Utazási irodák
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
Hozzászóló Üzenet
# 6541
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224615 Üzenet linkje2014-09-21 17:13:36 

Itt a video a lerobbant IBUSZ buszrol. Tudom ,hogy a technika barmikor elromolhat, de ez mar nekik a sokadik eset, eleg hulladek buszokkal utaztatnak, en tuti nem mennek velük...
Video:http://tv2.hu/musoraink/tenyek/158575_8_orat_vartak_a_lerobbant_busz_miatt.html

# 6542
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gtunde
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224622 Üzenet linkje2014-09-22 12:45:34 

Kéthetes Lefkadai nyaralásunk holnap véget ér. Apollon Travel Sunrise apartman és még mindig nem tudom ki itt az idegenvezető. Csak annyit tudok ,hogy egy Paja nevü férfi de még nem volt hozzá szerencsénk. Szerencsére nem vagyunk elveszett emberek. Sikerült megtalálnunk mindent amit beterveztünk. Egyénileg jöttünk és mivel holnap reggel korán távozunk ez valoszinüleg igy is marad. Azért kicsit furcsa, elöző 2 évben a Grandal 3 hetet Sartin 2 hetet Zakynthoson voltunk ugyancsak egyénileg de naponta láttuk az idegenvezetőket pedig több apartmannal dolgoztak mint az itteni. Na mindegy.
# 6543
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224623 Üzenet linkje2014-09-22 14:25:21 

hát,kedves Tünde,ez az idegenvezető ,hogy úgy mondjam erősen megosztó egyéniség...sokan istenitik,sokan nem...szerintem te már nem is legyél kiváncsi rá!(Biztosan megint dolgozik valamelyik étteremben,és oda pont nem tértetek be vacsorázni!Tavaly nyáron,mikor mi voltunk,úgy lehetett vele találkozni,ha oda mentünk be hozzá az étterembe.5-kor kezdett,na akkorra is jött oda...)De a nyár elején mintha azt hallottam volna,hogy idén már foglalkozott az utasokkal.Még azt is hallottam,hogy fakultativ utakat szervezett!Valaki irta itt a fórumon,hogy szigettúrát vezetett!Azt hittem,idénre már szervezettebben folynak ot a dolgok!
# 6544
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224624 Üzenet linkje2014-09-22 15:51:22 

Kedves Tünde! A Lefkadai topicban olvastam, hogy Paja hazautazott 1 vagy 2 hétre. Valószínűleg ezért nem találkoztatok vele.
# 6545
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Eduso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
286 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224628 Üzenet linkje2014-09-22 19:51:56  Válasz a #224624. hsz-ra Előzmény #224624

Sziasztok,
hát, ez aranyos, nem akarok vicceskedni, az idegenvezetőnek is lehet itthon dolga, neki is jár a szabadság, de akkor nem kell helyette valaki mást kiküldeni az utazási irodának???? Egyébként több ismerősöm is mesélte már, hogy az egyénileg utazókat szépen le....ják az utazási irodák telepített idegenvezetői, "nemlézetőnek" veszik őket, aki nem busszal jött az nem fontos... persze tisztelet a kivételnek, de ebben nyilván talán az a logika, hogy aki kocsival jött az elmegy magától kirándulni, a fő csapásvonal, hogy minél több fakultatívra rábeszéljék a buszos utasokat, mert azok jobban "ki vannak a közlekedésnek szolgáltatva" Mi évekkel ezelőtt Stavrosra mentünk kocsival, a dias z. testvér irodájába reggel előbb értünk oda, mint a busz, szinte alig akartak velünk szóba állni, a kulcsainkat úgy kellett kikönyörögni...

# 6546
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nagyfotos
Aktív fórumos
Aktív fórumos
158 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224629 Üzenet linkje2014-09-22 20:46:13 

Semmilyen vitát nem akarok szítani egyéni véleményem az hogyha kocsival megyek nyaralni eszem ágában nem lenne egy idegenvezetőt keresni,pláne nem okolni a meg nem jelenéséért....nem is értem.....mindentől függetlenül a Paja oltári segítőkész mindenkivel minden időzónában :)persze ha a szigeten van egyáltalán....
még egyszer ez saját vélemény tapasztalataim alapján.....icon_smile.gif

# 6547
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Eduso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
286 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224630 Üzenet linkje2014-09-22 21:30:04  Válasz a #224629. hsz-ra Előzmény #224629

szia,
én sem akartam semmilyen vitát generálni, ne kelljen az idegenvezetőt keresni semmilyen okból, ne legyen rá szükség, de mégis ő képviseli jó esetben azt az irodát, akinél pl.a szállást kifizetted. Ha mondjuk a szállásoddal gond van, akkor sem keresed az idegenvezetőt? Ha privátban foglalok akkor tudom, hogy magamra vagyok utalva, de azért vannak helyzetek, amikor nem árt ha van kihez fordulni, nem? icon_idea.gif

# 6548
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224632 Üzenet linkje2014-09-23 08:09:28 

A "vita tárgya" talán az lehetne-érdekelne is engem már egyszer-,hogy mi az idegenvezető munkaköri leirása.Csak van neki is,mivel ez is egy munka...amiért fizetést kap.
Ha ne is keressük,meg oldjunk meg mindent,akkor talán nem is kéne ott lennie..és nem kéne fizetést kapnia.Pedig valóban vannak esetek,amikor jól esik,ha az ember érzi ,hogy tud kihez fordulni.És az iroda akkor jár el korrektül,ha a prosiban jelzi,hogy van,vagy nincs az adott helyen "asszisztencia".Ha úgy hirdeti meg,hogy van,akkor akár helyettesről is gondoskodnia kellene!Mert az az utas is utas,aki mondjuk először van Görögországban,ne adj isten,nem olyan szerencsés,hogy rátalált volna mondjuk a hellasz.hu-ra,és szédülten kóvályog egyedül-mondjuk Nidriben.(Én pl. láttam ilyen családot:)

# 6549
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224633 Üzenet linkje2014-09-23 09:25:28  Idézet innen: #224632

Miskolciutas írta:
Mert az az utas is utas,aki mondjuk először van Görögországban,ne adj isten,nem olyan szerencsés,hogy rátalált volna mondjuk a hellasz.hu-ra,és szédülten kóvályog egyedül-mondjuk Nidriben.(Én pl. láttam ilyen családot:)


Ebben igazad van, de azert valjuk be, hogy ezeknek nagy resze ezzel nem is foglalkozik, hisz a google a mai vilagban mar szinte mid
enkinek rendelkezesre all csak az a franya lustasag. icon_smile.gif

# 6550
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Eduso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
286 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224634 Üzenet linkje2014-09-23 10:02:17  Válasz a #224633. hsz-ra Előzmény #224633

Macig úgy érzem, ezt te egy kissé elnagyolod, egyrészt sok mindennek utána lehet nézni a neten valóban, de nem mindenki lusta, aki nem teszi ezt, netán idősebb, mondjuk nem beszél nyelveket stb. Valószínű sőt biztos, hogy az utazási iroda a telepített idegenvezető bérköltségét a szállások árába beépíti. Az idegenvezető nem azért van kinn, hogy ő ott még az étteremben a munkaidejében extra munkát is vállaljon, vagy szerinted valamelyiket társadalmi munkában csinálja? Mi évek óta nem megyünk utazási irodával, mert magunk szervezzük az utat, használjuk is a netet stb, de ez egy halom felkészüléssel, munkával jár. Aki utazási irodával megy az ebből szeretne kicsit megspórolni, és jogosan reklamál ha ígérnek idegenvezetőt és az soha nem elérhető, lehet én is pipás lennék....Persze valóban tudni kéne, hogy mire szerződött, ahogyan Miskolciutas is említette, de nem hiszem, hogy ezt az utasok orrára kötik....
# 6551
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224636 Üzenet linkje2014-09-23 13:00:34 

Úgy tudom, pár évvel ezelőtt a Paja otthagyta az Apollont és kiköltözött. Egyénileg próbált érvényesülni, vagyis a párjával. Lehet, hogy az iroda nem talált helyette mást, és elvállalta plusszban az idegenvezetést is.
Mindenesetre találkoztunk már jópár idegenvezetővel, de eddig ő volt a legfelkészültebb és a legsegítőkészebb. Pedig a mostani Tossai idegenvezetőről is ódákat zengtek, de.....mindegy. Mindenki másképp éli meg a dolgokat.

# 6552
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Eduso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
286 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224639 Üzenet linkje2014-09-23 14:32:22  Válasz a #224636. hsz-ra Előzmény #224636

bocsi Dettix, de ez az utazási irodák topik, és azon belül is az idegenvezetőkről témázunk általánosségban, Paja topikkal még nem találkoztam, én Paját nem ismerem ,nem is ő felette akarunk itt "pálcát törni", nyugodtan elszakadhtsz te is Pajától icon_lol.gif
üdv
Eduso

# 6553
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224640 Üzenet linkje2014-09-23 14:53:12  Válasz a #224639. hsz-ra Előzmény #224639

Elszakadtam icon_lol.gif
# 6554
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224646 Üzenet linkje2014-09-23 17:43:42 

Már jó pár helyen voltam Görögbe és zömébe Apollónal. A legutóbb Pargán. Az ottani idegenvezetőről meg van a véleményem bár segítő kész ha szükség van rá de tájékoztatónál a témába rá kérdeztem valamire és úgy ki oktatott, hogy köpni nyelni nem tudtam.Durva és szó szerint bunkó volt. Pedig nem olyant kérdeztem ami nem témába való volt. Véleményem szerint én viszem a pénzt és ha valamit kérdezek tőle akkor illik válaszolni és nem bunkón kioktatni. A kirándulások zömére is azért nem mentünk mert angol nyelvűek voltak. Meg volt szabva 12 felett van magyar idegen vezetés hát a héten bőven többen voltak a Lefkadai útnál mégis Pargán maradt a vezető. A csoport meg ment ha valamit akart angolul megkapta mástól a választ nagyon sokan elégedetlenek voltak a modorával és azzal is nem ment fakultatívokon vezetni a csoportot. Ha 5-6-an mennek egy útra véleményem szerint kutya kötelessége lett volna menni és vezetni azért van ott. Úgy néz ki ő másképp látta vagy a kinti iroda.
Nagyon meg voltunk elégedve Parálián Emőkével, Tolon Ági és Rita munkájával és Plagián Évivel is bár itt se volt felhőtlen a hét de mint idegenvezetőre nem lehetett panasz. Sartis vezetővel Beával 1 fakultatívon voltunk ő is az adott úton nagyon jól vezetett.

# 6555
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Munyika20
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224648 Üzenet linkje2014-09-24 05:21:51 

Sziasztok! Felkaptam a fejem az idegenvezetői topicra, eddig fel sem tűnt, hogy van itt ilyen is...icon_smile.gif
Nos én a tavalyi Sarti-s tapasztalatomat szeretném elújságolni...
Már jó pár perce azon gondolkozom, hogy mi lehetett az apartmanunk neve, de egy istennek sem jut eszembe...na mindegy is, mert most néztem a Grand Tours prospektusát, és az ideibe már benne sincs az az apartman...a lényeg, hogy mi rajtuk keresztül utaztunk egyénileg, és 2 hetet voltunk...a kedvesnek cseppet sem mondható Viki volt az idegenvezetőnk...(elnézést, ha nem vagyok az információkból naprakész, de nem volt időm visszaolvasni azt a 436 oldalt).
Szóval Viki...kínszenvedés volt végig hallgatni azt a majd 1,5 órás kioktató tájékoztatást, amit lenyomott rögtön érkezés után...többször felhívta a figyelmet arra, hogy nem szabad hangoskodni, mert a helyi lakosok rögtön rendőrt hívnak, és a büntit a hangoskodó fizeti. Nem szabad a medencében ugrálni, mert kiloccsan a járókelők fejére a víz. Ezekkel persze minden jóérzésű honfitársunk egyet is ért, na de azért nem úgy kell ezt mondani, hogy az ember már konkrétan elkezdi magát előre szégyellni, mintha már el is követte volna...elmondta, hogy az előző heti csoport borzasztóan viselkedett, botrány volt botrány hátán, és, hogy reméli, ezen a héten végre lesz egy kis nyugalma...már majdnem meg is sajnáltuk szegényt, mikor valaki közbeszólt, hogy akkor a házirenden túllépve beszélhetnénk e pár szót a fakultatív programokról is? Na erre hisztisen rávágta, hogy mindennek eljön az ideje, még nem tartunk ott...hát mit mondhatnék ezzel végleg megölte a bulit, senkinek nem volt több kérdése, ültünk vigyázz ülésben.
A munkájáról annyit tudok elmondani, hogy mivel ő is, és a görög pasija is az apartmanban lakott sokszor láttuk, tehát elérhető volt, szükség esetén segített, de az ideges, pattogó stílusa miatt mi inkább kerültük, és magunk fedeztük fel a dolgokat, és Tamara segítségét kértük, aki az apartmanhoz tartozó tengerparton volt a pincérlány. Ő legalább kedves volt és még nem felejtett el mosolyogni. icon_smile.gif
A hét egyébként rendben telt, inkább családok voltak, nem igazán "bulis" társaság verődött össze...a fakultatív programokat mi a következő hétre ütemeztük be.
Aztán jött a turnusváltás, zömében baráti társaságok, fiatalok, párok csoportokban...nah hát Vikink egyből kikészült, hogy mi lesz itt, és egy igazi fenyegetős, durva tájékoztatásban részesített minden jelenlévőt, köztük engem is, mert kíváncsiságból lementem meghallgatni én is újra, hátha mond valami újat, meg igazából a kisördög is bujkált bennem, kíváncsi voltam az "újak" arcára, hogy nekik vajon szimpi lesz e. Hát nem volt az...szóról szóra ugyanazt a szöveget nyomta el, amit nekünk is, hogy az előző heti turnus micsoda égetnivaló banda volt, és huhhh borzasztó, és örül neki, hogy jött a váltás...ühüm, persze...gondolhatjátok mennyire örült...icon_biggrin.gif
Esténként többször kijött és kiosztotta, azokat, akik az udvaron ültek és beszélgetni merészeltek, volt, akiket kitessékelt a tengerpartra, hogy inkább ott alkoholizáljanak, de a legdurvább húzása az volt, mikor ő maga hívott rendőrt, arra hivatkozva, hogy nem bírja tovább az egész heti üvöltözést és végre pihenni akar...
A szituáció, ami miatt rendőrt hívott annyi volt, hogy az egyik baráti társaság fiútagjának aznap volt a szülinapja és az emeleti teraszon bográcsoztak egyet...a mi szobánk pont a terasz mellett volt, a légmozgás miatt nyitva volt az ablakunk, így hallottuk őket akaratlanul is, és az égvilágon semmi botrányosat nem csináltak, tök aranyosan főzöcskéztek, csicseregtek, elvoltak, élvezték a nyaralásukat...nem is értem, hogy a földszinten lakó Vikit mi is zavarhatta igazából, hisz ha minket -akik közvetlenül mellettük voltak- nem zavart, akkor őt mégis, hogy?! Aztán arra jutottam, hogy biztos attól durrant el az agya, hogy őt nem kínálták meg a fincsi kajából...icon_smile.gif
A kiválasztott fakultatív programokon szerencsére nem ő volt, a többi idegenvezető nagyon kedves, meg aranyos volt.
Összegzésül annyit, hogy nem tudom ő dolgozik e még ebben a szakmában vagy sem, volt e itt a topicban róla szó korábban vagy sem, mindenesetre én ezt tapasztaltam vele kapcsolatban, nem volt szimpatikus, látszott rajta, hogy marhára unja már az egészet, ideges volt, feszült, és mosolyt a két hét alatt egyszer sem láttam az arcán...nem tudom más mit tapasztalt vele kapcsolatban, lehet csak rossz napjait "heteit" élte akkor épp, mindenesetre én csak erről az időszakról tudok véleményt mondani, és ez alapján azt gondolom, hogy nem való idegenvezetőnek az ilyen mentalitású ember.

(jaaa és ezt azért nem írtam le tavaly, mert akkor még nem tudtam a honlapról.) icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
<   1 2 3 ... 436 437 438 ... 466 467 468   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu