Utazás gyerekekkel
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 616
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#230539 Üzenet linkje2015-06-18 08:23:07  Válasz a #230538. hozzászólásra

Mi még nem bilizünk, muszáj, hogy ne potyogjon ki semmi. icon_smile.gif De ha van kint is úszópelus, akkor nem tárazok be annyit itthon, ha nem elég, veszek ott.
Köszi Jox. icon_smile.gif

# 617
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#230540 Üzenet linkje2015-06-18 08:25:05 

A nagyobbik srác 10, a kisebbik 4 éves.
Pedálnélküli bicikli, gőrkori, stb. icon_smile.gif

# 618
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ildiko25
Aktív fórumos
Aktív fórumos
132 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#230545 Üzenet linkje2015-06-18 11:47:20 

Szia Messinia!

Mi tavaly 2 hétre vittünk egy 6 db-os Libero úszópellust! Összesen 3 db-ot használtunk el, mert még volt a kislányunkról is pár darab ami megmaradt, és azt is használtunk! Csak akkor adtam rá az úszópellust mikor mentünk be a tengerbe, kint a parton, picit meztelenkedett, de aztán adtam rá rendes pelenkát! Soha nem kakilt bele az úszópelenkába, azt kicsavartam, és ráraktam a napernyőre száradni! Következő pancsinál tökéletes volt! icon_biggrin.gif

# 619
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emermope
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
49 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230694 Üzenet linkje2015-06-21 08:54:41 

Sziasztok!
Megérkeztünk haza! Végre! Az út oda és vissza is rémálom volt, sose hittem volna, hogy az én Petim, aki mindig jól elvan a kocsiban, hamar elaszik és szereti, most végighányja és végül az ölemben utazik (amitől kiráz a hideg és ellene vagyok nagyon, de nem ment másként). Szóval utibeteg lett Peti. Ott kint is kirándultunk, de 5 km után felfordult a gyomra, így inkább maradtunk a helyi strandon, ahova gyalog mentünk. Azt hittem, majd a tenger nagyon fog neki tetszeni, mert itthon imád pacsálni, homokozni. Hát kellett neki fél óra a karomban minden egyes alkalommal, hogy oldódjon és lemerészkedjen. Utána már tényleg tetszett neki, homokozott, vizet hordott, néha be is tudtam vinni bohóckodva, de leginkább a parton volt, vagy rajtam.
Az úszócipőre nem volt szükség, mert a forró homokig sose ment el. UV ruhát sem adtam rá. 50 faktoros krémmel kentem 10-15 ig, de előtte és utána semmivel. Sosem pirult meg, kis barna színt kapott.
Ami pozitívum volt még, hogy nagyon jókat aludt, sokkal nagyobbakat mint itthon.
Esténként csak úgy tudtunk vacsizni, ha az egyikünk mászkált vele, sose akart az ölemben ülni, csak menni. Mindent le akart pakolni az utcai árusoknál, nem akart babakocsiban sem nézelődni, így nem tudtunk sétálni sem. Tehát nehéz volt vele, sokkal másabb mint eddig, de azt mondjuk, hogy mégis jó volt. Majd legközelebb vele is más lesz. Egy 16 hónapostól nem lehet többet elvárni szerintem:)
Mindenkinek jó nyaralást kívánok és sokkal jobb utat!
Az utazási kúpot ajánlom mindenkinek, mert én úgy véltem nincs rá szükség, de az első hányás után beadtam, és hazafelé is azzal indultunk este, és csak hajnalban hányt, addigra biztos kiment a hatás.

# 620
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#230696 Üzenet linkje2015-06-21 09:37:31  Válasz a #230694. hozzászólásra Előzmény #230694

Szia!
Szegény kisfiad, akkor nem volt egyszerű sem neki, sem nektek.
Nem igazán nyugtattál meg egyébként. icon_smile.gif Igy is vannak félelmeim nagyon sok minden miatt (a gyerek, a sok menekült az utakon, stb) - de hát első utunk vele, mondjuk érthető - csak néha belegondolok, hogy nagyon hosszú lesz ez...
Mi sem mentünk még igazán hosszú távokat, remélem nem lesz hányás.
Éjjel indultatok odafelé?
Várok minden hasznos tanácsot. icon_smile.gif

# 621
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#230697 Üzenet linkje2015-06-21 09:43:13 

Emermope, valamelyik másik topikban irnál az útról is néhány szót? (határok, menekültek stb.)
# 622
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emermope
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
49 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230745 Üzenet linkje2015-06-22 07:15:36 

Még annyit elfelejtettem, hogy van szúnyog, jó mérges fajta, mert egészen felhólyagosodott a csípés a gyerekeken, vigyetek szúnyogriasztót a konektorba!
Úszópelus nekünk nem kellett. A pisi abból is kijön, én csak kis úszógatyát adtam rá, nem kakil sosem a parton. De azért volt nálam mindig popsitörlő és váltógatya.
Petimnek még megy a hasa mióta megjöttünk, először azt hittem csak az úttól, de most már sokallom. Egyébként ő is mindenbe belekóstolt, nagy étvágya nem volt. Babakaját többször adtam neki, hogy ne gyrosból lakjon jól.
Az útra csomagoltam kézközelbe váltóruhát hármat és textilpelust meg popsitörlőt valamint vizet. Mindre szükség volt, mintha megéreztem volna, hogy baj lesz. (sokat hányt) Írtam a másik topicba.

# 623
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ildiko25
Aktív fórumos
Aktív fórumos
132 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#230750 Üzenet linkje2015-06-22 08:18:54 

Szia emermope!

Köszönjük az infót, igaz mi Nei Poriba megyünk augusztusba, de szerintem ott is lesz szúnyog! icon_sad.gif

Hasmenése lehet a kinti ételtől is, erősebb oliva olajat használnak, és más a fűszerezés a görög konyhában! Még ha csak bele is kóstolt, került a pocijába! Szerintem kell pár nap amíg helyre áll a szervezete! De emlékszem mikor mi utaztunk Sartira, kislányom is hányt, a szerpentínes utakon, azokat nem bírta, nálam is volt váltó ruci, még nekem is!

Üdv,
Ildikó

# 624
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#230756 Üzenet linkje2015-06-22 09:09:27 

A kúp, amiről szó van, az a Daedalonetta? (mert akkor fel kell iratnom azt is)
Mi sem jártunk még szerpentines úton, remélem jól fog reagálni rá, de akkor lehet, hogy jobb, ha előre adok rá neki valamit, úgy is szokták talán. icon_smile.gif
Szerencsére Thassoson nem szokott lenni szúnyog, ettől nem tartok. Fenistil cseppet irt a doki, de gondolom vegyek külsőlegest is, hogy be tudjam kenni neki. (egyébként erre azt mondta, mármint a cseppre,hogy azért jó, mert ételallergiára bármi ilyenre jó, nem csak csipésre)
Pedig a csipegetés elkerülhetetlen lesz, fogalmam sincs mennyire fogjam majd vissza, mit adhatok neki, és mit nem. icon_sad.gif

# 625
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiflic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#230764 Üzenet linkje2015-06-22 09:52:46 

Messi,tavaly volt szunyog Thassoson,lehet tobb eso volt a szokasostol.Petit is megcsiptek jol be is dagadt
# 626
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emermope
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
49 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230794 Üzenet linkje2015-06-22 13:57:58 

Igen a daedelonetta kúp az! Így utólag sajnálom, hogy nem adtam be neki itthon, semmi baja nem lett volna tőle. Sose volt rosszul az autóban. A szerpentinek tényleg kivételesen rosszak voltak neki, de a sima úton is tudott hányni.
Szúnyoggal eddig mi sem találkoztunk sose, de itt olvastam egy valaki írta, hogy van most, ezért vittünk szúnyogírtót és jól is tettük.

# 627
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ildiko25
Aktív fórumos
Aktív fórumos
132 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#230802 Üzenet linkje2015-06-22 15:52:17 

Sziasztok!

Igen a Daedalonetta kúp az jó hányásra, picit álmosítani fogja a babát! Sőt nekünk láz csillapításra a Germicid-C kúpot kell használni, mert nem veszi be kisfiam a kanalas gyógyszert! icon_sad.gif

Csípésre, allergiára jó még a Calcimusc, ezt is orvos írja fel! Kis ampullák, belsőleg regenerálja a szervezetet! Nálunk mindig van ha utazunk Görögországba! Fenistil Gélt én is vettem már, esti sétákhoz meg a Vape szúnyog riasztót szereztem be!

Kristófka is csipegetett tavaly 1 évesen a toloi gyrosból, de minimálisat, inkább hasábburgonyát, babakaját mi is vittünk, azt mind megette, ha vacsizni mentünk, akkor a halból eszegetett(nyelvhal abban nincs semmi szálka), meg a kislányom spagettijéből majszolgatott! Nekem hamarabb ment kint a hasam az olíva olajos ételektől, mert én meg imádom!
Most már, hogy mindent megeszik, remélem nem fogja bántani a pociját a görög konyha ételei!

# 628
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#230804 Üzenet linkje2015-06-22 16:28:46 

Köszi Mindenkinek a jó tanácsokat, ránk férnek. icon_smile.gif
Akkor viszünk mindenféle szúnyogriasztót is, biztos, ami biztos alapon. Kalcium van itthon.
Nekünk amúgy is a Germicid kúp válik be a legjobban, pont most volt lázas, csak az vitte le neki igazán. Úgy izgulok az út miatt, aztán lehet, hogy a gyerek jobban fogja viselni a változásokat, mint mi! icon_smile.gif

# 629
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ildiko25
Aktív fórumos
Aktív fórumos
132 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#230842 Üzenet linkje2015-06-23 07:31:00 

Szerintem nem lesz semmi gond, jól fogja bírni a baba az utat, Mi is így aggódtunk az első utazásnál, és nem volt semmi, kivéve a szerpentines részeken,(Sarti felé) de azt is megoldottuk! Kell vinni az útra olyan játékokat amiket még nem látott, vagy már régen került a kezecskéjébe, száraz rágcsálni valót, pl. babapiskótát, Hipp babakekszet! Így amikor felkel letudod foglalni! Mikor fent vannak a gyerekek akkor szoktunk hosszabb, és rövidebb pihenőkre megállni, ha alszanak lehet haladni! Zakynthosra is autóval mentünk+komp, semmi gond nem volt az úton! icon_smile.gif
Esetleg még babáknak-gyerekeknek való zenét, vagy esetleg amit szeret zenét kiírni cd-re, és amikor sír vagy nyűgös azt elindítani neki, nálunk mindig beválik! icon_smile.gif

# 630
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#231036 Üzenet linkje2015-06-25 19:28:07  Válasz a #230842. hozzászólásra Előzmény #230842

Nálunk a baby tv a menő, úgyhogy most konvertálom a youtube-ról az egész baby tv repertoárt, hogy legyen majd mit néznie, az tuti leköti. icon_smile.gif
Thassos felé elvileg nincsenek nagy szerpentinek, sőt csak a végefelé vannak kanyarkák icon_smile.gif, de nem olyan vészes, remélem a kislányom is igy fogja gondolni.

Ilyen kisebb babáknak való úszógumik vannak kint ugye? (beleülős) Mert azt inkább ott vennék. Az úszócipőt mégis csak a Brendonból rendeltem, addig-addig variáltunk. icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 ... 41 42 43 ... 48 49 50   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu