Kefalonia
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 8911
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221485 Üzenet linkje2014-07-23 10:42:41  Válasz a #221389. hsz-ra

Mi egyik éjszaka voltunk lent a Mounda beach-en, hátha látunk teknőst, de nem láttunk. Viszont találkoztunk 2 aktivistával akiket nagy nehezen sikerült kifaggatni, hogy itt ők nem jelölik meg a fészkeket ilyen pálcákkal, mert nincs rá szükség ugyanis a teknősök elég mélyre teszik a tojásokat. És mi ekkor kérdeztük, hogy de ők akkor minek vannak kint, és erre azt mondták, hogy a teknős által hagyott nyomokat tüntetik csak el a homokban.
# 8912
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tibi30
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
21 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221527 Üzenet linkje2014-07-23 16:08:28 

Sziasztok!

A közutak állapotáról mit lehet most tudni? Folynak a karbantartási/javítási munkálatok? milyen állapotok uralkodnak?
Fókával sikerült már találkozni valakinek?

Köszi

# 8913
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221529 Üzenet linkje2014-07-23 16:19:28  Idézet innen: #221527

tibi30 írta:
A közutak állapotáról mit lehet most tudni?


Átlagban jobbak mint itthon. Nézegesd a google.maps, street view-ot, ott te is láthatod, mert nem sok változás van azóta, hogy az frissült volna. Ami a földrengésben megsérült azokat már kijavították (kivéve Assos-Myrtos rész), vagy láthatóan el van kerítve a rész (pl. ha az út széle sérült)

# 8914
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221625 Üzenet linkje2014-07-24 12:47:30  Válasz a #221485. hsz-ra Előzmény #221485

Maci!
Idén mi sem láttunk a Moundán körbekerített teki-fészkeket, de pár éve, amikor utoljára voltunk, volt bőven itt is. Lehet, azóta változtattak a módszeren.
Tomi!
Nekem nem ismerős a hely, tehát nem jártunk ott, de szerintem is a déli part lehet, szemben Zakynthossal. Arra hasonló icon_smile.gif Jöhet a megfejtés.

# 8915
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221630 Üzenet linkje2014-07-24 13:47:40  Válasz a #221381. hsz-ra Előzmény #221381

Esetleg Zola?
# 8916
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szemag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
87 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221704 Üzenet linkje2014-07-25 11:52:07 

Sziasztok!

Már elő lett véve a bőrönd, csomagolunk, holnap 16 óra 55-kor felszáll a gépünk ha minden igaz!

Szerintetek tegyek be meleg ruhát is? Gondolok itt pulcsira. az esték jó langyosak, vagy forrók lesznek?

nem akarok csak vékony szellős ruházatot pakolni!

szúnyogok vajon vannak? vigyünk szúnyogirtót?

# 8917
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ananda9
Aktív fórumos
Aktív fórumos
292 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221716 Üzenet linkje2014-07-25 15:02:53 

szemag!

Meleg ruha sosem árthat legalább egy kendő vagy kardigán, mert nem lehet kiszámítani az időt. Van mikor szelesek az esték és hűvös van és van, amikor meleg. Azért július végén már inkább melegre lehet számítani.

Mi mindig viszünk elektromos szúnyogírtó lapocskákat ( nekem az vált be), mert nem divat a szúnyogháló azt tapasztaltuk a szigeten. Ettől függetlenül nem kellett sokszor használni, de nem árt ha van. Sok helyet nem foglal

Jó utat és nagyon szép nyaralást!

# 8918
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bluecosto
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221719 Üzenet linkje2014-07-25 16:01:06  Idézet innen: #221704

szemag írta:
Sziasztok!

Már elő lett véve a bőrönd, csomagolunk, holnap 16 óra 55-kor felszáll a gépünk ha minden igaz!

Szerintetek tegyek be meleg ruhát is? Gondolok itt pulcsira. az esték jó langyosak, vagy forrók lesznek?

nem akarok csak vékony szellős ruházatot pakolni!

szúnyogok vajon vannak? vigyünk szúnyogirtót?



nagyon meleg van, mi holnap megyünk vissza
egy darab meleg ruhàt nem hoztunk szerencsére es nem is kellett
arra viszont nem àrt figyelni, hogy mikor mentek a napra. olyan 12-15..16-ig eszméletlen tüz a nap szinte senki nincs az utcàn sem, és. pillanatok alatt le lehet égni, kicsit sem olyan mint magyar honban...
sajnos m ezt elsö nap a sajat börünkon tapasztaltuk meg, kényszer pihenöre kerültünk2-3 napra....mondhatom igazan tetszett..
tapasztalat nelkul es a helyi kontakt egesz pontosan 0 tanàcsa nelkul ennyire futotta
mellesleg a unitraeles macanak szerintem zavartuk. nyaralàst, mert az egy het alatt meg csak rank sem bagozott...tul késön olvastam a Marcsirol (Ot szerintem a szerda reggeli kirandulaskor patak is a föutcàn a csoportjàval fajt is. hogy nem hozza fizettünk be ) a mi kontaktunk utànunk egy òràval szàllt fel...mar azt hittük semmi idegenvezetesnem lesz..csak penzbeszedes es utazàs, késôbb kaptunk egy kis felolvasàst..ami meg olyan is volt

# 8919
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bluecosto
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221720 Üzenet linkje2014-07-25 16:04:41 

hely lemaradt: Skala
otthonròl pedig majd irok hosszabbat, ha van ra igeny

# 8920
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szemag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
87 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221721 Üzenet linkje2014-07-25 16:06:27 

Köszi Ananda9!
# 8921
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szemag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
87 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221723 Üzenet linkje2014-07-25 16:09:04 

Köszi Bluecosto! Ha ebben az időszakban kint leszünk a napon nagyon bekenjük magunkat legalább 20 faktoros naptejjel és fejfedőt teszünk a kobakunkra!
Jó utat hazafelé!

# 8922
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221754 Üzenet linkje2014-07-25 21:40:09  Idézet innen: #221720

Bluecosto írta:
hely lemaradt: Skala
otthonròl pedig majd irok hosszabbat, ha van ra igeny

Igény van, mindig várjuk is, csak légyszi használd a helyesírás ellenőrzőt, mert igazi kihívás volt olvasni Téged, nem is mindent értettem (és nem az ékezetekről beszélek, bár nekem is angol billentyűzetem van, de 40 centért ráragasztottam a magyart icon_smile.gif )
És jöhetnek fotók is, azokból sosem elég!!
Az Unitravellel valszeg jövőre kevesebben mennek majd, többen jelezték a problémákat, de szerintem a görög főszezonba nem érdemes naptej nélkül elindulni, ahhoz azért illik jobban tájékozódni - még utazás előtt icon_smile.gif

# 8923
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bluecosto
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221756 Üzenet linkje2014-07-25 22:01:07  Idézet innen: #221754

kónyu írta:
Bluecosto írta:
hely lemaradt: Skala
otthonròl pedig majd irok hosszabbat, ha van ra igeny

Igény van, mindig várjuk is, csak légyszi használd a helyesírás ellenőrzőt, mert igazi kihívás volt olvasni Téged, nem is mindent értettem (és nem az ékezetekről beszélek, bár nekem is angol billentyűzetem van, de 40 centért ráragasztottam a magyart icon_smile.gif )
És jöhetnek fotók is, azokból sosem elég!!
Az Unitravellel valszeg jövőre kevesebben mennek majd, többen jelezték a problémákat, de szerintem a görög főszezonba nem érdemes naptej nélkül elindulni, ahhoz azért illik jobban tájékozódni - még utazás előtt icon_smile.gif





telefonròl irok, azért ilyen az ìràsom

naptej volt, az elsö pillanattòl kezdve, de nem egészen ugy kell hasznàlni szerintem mint otthon, persze ez bortipusol is fugg, de mindenkepp extra odafigyelést igényel..mondjuk mi direkt mondtuk hogy elsö ilyen ùt les ehhez kepest...közel sem ugy kezelték...pelda is mutatja

# 8924
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zolildi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221890 Üzenet linkje2014-07-27 22:01:59  Válasz a #221329. hsz-ra Előzmény #221329

Mi 12-én jöttünk haza. Étteremben pl. muszaka 7 euro, kefalóniai pie 12 /körettel, kis salival/, görögsali 5, amit négyen nem bírtunk megenni, tzaziki 3, frappe 2-3, ásványvíz 1,8 eu/ 6db másfél literes, benzin 1,8, frissen csavart narancslé 4, koktél 4-5, halasételek 12-15 euro, pékségben finom töltött piek 2 euro, kenyér 0,8-tól fölfelé, zsömle nagy szezámmagos 0,5, tej 1,8, felvágottak előre csomagoltak kb. 2-től fölfelé, sör dobozos kicsi 4-5 euro/ 6db, csapolt fél liter étteremben 4.
Gyékény 1,8, napernyő 8-tól fölfelé, nagy kefalóniás törölközők 6-tól.
Pita gyros 3 euro, ez mindenhol volt, gyros tányéron 6 euro, de nem volt több rajta, mint a pitagyrosban.
Melissani barlangtóhoz 7 euro a belépő, amiben benne van a pár perc csónakázás.
Remélem tudtam segíteni kicsit. icon_smile.gif

# 8925
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Teketoria
Aktív fórumos
Aktív fórumos
63 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221914 Üzenet linkje2014-07-28 09:17:51 

Lassan közeledik a mi utazásunk napja. Szedem össze a hasznos infókat erről a fórumról, nagy segítség nekem amiket írtatok az eddigiekben. Tervezünk autós vagy motoros túrát a szigeten hiszen ez egy olyan szép helynek igérkezik amit érdemes felfedezni. Pár nap alatt az alábbi helyekre érdemes elmenni, csináltam egy terv vázlatot, kérek valakit véleményezze esetleg mit hagytam ki? (már ami abba a 3-4 napba beleférhet)Makris-Gialost direkt kihagytam hiszen ott leszünk a hét hátralévő részében.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 594 595 596 ... 730 731 732   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu