Ciprus
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Ciprus
Hozzászóló Üzenet
# 226
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szanna
Törzstag
Törzstag
519 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#175083 Üzenet linkje2011-09-06 13:31:07 

Most olvastam Medi beírását az utazási irodáknál. A Mariandyban is látod a tengert (tényleg látod), de azért azokat a házakat (nem voltak magasak) szívesen elpakoltam volna. icon_smile.gif Vészes azért nem volt, csak szebb lett volna. icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif

Még valami. Nem messze a hoteltól vannak éttermek, bárok, de nekünk nagyon üresnek tűntek. Nem sok élet volt arra. Larnacaban (Pálma sétányon) azért más volt a helyzet.

Larnacaból az utolsó busz 23:30-kor indul. Ha jól emlékszem a 411 busz visz a szálló felé. A 711-s busz (de lehet, hogy a 712) szintén megáll a hotelnél. Ez a busz visz Aya Napa-ba. Ki van rá írva, hogy hova tart.

# 227
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vikica26
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#175766 Üzenet linkje2011-09-18 13:14:59 

Sziasztok!

Tegnap haza érkeztünk rendben és nagyon lebarnulva.
Nagyon szép a sziget 2 napra béreltünk Autót is.Elmentünk az Aphrodite sziklájához, fürdőjéhez…végig kocsikáztuk a sziget déli és dél nyugati részét!Elmentünk egy szervezett programra is, Famagustára és Salamisba.
A Mariandy hotellel kapcsolatosan, 3 éjszaka volt amikor nem tudtunk aludni.
Az egyik éjszaka meccset nézett a tulaj a haverjaival egy hatalmas nagy kivetítőn és nagyon hangosan.Itt nem 90 perces volt a meccs az tuti, mert még éjfél után is örjöngtek.
A második éjszaka fogalmam sincs hogy kik , de örjöngtek, énekeltek, kiabálták éjszakába nyúlóan.
A harmadik éjszaka ismét meccs nézés volt a porondon, plusszba még társult mellé a szomszédos erkélyen igyekezően túlharsogni vágyó Oroszok.
Akiket a legelső éjszakán szóltam le , hogy vegyék lejebb a tv hangerejét éjszaka, mivel aludni szeretnénk.
És még azt írják a hotelről, hogy család centrikus…pffffffff.
Nem értem, hogy egy hotel ,ezt hogyan engedheti meg magának.
A reggeli ahogyan Szanna is írta, egyhangú volt a vége fele már nagyon untam.A vacsora az finom volt.De az evőeszközök és tányérok koszosan voltak, mindig utána kellett takarítani.A szalvéta tartó és az olaj, só tartó pedig már rozsdás is volt.Volt ott 2 kutya, mindent beborított a kutya szőr.

# 228
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vikica26
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#175767 Üzenet linkje2011-09-18 13:31:34 

A lift elindulásnál és megállásnál olyan volt, mintha leakarna szakadni…lehet ettől volt megtörve a tükör is!A szoba meglepetésemre tűrhető volt, de viszont a szőnyeget elborította valamilyen szúros , tövises kis akármi és hát az elmaradhatatlan foltok, ami a folyosó szőnyegét is díszítették.
Sajnos találkoztunk, utca lányokkal is. Általában hátulról közelítették meg az Objektumot a kuncsaftokkal együtt.
Egyik nap lefeküdtünk a medencék melletti napozó ágyakra, a növényzet alatt cigi csikk, szemét tárult elénk .Biztos ezzel trágyáztak.
Egyedül a hotellel volt gondom, semmi mással,minden csodálatos volt a szigeten.
Aki olvassa ezt a hozzászólásomat, az messziről kerülje el a Mariandy Hotelt, mert a nyaralást nagyon durván eltudja rontani egy ilyet szállás.Az alkalmazottak, ilyen bamba,utálok itt dolgozni kategóriába tartoznak bele.Dobálták az evőeszközt, az asztal takarításánál még lehet a széket is az ott nyaralók közé vágták volna.
Jah és még valamit, az IBUSZ-t is messziről elfogom kerülni ezek után.Méghogy azt mondják, hogy már csak 2 hely van a repülőn és mi pedig el is hittük, pedig csak üzleti fogás volt ez.Röpke 5 perc alatt kellett eldöntenünk hogy akkor utazunk-e Ciprusra vagy sem, mivel lehet másnap már nem lesz hely a repülőn.Pechünkre 2 szállás közül pont a Mariandyba tudtunk belenyúlni .
Jah és a tetejébe 40.000.-al több is lett, mintha a más Utazási irodával mentünk volna, így utólag kiderülve.
Köszönjük ezt az emlékezetes nyaralást az IBUSZ-nak és a MARIANDY HOTEL-nek!!!!!!!!!!

# 229
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szanna
Törzstag
Törzstag
519 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#175834 Üzenet linkje2011-09-20 07:34:57 

Szia Viki! Üdv itthon!
Nekem még meg kell írnom a beszámolómat. Mely helyekre jutottatok el a szigeten?
Korábban terveztem, hogy írok egy véleményt a Mariandy Hotelről a Tripavisidoron és a Boking.com-on. Ezt meg kéne tenni.
Üdv:Szanna

# 230
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vikica26
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#175847 Üzenet linkje2011-09-20 10:20:15  Válasz a #175834. hsz-ra Előzmény #175834

Szia Szanna!

Én is pont még erre a két helyre akarok beírni, magyarul és angolul is.Indul a bosszúhadjárat icon_biggrin.gif
Én is írok majd beszámolót széppel és jóval tarkítva,legalább a facebook is közzéteszi majd így.Tudják meg minél többen.
Aphrodité sziklája, - fürdője;Famaguszta,Salamis,Kourion,Kolossi,Gavernor beach,Kiti beach,Ayia Napa, Larnaca sétány és Mackenzie beach,Trodos hegység+a vízesés.Itt voltunk!Sajnos kimaradt az Akamasz szurdok, Adonisz fürdője és a Nissi beach icon_sad.gif

Milyen volt London?

# 231
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pordanniki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
433 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#196204 Üzenet linkje2012-10-30 14:58:28 

Sziasztok!

Repült már valaki a Ryanairrel Paphosba? Ha igen, milyen áron volt a repülőjegy és melyik napon, mikor indult a gép? Szeretnénk tavasszal, húsvétkor 4 napot eltölteni Cypruson, ezért lennék kíváncsi a tapasztalatokra. köszönöm!

# 232
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#196205 Üzenet linkje2012-10-30 16:25:08  Válasz a #196204. hsz-ra Előzmény #196204

# 233
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pordanniki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
433 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#196206 Üzenet linkje2012-10-30 20:06:57  Válasz a #196205. hsz-ra Előzmény #196205

Köszönöm a linket, a keresgélést én is innen kezdtem el, csak a téli időszakban nem indul járat Paphos-ba, így se árat, se időpontot nem tudtam meg. Ezért is kérdeztem, hátha volt már valaki Cipruson a Ryanairrel és tudna árakat és indulási időpontokat mondani, viszonyítási pontnak.
# 234
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#196207 Üzenet linkje2012-10-30 20:50:35  Válasz a #196206. hsz-ra Előzmény #196206

ha nincs is közvetlen járat, akkor pedig még válasz sincs a kérdésedre. az alapján, h hogyan járt tavaly nagyon nem ajánlom, h bármit is megszervezz. Főleg, h ha az emlékezetem nem csal, tavaly járt télen is most meg akkor nem.

várd meg míg lesz nyári menetrend (ha lesz és fognak egyáltalán repülni oda pestről) és akkor kezdj el szervezkedni. Mondjuk mivel korán van húsvét, nem biztos, h akkorra az már érvényes lesz. Sőt.

de megnéztem neked (a ryan oldalán…), és átszállással simán el tudsz jutni akár a tél közepén is, milano/bergamo-ból és lond stn-ről is. Még drága, de húsvétra nem is most kell repjegyet venni.

Valamint (megnéztem neked ezt is..), larnacába repül a wizz air. Pl., 03.30-04.02 123 juró/fő/oda-vissza. egész télen repülik szombatonként, áprilistől kedd-szombat…

# 235
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pordanniki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
433 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#196208 Üzenet linkje2012-10-30 21:05:34  Válasz a #196207. hsz-ra Előzmény #196207

Nem szeretném még most ennyivel korábban megvenni a repülőjegyet, csak informálódni próbáltam, de ez nem jelenti azt, hogy erre ( a tavalyi menetrendre) alapozva szervezném meg az utazást. A nyáron volt közvetlen járat Paphosba, valószínű jövőre is lesz. Ha mégsem, akkor pedig marad az átszállásos utazás. Azért remélem májusig életbe lép a nyári menetrend.
Azt tudom, hogy a Wizzair repül Larnacaba, de ez csak egy másik alternatív lehetőségként, ha végképp nincs más, akkor jöhet szóba nekünk.

# 236
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pordanniki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
433 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#196209 Üzenet linkje2012-10-30 21:13:39 

A húsvét alatt, az orthodox húsvétot értettem, ami az idén május 5-re esik.
Cipruson hogyan ünneplik a húsvétot? Van szombaton valamelyik városban fáklyás felvonulás? Volt már valaki húsvétkor Cipruson? icon_biggrin.gif

# 237
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#196210 Üzenet linkje2012-10-30 21:18:53  Válasz a #196208. hsz-ra Előzmény #196208

lehet, de tavaly télen is volt.
# 238
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
EDina7
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#203723 Üzenet linkje2013-06-05 18:00:03  Látnivalók

Sziasztok!

Kb 1 hónap múlva megyünk párommal Ciprusra, Larnacába, egy hétre.
Több kérdésem is lenne, remélem tudtok nekem segíteni!

El lehet jutni Larnacából hajóval Ayia Napába? Olvastam, hogy busz közlekedik a két város között, de hajókázni mindenképpen szeretnénk, ezért gondoltam összekötnénk a kellemest a hasznossal.
Ha nincs hajó járat, Ayia Napa-ról milyen pár órás/fél napos hajókirándulásokon lehet részt venni?

A Larnaca melletti sós tóhoz ki lehet gyalog is sétálni? A város felőli oldalán is van valami látnivaló, vagy csak a túloldalon lévő kis Mecsetet érdemes megnézni? Júli elején-közepén vannak még flamingók?

A török oldalra érdemes átmenni? Azt olvastam, hogy Szalamisz romjai elég nagy terület és az ásatások még mindig zajlanak, tudtok esetleg belépő árat mondani? Oda is megy busz Larnacából?

Larnacában érdemes keresni/könnyen találni olyan kis éttermeket, ahova inkább a helyiek járnak? Tapasztalat és itt is többen írták, hogy azok olcsóbbak és az ételek is sokszor finomabbak mint a turisták által "belepett" éttermekben.

Előre is köszi az infókat, bármi más hasznos ötletet, tanácsot is szívesen fogadok!

Edina

# 239
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Csaba08
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
21 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#204624 Üzenet linkje2013-06-17 15:49:03  Re:

eDina7 írta:

A török oldalra érdemes átmenni? Azt olvastam, hogy Szalamisz romjai elég nagy terület és az ásatások még mindig zajlanak, tudtok esetleg belépő árat mondani? Oda is megy busz Larnacából?


Szia Edina,

Gondoltam ide is leírom, hát ha valaki mást is érdekel.
Kérdésedre én azt felelném, én csak is az északi részre mennék!
Észak-Ciprus sokkal szebb, érintetlen területek, kevesebb turista, gazdagabb látványvilág, más kultúra.
Észak-Cipruson nincs banki válság, mint délen. Török terület, még sincsenek most török zavargások, mint most Törökországban.
Biztonságos, még a magyar külügyi besorolás szerint is!

Aki kíváncsi Észak-Ciprusra, látogassa meg Kulturális és Turisztikai Képviselet honlapját - NCTO Hungary: www.nctohungary.com

Érdemes megnézni az uti filmeket és letölteni a bossúrákat.

További kérdésekben szívesen segítek.

Üdv: Csaba

# 240
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sagica22
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#207113 Üzenet linkje2013-07-19 10:27:39  Válasz a #203723. hsz-ra Előzmény #203723

Szia Edina!

Látom, nem kaptál választ a kérdéseidre, pedig nagyon jó lett volna! Barátokkal megyünk Larnakába aug. 1-től egy hétre, apartmann házba, és engem is érdekelnének a hajós kirándulások, a sóstó, és hogy valóban mit érdemes megnézni, hol érdemes kajálni/vásárolni...
Örülnék, ha írnál egy kis élménybeszámolót, tanácsokat. icon_smile.gif Remélem, hogy jól sikerült a nyaralás! icon_smile.gif
Ági

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Ciprus
<   1 2 3 ... 15 16 17 18   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu