Utazási irodák
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
Hozzászóló Üzenet
# 6556
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224650 Üzenet linkje2014-09-24 08:48:54 

Igazad van, viszont én már párszor találkoztam olyan középidős személyekkel akiknek konkrétan az volt a bajuk, hogy nem igazán látják az idegenvezetőt. Én megkérdeztem, hogy van-e esetleg valami probléma, esetleg tudok-e segíteni, és mondták, hogy nincs baj, csak hiányolják, hogy "nem néz rájuk". Nah most kérdem én, egy felnőtt embert komolyan úgy kell pesztrálni, mint a gyereket és naponta kérdezgetni, hogy minden rendben van-e? Ha valami baj van, úgy is szól az utas, hisz szája van.

Unic: Tavaly Pargán (nem apollon) én meséltem el az idegenvezetőnek, hogy itt van vízimalom és stb. a közelben ő, meg csak nézett és jegyzetelt. icon_biggrin.gif

munyika20: Ott van még Viki és most is olyan ahogy írtad. icon_smile.gif Bár nekem nem volt vele problémám, így rosszat nem mondok róla.

# 6557
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224651 Üzenet linkje2014-09-24 09:15:30 

Macig,szerintem is kissé "elnagyolod "a problémát...az élet sokféle helyzetet hoz,én konkrétan akkor gondolkodtam el,mikor tavaly azt mondta az emlitett család,hogy ők idejöttek(Nidri),és kinézték a prosiból,hogy ilyen-olyan fakultativra mennek majd...azok meg nem voltak.Pl. ebben az esetben nem gondolom,hogy felróható nekik,miért nem néztek utána,meg internet,meg stb.Ők a prospektust nézték ki,mindenki elkezdi valahogy...és arra számitottak,hogy az iroda a leirtaknak megfelelően szigettúrát stb. tart.Aztán egy hétig Nidriben voltak,meg a hajókirándulásokat fizették be sorba.(mondjuk ott és akkor meséltem nekik pl. a hellasz.hu-ról is)
És a last minute-sokról nem is beszélve...nem biztos,hogy a lustaság...mondjuk én is mondtam már olyan dolgot idegenvezetőnek,amit neki is kellett volna tudni,aztán csak csodálkozott.
De újra csak azt mondom,ha az utasokra nem kell ránézni,programokból készüljön fel mindenki magának,akkor miért van ott és miért kap fizetést valaki,akit idegenvezetőnek hívnak?

# 6558
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224662 Üzenet linkje2014-09-24 16:19:43 

Folytatódik az Apollon Traveles történet:

2014.08.07-én email-ban közölt kifogásaimra a mai napig nem jött válasz annak ellenére, hogy többször beszéltem velük telefonon és küldtem nekik újabb emailt.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9136174&la=98892819

1446 hozzászólás.

# 6559
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224663 Üzenet linkje2014-09-24 16:35:25 

Jó néhány éve utazunk az Apollon-nal, és kétségtelen, hogy telepített idegenvezetők tekintetében nem domborít túl nagyot. A fakultatív utakra nem is a sajátjuk kíséri sok helyen az utasokat. Az eddigi egyetlen kivétel idén volt Plagián, Éva erre a munkára született, örülök, hogy megismerhettem. Mivel mi már két évtizede járunk Görögországba, buszos utasként, nem igényeljük túlzottan az idegenvezetők jelenlétét, főleg nem a mindennapokban. Ennyi idő alatt némi görög szó/mondat ránk ragadt, és angolul is meg tudok szólalni, így könnyen elérhető helyekre szívesen elmegyünk önállóan. Fakultatív kirándulásokra elmegyünk, de leginkább azért, mert tömegközlekedéssel elég problémás sok helyre eljutni. A Granddal mostanában csak egyszer voltunk, de ott nekem túl sok volt az idegenvezető jelenléte, nagyon nem tetszett a modora sem, sokan viszont el vannak ragadtatva tőle, és kis túlzással még a wc-re is elkísértetik magukat vele, ő meg élvezi. A lényeg, én úgy vagyok vele, hogy ha már irodával megyek, legyen valaki, akihez fordulhatok, ha valami probléma van - szerencsére olyan eget rengető gond még nem talált meg -, de ne lihegjen a nyakamban, ha kell, ha nem. Mivel főszezonban utazunk, eddig még az egy madridi kiránduláson kívül minden olyan fakultatívra eljutottunk, amelyikre menni szerettünk volna. Idén utastársaink a második héten viszont egyre sem tudtak elmenni, amelyik érdekelte volna őket, mert főszezonban pl. egy csupán 1 éve induló kirándulásra nem jött össze a minimális létszám. Ez lehet szervezési gond is (elég érdekesen oldották meg a túrákat), de valamilyen szinten az idegenvezetőkben is lehet a hiba, hogy ennyire nem tudják felkelteni az utasok érdeklődését egy csodaszép kirándulás iránt.
# 6560
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224664 Üzenet linkje2014-09-24 16:36:59  Válasz a #224662. hsz-ra Előzmény #224662

egyrészt változatlanul nem értem, aki egyénileg utazik, és választhatna magyar nyelven is kisezer, mindenféle fajtájú, felszereltségű, árú, elhelyezkedésű, ellenőrzött és utazók által értékelt szállásból, minek választ pár darab irodásból és teszi ki magát az ilyen helyzeteknek és embereknek, mint amiről te is írsz, illetőleg a többiek is beszámolnak. de ez most mindegy.

a kérdésem az volna, hogy mire vársz, miért nem fordulsz szabályos beadvánnyal a fogyasztóvédelemhez? szépen leírod a problémát, mellékeled a szerződés másolatát, a fotókat, és ennyi. kár ezt a sok energiát beletenni abba, hogy majd az irodába bűnbocsánatot fog elkövetni, mert úgy tűnik, hogy nem annyira gondolnak erre a lehetőségre-sajnos. persze, az világos, hogy megpróbáltad náluk, mutatod ezzel is a pozitív hozzáállásod, tiszta sor. de úgy tűnik, hogy tesznek rád; akkor menjen a hivatalos út és védjék meg magukat ha tudják.

# 6561
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224665 Üzenet linkje2014-09-24 16:59:27 

Az egész ügy nem ér annyit hogy én pereskedjek, de annyit elvárna a visszatérő Ügyfél, hogy elnézést kérjenek!
Szerencsére nem vagyunk anyagilag rászorulva a kártérítésre, de ha tudom hogy a pénzemért ezt kapom, akkor eleve mást választok.

# 6562
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224667 Üzenet linkje2014-09-24 17:20:37  Válasz a #224665. hsz-ra Előzmény #224665

ez nem pereskedés. kb. semmit sem kell tenned, már a beadvány leírásán és az anyagok összekészítésén túl. de aztán már csak ücsörgés, ők kivizsgálják, és határoznak a jogszabályok alapján, amiről tájékoztatnak.

ettől még persze értem, ennyire nem hoz tűzbe a kérdés, az nyilván más akkor. köszi!

# 6563
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224668 Üzenet linkje2014-09-24 18:23:42 

Bocs,hogy beleszólok,de ha úgy van,ahogy rollo leirja,és nincs extra gond a dologgal,akkor már csak azért is megérné meglépni,hogy másokkal ne lehessen megcsinálni ugyanezt...
# 6564
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224669 Üzenet linkje2014-09-24 18:39:31  Válasz a #224668. hsz-ra Előzmény #224668

teljesen egyetértek veled! pontosan ezért kapacitálok én is mindenkit, mert csak mi érthetjük el a másképp bánást...
# 6565
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Eduso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
286 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224670 Üzenet linkje2014-09-24 19:47:40  Válasz a #224669. hsz-ra Előzmény #224669

Én is csatlakozom Rollo-hoz ill. Miskolciutas-hoz, sajnos ha legyintünk, és szemet hunyunk akár utasként, akár más témában fogyasztóként (sajnos még ez a többség) akkor ne is csodálkozzunk, hogy ki leszünk szolgáltatva. Ha mindig másra várunk, hogy lépjen, hogy éljen a jogaival, mondhatnám kikaparja másnak a gesztenyét, addig mindig a kisember fogja a kárát látni. Az a baj, hogy sokaknak ez a hozzáállása, hogy jaj tök ciki szólni, sőt nekem is volt már problémám szállással, utazási irodával, leírtam itt is és éppen nem szedte le néhány hozzászóló a fejemet, mert leírtam őszintén a tapasztalataimat, a véleményemet,, hogy más is okuljon és ne járjon úgy mint mi. Mi is évek óta magunk megyünk. Azért nem megyek utazási irodával, hogy a fakultatív kiránduláson az Apollonos kislány,a maga 19 -20 évével kioktasson, megjegyezze, hogy én nagyon udvariatlan vagyok, mert a buszon nem akartunk a Meteorákig (Paraliáról) a családtól külön ülni. Mivel egy család felszállt 2 felnőtt lányukkal (négyen) ők egymás közelében akartak ülni, ezért közülünk a 14 éves (fiamat ) vagy engem a busz hátuljába egyedül ülésre akartak kényszeríteni. Aranyos nem? Közben kiderült, hogy jött még egy busz ugyanoda a testvérirodával, azon pedig alig ültek. A négy fős család nagy duzzogva átszállt arra a buszra, amin lötyögtek... mai napig nem értem....Stavroson is voltunk Apollonnal, vastagon fekete penészes fürdőben, rozsdás szagelszívó, és rozzant rezsó, lukas közepű serpenyők tök spúr szállás, erre az volt a válasz az idegenvezetőtől, hogy itt ilyen egyszerűek a szállások, ennyi pénzért mi akarunk.... Tényleg hülyének nézik az embert, már aki hagyja, azóta nem állok szóba utazási irodával. Persze ezt is csak az teheti meg aki beszél nyelveket stb. 7-8 éve nem emlékszem, hogy lett volna pl. booking stb
bocs ha hosszú voltam, lénye, hogy ne hagyjuk magunkat!
üdv mindenkinek

# 6566
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Molli
Aktív fórumos
Aktív fórumos
146 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224674 Üzenet linkje2014-09-25 06:32:41 

Sziasztok!
Olvasgatom itt a hozzászólásokat és leírom én is a véleményem: úgy gondolom, ha mindenki magának foglalna szállást, és egyénileg utazna, akkor nem lenne szükség irodára és idegenvezetőre.
Ha pedig már vannak irodák és fizet az utas a szolgáltatásért, akkor valóban szolgáltassanak. Ha van idegenvezető, ő végezze a dolgát, hiszen mi fizetjük az idejét és a munkáját, a lefoglalt apartmanok pedig legyenek akár egyszerűek is ezért a pénzért, de ne legyenek igénytelenek, mert az már durva. Azt hiszem, ennyit elvárhat mindenki a pénzéért.
(Én is leírtam a véleményem a Tolos fórumban az addig agyondícsért apartmanról, illetve annak egy szobájáról és a mai napig sajnálom azt, aki azt a szobát kapta, vagy kapja ezután.)

# 6567
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224677 Üzenet linkje2014-09-25 11:21:30 

Ebben igazad van, hogy nem szabad hagyni magunkat, de azért vannak akik már ezzel átesnek a ló túlsó oldalára. Ezen a fórumon (mósodik oldal első hsz) pl. volt aki azért reklamált, mert az apartman kertjében voltak kabócák... icon_rolleyes.gif

Illetve mit lehet akkor tenni, ha valaki fel szeretné vetetni a jegyzőkönyvet a helyszínen, de az ottani idegenvezető ezt megtagadja?


A "rossz idegenvezető" témához még annyit, hogy egy utazás során lehet gond pl. a szállással, vagy a busszal ami ellen nem nagyon tud az ember mit tenni, a "rossz idegenvezetőt" viszont ki tudja azzal védeni, ha használja a netet és infókat gyűjt, így nem lesz annyira kiszolgáltatott, ami szerintem mindenkinek saját érdeke.

# 6568
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Teketoria
Aktív fórumos
Aktív fórumos
63 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224678 Üzenet linkje2014-09-25 12:43:12 

Mi Kefalónián nyaraltunk idén és az idegenvezetőt az érkezésünk napján 10 percig és a másnapján a tájékoztató megbeszélésen láttuk csak. De nekem egyáltalán NEM hiányzott! Semmi fakultatívra nem fizettünk be, nem érdekeltek az útjaik, helyette autót béreltünk és egyedül bejártuk a sziget nevezetes pontjait, partjait. Annyi haszna volt az i.v. jelenlétének hogy pár mondatban beszélt a szigetről, mire vigyázzunk, újat nem mondott mivel az utazás előtt két hétig a netet bújtam infóért és szinte mindent tudtam amit kell. megfelelő fórumokból (pld hellas.hu, index kefalónia fórum stb.) más utasoktól akik már voltak a szigeten sokkal több infót összeszedtem mint amit egy idegenvez. mondhat. Amúgy pedig minden eddigi utunk során az i.vez. csak az irodáknak hajtja fel a lóvét a fakultatívokra emberek toborzásával. Egyebet se csinálnak csak a nekik jattoló, vagy érdekeltségükbe tartozó éttermeket ajánlgatják. Ez Sartin is így volt + máshol is göröghonban.
# 6569
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Eduso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
286 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224679 Üzenet linkje2014-09-25 12:59:25  Válasz a #224677. hsz-ra Előzmény #224677

Macig te most megint egy kissé más irányból ülsz a lovon icon_lol.gif Itt most nem azokról az utastársakról van szó, akik a kabócák jelenléte miatt reklamálnak, óriási ikuval, ne a szélsőséges helyzetekkel példálózz, hanem a telepített idegenvezetőktől (akiket fizetnek az utazási irodák) elvárható tájékozottság, tájékoztatás, illetve szükség esetén segítség nyújtása a fő csapásvonal. Ha ezekkel nem lenne sokszor gond, akkor senki nem írna itt....De amíg arról szól a tevékenységük, amit én is és Teketória is alább leírt, addig van még hová fejlődni. Amúgy most a szállás és a busz állapotát nagyoltad el, ahhoz is van köze mind az utazási irodának, aki bérli, mind az idegenvezetőnek. Ha nem vesz fel jegyzőkönyvet, akkor készítek képeket és nem az utazási irodának fogok feljegyzést küldeni itthon róla, hanem a felügyeleti szervének fogom felhívni a figyelmét, ha valami nagyon nem a meghirdetettnek megfelelően alakul. Amúgy még bevett szokása az irodáknak, hogy egy max két kép van a prosiban amit neten letölthetsz, vagy kérsz az irodában, de kínosan ügyelnek, hogy nehogy több képet is kelljen mutatni adott szállásról, mert akkor lehet, sokra nem jelentkezne senki. Biztos nincs lehetőségük a több heti kinntartózkodás alatt rendes aktuális képet csinálni, ugye ezt te sem hiszed el icon_question.gif
# 6570
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224680 Üzenet linkje2014-09-25 13:49:33 

Macig,elolvastam a belinkelt fórumrészt Aeolus iroda c. alatt...akár én is irhattam volna,mert pont Krétán pont velünk ugyanez történt meg.Szerintem lehet,hogy ugyanazt az apartmant akarták ránk is ránksózni.(Röviden a történet úgy zajlott,hogy ideadták a kulcsokat,míg a recepción vacakoltak,egyikünk elment megnézni a szobát,majd visszajött,hogy egy tragédia.úgy emlékszem 4 magyar család volt,mind a 4 szoba ilyen volt,mint a belinkelt leirás.Mi nem költöztünk be,lecuccoltunk a recepción,5-6 órás ülősztájk után kaptuk meg a szobánkat.Szerencsére elvittük a 2006-os Aeolus katalógust,amiben 1 oldalnyi leirás,fénykép volt a befizetett szállodáról...azt lehetett lobogtatni!Igy sem volt egyszerű eset!)
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
<   1 2 3 ... 437 438 439 ... 466 467 468   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu