Utazási irodák
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
Hozzászóló Üzenet
# 6601
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224844 Üzenet linkje2014-10-03 10:33:20  Válasz a #224841. hsz-ra

igen, értem és megértem, teljesen jogos érv. olyannyira, h konkrétan ez vezetett el engem is oda, h meg kéne vmilyen szinten 'tanulni' ezeket a repcsis dolgokat, ha már buszozni nem szeretnék, a repjegy meg drága.

persze szerencsém is volt, mert pont jó időben tudtam belekezdeni.

macig: sajnos igazából nincs. olvasgatni kell. fapadosinfo blog, index vonatkozó fórumait, méghozzá akár több vagy sok évre visszamenőleg is. sokat nézegetni a társaságok oldalait, letölteni legalább demo módban az azuon nevű keresőt (azuon.com)...ilyesmik.
de kétség kívül viszonylag jelentős energia, pláne ha különösebben nem érdekli az embert ez a világ.
viszont nem ördöngösség egyáltalán, én azt hiszem.

# 6602
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224845 Üzenet linkje2014-10-03 10:34:00 

Köszi:) Talán egyszer össze is futunk:)
# 6603
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Bambusznád
Aktív fórumos
Aktív fórumos
123 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224847 Üzenet linkje2014-10-03 11:13:58  Válasz a #224844. hsz-ra Előzmény #224844

Na meg egy nagy adag türelem.

A 'nagyok'-nak meg már hazárd játék is, kivárják az utolsó olyan pillanatot, ahonnan már nem csökkenhet tovább az ár és ott veszik meg.
(ezt persze nem rollo-nak magyarázom, ismeri ő ezt nagyon jól icon_biggrin.gif)

A legelső lépés, amit meg kell tanulni, hogy Budapestről hova repül a két nagy fapados viszonylag állandóan olcsón. Onnan meg már lehet kombinálni a kívánt cél érdekében a járatokat.
Átszállásnál azért kell hagyni időt bőven, mert ez nem busz, nem vár semennyit, és tovább is tart a beszállási procedúra.

# 6604
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Faopal
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224851 Üzenet linkje2014-10-03 14:55:21 

Nem szeretnék vitát generálni, de annyiszor olvastam már, hogy a lábtartó hiánya miatt a Grand Tours buszai nem jók, ezért nem megyek velük többet.
Elmesélem az én sztorimat. GT egyik emeltszintű buszán történt. Az első amit én is keresek az a lábtartó, amit nem találtam. Puffogtam magamban, hogy így milyen kényelmetlen és jött a soha többé busszal monológ. Aztán a sokadik megállónál leesett a napszemüvegem az ülés alá, és akkor láttam meg a lábtartót. Nem tudtam, hogy ennyire fel lehet hajtani az ülés alá. Körbenéztem a buszon és jó ha 10 ülésnél volt lehajtva a lábtartó. Lehet, hogy csak én voltam vak és a többieknek nem szükségük rá, nemtudom. De a lényeg, hogy volt lábtartó csak rossz helyen kerestem. Igaz akkor már így is kényelmetlen volt az utazás.
Persze a következő éven újra buszra szálltunk,mert hát ugye 2 hét busz, vagy 1 hét repülő........ Azóta megjártuk Zantét meg Kefalóniát kétszer. Voltunk előszezonban, főszezonban, de ide mindig az emeletes buszokkal mentünk. Mivel eléggé népszerűek ezek az utak, így az emeletes busznak is nagyobb az esélye.
Talán megérné átgondolni a dolgot, hogy kapjon még egy esélyt a Grand és vele Zante, vagy Kefalónia. Annyira szép mindkettő. Na jó, Kefalónia szebb. Nekem. icon_smile.gif

# 6605
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224853 Üzenet linkje2014-10-03 16:46:01  Válasz a #224851. hsz-ra Előzmény #224851

Faopal! Köszi az infót, de a lábtartó tartószerkezetének azért nem kellene látszania? És ha már ilyen trükkösen oldják meg, akkor erről nem kéne említést tenniük a sofőröknek? Minden indulásnál elmesélik, hogy mivel döntsd, mivel húzd szét az ülést, merre mennek, hol állnak meg, akkor még az beleférne, hogy ha már ilyen viccesek, és eldugták a gyártók, hol keresd a lábtartót.
Mindamellett nálam nem csak a számomra is fontos lábtartó - valós vagy vélt - hiánya miatt gyér a buszoztatás Grandéknál. Az ő kisebb buszuk amúgy is eddigi buszozós nyaralásaim legkényelmetlenebbje volt. Ráadásul a spórolásból és a túl (vagy alul)szervezésből kifolyólag van, hogy órákig várnak egymásra a buszok, majd fél busznyi embert és csomagjaikat pakolnak át. És ez a kényelmesnek mondható emeletes buszaikat is érinti. És akkor még a wc hiányáról szó sem esett, ami sokaknál probléma (bár ez engem szerencsére még nem érint).
Eddig az Apollon nekünk bevált, így leginkább az ő ajánlataikat várjuk türelmetlenül. Nem bánnám, ha megint kínálnának valami újat - engem az sem zavar, ha valahol közel - bár elképzeléseink vannak akkor is, ha csak a régi úticélok maradnak.

# 6606
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224855 Üzenet linkje2014-10-03 19:00:55  Idézet innen: #224844

rollo írta:



macig: sajnos igazából nincs. olvasgatni kell. fapadosinfo blog, index vonatkozó fórumait, méghozzá akár több vagy sok évre visszamenőleg is. sokat nézegetni a társaságok oldalait, letölteni legalább demo módban az azuon nevű keresőt (azuon.com)...ilyesmik.
de kétség kívül viszonylag jelentős energia, pláne ha különösebben nem érdekli az embert ez a világ.
viszont nem ördöngösség egyáltalán, én azt hiszem.


Hohóóóó...micsoda infók itttten! icon_biggrin.gif Nekem - kezdő szőkének - legalábbis..... icon_redface.gif icon_eek.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Nyaralás után mindig olyan bátor, vakmerő és nyitott vagyok....csak nyaralás előtt szoktam beparázni....csak ezt kell letennem, és kicsit tanulni inglisül. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

# 6607
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Faopal
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224857 Üzenet linkje2014-10-03 20:13:17 

Én Miskolc mellett lakom. Nekem egyszerűbb Miskolcig utazni a csomagokkal. Így már kevesebb iroda útjaiból választhatok. Utaztam már fel Budapestre pl a Dias Zeus-os nyaralás miatt, de ha lehet inkább kihagyom. A késésekért pedig legtöbbször az utasok a felelősek. Vártunk már útlevél miatt, otthon hagyott nagy bőrönd miatt, vagy éppen azért mer azt hitték még van 1 órájuk az indulásra. Ezeket az embereket pedig mind megvártuk. Volt olyan aki lemarad a nyaralás első hetéről, mert elnézte az indulás napját, de rá is várni kellett mert nem vette fel a telefont. Ilyenek miatt szép kis késéseket lehet összeszedni. Nekem meg marad a mérgelődés, mert ülhetek a buszon és várhatom a későket. Hazafelé meg a kompok miatt lehet késés. Bár vártunk már a Toloból indult buszra is.
Valamit valamiért. A miskolci indulás miatt én bevállaltam a késéseket meg az átpakolásokat. Inkább Szegeden húzom a bőröndöt a parkolóban, mint a Keletiből.
Az Apollont pedig nem értem. Miért utazhatok velük Miskolcról pl Sartira, de Lefkadára már nem. Pedig Lafkadára szivesen elmennék.
Na de van elég iroda, mindenki megtalálja a "magáét".

# 6608
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224859 Üzenet linkje2014-10-03 21:13:15  Válasz a #224857. hsz-ra Előzmény #224857

Apollon üzletpolitikáját én sem értem - már több vidéki városban élő hozzászóló hozta fel az általad is említett problémát - de szerencsére nekem budapestiként ezt nem kell mérlegelnem. Viszont pont emiatt a sok magyarországi útvonal miatt - meg gondolom hangsúlyosan anyagi okok miatt - kell összevárni a sok buszt. Itt közlekedés szempontjából könnyebb helyzetben vagyunk. Ettől függetlenül sajnos nincs nagy választék megbízható és változatosabb uticélokat is kínáló Görögországba utaztató irodából.
# 6609
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224863 Üzenet linkje2014-10-04 13:43:38 

Gondolom, mert amelyik busz érinti Miskolcot (afelől jön9 az megy Sartira). Ellenkező esetben kb. ugyanaz lenne, mint a Garndnál, hogy egy közös találkaponton átpakolás.
# 6610
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224865 Üzenet linkje2014-10-04 18:56:20 

faopal,az Apollonos Lefkadat úgy oldottuk meg,hogy odafelé elvittek minket fél-transzfer árért-mert ugyanalkor indul a Lefkada-Parga buszuk,mint a Paralia-Sarti-Nei pori...vissza pedig a Keletiből vonattal jöttünk.Nekem megérte,délután fél 3 körül ért be a busz,elhúztuk a bőröndöt a Keletihez,6 körül voltunk itthon.
Úgy tudom,arról van szó,hogy a fenn emlitett É-görög szárazföldi üdülőhelyekre több busz megy viszonylag egyszerre,és összejön egy transzferjáratnyi visszautas is.Mig pl. Lefkadaról csak mi mentünk tovább Miskolcra.Minket már nem érte volna meg hazatranszferálni.

# 6611
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224867 Üzenet linkje2014-10-04 19:05:34 

Na a buszos problémák miatt megyünk már évek óta autóval. Milyen furcsa az élet mert hát hiába kerestünk idén az autós úthoz utitársakat, inkább mindenki ment busszal. Talán nem volt elég kényelmesek egy vadi új Mazda 6 hátsó ülései? És még csak nem is lett volna drágább beszállni az utiköltségekbe mint a buszjegy ára! De sebaj így ketten mentük az autóval,és legalább megn3ztük Nis városát, hamár olyan sokszor elmentünk mellette. Tranzit szállás Nis belvárosában két főre 35 Euro volt. Ja igen, igazán nem is ezt akartam, hanem az Apollon Travel-es probléma megoldódott. Az utazási iroda elnézést kért és adott egy ... Ft összegű korlátlanul felhasználható és átruházható utazási uatalványt. Na nem kell gondolni nagy összegre, de már az elnézés kérés és a "jelképes" kárpotlás is számomra eredmény.
# 6612
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224868 Üzenet linkje2014-10-04 19:06:48 

Na a buszos problémák miatt megyünk már évek óta autóval. Milyen furcsa az élet mert hát hiába kerestünk idén az autós úthoz utitársakat, inkább mindenki ment busszal. Talán nem volt elég kényelmesek egy vadi új Mazda 6 hátsó ülései? És még csak nem is lett volna drágább beszállni az utiköltségekbe mint a buszjegy ára! De sebaj így ketten mentük az autóval,és legalább megn3ztük Nis városát, hamár olyan sokszor elmentünk mellette. Tranzit szállás Nis belvárosában két főre 35 Euro volt. Ja igen, igazán nem is ezt akartam, hanem az Apollon Travel-es probléma megoldódott. Az utazási iroda elnézést kért és adott egy ... Ft összegű korlátlanul felhasználható és átruházható utazási uatalványt. Na nem kell gondolni nagy összegre, de már az elnézés kérés és a "jelképes" kárpotlás is számomra eredmény.
# 6613
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224872 Üzenet linkje2014-10-05 15:48:53 

http://www.bumm.sk/100108/szlo.....erult.html

Másik honlap azt írja a kamion hátuljába hajtott bele....

# 6614
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224873 Üzenet linkje2014-10-05 16:19:44  Válasz a #224867. hsz-ra Előzmény #224867

Úgy hogy meg van adva az időpont és a helyszín, azért nem olyan egyszerű útitársakat találni, főleg hogy ha jól emlékszem (ha nem akkor bocsi) nálatok 2 hét volt, 1 hét Lefkada és 1 hét Parga. Mi pl. bárkihez betársulnánk, az autó is majdnem mind1 milyen, csak elég kicsi az esély arra, hogy az időpont és a helyszín egyezik.
# 6615
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224875 Üzenet linkje2014-10-05 18:45:10 

Ez igaz, de az együtt utazás nem feltétlenül jelenti az egy helyen való nyaralást. Menetközben le lehet rakni az utotársakat,illetve hazafelé fel lehet venni. Mi id3én úgy tranzitáltunk, hogy a keddi turnusváltás ellenére elindultunk vasárnap reggel. Este Nisben aludtunk összekötve egy kis városnézéssel. Hétfőn Makrygiallos és kedden reggel kipihenve irány Nidri.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
<   1 2 3 ... 440 441 442 ... 466 467 468   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu