Ciprus
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Ciprus
Hozzászóló Üzenet
# 46
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#129068 Üzenet linkje2010-03-17 08:44:03  Válasz a #129066. hsz-ra

Kérdezz nyugodtan!

Terveztek kirándulást valahová? Autóbérlést?

# 47
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#129072 Üzenet linkje2010-03-17 09:18:23  Válasz a #129066. hsz-ra Előzmény #129066

Betti, néhány fontosabb látnivaló:

Paphos: Az egyik legkedveltebb nyaralóhely a sziget nyugati felén található. Szép, homokos partszakaszait helyenként sziklás részek szakítják meg. Közelében található az Akamas-félsziget természetvédelmi területe, amely mindenképp megér egy kirándulást. Itt található a Saránda Colónes, a 13. századi épület, amelyet egy földrengés pusztított el. A királyok sírja, Szt. Pál oszlopa és a katakombák ugyancsak érdemesek a látogatásra. Paphos leghíresebb nevezetességei a mozaikok, amelyeket eredete a 3. századba nyúlik vissza. Az elsőt 1962-ben fedezték fel. A mozaikokat Dionüsszosz nevéhez kapcsolják. Paphos Aquarium.

Trodos: A Trodos-hegység felejthetetlen élményt nyújt. Népszerű hely a sízők, hegymászók és a túrázók, kerékpárosok körében egyaránt, de 15. századbeli festményekkel díszített kolostorainak köszönhetően a kultúra iránt érdeklődők körében is. A Kykkos-kolostor a legismertebb nevezetesség, egyben az ország egyik jellegzetes épülete. A 12. században épült. Otthont ad egy vallási ikonokat bemutató múzeumnak is.
Asinou valószínűleg a környék legszebb kolostora. Pedhoulas ad otthont az Arkangyal Templomnak.

Nicosia (Lefkosia): Az ország fővárosa a sziget középső részén található, s a két országot elválasztó zöld vonal áthalad rajta. Az óváros, amelyet 16. századi velencei fal veszi körül, Nicosia legérdekesebb része. Egyéb látnivalók: A Helytörténeti Múzeum a város fejlődését mutatja be. Fantasztikus ikon-gyűjteményt csodálhatunk meg a Bizánci Múzeumban, amely a Püspöki Palotában található. A város főkapuja - a Famagusta Kapu - a keleti oldalon található. Az északi rész központja az Atatürk tér. Innen vezet a főutca a még mindig jó állapotban lévő Girne Kapuhoz, amely mellett áll a Török Múzeum. Érdemes megtekinteni a Selimiye Mecsetet, amelyet a XIII. században emeltek, s a gótika egyik legszebb példája az országban. A város legnagyobb török fürdője a Büyük Hamam. Szent János katedrális, az egyházfő miséző temploma.

Limaszol: Ciprus második legnagyobb városa. A középkortól - Oroszlánszívű Richard uralma alatt - ismert kereskedelmi központ lett. Napjainkban ismert turista központ, kikötőjéből indulnak ki az óriási tengerjáró hajók, emellett kulturális fesztiválok helyszíne. Óvárosában sok taverna, kávézó, apró souvenir boltok és butikok várják a vendégeket. Főbb nevezetességei: a vár - Középkori Múzeum, Archeológiai Múzeum, Néprajzi Múzeum, Művészeti Galéria. Limassol körzetében: Kolossi vára a 13. századból, Kourion múzeuma és ásatási területe, Apollo szentélye, Amathus ásatási területe, Szent György kolostor.

Famaguszta: Szalamisz (római színház, tornacsarnok, fürdőrendszer), Barnabás Apostol sírja és a kis kolostor, Szent Miklós katedrális, amely mohamedán imádkozóhellyé lett átalakítva, séta Famaguszta belvárosában 600 éves épületek között, török bazársor, “Fantom város“, ahol már jó ideje nem él senki.

További sok infót (időjárás, autóbérlés, városok leírása) megtalálsz ezen az oldalon is:
https://ciprus.wyw.hu/

Ezeken az oldalakon pedig sok képet találsz:
https://imagesofcyprus.com/EN/gallery/Villages?page=1
https://www.trekearth.com/gallery/Middle_East/Cyprus/

Üdv
Bottakati

# 48
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#129077 Üzenet linkje2010-03-17 13:58:00 

[img][/img]

[img][/img]

# 49
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Botee
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#131309 Üzenet linkje2010-04-15 16:16:33 

Sziasztok!

Én jövő7en utazok ki a nyári szezonra munka ügyben Limassolba.Megközelítőleg fél évet leszek kint,és megköszönném ha vki tudna információval szolgálni arról h mire érdemes figyelni odakint?Hallottam ismerősömtől h ne igyak csapvizet,meg h csak héjas gyümölcsöket egyek amit meg lehet pucolni,mert ugye azt is csapvízben mossák. Meg h a nagy meleg miatt a pisilést el is felejthetem,mert annyit párologtat a szervezetem. Tehát ha vki ilyen életmódos tapasztalatokat megosztana velem annak nagyon örülnék!
Előre is köszönöm!

# 50
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BBetti
Aktív fórumos
Aktív fórumos
166 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#138007 Üzenet linkje2010-06-08 08:25:03 

Sziasztok!
Elég sok ideje nem voltam, de elég dolog volt az esküvő megszervezésével. Már férjnél vagyok, úgyhogy nincs más hátra csak menni Ciprusra.

Köszi tényleg a sok segítséget!
Most már többször jelentkezem.

# 51
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BBetti
Aktív fórumos
Aktív fórumos
166 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#143818 Üzenet linkje2010-07-13 10:24:05  Válasz a #129072. hsz-ra Előzmény #129072

Kedves bottakati!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Már nagyon várom.

Remélem azért kicsit érezni a görög mentalitást, mert már hiányzik.

De már most úgy gondolom, hogy jövőre marad ismét Korfu.
Egyszerűen beleszerettem.

Azért kíváncsi vagyok Ciprusra is.

# 52
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#143841 Üzenet linkje2010-07-13 11:59:15  Válasz a #143818. hsz-ra Előzmény #143818

Kedves BBetti!

Tetszeni fog Ciprus, biztos vagyok benne. Vannak kevésbé görög részei az tény, de akkor is GÖRÖG. Ugyanazok az illatok, színek, isteni kaják, és persze csodálatos tenger.
Ne felejtsétek el körbeúszni kettesben Aphrodité szikláját!!!!
Sok boldogságot és szép nyaralást kívánok.

Szia
Bottakati

# 53
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BBetti
Aktív fórumos
Aktív fórumos
166 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#144011 Üzenet linkje2010-07-14 08:12:29  Válasz a #143841. hsz-ra Előzmény #143841

Köszi Bottakati!

Megnyugtattál és köszi a jókívánságokat!

Üdv.: Betti

# 54
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BBetti
Aktív fórumos
Aktív fórumos
166 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147251 Üzenet linkje2010-08-03 08:14:51 

Drága Bottakati!

Szeretnék olyat kérdezni, hogy kell vinni átalakítót az elektronikus ketyerékhez?
Bocsi, hogy ilyennel zaklatlak!

Köszi előre is a válaszod!

# 55
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147263 Üzenet linkje2010-08-03 09:24:57  Válasz a #147251. hsz-ra Előzmény #147251

Betti!

Elektronikus ketyerékhez hülye vagyok, de ha bővebben kifejted, hogy mit akarsz vinni, talán tudok válaszolni.
Más: a Media Markt-ban 390 Ft-ért kapni Ciprusról szóló nagyon klassz DVD-t (én már szombaton megvettem), neked is ajánlom. Felsorol minden helyet, ahova érdemes elmenni.

Szia
Kati

# 56
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BBetti
Aktív fórumos
Aktív fórumos
166 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147266 Üzenet linkje2010-08-03 09:53:44  Válasz a #147263. hsz-ra Előzmény #147263

Kedves Bottakati!

Úgy értettem a kérdést, hogy ugyanolyan dugó van a falban, mint nálunk, vagy kell átalakító ahhoz, hogy például az itthonról hozott vízforralót be tudjam dugni?

Köszi a DVD-s ötletet. Megnézem.

Ti is Ciprusra mentek?

Üdv: Betti

# 57
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BBetti
Aktív fórumos
Aktív fórumos
166 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147269 Üzenet linkje2010-08-03 09:57:42 

Esetleg ismered Larnacán a Mariandy Hotelt?

Köszi ám a válaszokat!

# 58
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szzsuzsanna
Aktív fórumos
Aktív fórumos
59 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#147272 Üzenet linkje2010-08-03 09:59:55 

Bbetti,

Kell átalakitó, a falban lévő konnektorokat nem tudod használni, de kint is lehet kapni minden supermarketbe.talán az a biztosabb, mert amit mi vittünk az nem ért semmit:) De lehet, hogy csak mi vittünk rosszat.

# 59
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BBetti
Aktív fórumos
Aktív fórumos
166 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147274 Üzenet linkje2010-08-03 10:01:18  Válasz a #147272. hsz-ra Előzmény #147272

Nagyon szépen köszönöm!

Üdv: Betti

# 60
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147283 Üzenet linkje2010-08-03 10:47:52  Válasz a #147266. hsz-ra Előzmény #147266

Szia Betti!

Nézd meg ezt az oldalt, itt találsz fontos infókat (pl. elektromos áram). http://www.cyprohun.org/site.7.....08b393adeb

Megvallom, olyan régen voltunk Cipruson, hogy ilyen részletekre már nem emlékszem, ráadásul barátoknál laktunk, ők meg mindent megoldottak, ha kellett valami. Bár voltam már idén Kos szigetén, de bizony tervezgetem, hogy szeptember végén – október elején újra elmegyünk Ciprusra. Egyrészt érdekel, mennyire változott, másrészt annyira jól éreztük magunkat, hogy visszavágyom. Ráadásul ott biztosan jó még az idő és a tenger is ősszel.

Üdv
Bottakati

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Ciprus
<   1 2 3 4 5 ... 16 17 18   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu