Hios
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84751 Üzenet linkje2008-11-07 20:44:07 

Chios lakói az ókorban szigetüket Posseidon földi lakhelyének tekintették. Az ie. 7-6. században ezen a cseppnyi földrészen majdnem 100ezer ember élt. Virágzott a sziget élete, sikeres kereskedelmi expedíciói még egyiptomba is elvitték portékáit, melyek közül a legismertebb a masztika volt. A hagyomány szerint itt született Homérosz! Chios volt a rabszolgakereskedelem meghonosítója is. A középkorban arab kalóztámadások tizedelték a lakosságot. Később hosszú ideig genovai, majd török uralom alatt állt. A török uralom alatt 45 ezer chioszi került rabszolgaként Egyiptomba és Szudánba. A törökök lemészárolták a maradék lakosságot, aki csak tudott menekült. 1921-ben csatlakozhatott ismét Görögországhoz. A II. Vh-ban sokat szenvedett a német megszállástól, majd azután az ismétlődő erdőtüzektől.

A különleges mintákról a pirgi-i házakon csak ennyit találtam: a házak, templomok külső falát dekoratív, geometrikus, növényi és állati mintázatú, fehér alapon barnás fekete színű sgrafitto díszíti. Ezt az ornamentikát, amelyet a genovaiak honosítottak itt meg, az alkalmazott technika nyomán ún. kszisztának (kaparás) nevezik. Előbb befestik a házat sötétre, majd később fehérre és a mintáknak megfelelően kapargálják le a fehér festéket, így megjelenik az alatta lévő sötét szín.

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90920 Üzenet linkje2009-02-22 13:44:10  Válasz a #84751. hsz-ra Előzmény #84751

Sziasztok!

Hétfőn fogok írni jópár Chios-i szállásadónak, a válaszokat (elérhetőség ár) majd beírom ide.

Nagyon szép képeket látok itt a fórumban, a neten kicsit kevesebb szépet találtam.

Tegnap a párommal néztük a neten a görög szigetek képeit, már a jövő évi nyárra gondolunk, mostanság szeretném összeállítani a szóbajöhető szigetekre utazástervezetet árral együtt, hogy jövőre csak válogatni kelljen, a kutatómunkát meg most végzem icon_smile.gif

Párom megnehezítette a dolgomat, ragaszkodik az olyan szigethez, aminek elég nagy a fővárosa, de nem is a nagyság, hanem az élet érdekli őt, és most nem a bulira gondolok.
Úgy láttam a képeken, ezen a szigeten van élet, lehet az utcákat járni és mindenféléket vásárolgatni. (és hát alapfeltétel hogy kórház legyen a szigeten)

Valaki járt már itt?

Azt hiszem jövőre (itt is) el tudnék képezlni egy hét nyaralást, és mivel mellette van Samos sziget (már régóta nézegetem) talán ott is el lehetne tölteni egy hetet, és árban is nagyon jól jönnénk ki.

Már csak kompjáratot kell találnom Piraeusból Chiosra és onnan Samosra.

Egy újabb tervnek nem is rossz, nem?? icon_biggrin.gif

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lambros
Aktív fórumos
Aktív fórumos
262 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#90925 Üzenet linkje2009-02-22 14:25:37  Válasz a #90920. hsz-ra Előzmény #90920

Firkamanó!
Jártam Samoson. Az egyik legszebb hely ahol voltam. A komp ugyan több szigeten megáll. De a két szigete teljesen külün járat. Még csak egy szakaszon sem azonos, hogy vissza egy kis kerölővel átkompozz.
De annál egyszerűbb ha kikompozol Törökországba és Cesméből 130 km-re lévő kusadasiból megy komp samosra. ( Közben esetleg a törököknél egy kis kerűlővel útba ejtheted Ephesost ami azt hiszem a világ egyik fontos kultúrális hagyatéka.

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lambros
Aktív fórumos
Aktív fórumos
262 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#90926 Üzenet linkje2009-02-22 14:27:07  Válasz a #90925. hsz-ra Előzmény #90925

Majdnem elfelejtettem Samos városában van kórház.
# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90929 Üzenet linkje2009-02-22 15:11:53 

Firkamanó, Samos egy álomszép hely, két hetet voltam ott és lehet repülni is Bécsből!!!! , mint ahogy (úgy tudom, de nem 100%) Samosra is. Bár mindkét szigetre tudsz repülni Athénból belföldi járattal, nem kell kompozgtani. Viszont ismervén kicsit téged, jelzem, hogy Samos nem éppen egy strand-sziget. Alig van jó strandja, mert meredek sziklás partok vannak. Ami van, az álomszép, de az egész szigeten csak kettő homokos van. Bocs, ez már nem ide tartozna, hanem a Samos topikba, ha van kérdéesd, ott folytassuk.
De Chios nekünk is tervbenvan régóta, nagyon sok szép képet láttam róla a neten.

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90935 Üzenet linkje2009-02-22 16:47:20  Válasz a #90926. hsz-ra Előzmény #90926

Sziasztok!

Nagyon köszönöm a gyors választ!

Van kórház? Egy jó pont icon_biggrin.gif

Néztem a repülőjáratot Athénból a szigetre, de 25 ezerre jön ki odavissza, és a komp elvileg csak 17-18 ezer lenne, azért gondoltam ezt a variációt, de végülis a repülő hamar odaér, a komp meg nem. Ezen még elgondolkodom icon_smile.gif

Szóval nem nagyon fogok komplehetőséget találni Samos és Chios között?
Dehát ott vannak szinte egymás mellett...
A törökökhöz nem szívesen mennék icon_sad.gif

Mindenesetre amikor majd szállásadónak írok, rákérdezek erre is, ők tuti tudnak valamilyen lehetőséget icon_smile.gif

Folytatom a Samos topikban..

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sóki András
Aktív fórumos
Aktív fórumos
72 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90976 Üzenet linkje2009-02-23 09:34:02  Válasz a #90935. hsz-ra Előzmény #90935

Szia.
Van kompjárat Chios és Samos között.

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
WhiteFrost
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#100953 Üzenet linkje2009-05-23 20:00:40 

Ha jól láttam a kompmenetrendben útban Lesvos felé Chioson ki fogunk kötni. Biztos csak a kikötőt fgjuk csak látni de nem egy csúnya sziget.


Talán ezt látjuk majd?

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
WhiteFrost
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#100954 Üzenet linkje2009-05-23 20:01:52 



Chios
Ez egy gyönyörű partszakasz

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
WhiteFrost
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#100957 Üzenet linkje2009-05-23 20:06:12 


Ha minden igaz ekkora hajóval(komp) megyünk és itt kikötünk.

Ma tudatosult bennem és annyira örülök neki, hogy látunk egy kis darabot ebből a szigetből, igaz nem sok de kedvcsinálónak jó icon_rolleyes.gif

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Macsosz
Törzstag
Törzstag
682 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#100966 Üzenet linkje2009-05-23 20:25:39  Válasz a #100957. hsz-ra Előzmény #100957

Szia WhiteFrost icon_biggrin.gif

Lehet,nem idevaló,de hazafelé leszállunk Nálatok icon_exclaim.gif
Kijöhetnél integetni icon_wink.gif
Jó lenne legalább 1-2 napot ott tőlteni icon_exclaim.gif
De kedvcsinálónak azért jó lesz icon_exclaim.gif

Üdv,Macsosz icon_biggrin.gif

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#101217 Üzenet linkje2009-05-25 09:29:33  Válasz a #100957. hsz-ra Előzmény #100957

Szia WhiteFrost!

Hát igen, nagyon szép ez a sziget...







Ha minden jól alakul, akkor jövőre ezt a szigetet nézzük meg Samossal egybekötve, 1-1 hetet szánnánk rá, +Athén pár nap.

Ez egy bizonyos dologtól függ, de ha ez nem megoldható, akkor Rodosz-Karpathos lesz a befutó.

Én azért bízom benne, hogy Chios-Samos lesz a jövő évi nyaralásunk... annyira szép a két sziget... icon_biggrin.gif

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116014 Üzenet linkje2009-08-31 19:03:50 

Glari


Magemena


Vroulidia


Mersinidi


Agia Markella


Managros


Agia Dynami


Elinda


forrás: https://chiosonline.gr

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jimmy
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
25 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#118993 Üzenet linkje2009-10-08 11:44:09 

Passzív olvasója vagyok a fórumnak.
6 napot töltöttem Hios szigetén okt. 1-7. között. Mivel kevés információt találtam itt előzetesen a szigetről, ezért néhány szóban leírnám itt, hogy hogy telt ez a pár nap, most még friss az emlék.
Karfasban laktunk, a Hotel Erythában,amely 4 csillagos tengerparti hotel, minden szoba pazar kilátással a tengerre, svédasztalos reggelink és vacsink volt európai és görög ételekkel vegyesen.Egyik legjobb hotel volt, ahol eddig laktunk. Müncheni irodán keresztül foglaltuk a szállást, 72 euro volt egy nap 2 főre, félpanzióval, superior szobában.Maga a falu picike, néhány tavernával, kávézóval, nagyon szép homokos tengerparttal. A hotelnek külön strandja volt, mi ott fürödtünk.3 napra béreltünk autót(23 eur/nap), s körbejártuk a szigetet.
Ami a legjobban tetszett, az a masztiksz falvak, mintha visszacsöppentünk volna a középkorba, erődszerű falvak, 14-15. századi házakkal,labirintusszerű sikátorokkal, mint a mesében.A szigeten terem e a masztiksz, ami többek között a rágó, fogkrém, és különböző kozmetikai szerek alapanyaga.Már az ókorban is használták, hogy friss legyen a leheletük, illetve szépítkezéshez.Mestában a főtéren fantasztikusat ebédeltünk.
A másik gyönyörűsége a szigetnek, az a XI. századi Nea Moni kolostor, mely a világörökség része.Fantasztikus állapotban megmaradtak szebbnél-szebb mozaikok.
Ahová többször is visszamentünk az Kambosz volt, a hajdan volt hioszi arisztokrácia palotáival, nyári rezidenciáival, a falak mögött mandarinültetvényekkel. Az egyiket berendezték múzeumnak. A szánk is tátva maradt, fantasztikus. A ház udvarán kávézó működött, ahol mandarinlevet ittunk ott helyben készített narancspitével!
Hios városa nem tetszett, de ott tudtunk vásárolgatni masztikszból készült kozmetikai termékeket.
Egyik nap áthajóztunk Törökországba, Cesmébe, ahonnan busszal, görög és angol nyelvű idegenvezetővel elvittek bennünket a 70 km-re lévő Izmirbe. Nagy élmény volt a teljesen más kultúra.
Nagyon jól sikerült nyaralás volt! Sok egyedi dolgot láttunk, egyedi ízeket kostólgattunk ( a helyi sült sajt, a mastelló isteni volt, minden nap ettünk az ebédhez , helyi hiosi ouzo kíséretében), és a szuper időnek köszönhetően sokat fürödtünk.
Amit még elfelejtettem repülővel mentünk Szalonikiből, 120 euro volt a rep.jegy ára az Olympic Air-rel.

Akár holnap visszamennék, nagy élmény volt!

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118996 Üzenet linkje2009-10-08 12:08:27  Válasz a #118993. hsz-ra Előzmény #118993

Szia Jimmy!

Köszönjük szépen.
Esetleg azt is meg tudnád írni, melyek a legszebb strandok?? icon_smile.gif

Eredetileg ide terveztük volna a jövő évi nyaralást (Samossal egybekötve), de ezt most eltoltuk, mert nem akarunk ismeretlen helyre menni.

A főváros miért nem tetszett? Ez azért érdekel, mert a páromnak nagyon fontos, hogy legyen ott élet, az emberek kedvesek barátságosak legyenek és figyeljenek egymásra. Mit hiányoltál itt?

Majd képeket is teszel fel?

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
<   1 2 3 4   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu