Ciprus
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Ciprus
<   1 2 3 4 ... 16 17 18   >
Üzenet
  Sagapw93 | #85597 Üzenet | 2008-11-20 18:01:57 | Válasz a #7853. hsz-ra
Sziasztok!!!!Jászasz!!
Nagyon örülök hogy megtaláltam ezt az oldalt icon_wink.gif icon_biggrin.gif .Én még sajnos nem jártam Görögországban,és sajnos Cipruson sem.De nagyon szeretnék majd elmenni Ciprusra.És valószínű 2009 nyarán el is megyünk ,mert lehet apukám ott fog dolgozni icon_wink.gif Milyen ott az élet???Szokások???Érdekességek.Egyéb??Igaz hogy ott háborús viszonyok jelei ma is megtalálhatóak???Úgy hallottam icon_cry.gif
Légyszí írjatok!!!!!!!!Puszi:)Köszönöm/Efhariszto:)
  Zsebkuty | #85647 Üzenet | 2008-11-21 14:24:19 | Re:
Sagapw93 írta:
Sziasztok!!!!Jászasz!!
Nagyon örülök hogy megtaláltam ezt az oldalt icon_wink.gif icon_biggrin.gif .Én még sajnos nem jártam Görögországban,és sajnos Cipruson sem.De nagyon szeretnék majd elmenni Ciprusra.És valószínű 2009 nyarán el is megyünk ,mert lehet apukám ott fog dolgozni icon_wink.gif Milyen ott az élet???Szokások???Érdekességek.Egyéb??Igaz hogy ott háborús viszonyok jelei ma is megtalálhatóak???Úgy hallottam icon_cry.gif
Légyszí írjatok!!!!!!!!Puszi:)Köszönöm/Efhariszto:)


Kedves Kitty!Irtam neked privit!Üdvi!!! icon_lol.gif
  Kvalcsi | #85700 Üzenet | 2008-11-21 21:34:53 | Re:
Sagapw93 írta:
Sziasztok!!!!Jászasz!!
Nagyon örülök hogy megtaláltam ezt az oldalt icon_wink.gif icon_biggrin.gif .Én még sajnos nem jártam Görögországban,és sajnos Cipruson sem.De nagyon szeretnék majd elmenni Ciprusra.És valószínű 2009 nyarán el is megyünk ,mert lehet apukám ott fog dolgozni icon_wink.gif Milyen ott az élet???Szokások???Érdekességek.Egyéb??Igaz hogy ott háborús viszonyok jelei ma is megtalálhatóak???Úgy hallottam icon_cry.gif
Légyszí írjatok!!!!!!!!Puszi:)Köszönöm/Efhariszto:)


Szia!

A fiam volt 2 hetet Cipruson és elmentek Nicosiába is, ahol tényleg egy szögesdrót kerítés választotta el a város Görögországhoz és Törökországhoz való részét. Itt akkor (kb. 7 éve) nagyon látszottak még a háboru nyomai, de ez csak itt volt jellemző és bizony nagyon nyomasztó. A tengerparton viszont szálloda, szálloda hátán. Luxus minden mennyiségben. Neki nem nagyon tetszett éppen a sok túrista miatt. Dzsippet béreltek és bejárták az egész szigetet. A hegyekben jól érezték magukat, mert ott még megvan a háborítatlanság.

Egyik ismerősöm dolgozott egy szezont Cipruson egy szállodában, de többet nem ment vissza, mert sokkal jobban érezte magát Rodoszon (Felirakiban) vagy Koson (Kardaménában). Ugyan ezek is a legfelkapottabb és az angolok által leglátogatottabb helyek, de még mindíg emberibb, mint Cyprus. Persze ez csak két vélemény olyanoktól akik a nyugodtabb helyeket szeretik.
  Sagapw93 | #86232 Üzenet | 2008-12-04 18:44:07 | Válasz a #85700. hsz-ra Előzmény #85700
Sziasztok!!Jászasz!!!
A múlt nap találtam Ciprusról egy jó oldalt.Gondoltam megosztom veletek.Szerintem nagyon jóóó ,és sok a hasznos infóóó.Egyébként régen írtam ,meg persze kérdezem is itt Ciprusról,azért mert akkoriban tudtam meg hogy apukámnak van egy munka lehetősége Cipruson.,2009 nyarára ,de akkoriban nem tudtuk biztosan .Ami mostmár ma du-tól 99% valószínűségű,persze nem akarom elkiabálni ,de mivel nagyon fel vagyok dobbva ,nem tudom említés nélkül hagyni,persze amikor meghallottam azt hittem álmodok,apukám meg nem győzött lehiggasztani.Én meg máár egész délután Ciprusról nézek cuccokat,mééég ennyire nem vártam a nyarat,szünetet mint most .Persze az méég odébb van.......icon_wink.gif icon_wink.gif icon_wink.gif icon_razz.gif icon_lol.gif icon_wink.gif icon_biggrin.gif icon_smile.gif Légyszííí aki volt már CIPRUSON, írjon már PRIVIBE,mert személyes tapasztalatokra,élményekre kiwi vagyok.
jA ÉS ITT AZ AZ OLDAL!!!
icon_arrow.gif icon_idea.gif www.ciprus-summer.eoldal.hu
Köszi:)/efhariszto:)Puszi mindenkinek:) icon_confused.gif icon_lol.gif icon_wink.gif
  Anetta | #88275 Üzenet | 2009-01-22 10:30:09 |
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni. Nem tudom eldönteni, hogy idén nyáron melyik úticélt válasszam: Ciprus vagy Mallorka. Ciprus már régóta vágyam, de most sokan kritizálták, ez igaz, tényleg nem éri meg oda utazni?
Ha Ciprus, melyik hotel: Hotel Nestor, Aiya Napa vagy HOletLordos Beach, Larnaca.
Mallorcán a Hotel Vista Blava milyen vagy a Hotel Gran Bahia.
Már vagy három napja ezen rágódom, remélem valaki tud információval szolgálni.
  Szzsuzsanna | #88278 Üzenet | 2009-01-22 10:50:17 |
Sziasztok,

Én tavaly két hetet voltam Cipruson, Protarasban. Gyönyörű a hely, a tenger, a műemlékek,szóval minden DE hiányzik belőle valami.Valami , ami görög. Ja, és nagyon drága, a görögországi árakhoz képest, hát inkább a triplája, mint a duplája, addig, mig Görögországban egy étteremben egy egytál étel 5-6 euro, itt 15-16.
A török rész is gyönyörű, szegényebb, kopárabb, koszosabb talán de az emberek sokkal kedvesebbek, és szivélyesebbek. Az éttermek pedig kb fele annyiba kerülnek.
Mi Protarason a Hotel Mandaliban voltunk, ami egy apartmanhotel.
Az árai sztem elég elfogadhatóak, és rendkivül korrekt szálloda.Szép nagy apartmanokkal, medencével, szóval jobb mint amilyennek hittük.
  BBetti | #128518 Üzenet | 2010-03-11 08:27:55 |
Sziasztok!

Idén nagyon nagy esemény lesz az életünkben.
Férjhez megyek és a nászutunkat már be is fizettük.
Uticél Ciprus, Larnaca.

Ha valaki tud róla illetve az autós közlekedésről, fontosabb látnivalókról írni, azt nagyon megköszönném.
Tavaly Korfun voltunk és ahhoz is annyi segítséget kaptam tőletek, hogy olyan helyeket is sikerült felfedezni, amit az útikönyvek írói nem is ismernek szerintem.

Úgyhogy várom a segítségeket, addig visszaolvasom az eddigi hozzászólásokat.

Köszi előre is!
  Ferrari | #128529 Üzenet | 2010-03-11 09:56:15 |
Szia Betti!

Jobbos közlekedés van.
A legszebb partok Aya Nappa környékén vannak.
  Bottakati | #128546 Üzenet | 2010-03-11 11:38:27 | Válasz a #128518. hsz-ra Előzmény #128518
Szia Betti!

Én régen - 1995-ben - voltam először és remélem, nem utoljára Cipruson.
Az előző hozzászólásokban van igazság, az igazi görög érzést nem találod ott meg, legalábbis azt nem, amit mi Hellaszosok betegesen szeretünk. Viszont: nagyon jó az idő, megbízhatóan süt a nap hosszú hónapokon át, a ciprusiak nagyon kedvesek, a közbiztonság jó (legalábbis akkor meglepő volt, hogy a kocsikulcsot letekert ablaknál simán a kocsiban lehetett hagyni), az utak jók, kilométeres partok, homokos, finom meleg tenger. Ott ettem először meze-t, a vacsora végén majdnem lefordultam a székről, annyira jóllaktam. A görög ízeket biztosan megkapod ott is.
És a látnivalók , persze, nem az összes: Nicosia, a főváros. A királysírok. Aphrodité sziklája (amelyet kettesben együtt körbe kell úszni, hogy a szerelmetek örökké tartson).
Ajánlom ezt az oldalt, szinte megmutat Ciprusról:
http://www.visitcyprus.com/wps/portal

Érezzétek magatokat nagyon jól, és sok boldogságot kívánok!

Szia
Bottakati
  Mediterraneo | #128593 Üzenet | 2010-03-11 19:43:41 | Válasz a #128518. hsz-ra Előzmény #128518
Szia Betti!

Néhány évvel ezelőtt voltunk a párommal Cipruson és remekül éreztük magunkat. Több könyvem van erről a szigetről, és ezáltal a személyes benyomásaim mellé sok-sok infóm, szóval ha konkrét kérdésed van, tedd fel és megválaszolom.
Egyébként a Bottakati által ajánlott website a Ciprusi Idegenforgalmi Hivatalé és ott minden fontos rajta van (igaz, nem magyarul, legalábbis még egy éve nem volt nakik magyar verzió, de ez azóta akár változhatott is).

Larnaka a hasonló nevű öböl partján terül el. Turisztikai szempontból kiemelten fontos város: a város melletti nemzetközi repülőtéren landol a legtöbb járat, remek kiindulópont a sziget középső és keleti részének bejárásához, kiváló hotelei vannak a homokos tengerprt mentén. Szóval jól választottatok J
És ha más szóba került a reptér: a város nyugati szélén van és amennyiben a ti hoteletek is, akár gyalog is el lehet jutni a reptérről a hotelig. A legszélső hotelt és a reptér között a távolság nem több, mint egy km. Én úgy emlékszem, hogy alacsony leánderbokrokkal szegélyezett gyalogút is van.

Első nekifutásra Larnakát három részre osztanám: maga a városközpont, aztán az ettől nyugatra húzódó rész és a központtól keletre levő szakasz.
Ez utóbbi a város szélén, a kikötőtöl keletre van, néhány hotel van itt, sajnos ezt a részt nem ismerem.
A nyugati parton, pontosabban az erődítmény és a reptér közötti szakaszon egy sor hotel van, éttermekkel, bárokkal, üzletekkel. A hotelek vagy közvetlenül a parton vannak, vagy csak egy út választja el őket a parttól. A strand széles, homokos. A nyugati végen, a reptérhez egészen közel csak tavernák és kávézók vannak egy parkosított szakaszon. Ennek a résznek az a pozitívuma, hogy csak egy lépés a strand, tavernából bőséges választási lehetőség van, ugyanakkor az a hátránya, hogy a városközpontig gyalogolni kell (20-30 percet).
A hotelek-apartmanhotelek egyébként magasak, nem olyan 1-3 emeletesek, mint Görögország szigetein.
A város jókora nagy, a turisták kedvenc helye a azonban ennél kissebb rész, a pálmafa-sétány, amely egy kis középkori erődítmény és egy yahtkikötő között, az óváros határán húzódik és amely egyedi hangulatot kölcsönöz a városnak. Ezen a környéken vannak a városközpont hoteljei is. A pálmafák szegélyezte tengerparti sétány nagyon szép, itt számtalan kávézóval,üzlettel, szórakozóhellyel találkoztok majd.
Larnaka ugyanakkor igazi történelmi város: a helyén ált Kition városállam, ahol a Zeno, a stoikus filozófiai iskola alapítója született és Larnakában élt Szent Lázár, akinek tiszteletére egy nagyon szép templomot emeltek a város központjában és amelyet mindenképpen érdemes megnézni.
A várostól nem messze egy nagy sós tó van, ahol telente vándormadarak százai pihennek és amelynek a partján, egy pálmafás ligetben egy szép kis mecsetet áll. Mi november elején voltunk, akkor még nem voltak madarak (pedig szerettük volna látni az itt telelő rózsaszín flamingókat).

Folyt.köv. amint lesz időm!

Medi
  BBetti | #128627 Üzenet | 2010-03-12 08:16:02 |
Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a jókívánságot!
Én úgy hallottam balos közlekedés van, Ferrari pedig most azt írta jobbos. Melyik az igaz?
Van Cipruson Delfinárium. Életem nagy vágya, hogy lássak végre delfineket, örülnék, ha ez pont a nászutamon jönne össze.

Medi tuti lesznek még kérdéseim, csak összeszedem őket.

Köszi mégegyszer mindegyikőtöknek.
  Ferrari | #128638 Üzenet | 2010-03-12 09:04:23 |
Szia Betti!

Bocsánat , balos közlekedés van, eltévesztettem.
  Mediterraneo | #128730 Üzenet | 2010-03-12 19:09:56 | Válasz a #128638. hsz-ra Előzmény #128638
Sziasztok!

Bizony, a közlekedés BALOLDALI Cipruson, az angol gyarmati időkben vezették be. Azaz a jobb oldalon van a volán. Élénken emlékszem, hogy milyen az, ha indexelni akarok, de az ablaktörlőt kapcsolom be icon_lol.gif

Egyéb fontos tudnivalók a közlekedésről:

- A nemzetközi közlekedési táblák, amelyek azonosak az általunk ismertekkel, az utak bal oldalán találhatók.
- A távolságok és sebességhatárok kilométerben, illetve km/h-ban értendők.
- Autóúton a sebesség felső határa 100, az alsó határa pedig 65 km/h. A többi úton 80 km/h a megengedett sebesség, kivéve ahol sebességkorlátozást jelez a tábla. Lakott terülten a megengedett maximális sebesség 50 km/h, kivéve, ahol mást jeleznek a táblák.
- A biztosnsági övek használata – az első és a hátsó üléseken egyaránt – kötelező.
- Az autóvezetőknek ajánlott napszemüveg használata.

Ide tartozik még az, hogy vasárnap akartunk tankolni, de minden benzinkút zárva volt. Aztán rájöttünk, hogy minden benzinkútnál működik olyan önkiszolgáló kút, amely elfogad bankkártyát vagy/és papírpénzt, így vasárnap is tudunk tankolni

Medi
  Mediterraneo | #128731 Üzenet | 2010-03-12 19:10:54 | Válasz a #128627. hsz-ra Előzmény #128627
Mit érdemes megnézni Larnakában?

Az utikönyvek szerint a múzeumokat, amelyek közül kiemelkedik a Pieridesz múzum: ez egy magángyűjtemény ciprusi régiségekből, amelyeket eredetileg Demetros Pieridesz (1811-1895) kezdett el gyűjteni és amelyet később a családtagok bővítettek. Nemrég egy geológiai tárlattal bővült, amely a kikötővel szembeni épületben található és ami pár éve ingyenesen látogatható volt.

Amit el sem lehet kerülni, az a Szent Lázár templom. Szent Lázár Larnaka patrónusa. A történet röviden: Kition, a mai város helyén álló városállam akkor vált Lázár második otthonává, miután Krisztus feltámasztotta és további 30 évet élt itt és ő lett Kition első püspöke. A 9. században VI. Leo császár a sírja felé egy csodálatos templomot emeltetett, amely az egyik legszebb példája a bizánci építészetnek Cipruson és amelyet az eredti terveknek megfelelően restauráltak a 17. században, amikor gyönyörű barokk fafaragással díszítették. A templom természetesen látogatható és amennyiben nem megfelelő az öltözéketek (konkrétan rövidnadrágban vagytok), akkor egy hosszú kötényféleséget kaptok J. Szent Lázár sírját a templom kriptájában meg lehet nézni. A legjobb az egészben az a falifestmény, amely Lázárnak a feltámadását ábrázolja, ugyanis a képen a sír melett álló emberek közt van, aki befogja az orrát J miközben Lázár éppen emelkedik ki a sírból.
Az egyházi múzeum a templom melletti épületben van.

További látnivalók:
- Kimon mellszobra: a tengerparti sétányon áll. Az athéni generális Kimon i.e. 450-ben 200 „triremes”-t vezetett Ciprusra, hogy felszabadítsa a szigetet a perzsák uralma alól. A kitioni cstában halt meg.

- a larnakai erődítmény: az 1625-ben emelt erődítmény a brit megszállásidején börtön volt, jelenleg a középkori múzeumnak as otthont, nyáron a város kulturális központja eseményeinek ad otthont.

Ezen kívül, ha autót béreltek, érdemes elmenni a sós tó partjára is, ahol datolyapálma-ligetben van egy szép kis mecset (Ha jól emlékszem, a próféta egyik nagynénje itt esett le a tevéről és ennek apropójára építették).
  BBetti | #129066 Üzenet | 2010-03-17 08:27:58 |
Köszönök szépen minden segítséget! Kedvesek vagytok.

Még biztos lesz kérdésem. icon_wink.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Ciprus
<   1 2 3 4 ... 16 17 18   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu