Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 14746
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Styleair

Aktív fórumos
Aktív fórumos
122 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228171 Üzenet linkje2015-04-13 17:58:12 

Szia titi68!
Köszi az infokat. Megint tanultam valamit.
Mi a prognózisod a mi esetünkben?
Augusztus 13-20-ig lesz szállásunk Psakoudia-n. Még minden képlékeny, de első elképzelésre így tervezem:
Aug. 12. szerda 20-22 közötti tervezett indulás Budapestről.
Visszafelé 20. csütörtök délutáni 15-16 körüli indulás csak Skopjéig. Ott aludnánk egyet, és másnap (21.péntek) 10 körül indulnánk vissza Budapestre.
Jó ez így csak inkább menjünk Tompa felé? Vagy másképp csináljuk?

# 14747
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68

Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228194 Üzenet linkje2015-04-13 20:28:31  Válasz a #228171. hozzászólásra Előzmény #228171

Azért jós én sem vagyok, max annyira biztos a módszerem, mint az időjárásban a népi bölcsességek...

A tippem: (ha eszedbe jut, majd írd meg mennyire jött be)
Kifelé valószínűleg minden rendben lesz, szerintem tökéletes az időzítés.
Visszafelé már érdekesebb: Pénteken már bármi lehet a pályán, a kapuknál és a határokon is. Valószínűleg sok lesz a török, és péntek délután számolni kell a nagy belföldi forgalomra is Belgrád környékén (az eredei terv szerint kb. 3-4 körül érnétek oda, és nem biztos, hogy elérnétek Bácsalmást vagy Ásotthalmot). Én hamarabb indulnék Skopjéból 2-3 órával, és nem Röszkének jönnék, hanem Tompának, vagy Bácsalmásnak, esetleg Ásotthalomnak, de még az is lehet, hogy Horvátországon keresztül. Sajnos nekem Hercegszántó és a horvát verzió + 2-3 óra és kb. 200 km kerülő, Ásotthalom pedig nincs nyitva éjfél körül.
Persze ez csak az én véleményem!

# 14748
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho

Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228197 Üzenet linkje2015-04-13 20:46:09 

Augusztus végén mentünk, szeptemberben jöttünk( 5 éve ha ez még mérvadó): péntek du. 6 körül indultunk Budapestről , Nagylak-Románia -Arad-Szeverin előtt Szerbiába át- Bragovónál át Bulgáriába-Szófia -Kulata útvonalon. A legtöbb várakozási időnk negyed óra volt, az is hajnalban/reggel a Szerb- Bulgár határon, ott is azért, mert a tiszt a bejövő oldalon szunyókált, míg ki nem szálltam az autóból és be nem kopogtam, hogy jöjjön már át, mennénk a Bulgárokhoz icon_smile.gif
Hazafelé Szerbia-Macedónia, a határokon itt sem álltunk többet 10 percnél sehol. Péntek du. indultunk Thassosról, a kompon sötétedett ránk, Keramotiban kb. 8-9 körül indultunk el az úton .
Bármi megeshet:) Mi villámgyorsan értünk át mindenhol. Erre készülök az idén is, fő a pozitivizmus icon_smile.gif

# 14749
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Styleair

Aktív fórumos
Aktív fórumos
122 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228201 Üzenet linkje2015-04-13 21:32:26 

titi68

Lehet ez lesz, hogy korábban indulunk Skopjeből és Tompa felé, bár az pont nyitva van éjjel is. Vagy még egy verzió van, de ahhoz pénz kell. Maradunk még 2-3 napot másik szálláson, másik szimpatikus településen, és akkor vasárnap vagy hétfőn van a hazaút.icon_smile.gif

hofelho

Ti utószezonban voltatok, akkor nyilván kisebb a forgalom. Az ilyenek, mint mi már nem tartanak fel,mert itthon vagyunk az iskolakezdés miatt. icon_wink.gif

# 14750
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bofefe

Aktív fórumos
Aktív fórumos
240 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228202 Üzenet linkje2015-04-13 21:40:31 

Sziasztok !

Csak azért szólok, hogy legyen választásotok !
2010. július 2-án Röszke kb. 18:15-re érkeztünk elég nagy volt a sor kb. 1 óra araszolás magyar oldalon. utána sehol sem több mint 10 perc várakozás.
2011. július vége pontos dátumra nem emlékszem, Péntek kb. 17 óra Tompa semmi várakozás, és oda felé sem voltak 10 percnél hosszabb várakozási idők. ( de nagyon lassan haladtunk, 6 autó , nem javaslom senkinek )
2013. június vége Vasárnap délután 17 óra Röszke 15 perc utána sima ügy nincs még vendégmunkás invázió
2014. június vége Vasárnap délután 17 óra Röszke 10 perc utána sima ügy nincs még vendégmunkás invázió, 8 nap múlva visszafelé Röszke 16:00-18:00 ig cumi.
Összességében nekünk a június vége és a vasárnapi indulás jött be legjobban nincs nagy forgalom, Tesszalonikin még a nagy forgalom előtt át tudunk surranni és reggel a parton jöhet az OÚZÓ és a MITOS . Egyet viszont megfogadtam visszafelé soha többet Röszke !

Berry mi is 28-án indulunk de 6 körül már Újvidék előtt szeretnénk lenni. Jó utat mindenkinek.

Üdv: Bofefe

# 14751
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68

Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228203 Üzenet linkje2015-04-14 03:42:08  Válasz a #228201. hozzászólásra Előzmény #228201

Valamit benézhettél: 6 éve voltam először és egy darabig utoljára utószezonban. Nálunk is iskolások a gyerekek még sokáig...
Régebben aug. közepén mentünk, az utóbbi időben pedig julius végén.

A legjobb verzió ha maradtok pár napot és hétfőn indultok haza. Legalább hosszabb lesz a nyaralás.
Tavaly aug 4-én hétfőn éjfél körül szinte várakozás nélkül jöttünk át Röszkénél. Akkor pld. hatalmas sor volt kifelé.

# 14752
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Styleair

Aktív fórumos
Aktív fórumos
122 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228205 Üzenet linkje2015-04-14 08:41:21  Idézet innen: #228203

titi68 írta:
Valamit benézhettél....

Azt nem neked írtam, hanem hofelho-nek (Írtam is, hogy mi szól neked, és mi neki.) icon_cool.gif

# 14753
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Balazsh

Aktív fórumos
Aktív fórumos
465 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228209 Üzenet linkje2015-04-14 10:37:26  Idézet innen: #228104

Styleair írta:
Milyen autó? Mi volt a baja? Mennyiért hozta haza a trailer?

Miért lényeges az autó típusa??? Egyébként 2006.05. havi Opel Zafira 1.8
Hengerfejes lett? Az oka ismeretlen.
Rövid történet: Kompról leszállva kb 5 km után hőmérséklet lámpa világít (vízhőfok mérő mutató nincs az autóban). Megáll, és láttam, hogy egyik gumicső kilyukadt. Feltöltöttem vízzel és a kb 5 km-re lévő benzinkútig elmentünk. Ott vettem ragasztószalagot és megragasztottam a csövet, majd újra feltöltöttem és elindultunk. Ekkor m ár figyeltem a szerviz menüben a vízhőfokot. Folyamatosan 100-105 fok körül volt. Kavala után egyszer rántott egyet az autó és megállt.
Az, hogy a vízcső azért lyukadt ki, mert a hengerfejesség miatt nyomás volt a rendszerben, vagy azért lett hengerfejes mert elment a víz azt utólag már nem lehet kideríteni. Ahogy azt sem, hogy a hűtőben lévő hőfokmérő gomba a nagyobb hőmérséklettől adta meg magát, vagy amiatt melegedett a motor, mert nem indította a ventilátort, azt sem. Ugyanis a javítás után kiderült, hogy valamiért nem indul a hűtőventilátor.

A trailer 200 eFt + autópályadíjért hozott haza. De ez egy ismerős ismerőse volt. Egyébként a következő ajánlat 450 eFt volt, de kaptam ajánlatot 700 eFt-ra is.

kovimi77 írta:
Megvoltál elégedve a szolgáltatással?A haza szállítást is fizették?

Amit intéztek azzal végülis igen. Minden szerződésben leírt vállalásukat teljesítették.
Egy kicsit a másnap reggeli intézkedés volt érdekes (elsőre nem tudták megmondani, hogy melyik szervizben van az autó), de lehet csak azért sürgettem volna őket, mert már indultam volna tovább.
Természetesen a hazaszállítást nem fizették, mivel azt nem is vállalták.

# 14754
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Styleair

Aktív fórumos
Aktív fórumos
122 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228211 Üzenet linkje2015-04-14 12:44:17  Idézet innen: #228209

balazsh írta:

Miért lényeges az autó típusa??? Egyébként 2006.05. havi Opel Zafira 1.8
Hengerfejes lett? Az oka ismeretlen...

Nem lényeges, mert bármilyen autóval előfordulhatott volna. Csak kíváncsiságból kérdeztem. Nem semmi történet, sajnálom hogy így jártatok.

# 14755
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci

Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228214 Üzenet linkje2015-04-14 13:20:58  Válasz a #228209. hozzászólásra Előzmény #228209

Őszinte részvétem, tényleg sajnállak! Ezek a bajok ellen nincs védőoltás... icon_sad.gif
Nekem is könyökölt le korábban az autóm (Lada, meg Dacia), de az régen volt, s könnyen lehetett orvosolni. Volt nekem olyan német vendégem garanciális Volkswagennel, amelyik szintén hengerfejes lett; nem az autó típusán, vagy korán múlik.
Nem szoktam korábban autó assistance biztosítást kötni, de a "normál" baleset, betegség, stb. biztosításnál mindig olyat választottam, amiben benne volt a kocsi hazaszállítása is. Soha nem volt rá szükségem, de biztosítást azért köt az emberfia, hogy ne legyen rá szüksége. icon_idea.gif Nem az a buli, ha a bekövetkezett bajra volt biztosításod, hanem, ha megúsztad az utat baj nélkül. pedig volt biztosításod rá. icon_exclaim.gif

# 14756
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68

Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228215 Üzenet linkje2015-04-14 13:42:27  Válasz a #228205. hozzászólásra Előzmény #228205

Bocs, igazad van!
Így jár, aki dupla műszakot nyom, és hajnalban írogat!

# 14757
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gabrilosz

Aktív fórumos
Aktív fórumos
281 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228219 Üzenet linkje2015-04-14 14:37:39 

Idén először bérelt kisbusszal megyünk Görögországba és az lenne a kérdésem, hogy kell-e idegen nyelvű bérbe adási szerződés? Magyar nyelvűt azt biztosan kapok icon_smile.gif
# 14758
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Celeron1

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228221 Üzenet linkje2015-04-14 17:44:28 

Szia ! A legegyszerübb ha elmégy a Magyar Autóklubhoz. Itt veszel egy nyomtatványt kb 900 ft és egy évig érvényes. Ez tuti jó végig, több nyelvü, évek óta ilyennel járunk de szerintem itt már ezt irták sokan.
# 14759
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68

Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228231 Üzenet linkje2015-04-14 20:54:52  Válasz a #228219. hozzászólásra Előzmény #228219

Az a legegyszerűbb, ha a legközelebbi nyomtatványboltba veszel kb. 50 Ft-ért egy Meghatalmazás nyomtatványt. Kifejezetten erre a célra készült, kicsi, hologramos, borzasztó hivatalos kinézetű, elfér a forgalmiban.
Magyarul és a világnyelveken elő van nyomtatva, csak az adatokat kell beírni, és kell két tanú.
Évek óta ezt használjuk itthon és külföldön is. Megjegyzem, hogy eddig csak itthon kérték, kilépéskor. Nem hiszem, hogy érdekelné a macedón közeget, hogy milyen alapon használod az autót, ha itthonról kiengedtek vele!

# 14760
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kuutyaa

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228245 Üzenet linkje2015-04-15 12:32:19 

Tavaly csöpögő hűtővel, - és akkor még nem tudtam repedt tömítőgyűrűvel az olajszűrőnél - vágtam neki Görögországnak. Kastániánál a hegyi emelkedőnél többször bejelzett a vízhőfok és az olajnyomás, a vezérlő le is vette a sebességet 20-30 km/h-ra. Túlmelegedett a rendszer, és gondolom a kompresszió is leesett. (A hűtőt az autóba 130 ezerért árulták minden portálon, amiből 0 azaz nulla darab volt másfél éven át a raktárkészlet!!! icon_smile.gif Egy év alatt találtam csak olyat, aki el merte vállalni az átalakítását és forrasztását, mivel műanyag szélű volt a gyári) De jó kis autó, gond nélkül hazahozott minket. icon_smile.gif
Viszont biztosítás volt nekünk: 3,5 hétre, két fő + autó, tréler, javítás, 2000 dollár pénzsegély, tolmács, ügyvéd, kórház, mentő, rokonlátogatás a kórházba, napszúrás biztosítás, stb... 19.500,- Huf. Ezen egyáltalán nem szabad spórolni!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 983 984 985 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu