzenet linkje2013-09-22 17:00:12  Válasz a #210299. hsz-ra Előzmény #210299

mondjuk ha már ekkora magyar vagy, akkor az anyanyelveden egy egyszerű szövegértelmezésnek nem szabadna gondot okoznia...
# 700
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Exact
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214495 Üzenet linkje2014-03-24 19:38:51 

Úgy néz ki eldőlt a dolog- bár még közbe jöhet valami- de Skopelos lett a befutó!!

Sokáig ment a vívódás Skiathos-Skyros és Skopelos között

Mind mind önmagában szép, s mind-mind-nek meg van az előnye hátránya de valahogy dönteni kellett

Skiathos gyönyörű tengerpartokkal bír, de nekem soha nem jött be a "Sarti és Laganas" nyüzsgő feelingje.
Ennek ellentéte jobban vonz, de amikor elnézegettem Skyros fotóit nos megállapítottam azt, hogy ott még a "falu" jelleg uralkodik márpedig én vágyom azért egy minimális nyüzsire amit leginkább egy tavalyi Nidrihez tudnék hasonlítani

Tavaly volt az amikor kellemes tengerparti szállásunk volt Nidri Kertvárosi részében -Lefkadán- ám ugyanakkor esténként jó volt végig sétálni a gyrosos, fagylaltos, ám nem túl zsúfolt sétálló utcán

Éppen ezért azt gondolom talán nekem- nekünk- Skopleos szigete azon belül is Skopelos város melletti vízparti apartman lehet a megfelelő választás.

Skopelos arany középút Skiathos nyüzsgősége és Skyros "üressége" között

Legalábbis most ezt így látom....

Igaz az ár a komp járat miatt horror, de kit érdekel amikor a 2 felnőtt gyermekem mindkettő igent mondott arra, hogy jön velünk icon_smile.gif... Ez nekem már a főnyeremény!!

úgy hogy irány a net és keresem a legjobb szállásokat magán foglalással 5 főre (2+3 megosztásban) Skopelos környékén- ahol gyalogosan este kényelmes sétável megközelíthető a város, de mégsem bent lakom a forgatagban.
Mint tavaly Nidri...

Ehhez kérek ötleteket akinek van tapasztalata

Köszi

# 701
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Djbobo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
186 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214505 Üzenet linkje2014-03-24 23:03:29 

Gratulálok a választáshoz! icon_smile.gif Itt rengeteg szállásajánlatot találsz : http://skopelosweb.gr/en/studios
# 702
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214514 Üzenet linkje2014-03-25 12:02:27 

Exact írta:
.... azt gondolom talán nekem- nekünk- Skopleos szigete azon belül is Skopelos város melletti vízparti apartman lehet a megfelelő választás.

Skopelos arany középút Skiathos nyüzsgősége és Skyros "üressége" között

Legalábbis most ezt így látom....

Igaz az ár a komp járat miatt horror, de kit érdekel amikor a 2 felnőtt gyermekem mindkettő igent mondott arra, hogy jön velünk icon_smile.gif... Ez nekem már a főnyeremény!!

úgy hogy irány a net és keresem a legjobb szállásokat magán foglalással 5 főre (2+3 megosztásban) Skopelos környékén- ahol gyalogosan este kényelmes sétável megközelíthető a város, de mégsem bent lakom a forgatagban.
Mint tavaly Nidri...

Ehhez kérek ötleteket akinek van tapasztalata

Köszi


Szia!

Gondolom elolvastad a tavalyi skopelosi kalandunkat. Tapasztalatunk az van. icon_smile.gif És hasonlóan hozzád, mi sem kedveljük a "hering fílinget". icon_wink.gif

Sajnos Skopelos városában nem fogsz megtalálni mindent, ami az elvárásod. A szigeten csak Skopelos városban van az a nemannyira nagy nyüzsi, mely annyira vonzó esténként, ám nincs rendes bícse. Nem tudom milyen szállásokat néztél a városban, de ami parton van, az sem olyan partszakasz, ahová én szívesen kitelepültem volna akár csak egyetlen napra is. A legközelebbi valamirevaló strand, ami gyalogosan elérhető távolságban van, a város északi karéját megmászva, a sziklák mögötti öbölben van. Oda értelem szerűen le kell "mászni". icon_smile.gif
A szigeten több nagyon szép öböl van, de oda vagy autóval, motorral, vagy busszal tudsz eljutni. A buszjárat nagyon jó, ám nagyon drága. Viszont teltházzal működik, aki teheti ezzel jár strandolni. Ezt vagy belekalkulálja az ember vagy helyben marad.
Nekünk első héten volt autónk, a második héten meg helyben voltunk.
Nekünk Panormos nagyon bejött pihenősnek, de ott is falu fíling van. A nyüzsit a naponta érkező buszok és hajók jelentik, amik a strandolni vágyókat hozzák délelőtt és viszik délután. Este "unalom" és nyugalom. icon_smile.gif

Bazár, boltok, több étterem, kávézó is csak Skopelos városban van nagyobb mennyiségben. A többi településen is található 1-2.

# 703
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Exact
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214515 Üzenet linkje2014-03-25 12:47:15 

Azt gondolom- Valamit, valamiért.......

Vagy választom a szép fürödhető tengerpartot, de akkor este nem lesz meg a sétálóutcás gyrosozás, vagy választom azt amire most is készülök, hogy igyekszem tengerpari szállást találni- a látvány miatt- és esténként séta be Skopleosba.
Mivel a szigetet teljes egészében autóval kőrbe szeretnénk járni így minden napra fog jutni egy -egy olyan strand ahol érdemes megmártózni a tengerben

# 704
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fornit
Aktív fórumos
Aktív fórumos
54 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214582 Üzenet linkje2014-03-28 09:47:01  Válasz a #214515. hsz-ra Előzmény #214515

Re: Exact

Hi,
sztem Skopelos város a legjobb választás. Bár "forgatag" szerencsére nincsen, azért van egy kis élet esténként, és maga a "város" nekem nagyon tetszett.
A város dombra épült, kereshetsz panorámás helyet, v a vízhez közelit az öböl túlsó felé vezető útnál. Bár maga a tengerpart nem épp fürdőzésre csábító itt, de a látvány a lényeg, ha elűlsz a teraszodon icon_smile.gif
A strandok meg könnyen elérhetőek busszal.

# 705
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Exact
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214638 Üzenet linkje2014-03-30 11:50:48 

Nem lesz egyszerű ez a szállás foglalás itt már látom
Egyrészt az árak jóval a megszokott átlag felett vannak, másrészt ráírtam eddig 5 számomra tetsző szállásra amiből 1 hét alatt a fele válaszolt csak

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szporádok
<   1 2 3 ... 46 47 48 ... 72 73 74   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu