Toroni
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
1 2 3 ... 44 45 46   >
Üzenet
  Maarti | #125 Üzenet | 2004-06-01 20:09:47 | Toroni???
Sziasztok!
Sajnos mivel a pici lányunk csak egyéves idén hazai pályán maradunk.Addig is a 2002-es Sartii nyaralásból "élünk"és gözerövel tervezzük a jövö évet.
Ha Toroniról tudna valaki bövebbet szívesen fogadnánk. icon_lol.gif
  Fireman | #126 Üzenet | 2004-06-03 07:56:24 |
Hirtelen azt hittem ezt én írtam álnéven icon_lol.gif
Mi is pont ebben a cipõben járunk, 1 éves a lányunk és 2002-ben voltunk utoljára Sartin, ami még mindíg mélyen bennünk él. Lehet, hogy találkoztunk is kint ? icon_lol.gif

fm
  Maarti | #127 Üzenet | 2004-06-03 09:11:22 | Maarti
Szia!
Amilyen kicsi a világ és sok a Magyar bármi elképzelhetQ.Nekünk ez volt az elsQ Görög nyaralásunk és mit tagadjam beleszerettem ebbe az országba.
2002-ben elQszezonban nyaraltun május vége-junius eleje .Szállásunk a Wienna apartmanban volt és az Apollon TraveltQl utaztunk busszal.
Nekem nagyon tetszett Sarti,persze a családnak is .Nagyon nyugis kis helynek találtam.Jó sokat barangoltunk.
Neked milyen élményeid voltak?
Márti
  Mészi | #130 Üzenet | 2004-06-09 19:23:30 |
Hol a legtisztább az idén a viz Észak-görögországba? 15 éve járok ki de csak száraz földre, két hely van amit kissé lepusztulva találtam újbóli nyaralásomnál, ez Asprovalta, és Neu-Moundia. Újabban autóval járok ,igy a közeli üdülõket mindig megnézem,ha az idén július végén Te is autóval mész az úton mehetnénk együtt, ha gondolod...
  Fireman | #135 Üzenet | 2004-06-14 09:08:13 |
Hát én leírtam az élményeimet a Sarti résznél.
Persze én is elsõre beleszerettem Görögországba, gyönyörû hely.
Nem is szívesen magyek máshová nyaralni icon_lol.gif
fm
  Jox | #190 Üzenet | 2005-02-06 17:23:37 |
Toroni a Halkidikin / a Szithónia-félsziget délnyugati részén fekszik.
Nyugodt kis hely, kristályatiszta a víz, a strandja aprókvicsos. Nincs még annyira "felkapva" és kiépítve mint a közeli Szarti. Tavaly (2004) szeptember közepén alig volt néhány turista.
Kissebb szállodák, nagyon szép apartmanok, kb 5 - 8 szupermarket, és kb ugyanennyi taverna van a faluban. A falu végénél van egy kis romterület.

Szállásajánlat:
A Toroniban lévõ Anastasia's House apartman bemutatója megtalálható a Hellasz.hu Ajánló oldalán.
Nagyon szép, igényes apartman, kedves és barátságos tulajdonosokkal.
  Kvalcsi | #3223 Üzenet | 2005-11-11 12:47:47 | Toroni
Toroninál 2 km hosszú a fövenyes part. A mai kis falu az ókori nagy õs nevét viseli. Toróné a Chalkisziaknak a Kr.e. VIII. században alapított gyarmatvárosa volt, és a klasszikus korig virágzott. A perzsa háborúban hajókkal és katonákkal támogatta a perzsákat. Késõbb a déloszi szövetség tagja lett. A peloponnészoszi háborúban a két nagy ellenfél, Athén is, és Spárta is elfoglalták. Kr.e. 348-ban elfoglalta II. Philipposz, Kr.e. 168-ban pedig a rómaiak.
Toróniban az ásatásokat a Görög Régészeti Intézet végzi, mely során felfedezték az ókori város egy részét, a városfalakat a bástyákkal, és az akropolisz falait. Megtalálták a IX-X. századi temetõt is, amelynek kora-bronzkori fázisai is felismerhetõk.
A Likithosz-félszigeten volt Toroni következõ akropolisza. A meredek sziklákon látható várfalak a második, bizánci vár falainak maradványai. A Thuküdidész által említett ókori várat a XI. században fallal erõsítették meg, de valószínûleg a török idõkre tehetõ a vár és a mellette lévõ település pusztulása. A Likithosz-félszigeti vártól kb. félórányira egy második világháborús német erõdítménybe ütközünk, nagy földalatti termekkel és ütegállásokkal.



  Picur | #3969 Üzenet | 2006-01-02 15:05:12 |
2004 ben voltunk Toroniban,csend és nyugalom szigete.Aki pihenésre vágyik annak tökéletes.Busszal,stoppal át lehet menni Sartira.A tenger lassan mélyül,meduza mentes.A baj az,hogy eddig csaz az Apollon szervezet ide utat,de ha autóval mentek akor nem lesz gond.A GINA apartmant ne válaszátok.Az AJÁNLÓban láttam egy szép apartmant,jónak tünik.
  Jox | #6049 Üzenet | 2006-03-31 12:11:01 | Toroni



  Kicsike | #6288 Üzenet | 2006-04-07 19:47:21 |
Szia Otyika. Mikor mész Toroniba?
  Ok | #6340 Üzenet | 2006-04-10 10:09:11 |
Hello!

Még csak a tervezgetés szintjén vagyok, idõpontot sajnos nem tudok. Sok függ attól, hogy milyen infókat gyûjtök be. Terveim szerint július vége vagy augusztus közepe kenne a megcélzott idõpont.

Üdv. Otyika
  HJudit | #6343 Üzenet | 2006-04-10 12:58:12 | Toroni
Kedves Mindenki!
Van-e vkinek tapasztalata Toroni- Hotel Flórával kapcsolatban? Most nem oda utazunk, de kíváncsi lennék, milyen a hely meg az ellátás. Barátaink ódzkodtak a félpanziótól, ezért nem azt az utat foglaltuk. Szóval érdekelne a szálló is meg az, hogy van-e éjszakai élet, v. kifejezetten pihenõknek ajánljátok.
Köszi
Judit
  Jox | #6347 Üzenet | 2006-04-10 14:36:34 |
HJudit!

Toroni csendes, nyugodt kis település, inkább a pihenésre vágyóknak ajánlanám.
Viszont nagyon jó a tengerpartja (itt a témán belül van néhány kép, amit beillesztettem) és kirándulások kiindulópontjaként is jó választás.
Aki nagyobb nyüzsgésre vágyik, átmehet pl Sartira vagy a szomszédos településekre.
  Kicsike | #6371 Üzenet | 2006-04-11 09:23:20 |
Szia Otyika. Azért kérdeztem,hogy mikor mész Toroniba,mert én szivesen megosztom Veled a tapasztalataimat,ugyanis mi juni 2-án indulunk és két hetet töltünk ott. Remélem,hogy szép és jó élményekrõl tudok Neked beszámolni és még lesz idõd eldönteni,hogy Te is ide utazz. Egyébként én sok jót olvastam róla ezen az oldalon is és még sok más helyen is. Majd meglátom,de fõleg hamarosan meg is tapasztalom. Már alig várom.
  Ok | #6378 Üzenet | 2006-04-11 11:21:57 |
Hello Kicsike!
Elõre is köszönöm az információkat és az esetleges élménybeszámolódat!
Nagyon jó volt tavaly is, hogy volt egy kedves hozzászóló aki sok információval és jó tanáccsal látott el Asprovaltával kapcsolatban. Most is bízom ebben, elõre is jó nyaralást kívánok!
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
1 2 3 ... 44 45 46   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu