Ciprus
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Ciprus
Hozzászóló Üzenet
# 241
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#207141 Üzenet linkje2013-07-19 17:48:02  Válasz a #207113. hsz-ra

Most láttam csak a kérdéseket, és ugyan 10 év távlatából nem is olyan könnyű válaszolni, azért pár infóm lenne:
- Larnaka nagy város, nem mindegy, melyik végében laktok, ha a reptér felőli végében, fél óra alatt akkor simán ki lehet sétálni a sós tóig. Viszont Larnaka központjából vagy a keleti feléből gyalogosan nekivágni, különösen nyáron, nem túl jó ötlet. De javasolnám megnézni a google map-en, azon látszik mi hol van, aztán el lehet dönteni, bevállalható-e.
- 10 éve még nem volt gazdasági válság és a tavernák közül nem egy volt teli helybeliekkel. Hogy most mi a konkrét helyzet, nem tudom, de érdemes körülnézni, bőven vannak tavernák, biztos lesz olyan, ahol helyiek is vannak.

# 242
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szanna
Törzstag
Törzstag
519 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#207239 Üzenet linkje2013-07-21 11:59:44 

Sziasztok!
Én két éve jártam Cipruson. Larnaca környékén laktunk egy két csillagos hotelben (nem a repülőtér közelében). A környék éttermei még a szezonban is pangtak az ürességtől. Kivéve egyet. A strand nem volt rossz, de láttam már szebbet is.
Larnacában azért van élet icon_smile.gif. A városi strandnál lehet rábukkanni az étterem sorra. Ezen strandon volt fizetős értékmegőrző (nem automata, a pénzt az ott lévő embernek kell adni). Volt öltöző és zuhanyzó is (zuhanyzó a szabadban). A zuhanyzó érme bedobással müdödött. A napágyakért fizetni kell.
Ez a part szakasz a buszok végállomása is. A buszokról majd később.
A strand egyik végében húzza meg magát a yacht kikötő és a kirándulóhajók molója. A következő hajótúrák közt lehetett választani: bő félnapos (egész napos, ha valaki úgy gondolja. 10-11 környékén indul és 5 körül fut be - ha jól rémlik) hajókázás úszással és teljes ellátással. elég drága (50 euró körül rémlik); horgászós (polipkákra vagy mikre) úszkálós, ez csak pár órát tart; buli hajó (este indul), mélytengeri horgászat. Ezek jutnak most eszembe, de biztos vagyok benne, hogy nem volt óriási választék ( de több hajó)
A strand másik végében szintén egy moló áll, de ezt inkább sétára szánták. Egy várszerűség is ebben a sarokban várja a fizető vendégeket. Nem tudom, hogy mit lehet ott megnézni, mivel mi nem mentünk be. Innen egy utca visz Larnaca belseje felé. Itt több turista bolt is van.
Larnacában másik strand is van, ez közelebb fekszik a reptérhez. Viszonylag közel húznak el a gépek.
A busz nem drága, legalábbis akkoriban nem volt. A normál busz 1 eurót kostál (Aya Napaba ezzel is el lehetjutni, csak többször áll meg), a távolsági busz 3 euróba került. Ezek nem álltak meg annyi helyen. A távolsági busz sofőrjeitől lehetett menetrendet kérni. A larnacai végállomáson el lehet olvasni a menetrendet, de a többi megállóban nem biztos, hogy ilyen szerencséje lesz az embernek. A mi megállónknál csak az írták ki, hogy mikor indul a busz a végállomásról.
Bevallom, nekem nem jött be Larnaca. Nagyon lepukkantnak nézett ki. De ez az én véleményem. Nem biztos, hogy mindenki így látja icon_wink.gif
Aya Napat mindenkinek ajánlom. Szép a part, van élet (itt most nem a bulizós helyekre gondolok). Ez a hely a turistákra épít. Hajókirándulásra szintén lehet menni.

Remélem, tudtam segíteni. Üdv: Szanna

# 243
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sagica22
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#207412 Üzenet linkje2013-07-23 10:57:08 

Köszönöm az infókat! Larnaca Kiti-nek nevezett részén leszünk, ahogy nézem, nem a reptérhez közel...
Nagyon várom a hasonló tanácsokat, véleményeket, benyomásokat, már nagyon izgulok, egy hét és megyünk!! icon_biggrin.gif
Üdv Ági

# 244
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szanna
Törzstag
Törzstag
519 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#207831 Üzenet linkje2013-07-27 21:19:46  Válasz a #207412. hsz-ra Előzmény #207412

Szívesen! icon_smile.gif
# 245
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szanna
Törzstag
Törzstag
519 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#207901 Üzenet linkje2013-07-29 12:18:13  Válasz a #207113. hsz-ra Előzmény #207113

Sziasztok!
Az emléktárgyak vásárlását ne a reptéren intézzétek. Ott drágább, mint a szigeten ( itt kizárólag az emléktárgyakra gondolok)
Nicosiaba (főváros) ne az irodával menjetek. Anno az Ibusz a csillagokat kérte érte. A fővárosi található múzeum nem tart minden nap hosszan nyitva (ha jól emlékszem), szóval induljatok időben. És ha már ott vagytok, akkor átugorhatok a török oldalra is.

Üdv: Szanna icon_cool.gif

# 246
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Viizo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
212 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#211096 Üzenet linkje2013-11-25 20:36:02 

akit érdekel néhány kép a november végi Ciprusról, katt ide
# 247
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#211104 Üzenet linkje2013-11-26 13:15:45  Válasz a #211096. hsz-ra Előzmény #211096

Viizo!

Nagyon jó látni azokat a helyeket, ahol jártunk néhányéve. És irigylem őket, mert most is jó idő van. Jól látom, hogy lehetett még fürdeni a tengerben? Hol voltatok, melyik részen?

Szia
Bottakati

# 248
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Viizo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
212 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#211107 Üzenet linkje2013-11-26 14:32:00  Válasz a #211104. hsz-ra Előzmény #211104

Szia Bottakati!

Kellemes volt nagyon a klíma (nappal 22-28 C, este 18-22 C körül) főleg az itthoni hűvös ismeretében icon_smile.gif

Nagyon bejött, hogy a nyaralóhelyeken alig voltak, ám a nagyobb városokban (Nicosia, Limassol) tömeg volt mindenfelé.

Fürdeni Ayia Napa körül lehetett, ott még kellemes volt a hőfok a sekély tengerben, de pl. Protaras környékén, a Konnos beach már hűvös, elég volt megmártóztatni a lábunkat benne.

Szállásügyileg a keleti régióban voltunk, Larnakában, onnan mentünk ide-oda:)

# 249
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#211141 Üzenet linkje2013-11-28 16:05:18  Válasz a #211096. hsz-ra Előzmény #211096

fantasztikus képek újra, gratulálok! icon_smile.gif

na és milyen volt ciprus? már úgy érzésileg, hatásilag, hangulatilag? icon_smile.gif

# 250
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Viizo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
212 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#211143 Üzenet linkje2013-11-28 18:59:08  Válasz a #211141. hsz-ra Előzmény #211141

köszi Rollo! icon_smile.gif

egyenlőre nem került fel túl sok kép, duplázódik-triplázódik majd a létszám, ha felkerül egyszer a beszámoló is. icon_smile.gif

A villámbeszámolóig csak így dióhéjban pár gondolat: először is Ciprus nagyon érdekes egy valami. Bár görög a hivatalos nyelv, és van néhány (kevés) görögös vonása, összességében nagyon NEM görög - ergo aki úgy érkezik, hogy egy görög szigetre pottyan le, azt igen komoly meglepetések fogják érni. Én erre fel is készültem nagyjából, de még így is néha beütött, hogy hoppá, hiába kalimérázgatunk, ez bizony teljesen más hangulatot és látványt áraszt, mint a görög föld.

A három (görög/török/angol) kultúra egyvelege az egész, kezdve az angoloktól átvett jobbkormányos autókkal, így pl. a vezetés is az első órákban rendesen megizzasztott (mondhatnám úgy is, hogy az őrületbe kergetett icon_biggrin.gif) Larnaca pálmás tengerparti sétánya, a Finikoudes pl. nagyon bejött, de ezerszer jobban hasonlít egy kontinenssel arrébb Miami-ra, mint bármelyik görög város sétányára.

A szigetnek természetileg vannak igen látványos részei, ezeket 95%-ban a tengerpartokon láttam - a hegyes-völgyes részekhez, a Troodos hegységhez az idő rövidsége miatt már nem volt szerencsénk, gondolom ott is akadnak ilyenek szép számmal. A sík vidék, a sziget belseje viszont sztem kifejezetten jellegtelen és csúnya, de szerencsére itt az ember nem tölt túl sok időt, ha az (ingyenes) autópályákon hasít. A történelmi látnivalók, kolostorok, a jobb állapotban lévő mecsetek nagyon szépek, viszont a nagy méretű szigetek átka, hogy ezek szét vannak szórva rendesen, és a meglátogatásukhoz bizony sokat kell jönni-menni.

A nagyvárosokban néhol a közlekedés - finomkodva írom - borzasztó. Pl. Limassolban fél óráig kerestem parkolóhelyet, egyirányú utcák tucatjaiban bolyongva, amiknek egy részét a navigáció ráadásul kétirányúnak ismerte, és miután ezalatt öregedtem kb. 10 évet, már úgy voltam vele hogy fene aki megeszi, ha egyszer kitalálunk a városból, még csak a közelébe sem jövünk többet. Végül lett parkoló, de a Limassol emiatt igen nagy hendikeppel indult.

Na folyt köv majd vmikor a leírásban. icon_biggrin.gif

# 251
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#211146 Üzenet linkje2013-11-28 19:21:11  Válasz a #211143. hsz-ra Előzmény #211143

köszönöm szépen a 'bemelegítést'! icon_smile.gif a jobb kormányos ügyet mélyen megértem, bevallom éppen ezért nem került még ciprus komolyabban képbe, mert tartok ettől erősen! icon_biggrin.gif (egyébként engem elsősorban az északi, török rész vonz, de lehetséges, h csak a korábbi elzártsága miatt van ez így)

és akkor jól értem, h véleményed szerint ciprust lehet szeretni, van miért szeretni-de ez inkább bizonyos területeinek, tengerpartjának szépsége, esetleg az említett kultúrák keveredése miatt van, nem vmiféle speciális hangulat az, ami megfogja az emberek többségét?

# 252
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Viizo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
212 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#211147 Üzenet linkje2013-11-28 19:38:17  Válasz a #211146. hsz-ra Előzmény #211146

Az északi rész jó gondolat - én is ha egyszer ismét Cipruson kötök ki, szinte biztos hogy az északi rész lesz a célpont!

Amit most láttam belőle pár óra alatt, a kettéosztott fővárosnál átlépve a határon, az nagyon érdekes volt, és simán visszamennék akár két hétre is. Óriási a kettősség: a szegény és a gazdag réteg kontrasztjáról sokat elmond, hogy álmomban nem gondoltam volna, hogy a nemrég megjelent ráncfelvarrott Merci E-osztályt a török oldalon látom élőben először az utcán cirkálni, omladozó házak előtt icon_cool.gif

Azon az oldalon is jónak láttam a közbiztonságot, de egyszer pl. egy szembejövő török huszonéves mellém érve olyat szólt nekem, hogy Hey Gipsy! - no gondoltam pont a legjobbnak mondja, szőkésbarnának kék szemmel. icon_biggrin.gif Hogy belém akart-e kötni, már sosem tudom meg, mert úgy gondoltam inkább továbbsétálok - valszeg jóval erősebb voltam nála, de neki több volt a barátja a körzetben icon_lol.gif

# 253
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#211223 Üzenet linkje2013-12-01 12:57:28  Válasz a #211147. hsz-ra Előzmény #211147

off

ehhez az érzéshez kapcsolódik picit, h a munkám egyszer moldovába szólított. na, ott volt efféle érzésem, mint amiről írsz. miközben teljesen hétköznapi járgány volt az emeletes szekér és dacia (nem viccelek icon_biggrin.gif), addig soha sehol nem láttam akkora sűrűségben porsche panamerakat, x5-ös bmw-ket és ml meg g merciket, mint ott..

# 254
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Viizo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
212 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214297 Üzenet linkje2014-03-19 19:28:13 

végre befejeztem a tavalyi ciprusi látogatásról szóló élmények mondatokba foglalását - pár mondatos villámleírásnak indult, aztán kicsit kibővült.

link

még mindig lenne mit írni, de akkor jövő ilyenkorra sem lenne olvasható

icon_biggrin.gif

# 255
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214331 Üzenet linkje2014-03-20 09:15:27  Ciprus

Szia viizo!

Nagyon klassz beszámoló, élvezet újra "bejárni" azokat a helyeket, ahol voltunk. Nekünk Ciprus - bár nem mondható görögösnek - nagyon bejött, az ókori romok, a tengerpartok és nem utolsó sorban az eszméletlen jó időjárása miatt is. A motoros kirándulás pedig kifejezetten izgi volt, kellett egy kis idő, mire a férjem megszokta, hogy ne a megszokott sávban menjünk.
Köszönöm a leírást!

Szia
Bottakati

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Ciprus
<   1 2 3 ... 16 17 18   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu